Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Дефинитивно се треба угледати на Суботицу.
 
Balkoni tj linije i ivice vidi se i na fotkama kako su izosljarene
 
Ovako je bilo :bg4:

2lbkf4p.jpg
 
Greškom okačio u "Pešačkim zonama", izvinjavam se. :roll:

Dakle, Krušedolska i Katanićeva. Druga se slabije vidi, jer je na daljinu slikano. Fotke su od srede, u međuvremenu su odradili i prizemlje ove prve.
Pogledajte prilog 1
 
Da su na prvoj spustili klime u balkone i creva od klima smakli sa fasada bila bi odlicna
 
To kad neko otkupi cjelu zgradu ponovo pitanje da li je pod restitucijom i renovira plus bih dodao jos jedan sprat
 
Da li postoji neka firma u Beogradu koja po pozivu cisti fasade kompresorom? Da li neko zna koliko naplacuju? Zasto zgrade ne postave kamere i racun za svaki ocisceni grafit ispostave infostanu? Kada vec policija ne moze da ih nadje i pravosudje kazni.

Ako ne postoji - eto ideje za vikend posao!

Zao mi je opet ako zvucim naivno, ali ovde u Londonu, lokalne uprave bi padale ukoliko bi zgrade osvanule pokrivene grafitima.

Naravno, sprej ni ne mogu da kupe maloletna lica (cak mislim da je minimum 25 godina) - ali ovo vec ulazi u domen zakljucavanja parkova, prodaje alkohola nocu i "ogranicavanja" ostalih gradjanskih sloboda.
 
Postoje firme koje uklanjaju grafite stanari to treba da plate i nije bas vikend posao
Nemoguce je traziti od gradskog stambenog oni nece da vrse tu uslugu
Takodje nemoze neka druga firma da se naplati od zgrade putem infostana
Rijetko koja zgrada angazuje profesjonalnu firmu obicno uzmu kantu neke boje i to zamazu nevezano od boje fasade itd pa to nelici na nista
 
@direktor - hvala na odgovoru. Steta sto je sistem tako postavljen. Nazalost, ne vidim da ce se nesto u svesti huligana uskoro promenuti na bolje, oni najvise vole po svezim fasadama da se potpisuju. Gradska vlast treba ozbiljno da se pozabavi problemom na svim nivoima.
 
I u ulici sv save ima sredjenih u nizu 3 plus onaj hotel sto je do skoro bila rijetkost u bg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456129#p456129:2naagimz je napisao(la):
Pedja_Nbg » 05 Jun 2017 03:10 pm[/url]":2naagimz]Краља Милана
20170605_142406.jpg

Uzeo sam ti sličicu samo da vidim kako bi izgledalo bez klima, nadam se da ti ne smeta?

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456344#p456344:3mgi4ioj je napisao(la):
HoRuS » 06 Jun 2017, 12:59[/url]":3mgi4ioj]Бок зграде је готов..велика сеоба скела на другу страну..

image hosting gif
Možda nija naročito dobar ugao, ali, šta je po boku urađeno osim ovih ukrasa gore?
 
Ofarbana je zgrada istom bojom, ili je oprana. Stubovi balkona sijaju dok su na google street view skroz crni.
 
Prolazio sam stalno tuda kada su je radili, farbana je, onaj deo ispod prozora je pran.

U opticaju su bile tri nijanse boje neke svetlije nijanse ipak su se odlučili za staru boju.

A ne znam koliko se dobro vidi, kružni reljefni elementi ili dekorativna plastika između
poslednjih prozora gore su ponovo izliveni.

Sada kao što se može videti prelaze na drugu stranu.

Na onoj dugačkoj zgradi u Karađorđevoj sa kupolom što se naslanja na ekonomski su
prošle nedelje peskirali tj. očistili od grafita prizemlje zgrade.
 
Da li pocinju Gavrila Principa po najavi ili nista od toga jer sad je ludilo koliko ta ulica odudara a ima koliko znam bar 3 sa prelepim kupolama koje placu za restauracijom?
 
Vrh