Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Нека ме неко исправи ако греши , али ја сам чуо неку причу да куће без фасаде правно сматрају недовршеним и да се на њих плаћа мањи порез, тако нека прича.
 
Tako sam i ja nesto cuo, ne znam da li je bas tacno. Da su zbog toga mnoge kuce - namerno - nedovrsene, jer ne zele da placaju dodatan porez.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723826#p723826:39p3vmi1 je napisao(la):
busspoter » 04 Апр 2020 03:57[/url]":39p3vmi1]
Па, трајаће неко време. Не може трајати довека. Фасаде, као и све остало, захтевају одржавање, и након одређеног времена, биће неопходна нова обнова.
Nisam ja mislio da ce ih vreme i godine stigli nego da ce ih grafiteri stici i ubrzati taj proces...
Ах, то.. нажалост, да.

Треба што пре забрани продају и поседовање боје у спреју свима који за то немају валидан разлог (уметници итд).
 
Što se tiče grafita, neka država Srbija i grad Beograd sprovedu neku kampanju po tom pitanju. Kao što je u doba ovog virusa preporučljivo da se ostane kod kuće, tako nešto može da se osmisli i po ovom pitanju. Predstaviti to kao nešto loše po društvo, društveno neprihvatljivo, kao sramotu.
 
Mislim da oni koji to rade ne bi razumeli kao sramotu uopste, da im pravis ko zna kakve kampanje. Ako im do sad nije jasno, ne znam sta bi ih promenilo. Nemam nista protiv grafita koji su na prikladnom mestu, kao vid urbane umetnosti. Ali tome mesto nije na fasadi zgrade sigurno.
 
Графита има разних и свуда, тагови се налазе где год можеш да замислиш.
 
Мени су убедљиво најгори "навијачки" графити а мислим да то стање свести не би могла да промени било каква кампања на жалост...
 
Kampanje ne pomažu, ali zato represija savršeno utiče na Srbe...Pitanje je samo političke volje da se zabave tim problemom.
Najmanje što trebaju učiniti je zabrana prodaje i posedovanja sprejeva maloletinicima, a za matore klipane okopavanje krompira u Padinjaku...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724208#p724208:stzij7e9 je napisao(la):
milanobelgrade » Ned Apr 05, 2020 8:27 am[/url]":stzij7e9]Мени су убедљиво најгори "навијачки" графити а мислим да то стање свести не би могла да промени било каква кампања на жалост...

"Svi na Jug" Svi na Sever" "Pravda za Urosa"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724111#p724111:2ftxogo1 je napisao(la):
busspoter » Sub Apr 04, 2020 4:54 pm[/url]":2ftxogo1] Nemam nista protiv grafita koji su na prikladnom mestu, kao vid urbane umetnosti. Ali tome mesto nije na fasadi zgrade sigurno.

Grafite po fasadama mrzim iz dna duse. Ja nemam nista protiv murala, ali protiv grafita imam. Kapiram sta si hteo da kazes ali je nazalost jako tesko odrediti sta znaci "prikladno mesto". To bez konkretne zakonski regulisane definicije spada u subjektivnu kategoriju gde svako po svom nahodjenju moze da kaze:"Ja mislim da mu je bas ovde mesto." i da zvrlja. :bash:
 
@Marc23

Jadno totalno,drago mi je da razumeš sta hoću da kažem. Na prikladno mesto, mislio sam na neku napuštenu zgradu koja je u vlasništvu države npr i koja bi mogla da posluži kao poligon za takve stvari. Ja isto imam mnogo sta protiv grafita, tagova. Kad ih vidim na fasadama zapitam se sta tim ljudima znači da nešto upropaste i ostave još i znak da su oni to uradili. Murale veoma podržavam i voleo bih da ih ima još u Beogradu, veoma lep ukras može biti kada se stave na dobro mesto. Ogromna je razlika izmedju murala i grafita.
 
image.png


evo savrsen primer slicnih objekata iz razlicitih perioda

u smeru kazaljke 2000ete -> 80ete -> 70ete
 
Sto ja nekako imam osjećaj da je ova nova zgrada sagrađena kod tekstilne skole u njenom dvorištu nikla ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724388#p724388:3mvc435j je napisao(la):
direktor » Sun Apr 05, 2020 5:08 pm[/url]":3mvc435j]Sto ja nekako imam osjećaj da je ova nova zgrada sagrađena kod tekstilne skole u njenom dvorištu nikla ...

Taj plac nikada nije ni bio predviđen za stambenu zgradu, već zelena površina ali ovde može sve da se sredi.
 
Тај комплекс зграда је градио Бекамент, чак мислим да ту живи и власник исте фирме. Лепо изгледа, али џабе кад је набијено у простору, као и 80% новоградње.

Што се тиче графита, иако се навијачки и политички доста истичу, ипак су по мом мишљењу најгори тзв. тагови којих има по целој пешачкој зони.
 
@Piccolo znaš li nešto više neki detalj oko toga kako je ta parcela promijenila volsebno namjenu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724514#p724514:24mqngmv je napisao(la):
direktor » Mon Apr 06, 2020 12:00 am[/url]":24mqngmv]@Piccolo znaš li nešto više neki detalj oko toga kako je ta parcela promijenila volsebno namjenu


Ne, brat od tetke mi živi u ovim starijim zgradama ispod u Vojislava Ilića i on mi je to rekao pošto su se bunili tu stanari ali ništa nisu mogli, ovaj je još iskoristio do maksimuma svaki kvadrat parcele bez jednog jedinog drveta.
 
I ko je tu sad kriv, oni koji kupuju stanove a da ih ne interesuje da nemaju ni jedno jedino drvo, a stanovi su im skoro nalepljeni na zgradu iza, ili oni koji grade zgradu.
Barem su napravili igralište tu iza zgrade vidim na guglu da je to parče bilo zapušteno pre.
 
Jedna da pokaže šarenilo stilova na najistaknutijem delu grada.

Mislim da bi manje ružno igledalo da se sve obnove.

Ova druga da pokaže kako su posle krečenja postavili žardinjerice na svim gornjim prozorima, što je za pohvalu.
 

Prilozi

  • fasada cvece.jpg
    fasada cvece.jpg
    219,6 KB · Pregleda: 3.148
  • fasade stilovi.jpg
    fasade stilovi.jpg
    123 KB · Pregleda: 3.142
Ljudi, gledam sada ovaj video i na 37-mom minutu ima neka zgrada koja deluje kao kineski ili japanski hram/pagoda. Jel neko zna sta je to? Pretpostavljam da vise ne postoji.
 
Vrh