Šta je novo?

Фасаде / Fasade

na propagandnom videu o Kosancicevom vencu se vidi da su uradili sve bocne fasade (cak i one koje bas tesko ulaze u vidokrug) sem ove:

https://www.google.nl/maps/@44.8173724, ... 6656?hl=sr

stvarno neverovatno...dokle ce ovo da narusava jednu od najvaznijih celina ?

najurgentije bi trebala da bude ova zajedno sa cuvenom na cosku Karadjordeve i Pariske.
 
20180202_144845.jpg


Kao sto se vidi i tu je readjeno mogli bi nesto i stanari sami da odrade
Ostale su dvije kuce koje nisu ni pipnute maratonci i prekoputa srebrnicke
 
Мислим да су требали да се позабаве и овим фасадама због самог конака. Ова бочна фасада са зидом до самог дворишта конака би могао да се озелени а што да не и бочни зид више зграде у позадини.
 
Zgrada na uglu ulica Gračaničke i Vuka Karadžiće, čiji je autor naš čuveni arhitekta Nikola Nestorović, morala je da bude obnovljena u sklopu rekonstrukcije pešačkih zona u okolini. Sramota je što smo dozvolili da jedna ovako lepa zgrada, koja je inače spomenik kulture, ovoliko propadne:


Da se podsetimo, Nikola Nestorović je, osim ove zgrade, projektovao kapitalna dela naše arhitekture, kao što su Narodni muzej, Hotel Bristol, Beogradska zadruga... Inače, u toj zgradi se sada nalazi Institut za kriminološka i sociološka istraživanja (šta god to značilo).

Pešačke zone će ubrzo biti završene, to će izgledati zaista lepo, i ovu zgradu bi hitno trebalo rekonstruisati.
 
Fasada je prvo bila na spisku objekata za donaciju posto je za obnovu spreman projekat pa se prosle godine nasla na spisku objekata obuhvacenim tenderom koji nije uspeo.
 
Дечја клиника Тиршова

 
Модернизам је бела боја. Бела а не жута. Какви слепци из Завода!. Ја не верујем који имбецили тамо раде.
 
kada budu radili Tirsovu 2, treba Tirsovoj 1 da vrate stari izgled....
 
Ако је неко близу Обилићевог венца, наводно је Весић учествовао у чишћењу. Изашла је спонзорисана објава на фејсбуку, али нисам видео завршни резултат.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515297#p515297:2ok8q1bk je napisao(la):
direktor » Pet Feb 09, 2018 10:50 pm[/url]":2ok8q1bk]Ocisceni grafiti sa zgrade tanjuga
Žao mi je što sam zamalo propustio taj događaj, prošao sam preko Obilićevog venca večeras oko 20:20h i još uvek je bio netaknut onaj grafit sa istočne strane. Ali mi je drago da su to očistili, voleo bih da najzad uhvate i kazne nekog od tih debila što šaraju.
 
Akcija čišćenja tog grafita savršeno oslikava p̶r̶e̶d̶i̶z̶b̶o̶r̶n̶e̶ ̶k̶a̶m̶p̶a̶n̶j̶e̶ politiku u Srbiji.

Smuti, prospi, zbrljaj, zamaži malo oči narodu, i onda ostavi posao na pola. Da bude još gore nego pre tvoje ''intervencije''.
 
Ja se registrovah bas zbog ove teme. Cujem da najavljuju rekonstrukciju Spasicevog prolaza (dobro su se setili :grand: :violina: ) pa hocu da pitam da li to obuhvata i rekonstrukciju prednje fasade ka Obilicevom vencu, jer je u ocajnom stanju. Gledacu da postavim slike kad ih uradim ali verovatno znate na koju zgradu mislim, direktno gleda na novosredjenu garazu. Ne samo da se "oljustila" fasada nego balkoni prete da otpadnu. (Po mom nestrucnom misljenju, doduse).

Donji delovi zgrade pripadaju Zaduzbini Nikole Spasica. To moze da bude problem ako zaduzbina nema para.

Zna li neko nesto o ovome?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515432#p515432:2urdwn7j je napisao(la):
Toni » 10 Feb 2018 04:38 pm[/url]":2urdwn7j]Samo započeli
DVrwjLzWkAAlh52.jpg

Po meni jedini "spas" Tanjugove zgrade od bandi grafitera je podizanje vertikalnih zelenih zidova na najugrozenijim delovima zgrade koja je konstantno na meti huligana. Mogu da postave ili one vec gotove vertikalne panoe kao kod Beogradjanke ili da se uradi namenska metalna podkonstrukcija u stilu objekta i da se potpuno ozeleni.

Recimo ovako nesto:

Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2

Ili u kombinaciji sa one & only - Wisteria sinensis :)

 
Добра идеја, тако би многи зидови могли да се заштите од графитера а амбијент да се оплемени. Да ли би било могуће слична решења да се приме на нпр. калканима виших до нижих зграда на Теразијама који су исто жртве жврљачке СТУ банде? Можда чак и неке пузавице попут бршљена? Могу ли да израсту нпр. у некој већој саксији постављеној на кровуже зграде са стране која није до улце?
 
Vrh