Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Карађорђева 53 и 55

m79kp1.jpg


34pg7jt.jpg
 
Prolazio sam ovuda danas izgleda sve bolje kako se koja skela skida. Posle Brankovog mosta su postavili i ukrasnu rasvetu. Ne znam da li je pustena u rad.
 
Bjeloruska i kazastanska zastava su tu po zakonu tu je kulturno predstavnistvo ili tako nesto a cg zastava u knezu tamo je cg konzulat
U karadjordjevoj treba skinuti klime i bilo bi odlicno
Sto se tice crveno bjele na terazijsma treba ofarbati i 3 dio nakon staklenog djela
 
Ovde nedostaje nova putna infrastruktura, lepi trotoari i mobilijar da ovaj potez zablista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445620#p445620:feovoh5a je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Apr 11, 2017 2:02 pm[/url]":feovoh5a]
qn4382.jpg

Videh danas tu zgradu.

Kakva steta sto levi deo zgrade nisu restaurirali i ostala je kao onakva. Stari deo na levoj strani zgrade i ovaj obnovljeni spaja staklena fasada.
 
HoRuS i bagger, lepe fotke! I ja sam načinio danas nekoliko, s obzirom da su se uklanjale skele sa one sive spratnice.
 
To oni na z stanici zazidali vrata vidi se razlika ispod prozora
Crveno bjela u kardjordjevoj na djelu iznad krova fali bjele boje na ukrasima uklanjanje klima
Na sivoj klima i ti elementi a sto se tice prozorcica ti nedostajuci elementi mogu da se naprave od bjelog klirita i popune rupe
A vrata na vucinoj kuci treba uraditi u istoj boji kao i svu ostalu stolariju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445666#p445666:2u1x1frm je napisao(la):
Zderic222 » Uto Apr 11, 2017 5:10 pm[/url]":2u1x1frm]Jel mozes tacno reci gde su postavili rasvetu???

Naravno, evo slike to su ove dve fasade na kojima je uradjena dekorativna rasveta.

Slikao: Njuskalo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445699#p445699:3hcwqewe je napisao(la):
zexland » Uto Apr 11, 2017 8:28 pm[/url]":3hcwqewe]Ovde se bas vidid koliko je osiromasena fasada ove nekadasnje lepotice....
file.php
zexland, mislim da nam sada preostaje jedino da se urgira da Zavod naloži rekonstrukciju ove pojednostavljene kupole na zgradi preko puta (koja još čeka radnike), kao i zamenu ulazne kapije na ,,osiromašenoj zgradi''! Može li ko od umešnijih forumaša da Zavodu pošalje mail sa ovim zahtevima?
 
Very good
Nadam se da ce sve rekonstruisane fasade dobiti rasvetu, da ne bude Beograd vecito crna ovca Evrope.To sve je trebalo davno da se uradi ali bolje ikad nego nikad.
U Beogradu minimalno treba da se rekonstruise 400+ fasada.

Sve kupole trebalo bi vratiti izgledaju fensi.
 
file.php

Rekonstrukcija ovih kuća je bila skroz nepotrebna. Niti su arhitektonski vredne, niti im je urbanistički tu mesto. Ispred tih maltene nema trotoara, a kad vrate jarbole BgH2O teko onda ga neće biti.
Beograd ništa ne bi izgubio da se ove kuće sruše pošto ni ovako nisu lepe, pogotovo ova crvena izgleda kao da je neki vulkanizer sa sela ofarbao. Treba lepo i jednu i drugu srušiti + ovaj monstrum iza a ovu oljuštenu restaurirati pošto to očigledno nije uradjeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445621#p445621:14vkb67g je napisao(la):
And7rey » Uto Apr 11, 2017 2:09 pm[/url]":14vkb67g]
A ja mislio da je tu smeštena ambasada Belorusije...
Beloruska ambasada je smeštena u Deligradskoj između Birčaninove i Tiršove. Ali razumem što te je zbunilo. :D


Direttore, fala na pravnom objašnjenju. :kk: Znači ipak imaju zakonsko pravo da kače zastave? Ok. Ja reko da nije to nešto Karić izmuljao, pa zato pitam.



Inače izgleda da je fasada u prizemlju ostala neodrađena jer evo sad prođoh pored nje i vidim da i dalje stoje ovi odvratni grafiti na levom stubu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445294#p445294:21ekxiig je napisao(la):
NsMiki » Ned Apr 09, 2017 8:46 am[/url]":21ekxiig]Šta se dešava sa fasadama pored Branlovog mosta?
Evo kako su radovi na fasadama u ovom delu Karađorđeve izgledali danas:

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Šteta što nisu ispravili ivicu krova na ovim zgradama:

Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Ova slika deluje pomalo nestvarno, kuća okružena zelenilom, kao da slikana negde na Senjaku, a ne u Karađorđevoj:

Pogledajte prilog 5
Dekorativna plastika izgleda lepo:

Pogledajte prilog 4
Ali je nažalost već počela da puca:

Pogledajte prilog 3
U jednom od prethodnih postova sam se zabrinuo da bočne strane ovih zgrada neće biti sređene, međutim, kao da su me poslušali, upravo rekonstruišu i to:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
Ne dopada mi se izbor narandžaste boje na bočnoj strani ove zgrade:


Koliko će dugo ovaj beli zid odoleti grafitima?
 
Definitivno su samo Srbi u stanju da naprave ovoliko visinskih razlika u samo jednoj ulici. Pola ulice zrelo za bager. Sredjivanje fasada ovde je samo guranje stvari pod tepih, dok se neke buduce generacije ne prihvate posla. Ali bolje i to nego nista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445724#p445724:3c1cw14d je napisao(la):
Bukira » Uto Apr 11, 2017 10:34 pm[/url]":3c1cw14d]
Koliko će dugo ovaj beli zid odoleti grafitima?
Dajem mu dve nedelje. Bez zezanja.

woona":3c1cw14d je napisao(la):
Definitivno su samo Srbi u stanju da naprave ovoliko visinskih razlika u samo jednoj ulici.
Pa kažem ja, grad nam izgleda ko onaj audio bar iz muzičkih plejera

bars.jpg
 
Bukira posudio sam tvoju fotokrafiju
Sta planiraju sa ovim "RUZNIM CUDOM IZMEDJU" ili ovo ruzno cudo rekonstuisati ili srusiti!

2yjrlt0.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445712#p445712:192ijtly je napisao(la):
And7rey » 11 Apr 2017 08:33 pm[/url]":192ijtly]
file.php

Rekonstrukcija ovih kuća je bila skroz nepotrebna. Niti su arhitektonski vredne, niti im je urbanistički tu mesto. Ispred tih maltene nema trotoara, a kad vrate jarbole BgH2O teko onda ga neće biti.
Beograd ništa ne bi izgubio da se ove kuće sruše pošto ni ovako nisu lepe, pogotovo ova crvena izgleda kao da je neki vulkanizer sa sela ofarbao. Treba lepo i jednu i drugu srušiti + ovaj monstrum iza a ovu oljuštenu restaurirati pošto to očigledno nije uradjeno.

Ove zgrade su itekako arhitektonski vredne.
Jedino su komunisti planirali da ih sruse i zato je ona socijalisticka visoka zgrada toliko povucena u odnosu na ove starije zgrade.
Beograd nema puno zgrada iz XIXog veka, treba sacuvati te spomenike istorije i imati u vidu da je tek oko 1900 Beograd poceo da ima zgrade od 4 sprata. Zato ne treba se stideti ovih nizih.
 
Bukira, prijavio sam ovo pucanje plastike i iskoristio tvoje slike kao dokaz.

Nadam se da nemas nista protiv zbog "uzimanja dokaznih materijala".
 
Ja se pojedinačno ne stidim ni tih manjih starih zgada niti ove velike nove. Ali se stidim celog tog poteza, kad se gleda kao celina. Uopšte, ceo taj kraj između Brankovog mosta, Geozavoda i Save izgleda kao neki neuspeli eksperiment. Kao neki mutant koji sadrži neke impresivne elemente ali u globalu izgleda kao veliki rusvaj.

Pogotovu otkako je ''osvežen'' pre par godina, kad je, po starom srpskom običaju, svako došao i klepio svoje rešenje za koje je mislio da je najbolje. Bez ikakve konsultacije sa nadležnima a i ostalima u tom kraju.

A bogami, isto važi i za deo Karađorđeve između mosta i Kapetanije. Jedan veeeeeliki šareni vašar. Malo barake, malo prestižni kafići, malo perionice, malo turističke atrakcije, malo P+1 malo P+5, malo vinski podrumi, malo moderne zgrade grafičke škole, malo neo-rensesansa, malo betonske kocke...

Odvratno i jadno.
 
Не, најбоље је да срушимо Београд овакав какав је неугледан, па да направимо "лепши и старији".. :bash:


У продужетку недостаје..
 
Vrh