Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Kућа на углу Краља Петра Првог и Косанчићевог венца, горњи део фасаде је обновљен, доњи још није; дрвенарија стара, дуго небојена:





 
Na krovu čardak, na zidovima klima uređaj i dekorativna rasveta, po mom mišljenju preterana, ova fasada je dobila, a recimo susedna nije.

Pitanje je koje ponavljam stalno - ko je dobavljač te rasvete koja nikada ne proradi ili i kada radi, radi loše?

Jedino što mi se dopada su dve boje.
 
Мени је све ово жалосно бацање НАШИХ пара....
Ако већ морају некоме бесплатно да среде фасаду минимум али МИНИМУМ би био да се са власницима станова потпише уговор...у смислу...

Да морају да склоне климе или бар поштују неки пројекат о постављању клима.
Да морају да склоне све нелегално застакљење терасе и све нелегалне интервенције на објеку(као ова ужасна тераса на крову на овој слици са Косанчићевог венца).
Да се уклоне надзиђивања (па макар и имали неку дозволу насталу корупцијом)
 
Bolje da su mu dozvolili da dozida sprat i ujednaci visinu i skloni taj cardak
 
Despota Stefana, zgrada jeste nova, ali fasada je urađena po ugledu na kuću koja je tu bila. Meni ovo deluje odlično, čak sad odskače u celoj ulici, jer je nažalost ceo bulevar skroz zapušten, a i ne deluje jeftino, izveštačeno i predimenzionisano kako umeju domaći investitori da odrade.

Pogledajte prilog 1
 
Fasada nije 1:1 kao originalna, nazalost.

Ne svidja mi se bas ovakva praksa. Ok je nadzidati, ali zid prednje fasade mora da ostane neporusen.
Ovako preti da postane uobicajni metod, sto me malo plasi, jer je to dozvola za rusenje.
A koliko ce svako biti uspesan sa kloniranjem stare fasade je tek posebna prica.
 
Naravno da nije 1:1, a i ta stara kuća nije bila bez nadogradnje. Pritom stare prizemne kuće ruše se po celom gradu, ovo je među boljim primerima šta smo dobili umesto tih porušenih prizemnih kuća, mogli su opušteno da udare neku zgradurinu od 8-9 spratova kakve viđamo po Dorćolu i u celom kraju ispod Despota Stefana.
 
Бранкова улица, данас из градског превоза; обнова фасаде на овој згради ће ускоро бити готова:









Ту где су донете греде, покретни ве-це и камион на улици почињу да раде:

 
Eh da je vise ovakvih skela i slika :)
Nema lepseg osecaja nego kad vidim da rade neku predratnu lepoticu
 
Izgleda će i ovde samo da pljusnu farbu, jer koliko vidim na ovoj prvoj koja se završava nisu ove dekoracije oko prozora obojili u drugu boju pa da ih istaknu (izgleda uvek lepše), kad se već radi i dosta plaća za ovo trebalo bi svaki detalj da se uradi kvalitetno.

Što ova firma što je kupila zgradu Beobanke makar ne iskoristi ovoliku površinu za reklamne zavese/panoe, do sada su mogli da uzmu lepe pare, bilo bi prihvatljivije od ovog skeleta.
 
Sanjam dan kada će stanar na prvom spratu spustiti klimu iza balkona...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630186#p630186:2af81mc7 je napisao(la):
milanobelgrade » 15 Јун 2019 02:26[/url]":2af81mc7]Мени је све ово жалосно бацање НАШИХ пара....
Ако већ морају некоме бесплатно да среде фасаду минимум али МИНИМУМ би био да се са власницима станова потпише уговор...у смислу...

Да морају да склоне климе или бар поштују неки пројекат о постављању клима.
Да морају да склоне све нелегално застакљење терасе и све нелегалне интервенције на објеку(као ова ужасна тераса на крову на овој слици са Косанчићевог венца).
Да се уклоне надзиђивања (па макар и имали неку дозволу насталу корупцијом)
Као што рекох пре пар дана, ово је невиђени безобразлук. Обнављање заједничких фасадних површина стамбених зграда и могу да сварим, али обнављање фасада у целини сачињених од приватних балкона, или приватних кућа - то је просто несхватљиво.

Што је најгоре, ово само продубљује проблем, јер награђујемо немар. Ко ће после овога хтети да обнови фасаду своје некретнине о сопственом трошку?
 
Jel može neko ko živi u zgradi kojoj je urađena fasada od strane skupštine grada da potvrdi sledeću informaciju.Poznanik koji živi u jednoj takvoj zgradi mi tvrdi da im od kada su dobili fasadu na račun infostana dolazi iznos od 500 din. na ime "Investicionog održavanja" i da će to plaćati 120 meseci.Pritom niko ih nije niti pitao dali pristaju na to niti su se oni išta pitali oko radova.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da znam za jos jedan takav slucaj ali oni koji su dobili fasadu gratis kosancic i jos neke...
 
Хвала Богу да нису станари преузели у своје руке преуређење фасада. Онда би имали једну жуту, другу зелену, трећу зазидану, четврту застакљену... овако само треба да се окречи и ове климе да се спусте и биће то све у реду...

А што се тиче самосталног уређивања... па свако би сада био имбецил да сам среди фасаду када зна да ће му кад тад град средити... Требало је са фасадама радити као и са лифтовима пре 10 година где би град понудио две трећине цене а станари да плате једну трећину... тако би се извршила нека селекција где би први били уређени они којима је донекле стало.
 
одржавање свих фасада зграда које су у власништву града треба да плаћају станари преко инфостана граду који их сређује и реновира. Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе. Наравно, омогућити станарима градских зграда да сами организују одржавање ако желе али уз инспекцију која проверава да ли је по прописима. И наравно, кажњавати све приватне власнике зграда који некога оштете својим неодржавањем.

И готова прича. Све преко тога је хистерично лудило друштва које нема основну поделу својине на јавну и приватну него се стално стварају конфликти око повреда истих.

(Било да је у питању приватник који је заузео јавну својину или јавни сектор који одузима имовину приватницима и/или контролу над њом).
 
Koliko grad bg ima u vlasnistvu svom kompletnih stambenih zgrada nema ih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630754#p630754:3bi8g3p1 je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 07:02[/url]":3bi8g3p1]Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе.
Не може то тако. Објекти у строгом центру града морају се одржавати. У противном, кажњавати власнике - укључујући и државу.

Коме се то не допада, нека се сели. Не допада се ни мени доста тога, али не дајем себи за право да другима упропаштавам квалитет живота. А квалитет живота свих нас који свакодневно гледамо постапокалиптичке призоре је, у најмању руку, погоршан. То утиче на нас психички.

Слажем се с Вашом основном поентом да држава не треба да плаћа за одржавање приватног власништва.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630817#p630817:27g2ecms je napisao(la):
Хаеул » Pon Jun 17, 2019 10:40 am[/url]":27g2ecms]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630754#p630754:27g2ecms je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 07:02[/url]":27g2ecms]Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе.
Не може то тако. Објекти у строгом центру града морају се одржавати. У противном, кажњавати власнике - укључујући и државу.

Коме се то не допада, нека се сели. Не допада се ни мени доста тога, али не дајем себи за право да другима упропаштавам квалитет живота. А квалитет живота свих нас који свакодневно гледамо постапокалиптичке призоре је, у најмању руку, погоршан. То утиче на нас психички.

Али, слажем се да држава не треба да плаћа за одржавање приватног власништва.

na kraju to ne placaju vlasnicu nego stanari. za odrzavanje fasade koje redovno treba da se odrzavaju placaju stanari procentualno sa mesecnim racunom stana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630817#p630817:2fmxh9y8 je napisao(la):
Хаеул » Пон Јун 17, 2019 10:40 am[/url]":2fmxh9y8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630754#p630754:2fmxh9y8 je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 07:02[/url]":2fmxh9y8]Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе.
Не може то тако. Објекти у строгом центру града морају се одржавати. У противном, кажњавати власнике - укључујући и државу.

Коме се то не допада, нека се сели. Не допада се ни мени доста тога, али не дајем себи за право да другима упропаштавам квалитет живота. А квалитет живота свих нас који свакодневно гледамо постапокалиптичке призоре је, у најмању руку, погоршан. То утиче на нас психички.

Слажем се с Вашом основном поентом да држава не треба да плаћа за одржавање приватног власништва.

Та идеја се базира на претпоставци да полажеш право на туђу имовину коју видиш у довољној мери да би контролисао како изгледа јер ти то "упропаштава квалитет живота". То је сасвим бесмислена тврдња која нема никакву ширу ни филозофску основу. Могу ја да измислим да ми ролке нарушавају квалитет живота јер не могу да гледам деколте па немам право да контролишем шта ће девојке да облаче јер сам ја психички лабилан. Физички изглед није смислена екстерналија да би била довољна за ограничавање нечијег суверенитета над сопственом имовином. Свима је интуитивно јасно да се власт базира на власништву а пуни власник неке имовине има пуну власт над њом (докле год не повређује туђу и туђу власт над својом).

Зграде у приватном власништву у граду изгледају тако како изгледају јер то желе њихови власници. Коме се то не допада - нек се сели.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630867#p630867:f92o5p4u je napisao(la):
Kailan » Pon Jun 17, 2019 12:29 pm[/url]":f92o5p4u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630817#p630817:f92o5p4u je napisao(la):
Хаеул » Пон Јун 17, 2019 10:40 am[/url]":f92o5p4u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630754#p630754:f92o5p4u je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 07:02[/url]":f92o5p4u]Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе.
Не може то тако. Објекти у строгом центру града морају се одржавати. У противном, кажњавати власнике - укључујући и државу.

Коме се то не допада, нека се сели. Не допада се ни мени доста тога, али не дајем себи за право да другима упропаштавам квалитет живота. А квалитет живота свих нас који свакодневно гледамо постапокалиптичке призоре је, у најмању руку, погоршан. То утиче на нас психички.

Слажем се с Вашом основном поентом да држава не треба да плаћа за одржавање приватног власништва.

Та идеја се базира на претпоставци да полажеш право на туђу имовину коју видиш у довољној мери да би контролисао како изгледа јер ти то "упропаштава квалитет живота". То је сасвим бесмислена тврдња која нема никакву ширу ни филозофску основу. Могу ја да измислим да ми ролке нарушавају квалитет живота јер не могу да гледам деколте па немам право да контролишем шта ће девојке да облаче јер сам ја психички лабилан. Физички изглед није смислена екстерналија да би била довољна за ограничавање нечијег суверенитета над сопственом имовином. Свима је интуитивно јасно да се власт базира на власништву а пуни власник неке имовине има пуну власт над њом (докле год не повређује туђу и туђу власт над својом).

Зграде у приватном власништву у граду изгледају тако како изгледају јер то желе њихови власници. Коме се то не допада - нек се сели.


vlasnik daje uslugu a to je jedna usluga da bi kvalitet zivota bio bolji mora da se placa i za fasade svuda po evropi je tako i ovde u becu. svaki stanar placa procentualno mesecno malo da se zgrada odrzava. tako i treba biti jer ako stanari ne placaju vlasnik ptavi minus i od cega da se placa. a ko misli da je lukzuzno i lep zivorlt ako si vlasnik zgrada vara se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630867#p630867:39sir939 je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 19:29[/url]":39sir939]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630817#p630817:39sir939 je napisao(la):
Хаеул » Пон Јун 17, 2019 10:40 am[/url]":39sir939]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630754#p630754:39sir939 je napisao(la):
Kailan » 17 Јун 2019 07:02[/url]":39sir939]Фасаде зграда у приватном власништву требају из својих џепова у потпуности да одржавају њихови власници ако желе.
Не може то тако. Објекти у строгом центру града морају се одржавати. У противном, кажњавати власнике - укључујући и државу.

Коме се то не допада, нека се сели. Не допада се ни мени доста тога, али не дајем себи за право да другима упропаштавам квалитет живота. А квалитет живота свих нас који свакодневно гледамо постапокалиптичке призоре је, у најмању руку, погоршан. То утиче на нас психички.

Слажем се с Вашом основном поентом да држава не треба да плаћа за одржавање приватног власништва.

Та идеја се базира на претпоставци да полажеш право на туђу имовину коју видиш у довољној мери да би контролисао како изгледа јер ти то "упропаштава квалитет живота". То је сасвим бесмислена тврдња која нема никакву ширу ни филозофску основу. Могу ја да измислим да ми ролке нарушавају квалитет живота јер не могу да гледам деколте па немам право да контролишем шта ће девојке да облаче јер сам ја психички лабилан. Физички изглед није смислена екстерналија да би била довољна за ограничавање нечијег суверенитета над сопственом имовином. Свима је интуитивно јасно да се власт базира на власништву а пуни власник неке имовине има пуну власт над њом (докле год не повређује туђу и туђу власт над својом).

Зграде у приватном власништву у граду изгледају тако како изгледају јер то желе њихови власници. Коме се то не допада - нек се сели.
Поштедите ме тих екстремно-индивидуалистичких мантри и флоскула, и промашених аналогија. Ако желите да живите као индивидуа, потпуно независни од остатка света, изабрали сте погрешну планету - а и врсту.

Људи су део заједнице. Заједница има своја правила. Следећи вашу трулу логику, неко би могао да се усели у пет векова стар замак и да му угради пластичне прозоре, јер је то његово "власништво", или пак, да отвори депонију нуклеарног отпада у свом дворишту - опет, зато што је то његово.

Не иде то тако, драги мој.
 
Kalian vi pojma nemate o pravima i obavezama vasnika objekata za kolektivno stanovanje
Postoji zakon koji definise obavezu vlasnika da svoju imovinu odrzava i ne ugrozava njom druge
Kao naprimjer u beogradskoj ulici za vikend pao je komad fasde i polupao krov na kolima zena i cerka su imale srece izasle iz istih samo par min ranije parkirale na regularnom parking mjestu ....
https://www.blic.rs/vesti/beograd/umalo ... su/w2wpqpw
Tako da stetu na kolima ce platiti aljkavi i neodgovorni etazni vlasnici ...pritom na zgradi nije bilo nikakvo upozorenje i balkonske ograde su im vecinom trule uskoro ce i one da padaju vecina nije ofarbana od izgradnje itd itd ....
 
Vrh