Šta je novo?

Фасаде / Fasade

To je i meni palo na pamet, ali ne znam u čijem je vlasništvu zgrada.

Mada, kako stvari stoje bolje da sam ove slike postavio na temi paralelni Beograd.
 
Da, mada, sve i da je zgrada u vlasništvu grada, ovim tempom se nikada neće uraditi. Bolje da Španci daju namensku donaciju :D
 
Koliko se sećam, pre nekoliko godina bila je priča da će toj zgradi vratiti prvobitni izgled, ali samo su uradili prizemlje.
Ta fasada je ludilo. Video sam sliku negde davno. Da li je ima neko ?
 
Odlično odradjeno @Prometheus :vops:

Ta zgrada je na tako upadljivoj lokaciji da je šteta ako joj ne vrate stari sjaj, mislim da bi bila jedan od čestih kadrova iz Knez Mihailove :)
 
Svaka čast, savršena zgrada! Pošalji sliku sekretarijatu za komunalne i stambene poslove ako želiš pa možda još i razmisle da je srede kad tad.
 
Ako vec gradska vlast toliko potencira i prica o razvoju turizma onda bi stvarno morali da se pozabave vracenjem orginalnih fasada, a ne samo na rekonstrukciju postojecih. ;)
Bravo Prometheus :vops:
 
Hvala svima, baš ste zlatni 8)

@And7rey poslaću, šta me košta, samo kako ?

Al' bi bio dobar kadar, a ?

 
Po ko zna koji put, fasadu današnjeg instituta Servantes, palatu "Zora" su između dva rata izmenili vlasnici zgrade, porodica Popović (od njih je i Koča Popović).
Dakle, izmenjena je po želji vlasnika i parama vlasnika, postoji projekat, uradio ga je arhitekta Jan Šafartik, dodata su dva sprata, izmenjeni su otvori u prizemlju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465316#p465316:3iwzfos9 je napisao(la):
relja » Čet Jul 13, 2017 6:48 pm[/url]":3iwzfos9]Po ko zna koji put, fasadu današnjeg instituta Servantes, palatu "Zora" su između dva rata izmenili vlasnici zgrade, porodica Popović (od njih je i Koča Popović).
Dakle, izmenjena je po želji vlasnika i parama vlasnika, postoji projekat, uradio ga je arhitekta Jan Šafartik, dodata su dva sprata, izmenjeni su otvori u prizemlju.

Partibrejkeru >: (
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465316#p465316:2mk0z9y4 je napisao(la):
relja » Čet Jul 13, 2017 6:48 pm[/url]":2mk0z9y4]Po ko zna koji put, fasadu današnjeg instituta Servantes, palatu "Zora" su između dva rata izmenili vlasnici zgrade, porodica Popović (od njih je i Koča Popović).
Dakle, izmenjena je po želji vlasnika i parama vlasnika, postoji projekat, uradio ga je arhitekta Jan Šafartik, dodata su dva sprata, izmenjeni su otvori u prizemlju.

Da. Pa ?

Ovo je obično zezanje u fotošopu i sigurno se neće realizovati. Ne vidim potrebu za pokretanjem neke ozbiljne rasprave.
 
Kad već pitaš: za igranje, maštarije i rasprave koji nisu ozbiljne imamo temu "Paralelni Beograd" u sekciji "Beobuild - radionica, Radionica, naši neobavezni modeli, predlozi, ideje - kako učiniti Beograd lepšim".
Lepo si to izmontirao, svaka čast, ali ovo nije tema za takve radove već za prave fasade i radove na pravim rekonstrukcijama.
 
Slazem se sa Reljom postoji tema paralelni Beograd pa se tamo mogu postavljati montaze i photoshop prepravke fasada. Zamolio sam u izuzetnim slucajevima da se na montazi koja se postavi na ovoj temi obelezi tekstom da je u pitanju montaza kako se posetioci ne bi zbunjivali. Svakako je najbolje da montaze idu u temu paralelni Beograd.
 
A zar nisam rekao da je možda bolje da sam ovo stavio u temu Paralelni BG ?
Čitaj malo.
 
@Prometheus
lepa i interesantna montaza
pohvale za trud. :sesir:

ali ovo:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465391#p465391:2h1jhrsp je napisao(la):
Prometheus » 14 Jul 2017 03:00 am[/url]":2h1jhrsp]

Da. Pa ?

Ovo je obično zezanje u fotošopu i sigurno se neće realizovati. Ne vidim potrebu za pokretanjem neke ozbiljne rasprave.


Prometheus":2h1jhrsp je napisao(la):
A zar nisam rekao da je možda bolje da sam ovo stavio u temu Paralelni BG ?
Čitaj malo.

hmmm...
bojim se da je malo previse arogancije u ovoj reakciji na dobronameran savet jedne (dve) izuzetno tolerantne osobe.
Opusti se malo (i spusti lopticu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465459#p465459:28tyuet4 je napisao(la):
varos kapija » Pet Jul 14, 2017 2:33 pm[/url]":28tyuet4]Kao sto se moglo ocekivati, kratko je trajalo.


file.php
Sta je ovim ljudima u glavama ne mogu da razumem...
 
Nemam reci za ove idiote, kako bi ih slatko izgazio po smrdljivim njuskama polizali bi svaki trag spreja.
 
Весић: Од вечерас тринаест београдских фасада добија декоративну расвету

На тринаест обновљених фасада у Београду од вечерас ће бити укључено ново декоративно осветљење, чиме ће ове прелепе зграде засијати новим сјајем, што ће дати лепши и сређенији изглед нашем граду, најавио је градски менаџер Горан Весић.

– После реконструкције, фасаде добијају и ново декоративно осветљење и то ћемо урадити на свим обновљеним зградама. Од вечерас ће то бити на тринаест фасада у Карађорђевој, Улици краљевића Марка, Крушедолској, на Студентском тргу и у Драгослава Јовановића – рекао је Весић.

Он је подсетио да Град Београд од почетка године спроводи акцију уређења фасада и да је планом за ову годину предвиђена реконструкција око 180, а више од 120 је већ завршено.

– Наставићемо са акцијом уређења оронулих и оштећених фасада, јер су оне пре свега небезбедне, а исто тако руже изглед града. Декоративно осветљење добиће свака од њих, те ће тако центар Београда добити лепши изглед. Осим сређивања фасада, радимо и на отварању центра за пешаке као и на уређењу градских улица. Тако смо обновили Улицу Вука Караџића, као и део Змај Јовине и плато код Црвеног петла, сређује се Косанчићев венац, Обилићев венац је претворен у прелепо шеталиште, а ускоро крећемо у сређивање подземних пролаза – рекао је Весић.

ЈП „Градско стамбено”, је од краја 2016. и почетка 2017. године било анагажовано на сређивању 87 фасада, а планом за 2017. предвиђено је да Секретаријат за комуналне и стамбене послове спроведе мере техничке заштите на 54 објекта који се, између осталих, налазе у Бранковој, Поп Лукиној, Маршала Бирјузова, на Зеленом венацу, Коларчевој, Џорџа Вашингтона, Црногорској, на Теразијама и у Булевару деспота Стефана.

Izvor: Grad Beograd

Na gradskom Instagram nalogu je već postavljena fotka Vučine kuće pod reflektorima (verovatno je bila proba):

19932638_1748360175197270_7872021819107049472_n.jpg


Primetićete i da su neke zgrade u Crnogorskoj na spisku 54 predviđene za sređivanje do kraja godine, tako da pretpostavljam da će da umiju one fasade koje gledaju na Brankov most o kojima su na prethodnoj strani pisali Kkorisnikk i Travolta.
 
Osvetljenje - ok vest.
Fasade koje se spominju - ok vest.
Prolazi - odlična vest, pod uslovom da ne bude 5 poništenih tendera i pod uslovom da ih srede SVE.
 
Vrh