Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Да живимо у уређеној држави онај који је потписао ову дозволу за локацију киоска би поред отказа требао да добије и затвор.
 
Kako su lukavo postavili kiosk, taman ispred ulaza u školu. Da mogu klinci na svakom odmoru da skoknu ispred da potroše pare.
giphy.gif


Trotoar i estetiku ko šiša. Nije sad kao da je to neki javni prostor koji svi mi plaćamo i izdržavamo pa da se vodi računa o zauzeću i estetici... 8)

Inače imaju ceo jedan parking i plato na drugom kraju gimnazije gde ima mesta da se stavi kiosk a da ne bude ružno i nametljivo. Ali avaj... zašto ga odmaknuti 10 metara od trotoara na plato kad može da se nakenteri odmah uz ulaz, prelaz i glavni tok pešaka...
 
Ако добро видим дозвољено је лево скретање из правца периферије у ову уличицу?

Шанса да видиш пешака од овог кисока 0% а клинци ту истрчавају , не гледају где иду...
 
Već vidim obrazloženje Sekretarijata ili Opštine:
''Sve je po propisima, mi ne vidimo nikakav problem. Neka prilagode brzinu uslovima na putu. Pod ovim mislimo i na vozače, ali i na pešake. Neka manje trče i sporije hodaju, pa će videti automobil na vreme. U krajnjem slučaju neka nose sa sobom ogledalo na štapu pa neka gledaju njime iza ugla kad hoće da pređu.''
 
Jel ovo neka prva faza ili će raditi gimnaziju samo do raskrsnice?
 
Ova rekonstrukcija ce brzo izgubiti smisao ukoliko se ne rekonstruisu i fasade levo i desno, po mogustvu u istom ili slicnom tonu.

Sto se tice kioska ispred pete, moc drzavnih kriminalaca u cilju zadovoljenja i podmirivanja kumstva, burazerstva i partokratije je i ovog puta iskazala volju i azurnost a sve u cilju sto kvalitetnijeg zivota gradjana i nivoa usluga. Treba ljudi od necega da zive a mi i skolarci da se radujemo jos jednoj trafici i sacuvamo stopala od nepotrebnog pesacenja do sledece. Dakle svaka im cast.
 
Zgrada desno je pod zaštitom a levo je opština tako da se neće ništa raditi okolo.
Mogli bi jedino da podignu nešto preko puta kod izgorelog depoa. To je valjda kupila neka tajkunska firma ako dobro znam sa kapitalom od 100 din
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590696#p590696:d1qmqevv je napisao(la):
varos kapija » 24 Dec 2018 09:54 am[/url]":d1qmqevv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590650#p590650:d1qmqevv je napisao(la):
zoran_m » 23 Dec 2018 11:03 pm[/url]":d1qmqevv]
8cbbcf5c29db535d7dc4ef0743ec36a3.jpg

Peta gimnazija


Sent from my iPhone using Tapatalk

U međuvremenu je dobila i jednu "bubuljicu" u vidu kioska na najreprezentativnijem "čošku" zgrade.

A 10 metara dalje već postoji kiosk.

file.php


Nema veze to što su zgrada i fasada tako projektovane da se ta krivina ističe...
Tu nije bio kiosk - znači da je tu dobro mesto sa se postavi kiosk.

Ako se neko bude bunio, namerno će takve kioske da postavljaju na takvim mestima po celom gradu.
Isto kao i za novogodišnju rasvetu i za 57 fontana....
 
Zrenjaninci povukli nogu, svaka im cast!

Nema zezanja sa vlaanicima koji zive u prvoj tj. lux zoni. E sad, primenite to na bg gde se stanari prve lux zone redovno bune zbog nedostatka parking mesta a ne pomenu da su ucarili par miliona dinara jer im mi platimo fasadu a bezobrazniji odmah po rekonstrukciji nalepe klimu.

Vest na portalu zrenjaninski.com, kuckam sa telefona.

Mnogi oronuli objekti u gradu izgledaće lepše u budućnosti

22/12/2018


Skupština grada Zrenjanina je na poslednjem zasedanju usvojila odluku o obaveznom tekućem i investicionom održavanju zgrada. Kada počne puna primena ove gradske odluke, mnogi oronuli objekti u gradu izgledaće lepše u budućnosti.


– Suština odluke koja se zove utvrđivanje zona i blokova u kojima su obavezni tekuće i investiciono održavanje upravo je prvi korak u rešavanju problema sa zgradama koje zbog neodržavanja predstavljaju opasnost po bezbednost ljudi. Da se ne govori o estetskoj komponenti, – kaže za portal zrenjaninski.com Milan Jovanov, načelnik inspekcijskih službi u Gradskoj upravi. – Po ovoj odluci, za koju bih rekao da je krovna jer će iz nje proisteći dodatni pravilnici, kada se dogodi neki problem, inspekcija nalaže vlasnicima odnosno skupštini stambene zajednice i upravniku zgrade da problem reši u narednih 48 sati. Ako se to ne dogodi, grad interveniše a račun se ispostavlja vlasnicima. Kako će se odluka primenjivati razrađivaće se narednih meseci, ali je jako važno da ona postoji. Ova odluka je među prvim ovakvim u Vojvodini, ističe Jovanov.

Ovom odlukom grad je podeljen u zone i blokove. Najveći broj ulica raspoređen je u još četiri zone. Za sve ove zone važe i posebna pravila. Na primer, u ekstra zoni klima uređaj neće moći da bude postavljen na uličnoj delu fasade.

Odlukom se ostavlja mogućnost da grad sufinansira obnovu fasada. Za to je potrebno opredeliti sredstva u budžetu, ali samom odlukom je određeno sa kolikim procentom u kojoj zoni grad može učestvovati.

 



Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Evo od mene mali spisak po meni najinteresantnijih fasada koje su bile u planu za rekonstrukciju ove godine pa ipak nisu sredjene.
rYyuWQ7.png

Cara Lazara 12 i ceo taj blok nije sredjen osim zgrade na uglu prema novoj fontani. Ova klasična, lepo ukrašena i simetrična fasada sa balustradom na prvom spratu moraće da sačeka neka bolja vremena.
hMiJyJL.jpg

Ostatak bloka izmedju Narodne Banke, Cara Lazara i Gračaničke je takodje u jako lošem stanju. Ova na uglu je posebno opasna po pešake zbog dekoracije koja otpada direktno na novu pešačku zonu.
hbw8TjB.png

Gospodar Jevremova 13. Kuća Mihajla Djurića u stilu secesije bila bi 100 puta lepša da joj vrate kupolu. Iako je pod zaštitom očigledno nije prioritet gradskoj vlasti.
4Jx15hZ.png

U Kralja Petra nije ništa ni pipnuto. Ima tu dosta interesantnih fasada, najlepše su mi ove uske zgradice.
JlS2r67.png

Jako lepa moderna zgrada u Kolarčevoj 4 preživela je bombardovanje u 2. sv ratu i kasnje su joj dogradili još 3 sprata. Bila je takodje u planu. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590851#p590851:18j1ppce je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 24 Dec 2018 07:55 pm[/url]":18j1ppce]Zrenjaninci povukli nogu, svaka im cast!

Nema zezanja sa vlaanicima koji zive u prvoj tj. lux zoni. E sad, primenite to na bg gde se stanari prve lux zone redovno bune zbog nedostatka parking mesta a ne pomenu da su ucarili par miliona dinara jer im mi platimo fasadu a bezobrazniji odmah po rekonstrukciji nalepe klimu.

Vest na portalu zrenjaninski.com, kuckam sa telefona.

Mnogi oronuli objekti u gradu izgledaće lepše u budućnosti

22/12/2018


Skupština grada Zrenjanina je na poslednjem zasedanju usvojila odluku o obaveznom tekućem i investicionom održavanju zgrada. Kada počne puna primena ove gradske odluke, mnogi oronuli objekti u gradu izgledaće lepše u budućnosti.


– Suština odluke koja se zove utvrđivanje zona i blokova u kojima su obavezni tekuće i investiciono održavanje upravo je prvi korak u rešavanju problema sa zgradama koje zbog neodržavanja predstavljaju opasnost po bezbednost ljudi. Da se ne govori o estetskoj komponenti, – kaže za portal zrenjaninski.com Milan Jovanov, načelnik inspekcijskih službi u Gradskoj upravi. – Po ovoj odluci, za koju bih rekao da je krovna jer će iz nje proisteći dodatni pravilnici, kada se dogodi neki problem, inspekcija nalaže vlasnicima odnosno skupštini stambene zajednice i upravniku zgrade da problem reši u narednih 48 sati. Ako se to ne dogodi, grad interveniše a račun se ispostavlja vlasnicima. Kako će se odluka primenjivati razrađivaće se narednih meseci, ali je jako važno da ona postoji. Ova odluka je među prvim ovakvim u Vojvodini, ističe Jovanov.

Ovom odlukom grad je podeljen u zone i blokove. Najveći broj ulica raspoređen je u još četiri zone. Za sve ove zone važe i posebna pravila. Na primer, u ekstra zoni klima uređaj neće moći da bude postavljen na uličnoj delu fasade.

Odlukom se ostavlja mogućnost da grad sufinansira obnovu fasada. Za to je potrebno opredeliti sredstva u budžetu, ali samom odlukom je određeno sa kolikim procentom u kojoj zoni grad može učestvovati.
Sent from my Ektra using Tapatalk

BRAVO za Zrenjanin ! Citam ovu vest i ne mogu da se nacudim :)
 
Bitno da krenu da primjenjuju u ZR
Sto se tice kioska mogo bi neko da tvitne
Da se trazi na uvid na osnovu koje lokaciske dozvole je isti postavljen da li ce ona sklepotina 10 m napred biti sklonjena recimo ...
 
Posle ove rekontrukcije skver kod Crvenog pevca ce biti najsimpaticniji u gradu.

Na kupoli su postavili ukrase i vrh.

Zasijalo i Narodno pozoriste. I stubovi obojeni u zlatnu.

Unakazena zgrada Tanjuga, vreme je da neko napise ponovo - ko je rusio u Hercegovackoj? Tako ce sigurno da ociste i da postave komunalce da je cuvaju :lol:
 
Narodno pozoriste jeste zasijalo s ovim crvenim sto su stavli i zlatnim stubovima ispred...

A sto se skvera kod crvenog pevca tiče, baš anoniman i siv trg... baš mi se nesvidja.. izgleda kao da je izsrano iz bliskog istoka.
Ali dobroja zivim u skandinaviji 30 godina pa imam drugaciji ukus...
 
Ih kultura skandinavska :) crveni pevac kao iz bliskog istoka, nidje veze.

Nesto mora da se ucini sa ovim nesretnim coskom na zgradi tanjug-a, sto je vazda izvrljano. Mozda neko zelenilo ili nesto poput zastakljenog info panoa. Prazna bela povrsina ce uvek da namami nekog "umetnika" da se potpise.
 
Nova boja na zgradi u Gracanickoj... Steta bi bilo da se izuzetno interesantan friz od cveca koji je na vrhu zgrade ostane jednobojan - slabo je vidljiv sa ulice i trebalo bi ga diskretno nagalsiti. Rok za zavrsetak je bio 20.12. i sada pokusavaju da nadoknade - samo da ne pozure na kraju i naprave neku brljotinu.

Pogledajte prilog 1
Skidaju se zastori i sa strane prema Pevcu, prethodna fasada je prema parku.


Jos uvek se radi terasa na cosku, fali i nadstresnica na glavnom ulazu, a jos uvek se ne vidi ni grb, mada se nazire postament za nesto, nadam se za to... Bilo bi mi zao da zbrzaju na kraju, ako su vec toliko radili, neka zavrse kako treba, a ne da jure rok (kada su ga vec propustili....).
Ne vidim ni kablove za rasvetu, pretpostavljam da je u planu jer bi bilo steta da je nema - samo bi bilo bolje i bez nje ako planiraju da stave onaj ocaj od rasvete sa Kosancicevog venca... Usput, rasvetu u Fruskogorskoj nisu ni pustili - mozda su i shvatili na sta lici!
 
@Yaryar- razumijemo te mi... nije lako kad ti je 11 mjeseci u godini nebo u 50 nijansi sivih, pa onda morate malo da razbijete tu monotoniju farbanjem fasada. Kod nas se, avaj, priroda u toku godine igra, smjenjuju se tonovi do te mjere da bi čak i jadnog Doplera o jadu zabavila... prosto da ne povjeruješ. I onda mi, šta ćeš, željni sivila i oronulosti prepuštamo se godinama zubu vremena. Doduše, zaigraju se ponekad ovi iz Zavoda u dilu sa ovima što sređuju fasade, pomislio bi Beograđanima je sveto drvo LIMUN, al ubrzo sve to sredi saobraćaj i nekontrolisana emisija CO2, al džaba ja to tebi pričam... nego ako ikako možeš, pozvao bih te na proljeće u kafanu kod crvenog pevca, jer uživo je ipak uživo, pa napiši onda post iz Beograda (imaju wi-fi u kafani) a piće ti je na moj račun. P.S. Ovo poslednje nije mito i korupcija, samo nismo skandinavci, ovdje ne mora svako da plaća svoj račun u kafani.
 
Vasina 3
e62de742521cd3d6bc39419adfbc5e2f.jpg
7e9fdba5a85c42e425a263f88746191c.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ova u Vasinoj i dalje katastrofa. Setili su se da urade prednju fasadu a prema muzeju, Čika Ljubinoj i Marka Leka boli ih dupe.
Ta zgrada je verovatno najbolji primer kako lokali znaju da unište prizemlje jedne zgrade, a o klimama da ne govorim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591240#p591240:2j3bgvqg je napisao(la):
gradjanin » 26 Dec 2018 09:48 am[/url]":2j3bgvqg]

Pogledajte prilog 1Skidaju se zastori i sa strane prema Pevcu, prethodna fasada je prema parku.

file.php

file.php

Plasio sam se da ce uzeti ovu kombinaciju toplih boja. Meni je sa predjasnjom sivom pozadinom izgledalo bolje. Ne kazem da treba da bude boje maltera, ali neka siva nijansa. Tacno bi stubovi i prozori dosli do izrazaja, kao da su u vazduhu.
 
Знам да није по пројкту, никад ни било, али нешто ме подсети на зграду трговца Стаменковића, па помислих како би тек изгледала са оним зеленим плочицама
 
Vrh