Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Dositejeva 30 (ugao sa Strahinjića Bana)

Dositejeva 30.jpg
 
Evo kako to "regulišu" u Singapuru - zakon o vandalizmu. Evo nekoliko primera stranih državljana:

- Američki državljanin Michael Fay osuđen na 4 udarca bičem zbog vandalizovanja automobila
- Nemački državljani Andreas Von Knorre and Elton Hinz osuđeni na 9 meseci zatvora i bičevanje (3 udarca bičem)
- Švajcarski državljanin Oliver Fricker osuđen na 5 meseci zatvora i 3 udarca bičem zbog šaranja vozova

Ovo su samo neki primeri iz Singapura... jeste da je surovo, ali...
Ne! Bičevanje je varvarska metoda.
Grozno bi bilo bičevati i odraslog čoveka zbog prekršaja, a kamo li decu koja su dobar deo te huliganske družine.
Samo udarati po novčaniku i to papreno, zaista papreno. Nećeš ili nemaš da platiš? Onda prinudni rad po minimalnoj ceni radnog sata na skidanju grafita i drugim higijenskim poslovima koji bi trajao nekoliko sati dnevno nekoliko meseci. Tako bi jedan huligan skinuo stotine grafita. Opremu za skidanje grafita bi delikvent morao sam da kupi ili iznajmi od Grada.
Em se puni budžet Grada/Republike, em se smanjuju troškovi Gradskoj čistoći, Zelenilu ili Vodovodu i kanalizaciji em bi se broj grafita prepolovio sa zamo godinu, dve, em bi to bila i vaspitna i korisna mera za delikventa.
 
Fora kod bičevanja je što ostane ožiljak i urezana uspomena na taj bol kao podsetnik čoveku na dane kada se ponašao kao majmun, pa mu posle pomogne da više nikad ne bude takav.

Ne kažem da bih lično uvodio to, ali razumem rezon Singapura što ima takvu praksu. Ja sam više za stroge i duge kazne u vidu društveno korisnog rada odnosno uklanjanja tuđih grafita. Pa da bolesniku presedne i grafit i miris laka do kraja života.
 
Skola pre svega, stalna prica od prvog do osmog da zvrljanje nije kul, da to rade samo slabici i nesrecni ljudi, mogu i da smisle kreativne akcije da deca steknu naviku da ne unistavaju stvari ( ko zvrlja tata mu gej i slicno...). Ako mogu Japanci da teraju predskolce da ciste ucionice umesto cistacica i skupljaju lisce i otpad u skolskom dvoristu, mozemo i mi da stvorimo generaciju koju ce da bar bude sramota da unistavaja zajednicku imovinu. Ali moramo da pokusamo za pocetak, umesto analiza zasto to ne moze da uspe kod nas.
 
Bolje da mu tata bude strejt, zato što se propagira da OK i normalno biti gej. :D
 
deca gej roditelja ne zvrljaju, niti inistavaju zajednicku imovinu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Nisam hteo da budem homofobican, ali mi smo u skoli za sve sto nije kul pricali da je gej, ili ne budi gej i slicne izraze, nije delovalo zlonamerno vise je bilo kao fora.:)
 
Peder kao seksualno opredelenje nije isto što i peder kao karakterna osobina, ali danas se to spojilo u jedno, i dobilo potpuno drugi smisao. Samo sam se našalio na taj trend koji mi je pogrešan, da je bitnije biti peder nego šta si postigao u životu, pa samim tim je i takvo "vređanje" izgubilo smisao.​
 

Uradiš fasadu bez i jednog tipla i ode cijela u danu

"Majstori" su uspeli da urade tri stvari pogrešno, a svaka može da dovede do pada fasade:
1. Nisu stavili dovoljno tipli (ali one same i ne mogu da drže fasadu)
2. Nisu pripremili staru fasadu (možeš da staviš koliko hoćeš lepka, ako je krečni malter krenuo da propada od vlage, povući će sve sa sobom)
3. Nisu stavili lepak kako treba (pored toliko videa koji lepo pokazuju kako se to radi, fascinantno mi je kad neko samo nabaca tako gomilice i nalepi)

Ovo najviše pišem zbog ljudi koji prate forum, a planiraju da rade fasadu, tj. da im majstori rade. Obavezno pogledati video proizvođača izolacije kako se postavlja jer majstori mogu da isprate sve korake, ali u svakom da isfušare.
 
Ja tu ne vidim uopste da su stavili tiple
Priprema je pola posla ko ce se bakce sad sa tim sitnicama
 
Stavili su, čini mi se po jednu na sred svake ploče. Vidi se i na otpalim pločama, ali mora da se zumira, moguće da su koristili kraće nego što su potrebne za tu debljinu stiropora i taj lepak (sem što su naravno i stavili nekoliko puta manje njih nego što treba).
 
Apostolski nuncijat se radi već jedno mesec i po dana. Dosta temeljno, koliko sam primetio.
 
Vrh