Šta je novo?

Филмови

Da se podsetimo. :)

Zasebni svetovi.png


Bunker Palace Hôtel (1989) Director: Enki Bilal
IMDb
 
Da li neko zna naziv filma, radnja je sledeca:Mislim da je spanski film student azijat debeli odlazi napolje da kupi drogu za njega i drugare ali tu ga spazi neki inspektor koji je "uvrnut" i privodi ga, on mu kaze da ga mozda nece prijaviti iprovode tu vece zajedno po gradu nekim lokalima gde inspektor nagovara azijata da pridje nekoj devojci, na kraju filma taj policajac odlazi sa njim u svoju kucu tj. kucu gde mu zive zena i dete posto on ima zabranu prilaska i tu se saznaje da on ima neki psiho poremecaj... scena na kraju on skace u neku reku mislim?
Chat gpt:

Film koji opisujete je "Intacto" (2001), španski triler reditelja Juana Carlosa Fresnadilla. Radnja prati lik Azijata, koji je zapravo Japanski student koji izgubi svoj pasoš i postane beskućnik u Španiji. On ulazi u podzemlje kockanja i naleti na čoveka koji ima neverovatnu sposobnost da "ukrade" sreću drugih ljudi. Taj čovek je inspektor, koji ima svoje psiho poremecaje, i oni postaju partneri u zločinu. Na kraju filma, kao što ste rekli, inspektor skoči u reku, što je njegov način da pobegne od svog prokletstva.
 
Gledao sam Dinu 2, dobra akcija i odlicni efekti, sto je uglavnom i razlog sto me film nije odusevio jer me ne loze blokbasteri, Vilnev je sjajan reziser, klinicki hladan i precizan, kao i Nolan, majstor svog zanata. Ali ne ume da napravi filmove koji imaju sarm, dusu i prikazu emocije, dijalog bi mogao da bude bogatiji takodje.
 
Fin je Vilnev, prevashodno zbog Blejdraner 2, ali je Dina 1, telenovela krš - dao sam 6 na IMDB...

Pogledaću dvojku, naravno.

Herbertove knjige, uz LOTR, su mi najdraže iz dečačstva - baš worldbuilding. 😀
 
Poslednja izmena:
Chat gpt:

Film koji opisujete je "Intacto" (2001), španski triler reditelja Juana Carlosa Fresnadilla. Radnja prati lik Azijata, koji je zapravo Japanski student koji izgubi svoj pasoš i postane beskućnik u Španiji. On ulazi u podzemlje kockanja i naleti na čoveka koji ima neverovatnu sposobnost da "ukrade" sreću drugih ljudi. Taj čovek je inspektor, koji ima svoje psiho poremecaje, i oni postaju partneri u zločinu. Na kraju filma, kao što ste rekli, inspektor skoči u reku, što je njegov način da pobegne od svog prokletstva.

Ako je to ovaj onda nije to to.
 
I dalje čuvam originalni disk 🙂

Koliko će vredeti za 80 godina na stogodišnjicu. 😊 Ko li će ga naslediti i sta će da radi s njim 😊

Definitivno mi nije omiljeni domaći film al zbog Voždovca mi nekako baš drag... Bukvalno sam tu odrastao, baš taj deo Voždovca... I sve scene sa krova su mi jake. 🙂

20240326_161627.jpg
 
Odgledao sam noćas Čuvare formule...

Solidan je, nešto slično sam očekivao... Možda sam potajno priželjkivao nešto neočekivano ali to se nije dogodilo...

U istom ovom aparatu sam bio 2014., to je u Vinči... Identičan aparat iz ove scene na filmu. Tu sam proveo jedno 45 min na merenju nivoa interne radijacije.

Kad pre prođe 10 godina. Da mi ne bi bilo dosadno dali su mi neku knjigu o zračenju pacova da čitam...

2014. to su ostaci države koja je funkcionisala još nisu stigli da zamene rukovodioce svuda pa su radili po nekoj inerciji... Ja mislim da bi danas bezuspešno kucao na njihova vrata... A tada sam obavio kako ispitivanja u ovom whole body counter aparatu tako i analizu urina... Jeste da ni tada nisam baš brzo i jednostavno stupio u kontakt i obavio preglede, ali sve sam bez ikakve veze zvao, pisao mailove, jedno 5 različitih institucija kontaktirao, da bi mi 4 od 5 odgovorile, dale preporuke šta dalje, a u 2 sam lično otišao i našli su vreme za mene doktori, magistri, profesorka na medicinskom fakultetu koja je baš doktorirala na malim dozama zračenja i dugoročnom efektu na ljudsko telo...

Prosto drugo vreme, gde je država sve više postajala servis građana. Danas ne bih ni pokušavao. Poludeli smo od korone, kriza, svi smo na ivici sa živcima, danas bi te samo oduvali svuda...

InShot_20240406_032919974.gif


InShot_20240406_055140312.jpg


 

Nisam planirao da ga gledam nego su neka dva novosadska protestantska pastora na svom yt kanalu preporučili da se ne gleda, baš su onako bili izričiti da je gubljenje vremena i da im se praktično ništa nije svidelo... I morao sam njihov utisak da stavim na test...

Treba pregurati prvih 20tak minuta gde ćeš biti u fazonu 🤔 Ali posle postaje zabavniji, šareniji, dobija smisao...

Podseća malo na City of lost children iz 1995. po nekom ludom vajbu i fantaziji koji ga prati, mada je tema drugačija...

Jedan od filmova koji ćeš ili voleti ili mrzeti nema između.

9/10 ★★★★★★★★★✩
 
Dobar film, treba ga shvatiti ali da, jeste čudan i ili je dobar ili baš loš.
 
Vrh