Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

1969.

Screenshot (2440).png
 
Ту треба направити целом ширином стаклену подлогу да се виде археолошки остаци.
Da li su ostaci konzervirani? Koliko sam shvatio tu negde ispod se nalayi i sala (sportska) Filozofskog. Takodje, kad smo kod rimskih termi i Cacak nas je prestigao u preyentovanju istih: https://www.google.com/maps/@43.891...lzd7I8LNG!2e10!7i14000!8i7000?hl=sr&entry=ttu

Neko bi rekao da je ovo na Platou no brainer situacija, ali....
 
Poslednja izmena:
Прича је да су конзервирни, а да је подрумска сала баш ова конструкција од арматуре коју видимо.
 
Ту треба направити целом ширином стаклену подлогу да се виде археолошки остаци.

Slazem se da treba ostaviti mogucnost da se vide arheoloske iskopine, samo staklo nekad zna da bude nezahvalno ako je kisa ili eventualno pada sneg. Bas nezgodno zna da se kliza.
 
@Klinker na snimsku iz 2014 ga nije uopšte bilo. 👇

 
Hvala znam. Nego posle uredjenja je bio nekako prazniji, ako se dobro sjecam. Bez zardinjera i suncobrana.
Ne izgleda lose. Vise ovoga.
 
Hvala znam. Nego posle uredjenja je bio nekako prazniji, ako se dobro sjecam. Bez zardinjera i suncobrana.
Ne izgleda lose. Vise ovoga.

Tu se kafić pored malo proširio, vidiš i po ovoj pergoli na razvlačenje, a i saksijama koje su stavili sa ove strane da ograde svoju teritoriju. Postalo je već praksa da se ti mali platoi koje grad uredi u stvari samo iskoriste za baštu okolnih kafića/restorana.
 
Da, tako je. Ne mogu da nadjem sliku, koju sam prije nekoliko godina napravio. Jako fin i miran plato.
Ti platoi su bili jedna od ljepsih inicijativa proslih nekoliko godina. Odlicno to stoji Beogradu.
Ovi su barem ostavili malo mjesta javnog prostora. Realistican beogradski kompromis.
 
Ту треба направити целом ширином стаклену подлогу да се виде археолошки остаци.

Да све буде још трагикомичније, одељење за археологију је управо у склопу Филозофског факултета
 
Занимљиво, Драгослава Срејовића је требала да буде Миријевски булевар.
 
Vrh