Šta je novo?

Ada Međica

Mislim da bi se taj lobi sa AM žestoko borio protiv.
Oni su dosta tvrdi I u onemogućava ja dovođenja struje i vode na ostrvo...
Valjda kapiraju da bi to bio kraj ostrva onakvog kakvo je sad.
Koprcaju se oni, ali lagano se steže obruč...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Napisao sam "sutra će tražiti konverziju" kad legalizuju objekte.

Sada još ne mogu, ali oni su izvršili geodetska snimanja radi

Legalizacije kuća i kada to završe, tražiće i privatne parcele.
 
Nemogu traziti legalizaciju na tudjoj zemlji kako ti to nije jasno nemaju pravni osnov ni konverziju neceg sto nije njihovo ...svi objekti su privremenog karaktera ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641561#p641561:1s1jthsz je napisao(la):
direktor » 23 Jul 2019 11:35 am[/url]":1s1jthsz]Nemogu traziti legalizaciju na tudjoj zemlji kako ti to nije jasno nemaju pravni osnov . .
Nisi u pravu i da si pratio ovu temu video bi da su neki objekti već legalizovani.

Inače, odgovarajuće pravo za legalizaciju je i pravo korišćenje, ako to nisi znao.

Kada ljudi legalizuju objekte, onda traže i konverziju iz prava korišćenja u privatno.
 
Ne mogu traziti konverziju iz prava zakupa u pravo vlasnistva to nemoze
I ti sto su legalizovali pitanje kako su to uradili svi imaju tamo privremene dozvole za montazne objekte ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641581#p641581:32q7010v je napisao(la):
direktor » 23 Jul 2019 12:03 pm[/url]":32q7010v]Ne mogu traziti konverziju iz prava zakupa u pravo vlasnistva to nemoze

Ma, ne znaš tu tematiku. Ja sam lično sebi, a i nekim prijateljima, radio takvu konverziju.

Inače, svi oni imaju "pravo korišćenja", a ne zakupa.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o ... knadu.html
 
Stim sto se ada medjica ne vodi kao gradsko gradjevinsko zemljiste isto ko sto st*** na nasipu ima zakup ...
Ali bi za ozbiljniju analizu trebalo po gledati sve papire .. .
I kakav ugovor to udrzenje ima sa gradom itd ....
Mada ova drzava je poznata da u njoj sve moze i ne moze istovremeno ....
 
Zašto pišeš napamet, a nisi proverio u Katastru situaciju.
Evo, vidi i pravo korišćenja gradjevinskog zemljišta i kako jedan objekat ima Upotrebnu dozvolu.
A, "analizu" sam ovde već uradio, samo moraš pročitati od početka ovu temu.
 
I ostace svojina drzavna uz pravo koriscenja nece im dati konverziju jer su privremeni objekti bez.dozvole ....
 
Pa, o tome sve vreme ovde i pišem. . . Oni hoće sve objekte da legalizuju

i kada budu imali 51%, imaju prava da traže konverziju tog dela Međice.

Praktično bi veći deo bio privatan posed, uradili su i geodetski snimak.
 
Ali to nece dobiti grad sutra moze da raskine ugovor sa udruzenjem ....
 
Ma, nema više nikakvog ugovora, jer su im dozvolili da se upišu u Katastar.

Evo kako legalizuju objekat po objekat, snimili su i interno podelili parcele.
 
Otišlo je to već iz javnog vlasništva... dajmo si još neku godinu privatizovaće se i parkovi po gradu.

Ovako isto i ovi na nasipu (koji su daleko kraće tu od sojenica na međici) će sve prebace na sebe uz svesrdnu pomoć države.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641662#p641662:2354basw je napisao(la):
direktor » 23 Jul 2019 03:00 pm[/url]":2354basw]Ali to nece dobiti grad sutra moze da raskine ugovor sa udruzenjem ....

Прочитао сам негде дал на овој теми, да је њима дато право коришћења на 99 година и то би негде 2064 истекло ја мислим, ако не крше услове из уговора онда им неће одузети право тек тако. Али то исто значи да вероватно нема уређења Међице наредних 45 година осим ако удружење не попусти.
 
Pročitao si na drugoj polovini prve stranice ove teme, ali to je "pravo na upravljanje" što je još jedan apsurd.

Upravljanje državnom imovinom se daje obično Javnim preduzećima, nap. na Adi je JP "Ada Ciganlija", a
na Velikom ratnom ostrvu (Lido) upravlja JP "Zelenilo Beograd" i jedino adom Međicom upravlja Udruženje?!

Upravljanje se odnosi na brigu o ostrvu, košenje trave, iznošenje đubreta, . . .itd. od njihove članarine, ali
to nema veze sa pravnim statusom u Katastru, gde su oni korisnici te parcele 6102 na kojoj je Međica.
 
il0u76K.jpg

Dal je moguće
 
Taj rak će da stigne svuda, ako ga neko ne odstrani u celosti sa reka.
 
molder":3nv6d9ea je napisao(la):
Jeste moguće i to vrlo. Već ga ima na nekom spisku "donacija" koji je okačen na oglasnoj tabli tamo kod pristana za prevoz.

Ako ih je "kupio" neka im je sa srećom, neka krenu da se pakuju svi koji su tamo zbog "mirnog kutka"...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Mogli bi pošto su svi zajedno uzurpirali nekada javnu svojinu.
 
Igor":2rgq9s0h je napisao(la):
Mogli bi pošto su svi zajedno uzurpirali nekada javnu svojinu.
Realno jesu. Samo što oni imaju neku vrstu papira sa pečatom grada...
Da li je to baš zakonito, mislim da nije, nisam siguran.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Dzigi Bau":fsw0rk2p je napisao(la):
Sa velikim podozrenjem to treba prihvatiti...

Tu bi ovi sa međice mogli da "nagrabuse" da se on preseli tamo, ali to bi bilo "logističko" rasulo za njega...
Njemu je bitno da tu može da se dođe peške, s obzirom na klijentelu.
Takođe ne sme se zaustaviti na njemu, ni ostali nemaju "bolje papire" samo ih ima manje pojedinačno.



Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh