Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Jel smo mi to na Trgu dobili novu privremeno-trajnu™ građevinu u vidu bazne stanice mobilne telefonije?

Stoji od kraja decembra, očigledno ne planiraju da je sklone...
 
Foto-Beograd-Narodno-pozoriste-ljudi-tramvaj_slika_O_152294117.jpg
 
Тако је то кад се монтирају бине, трибине, штандови, кућице, носачи озвучења, агрегати, клизалишта, кошеви и сл. привремене структуре.
 
Sad su ubrzano počele da propadaju ploče na samom trgu, na pola trga ploče su se ispomerale a tek će sa svakom novom manifestacijom kad ulaze sa teškim kamionima, binama i sličnim.
 
Prošla sam pre neko veče trgom, posle mnogo vremena, ispred spomenika Branislavu Nušiću, na stanici autobusa,
Da li je realno da ovako izgleda otvor za drvo? Da nema rešetke? Da li je bila, pa je odnesena, ukradena? Ili je ovako u startu bilo zamišljeno i izvedeno?
Ako se i neki dizajner zeznuo, tj. video ovako nešto u Japanu, ili Švajcarskoj, pa u svojoj čistoj i neiskvarenoj mašti pomislio da ovo primeni u Srbiji na jednoj od najprometnijih tačaka u gradu, na stanici nekoliko linija autobusa, kako do sada to nije rešeno, pokriveno?

Dolaze mi neki stranci u Bg, blam me da ih prošetam gradom.
IMG_20240228_201339.jpg
IMG_20240228_201412.jpg
IMG_20240228_201354.jpg
 
На крају крајева, да ли је толико тешко да радници Чистоће или зеленила сваки дан ту прођу и поваде смеће?

Očigledno da jeste.
Mesto je prometno, tu stotine, hiljade ljudi čekića bus svaki dan. Prosto, vrlo opterećena tačka, jednom dnevno ne rešava stvar.

Kada si projektant bilo čega bilo gde, treba valjda da imaš malo sluha i znanja o mentalitetu korisnika, navikama, gradskoj dinamici... Fascinantno mi je da ovaj projektant, izvođač, investitor, ma stotinu ruku je ovo prošlo pre implementacije, nije ovo predvideo. Deluje mi kao spoj bola u preponama sa potpunim neiskustvom, precrtao sliku ili detalj iz časopisa o spoljnom uređenju, a grad čađav i usran. Ili je projektant stranac koji nikad nije video Beograd. Oba scenarija su katastrofa.
 
Истина, просто се мора предвидети гомилање смећа на свим местима окупљања већег броја људи и аљкаве навике наших грађана.
 
Prošla sam pre neko veče trgom, posle mnogo vremena, ispred spomenika Branislavu Nušiću, na stanici autobusa,
Da li je realno da ovako izgleda otvor za drvo? Da nema rešetke? Da li je bila, pa je odnesena, ukradena? Ili je ovako u startu bilo zamišljeno i izvedeno?
Ako se i neki dizajner zeznuo, tj. video ovako nešto u Japanu, ili Švajcarskoj, pa u svojoj čistoj i neiskvarenoj mašti pomislio da ovo primeni u Srbiji na jednoj od najprometnijih tačaka u gradu, na stanici nekoliko linija autobusa, kako do sada to nije rešeno, pokriveno?

Dolaze mi neki stranci u Bg, blam me da ih prošetam gradom.

Pogledajte prilog 192087
Nisu tu bile rešetke, već beli kamen, koji su radnici Zelenila uklonili, na moje pitanje zbog čega, dobio sam ovaj odgovor, mora se kliknuti na strelicu da te baci na original post:

Evo zvaničnog objašnjenja koje sam dobio od Beokoma, na pitanje gde je nestao beli kamen koji se nalazio oko sadnica na Trgu:
 
Hvala!
Nisam pre pratila temu; skoro da nisam ni bila na Trgu od rekonstrukcije, pa i ne znam da li je ovako bilo zamišljeno ili ne.
Znači, postojao je pokrivač, ali se kvario zalivni sistem zbog njega. Otišli da traže rešenje i nikad se nisu vratili? (tvoj post je iz maja prošle godine?) Pa bravo.
 
Значи још један промашај у пројектовању.
 
Slikajte sto vise sada pred izbore, mozda i srede nesto.
Sramota bre vise.

U Krnjaci haos, djubre pored kanala i svuda na Zrenjanicu i okolo, a pored stand SNS-a - bukvalno pre par dana, nisam stigao da slikam, sve ovo je cirkus :)

Slikajte, prijavite.

Kome mogu da prijavim polomljene, klimave ploce, rupe, i ostala cuda? (ali na trotoaru, ne na kolovozu)?
 
Има беше онај број ваљда 11011 или тако нешто који је заменио Беоком.
 
Боље је да им пишеш преко мејла. На теми "Пријаве градским службама" сам окачио скоро све мејлове који би икад могли да ти затребају за пријављивање преко мејла.
 
Prošla sam pre neko veče trgom, posle mnogo vremena, ispred spomenika Branislavu Nušiću, na stanici autobusa,
Da li je realno da ovako izgleda otvor za drvo? Da nema rešetke? Da li je bila, pa je odnesena, ukradena? Ili je ovako u startu bilo zamišljeno i izvedeno?
Ako se i neki dizajner zeznuo, tj. video ovako nešto u Japanu, ili Švajcarskoj, pa u svojoj čistoj i neiskvarenoj mašti pomislio da ovo primeni u Srbiji na jednoj od najprometnijih tačaka u gradu, na stanici nekoliko linija autobusa, kako do sada to nije rešeno, pokriveno?

Dolaze mi neki stranci u Bg, blam me da ih prošetam gradom.
Pogledajte prilog 192087Pogledajte prilog 192088Pogledajte prilog 192089

Ja sam isti ovaj problem prosle nedelje slikao i prijavio. Prijavio sam na servisnicentar@beograd.gov.rs ali odgovor na ovu predstavku nikada nisam dobio. Nadam se da je jos neko prijavio isti problem.
 
Vrh