Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ovo je postavio naš dragi Goran na fb, naravno nije izdržao a da ne pomene koliko je prethodna vlast bila loša i koliko on voli Beograd. Sa druge strane raduje me što će srediti ovu fasadu, pa valjda srediće i spasićev pasaž.
Када сам пре неки дан обишао јавну гаражу на Обилићевом венцу сликао сам фасаду зграде на улазу у Спасићев пасаж, због које је ме срамота што тако изгледа. Срећан сам што могу да објавим да ће овог пролећа ова фасада бити уређена и да ће њену реконструкцију, с обзиром да се ради о културном добру, да плати Град Београд. Још прошле године сам тражио од Завода за заштиту споменика културе Града Београда да се уради пројекат реконструкције ове фасаде као и других који се налазе у пешачкој зони. Јуче смо завршили план фасада које ћемо реконструисати током 2020. године. Са поносом могу да објавим да ће Град Београд реконструисати 150 фасада које су под заштитом Завода за заштиту споменика и то 80 фасада на Старом Граду и 70 фасада на Врачару. Управо завршавамо рестаурацију 71 фасаде у старом језгру Земуна. Са фасадама које ћемо реконструисати ове године од 2013. године реконструисали смо или ћемо урадити 650 фасада. То се никада није догодило у новијој историји Београда и зато сам посебно поносан. Поред тога, на основу овлашћења која су добили новим Статутом Града Београда градске општине од 1. јануара ове године имају могућност да издвоје средства како би заједно са станарима реконструисали друге фасаде које нису под заштитом. То значи да следи велика обнова фасада у Београду односно да ће наш град поново добити своје умивено и лепо лице. Да ли се сећамо како је само пре неколико година изгледала Бранкова улица? Или Косанчићев венац? Карађорђева улица? Топличин или Обичићев венац? Са оронулим и сивим фасадама. Могли су ове фасаде да уређују и наши претходници на власти у Београду али нису хтели, нису знали а није им било ни важно. За овај посао морате да волите свој град. Зато сам срећан што сређивање фасада настављамо.
84263861_3176278512400033_2660124772582555648_n.jpg
 
zna li neko spisak zgrada koje ce se raditi?
pretpostavljam da ce zavrsiti Brankovu, raditi deo oko Toplicinog venca, Kralja Petra...

nadajmo se da ce zgrada na cosku Karadjordjeve i Pariske konacno biti sredjena, te ta sramota biti zaboravljena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703436#p703436:2bk23ehk je napisao(la):
And7rey » Čet Jan 30, 2020 3:31 pm[/url]":2bk23ehk]Ovo je postavio naš dragi Goran na fb, naravno nije izdržao a da ne pomene koliko je prethodna vlast bila loša i koliko on voli Beograd. Sa druge strane raduje me što će srediti ovu fasadu, pa valjda srediće i spasićev pasaž.
Када сам пре неки дан обишао јавну гаражу на Обилићевом венцу сликао сам фасаду зграде на улазу у Спасићев пасаж, због које је ме срамота што тако изгледа. Срећан сам што могу да објавим да ће овог пролећа ова фасада бити уређена и да ће њену реконструкцију, с обзиром да се ради о културном добру, да плати Град Београд. Још прошле године сам тражио од Завода за заштиту споменика културе Града Београда да се уради пројекат реконструкције ове фасаде као и других који се налазе у пешачкој зони. Јуче смо завршили план фасада које ћемо реконструисати током 2020. године. Са поносом могу да објавим да ће Град Београд реконструисати 150 фасада које су под заштитом Завода за заштиту споменика и то 80 фасада на Старом Граду и 70 фасада на Врачару. Управо завршавамо рестаурацију 71 фасаде у старом језгру Земуна. Са фасадама које ћемо реконструисати ове године од 2013. године реконструисали смо или ћемо урадити 650 фасада. То се никада није догодило у новијој историји Београда и зато сам посебно поносан. Поред тога, на основу овлашћења која су добили новим Статутом Града Београда градске општине од 1. јануара ове године имају могућност да издвоје средства како би заједно са станарима реконструисали друге фасаде које нису под заштитом. То значи да следи велика обнова фасада у Београду односно да ће наш град поново добити своје умивено и лепо лице. Да ли се сећамо како је само пре неколико година изгледала Бранкова улица? Или Косанчићев венац? Карађорђева улица? Топличин или Обичићев венац? Са оронулим и сивим фасадама. Могли су ове фасаде да уређују и наши претходници на власти у Београду али нису хтели, нису знали а није им било ни важно. За овај посао морате да волите свој град. Зато сам срећан што сређивање фасада настављамо.
84263861_3176278512400033_2660124772582555648_n.jpg

Pitam se ko zivi u onom golubarniku sto je improvizovano uradjen desno na krovu?
 
Čita Vesara Beobuild...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703517#p703517:zvauqqxs je napisao(la):
Zezeljko » Чет Јан 30, 2020 7:51 pm[/url]":zvauqqxs]Čita Vesara Beobuild...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Наравно, као и пола градске власти, односно они који се макар декларативно интересују за свој град. Квалитет се препознаје. :gobb:
 
Taš uveče,ili nije još uključena sva rasveta ili je nestalo para da se uradi cela zgrada.
f4136ed2bdea733b2a825c17045c1cdd.jpg
c1239245d015b1f9a1b8888c6deb0be5.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Rade ono sto nije uradila prethodna vlast. Pa Vesic je bio i prethodna vlast.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703436#p703436:2x1qxf6t je napisao(la):
And7rey » 30 Jan 2020 02:31 pm[/url]":2x1qxf6t]Ovo je postavio naš dragi Goran na fb, naravno nije izdržao a da ne pomene koliko je prethodna vlast bila loša i koliko on voli Beograd. Sa druge strane raduje me što će srediti ovu fasadu, pa valjda srediće i spasićev pasaž.
Када сам пре неки дан обишао јавну гаражу на Обилићевом венцу сликао сам фасаду зграде на улазу у Спасићев пасаж, због које је ме срамота што тако изгледа. Срећан сам што могу да објавим да ће овог пролећа ова фасада бити уређена и да ће њену реконструкцију, с обзиром да се ради о културном добру, да плати Град Београд. Још прошле године сам тражио од Завода за заштиту споменика културе Града Београда да се уради пројекат реконструкције ове фасаде као и других који се налазе у пешачкој зони. Јуче смо завршили план фасада које ћемо реконструисати током 2020. године. Са поносом могу да објавим да ће Град Београд реконструисати 150 фасада које су под заштитом Завода за заштиту споменика и то 80 фасада на Старом Граду и 70 фасада на Врачару. Управо завршавамо рестаурацију 71 фасаде у старом језгру Земуна. Са фасадама које ћемо реконструисати ове године од 2013. године реконструисали смо или ћемо урадити 650 фасада. То се никада није догодило у новијој историји Београда и зато сам посебно поносан. Поред тога, на основу овлашћења која су добили новим Статутом Града Београда градске општине од 1. јануара ове године имају могућност да издвоје средства како би заједно са станарима реконструисали друге фасаде које нису под заштитом. То значи да следи велика обнова фасада у Београду односно да ће наш град поново добити своје умивено и лепо лице. Да ли се сећамо како је само пре неколико година изгледала Бранкова улица? Или Косанчићев венац? Карађорђева улица? Топличин или Обичићев венац? Са оронулим и сивим фасадама. Могли су ове фасаде да уређују и наши претходници на власти у Београду али нису хтели, нису знали а није им било ни важно. За овај посао морате да волите свој град. Зато сам срећан што сређивање фасада настављамо.
84263861_3176278512400033_2660124772582555648_n.jpg

Gdine Vesicu izvolite ponesite i ovo u Zavod.

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

 
To je to Zex! A voleo bih da Vesic ispadne i jos veci smeker, da vrati kupole na nekim reprezentativnim gradjevinama koje ce se rekonstruisati i povratiti im stari sjaj.
 
dal ga volimo ili ne...ipak sreduju a tacno je da oni pre nisu. lepo da sreduju ovu fasadu a ima jos mnogo druge gde treba i vise da rade
 
Фино је да се раде фасаде по централним општинама али верујем да би приоритет морао да буде пролаз на Зеленом Венцу због којег ме је у више наврата била срамота да проведем госте из иностранства туда. Из разговора знам да исто осећа и мисли још доста људи.
 
Ta je zgrada unakažena nadogradnjom. Dobro je da će biti rekonstruisana fasada, ali će i nakon toga biti ruglo, jer ni najbolja rekonstrukcija ne može da ispravi odsustvo pameti osoba koje su odgovorne za ovakvu nadogradnju. Još jedan dokaz, koliko se posle oktobra 1944., gazilo po svemu što je do tada urađeno.
 
Dobili smo to u Čika Ljubinoj dva puta pa su svi govorili koliko je ružno itd.
 
U nekim slucajevima, vala, ispalo nije ruzno. Ne znam da li to mozes da zamislis.
 
Tesko da Ce zazidati 6 prozora da neko otkupi sve to i sredi zgradu...
Zeks mogo bi da zastaklis gornji dio dozidani ali tako da 6 prozora koji su visak budu uklopljivi bez vizuelne razlike od okolne staklo fasade
A da ovi koji su u nadogradjenom djelu gadjaju sa rasporedom ispod da budu sa okvirom i ukrasom iznad prozora mislim da bi moglo da prodje :kafa:
 
Могли би украсе са круничног венца (исправите ме пошто мислим да дебело машам термин) оригиналне фасаде са два спрата да ставе на врх накнадне надоградње.
 
На овој згради - на углу Краља Петра Првог и Змаја од Ноћаја - обновили су само уличне фасаде:







Да су обновили бар још капију, која је у лошем стању:







Могли су да пређу одмах на ове две:



...........................

Није још готова ова у близини, на углу Цара Уроша са Змаја од Ноћаја и Цинцар-Јанковом:





 
Evo noviteta. Radionica danas radi punom parom, a usli smo vec i u 02.02.2020. :)

Ovde sada ima svega i svacega. Ogledala, mikrofibera, lomljenog ogledala, tamnog i svetlog stakla, pa ko voli nek izvoli :) reci cu i ja sta je moj favorit :)

Ovo ovako sada moze da se izvede, s tim sto originalni friz bi morao malo da se izbaci napred, a gornji dodati venac bi se normalno napravio u istoj ravni postojece nadogradnje. Za nadogradnju - nadogradnje na krovu - nemam komentar, a nije ga imao ni zamenik gradonacelnika, kada se ovoj zgradi divio, a i u isto vreme ga je bilo sramota sto ona ovako izgleda.

Dakle idemo redom :)

Nadogradnja je potpuno presvucena ogledalom, i ovde se hvata samo vedro nebo sa jednim avioncicem :)
Pogledajte prilog 3

Ovde vec imamo specijalne efekte :) odnosno specijalne folije od mikrofibera ili mogu ici i alubond ploce koje se posebno presijavaju na suncu.
Pogledajte prilog 1

Sacasto ogledalo, odnosno veci broj ogledala koja su spajana na odredjenoj podkonstrukciji i daju zgradi zanimljiv, moderan i neobican izgled.
Pogledajte prilog 2

Crno staklo visokog sjaja.


:gobb: :sesir:
 
Svi su predlozi dobri :) najradije bih odabrao sve varijante, samo na razlicitim lokacijama. Tako i ja zamisljam dobru nadogradnju ili kao resenje za postojece lose nadogradnje. Mozda gornji venac nije ni potreban.

Ovaj sa ogledalima je zanimljiv, jer malo neutralise cudnu simetriju prozora na nadogradnji.
 
Dodali su puzavice na zgradu, mnogo lepo izgleda uzivo sa ciglom
e6cbde2719cb3196e2b907cd96683148.jpg
dee38782d66232008e66f48c7fcb086a.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh