Šta je novo?

Стајалишта

c.s.i. je bio na stastanku u DJP i predao je predloženo rešenje za donje table koje Grad želi u što kraćemm roku da promeni. Ceo posao pripreme ne bi trajao duže od 10 dana, ostalo je printanje i lepljenje, koje bi radio Beograd put.

Rešenje je moglo da bude i bolje kad ne bi bilo praktične potrebe da se ponekad prelepo neka oznaka i doda nova, a na sve to da se uklopi maksimalno sa gornjom tablom, na kojoj dominira cyan u okviru.

belawi.jpg

33paixseee.jpg
 
Још зелени стубићи да постану плави...
 
Ili beli... Ali ne, to bi se prljalo. Najbolje da ih peskiraju u sivo kao stajališta AQ :D
I da se secnu ti ćoškovi što štrče! :grand:
 
Farbali su ovde pre zime crno-žute ograde na tramvajskim stajalištima, i to prvo osnovnom bojom - sivom. Izgledale su bolje tako i ja sam se ponadao da će ostati, ali jok, black and yellow forever
 
NA nekim alma quatro stajalištima umesto dosadašnjih natpisa prelepljeni su novi preko njih sa kodovima za stajališta
 
pod hitno da oboje ove zelene stubove, isti su vec 50 godina i ta restro zelena boja je odvratna.
 
Obavezno bi trebali staviti boju za tramvaje i trole recimo u crvenu da bi se razlikovali do autobusa.
 
Стубићи треба да остану зелени! Они су буквално постали симбол Београда, ако не у целом граду, онда само у приградским насељима.
Ево мојих предлога за нове станице :laugh: :laugh:
Most_Innovative_Bus_Stop_Concepts_1.jpg

Most_Innovative_Bus_Stop_Concepts_14.jpg

Овако нешто би могло за приградска насеља, или да се садашња преместе тамо :)
e99381e588b6.jpg

Или овако нешто, али ипак мислим да је то много стакла за нас :rolleyes:
stock-vector-contemporary-bus-stop-billboard-blank-35472907.jpg
smiley-scared001.gif

tabelaizmnbg.jpg

Ово је ОЧАЈ!
 
Нема везе што је шарено, требало би то одвојити.
 
Aha, ipak nema mnogo takvih stajališta gde dele tramvaji stanice sa autobusima.
 
Матеја Бељан":1dkbh64f je napisao(la):
Probali smo, šareno je onda

tabelaizmnbg.jpg

Ovo kao da su neka stajalista za brodove, ove plave talasaste trakre ispod brojeva podsecaju na recni saobracaj.
 
Svidjaju se i meni ali mi nekako idu uz stanice za "metro na vodi" :D
 
Znaš kako, najviše bi ležala zelena boja, lepo uz stub, ali gornja tabla ima svetloplavi okvir i to ne može da se menja. Obline sam stavio da bi se kolko tolko uklopilo u dizajn gornje table. Podsetilo je i mene na metro na vodi, ali i na siluetu vozila, brdo i sl
 
@ vucko

Probali smo da iskombinujemo da tramvaji i trolejbusi budu crveni, ali onda stajališna oznaka postaje kao vašarska. Ovako je jednostavnije, a samom putniku uopšte nije bitno da li će se od tačke A do tačke B prevesti busom, trolom, tramvajem ili spejs šatlom, već je bitno da može da dobije informaciju koju liniju može da koristi do željenog odredišta.


Postavio sam najnovije daljinare i šifre stajališta na: http://uploading.com/files/6aa98f8c/DALJWORD.zip/

U njima se još uvek ne mogu naći nova imena onih stajališta na kojima je vršena izmena, ali se mogu videti sve dosadašnje izmene - što trasa što novouspostavljenih stajališta do 10.1.2012.
 
csi napisah tamo na gsp forumu al nisi mi odgovorio :)
šta će biti na onim stajalištima gde su 24 sata stubići :D jel su to stubići od direkcije ili ? i jel ćete sa njima nešto raditi
odeon-povratak-otpisanih.jpg
 
^^ E ali ovo 56L naznaceno sa sedmicom okrenutom naopacke je vrhunac! :rolleyes:
 
@kopmania
meni iz Direkcije odgovorise da odrzavanje stajalisnih stubova na kojima su postavljene kutije 24 sata obavlja IP Ringier (izdavac lista 24 sata)
 
не може тако. испада, један тип стајалишта одржава једна фирма, други друга не иде тако. једноставно, сва стајалишта треба да уђу под ингеренцију Дирекције и да се унифицирају, а не сваки крај има другачије
 
Pa svako stajalište i jeste već pod ingirencijom Direkcije, tj. ona je njihov vlasnik.
E sad jedan tip stajališta je poveren GSP-u na održavanje, drugi deo Ringieru, jedan deo nikome, a nadstrešnice održava Alma Quattro.

@ kopmania

A šta bi trebalo da bude sa tim stubićima ? Oni ostaju, možda će samo malo biti redizajnirana gornja tabla da bi šifra stajališta bila vidljivija.
 
Vrh