Šta je novo?

Стајалишта

Znam da se nisu bavili , a ni sad se ne bave. Bio sam sarkastičan u komentaru.
 
p1810151742.jpg
 
Vozd ne bi bilo lose da pored fotografija koje napravis navedes i lokaciju pogotovo za one manje prepoznatljive kao ova recimo ;)
 
Назив стајалишта: "Конграп".
Број стајалишта: 1655
 
Stanica autobusa nasred kolovoza Foto
M.T. | 29. 10. 2015. - 12:39h | Komentara: 0

Mnogi vožnju u gradskom prevozu doživljavaju kao zatvor, a putnici na liniji 37 imaju takav osećaj već danima i pre ulaska i posle izlaska iz autobusa na stanici “Vojvode Dobrnjca”. Ovo stajalište nalazi se bukvalno na kolovozu i oivičino je rešetkama u Venizelosovoj ulici.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/602156 ... d-kolovoza
 
Шоми303":2tkr3475 je napisao(la):
c2bd386e5d30a58222d05909ce09e602.jpg

Прве три линије су тачне, за ову четврту не знам, али то не значи да не стаје и она ту.
 
Стаје ту 468 ,али чини ми се , можда грешим , да недостаје обичан 354. ;)
 
Odem ja pre neki dan do DJP da predam zahtev za uspostavljanje stajališta Birčaninova u ulici Kneza Miloša. Evo kako je tekao razgovor između mene i službenice:

Sl: Šta je ovo?
Ja: Zahtev za uspostavljanje stajališta.
Sl: A kog stajališta?
Ja: Birčaninova.
Sl: Znači hoćete da se uspostavi stajalište u Birčaninovoj ulici?
Ja: Ne , nego da se uspostavi stajalište Birčaninova u ulici Kneza Miloša.
Sl: Znači hoćete da se uspostavi stajalište Kneza Miloša u Birčaninovoj ulici?
Ja: Ne , nego da se uspostavi stajalište koje bi nosilo naziv "Birčaninova" , a nalazilo se u ulici Kneza Miloša.
Sl: Ja vas ništa ne razumem gde hoćete da se uspostavi stajalište.
Ja: Samo vi prepišite kako piše u naslovu predloga.
Odradi ona to kako sam ja rekao , i u jednom trenutku me upita: Adresa?
Ja: Kakva adresa?
Sl: Vaša adresa.
Ja: Šta će vam moja adresa?
Sl: Traži mi kompjuter.
Ja: Izvinite , ali kada sam donosio zahteve ranije , nisu mi tražili adresu.
Sl: A kako da vam pošaljemo odgovor?
Ja: Imate mail i mobilni na kraju teksta.
Uze ona papir sa predlogom i gleda ga tako da izgleda kao da se čudi odkud se odjednom stvoriše ti podaci , kada ih nije bilo prvi put kada je gledala. Nastavi ona sa kucanjem , i po završetku mi predaje papir.
Ja: Da li je sve u redu?
Sl: Da , zašto?
Ja: Dajete mi papir sa predlogom.
Sl: A kako ćete da znate šta ste predali?
Ja: Kako ne bih znao šta sam predao , kada to imam u kompjuteru. Ovo je primerak za vas.
Sl: Znači vi ste ovaj što se potpisao?
Ja: Da , jel ima neki problem?
Sl: Ne nego nisam znala da to može tako.
Ja: Eto , sad znate da može.
Uze ona papirče i lupi pečat na njega , upisa pod kojim brojem je zavedeno , i dok mi daje papirče , odgovara: Ako budemo smatrali neophodnim , obavestićemo vas o odgovoru. Uzimam ja papirče i odlazim , a u sebi mislim: Gledaćemo se mi još i pričati o ovom predlogu.
 
solecar":222iooz9 je napisao(la):

Džabe su stavljali ovu tablu, kada za mesec i po dana neće tu stajati 60, a hoće 85. Uopšte mi nije jasno zašto su krenuli da kače te nove table kada sledi ne tako mala reorganizacija linija za 45 dana. :p
 
Zato što unapred znaju da će morati da menjaju gomilu tih tabli , a zašto ne uzeti dva puta % od posla , kad ti se već pruža prilika.
 
Na Smederevskom putu/Bulevaru Revolucije i dalje stoje table sa pogresnim, nepostojecim nocnim linijama, pogresnim nazivom stanice, zaboravljenim linijama, a i pogresnim USSD kodovima. Kao su poceli sa ispravljanjem, i to samo za nocne linije, na par stajalista su uzeli nalepnice sa starih tabli i prelepili preko ili pored pogresnih linija, a cak ni to nije uradjeno kako treba. Em sto su negde samo zalepili jednu nocnu (a treba dve), em sto nisu to ucinili sa obe strane tabli. Ostatak stajalista i dalje ima greske. A gledajuci da ce od nove godine biti samo jedna nova linija, cisto sumnjam da ce menjati table, nego ce samo lepiti nalepnice. A tesko i tada da ce uociti sve greske koje su napravili. U sustini, ono sto je Sole rekao, svakako ce uzeti vise para nego sto bi trebalo.
 
СВИ МИСЛЕ "МОЈА ЈЕ МУКА НАЈВЕЋА": Ипак, Београђани ће се ове зиме најгоре провести

Зима је и званично стигла у Србију! Након михољског лета у коме смо сви уживали, први снег показао је сву суровост живљења у великом граду!

Замислите следећи сценарио - устајете у цик зоре, гегате се кроз суснежицу до станице и молите небеса (јер молитве ГСП-у обично не буду услишене) да се превоз појави у неко разумно доба како бисте се појавили на послу у 7:00, или 9:00 .

Превоза, наравно, ни од корова, а да несрећа буде још већа, ваша станица нема надстрешницу испод које бисте се сакрили од невремена.

итд.
 
EUKALIPTUS":16aymhfk je napisao(la):
Шоми303":16aymhfk je napisao(la):
c2bd386e5d30a58222d05909ce09e602.jpg

Прве три линије су тачне, за ову четврту не знам, али то не значи да не стаје и она ту.


Nedostaje 354, 468 ide tuda na relaciji Beograd-Avalski put-Vrčin-Grocka
 
Kakvo je ovo nazovi stajaliste?
 
Вожд":1zzhqvcz je napisao(la):

Eeee, šta bih ja sad dao za ovakvo stajalište i krov nad glavom 8)

Evo gde sam ja kisnuo predhodnih dana

15q5agj.png


Desno je Banovo brdo, pravo Čukarička padina, a iza Žarkovo, nije ovo bogu iza nogu. Ovde čak više nema ni ova tabla gde piše koji autobusi staju i šifra stanica. Ranije je bila ova žuta, stara nastrešnica i onda su to pre godinu, dve skinuli i od tada stoji ovako. Da su bar ostavili kako je bilo.
 
Вожд":3tvcuwym je napisao(la):

[/quote]


Стајалиште "Конграп" је скоро сређено и офарбано ,а и све до Сремчице никли су нови сиви стубићи. :D
 
Nije kod nas, ali kod Madjara zabranjeno pusenje i na autobuskim stajalistima.
 
И у кијеву кад сам био сам приметио да је забрањено. Пише на таблама на станици
48_full.jpg


Пушење на станици градског транспорта и у зони 50 метара около од ње је ЗАБРАЊЕНО.

Највише ме нервира код нас када пада киша, нагурају се сви испод печурке, и неко узме и запали и теби у главу дува дим..
 
Eh da je samo neko , najmanje troje četvoro. Ja bih rekao da je kod nas problem to što su ljudi postali mnogo zavisni od toga , pa ne može ni pet minuta da izdrži (uzimamo za primer da čeka autobus sa takvim taktom) , dok ne dođe autobus. A o tome da mnogi ljutito bacaju neugašenu cigaru pod autobus , kada im naiđe , neću ni da pričam. A da se kojim slučajem ovo uvede kod nas , odmah bi došlo do blokiranja Nemanjine.
 
Moze neko da rastumaci ovu tablu odnosno red voznje kakvi su to rezimi
 
На табли имаш информације када аутобус/тролејбус излази радним/нерадним данима(будни/вихидни). И током дана у одређеном периоду у интервалу од колико минута иде. И када завршава

Рецимо Тролејбус 21 радним данима излази из гараже 6:05 и завршава у 10:44, па поново излази у 16:04 а завршава у 20:34, у том периоду иде у интервалима 10-13 минута.

Горњи ред су радни дан, доњи ред је викенд

На почетним станицама има и тачан ред вожње
27845-0.jpg
 
Vrh