Šta je novo?

Редови вожње

poslednji postovi su prebaceni iz teme gradske linije predlozi i resenja u odgovarajucu temu.

Hvala Solecaru na sugestiji ;) :sesir: :gobb:
 
Juče mi priča drugar da su posle 25 godina povećali turažu na 706 i da konačno čovek može da ima pauzu tokom letnjeg reda vožnje, poređenja radi sa prošlogodišnjih 4,5 krugova za smenu, sada ima 3,5 za istu satnicu.
Polasci su redukovani, što je svakako primetno, ali čini mi se da su za ove ljude iz pravca Bataje, to rešili što naizmenično idu 73,703 i 706, pa se do grada ne čeka mnogo, sem ako ti ciljano ne treba određena linija. Haos u najavi je na 83, što će se tek videti u toku leta...
 
Nadam se da mu sad na kontu toga neće ubaciti dodatne stanice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394803#p394803:rfzzqrn4 je napisao(la):
EUKALIPTUS » June 28th, 2016, 9:11 pm[/url]":rfzzqrn4]Nadam se da mu sad na kontu toga neće ubaciti dodatne stanice.
Jel misliš na 706?
 
Letnji red vožnje: Manje vozila, duže čekanje i VEĆE GUŽVE
Ekipa „Blica“ | 28. 06. 2016 - 11:58h
| Komentara: 5

Beograđane će od danas pa sve do kraja avgusta prevoziti 250 autobusa, tramvaja i trolejbusa manje nego dosad!

Letnji red vožnje u javnom gradskom prevozu, koji je zvanično startovao u subotu, radnim danima će izvesti na ulice 1.017 vozila GSP i privatnih prevoznika, odnosno 20 odsto manje nego po zimskom rasporedu, subotom će ih biti 691, a nedeljom samo 645.

U proseku će se u špicu čekati do deset minuta između dolazaka vozila

I već na prvi pogled jasno se vidi da žitelje pojedinih delova Beograda očekuje pravi saobraćajni pakao. Naime, dok pojedine linije neće pretrpeti veće redukcije, poput tramvaja "sedmice", druge će prosto biti osakaćene.

Autobus 601, koji vozi od Glavne železničke stanice do Surčina, dosad je imao 171 polazak u toku dana, a sada će ih imati samo 122, što je redukcija od oko 30 odsto. A putnici koji su koristili tu liniju odranije su imali velike primedbe pošto su im umesto duplih, slali solo autobuse, pa su već tada bile velike gužve. Na primer, do sada je u špicu, između 7 i 8 časova bilo 11 polazaka, a razmak između autobusa bio je pet do šest minuta. Tokom leta biće ih samo sedam, i to na svakih osam do devet minuta.
Manje polazaka na linijama, veće gužve za građane
Foto: Ana Paunković / RAS Srbija Manje polazaka na linijama, veće gužve za građane
[pin on pinterest] [share it]

Međutim, neće samo Surčinci imati razloga za kukanje, već i svi koji koriste liniju 26 od Dorćola do Braće Jerković. Naime, umesto 218, imaće oko 160 polazaka, a vozila će im u špicu umesto na četiri-pet, dolaziti na šest-sedam minuta. Nezadovoljni će biti i Borčanci pošto će 95 tokom dana imati 163 polaska u jednom pravcu umesto 193 (20 odsto manje), ali i svi koji koriste autobuse na linijama 31 (sa 188 na 168), 27 (sa 166 na 145), 706 (sa 97 na 87). Redukovan će biti čak i tramvajski saobraćaj, naročito na liniji 12 (Banovo brdo - Omladinski stadion), gde će svaki peti polazak biti ukinut.

Dakle, autobusi će biti ređi, gužve veće, a klime u vozilima, kao i dosad - retkost.

VIKENDOM PET LINIJA DO ADE

Do 1. septembra Beograđani će, samo vikendom, moći da se prevoze do Ade Ciganlije i sa pet sezonskih linija: Ada 1 (Trg republike - Vidikovac), Ada 2 (Zemun - Ada Ciganlija), Ada 3 (Konjarnik - Ada Ciganlija), Ada 4 (Mirijevo - Ada Ciganlija) i Ada 5 (Bežanijska kosa - Ada Ciganlija).

POLASCI PO LINIJAMA
7 124 124
12 106 86
16 202 186
23 186 168
26 218 162
27 166 145
95 190 163
309 192 159
601 171 122
706 97 87

http://www.blic.rs/vesti/beograd/letnji ... ve/w1ddx4c

I minibusevi po redukovanom redu vožnje
Blic | 28. 06. 2016 - 12:42h

Posle redukcija u gradskom i prigradskom prevozu, manji broj polazaka od pre nekoliko dana imaju i minibusevi.
Minibus E2 na putu ka Pančevačkom mostu
Foto: Blic / RAS Srbija Minibus E2 na putu ka Pančevačkom mostu
[pin on pinterest] [share it]

Vozila sa linije E2, na primer, do sada su radnim danima saobraćali na 12 minuta, a sada će to činiti na svakih 15, odnosno ukinut je svaki peti polazak.

Minibusevi će još ređi biti subotom, a nedeljom kao i do sada, barem na liniji E2, neće saobraćati.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/i-mini ... je/yymv2yw
 
Možda ovo nije forum za ovakve stvari, ali pošto ga prate nadležni, onda ću da postavim. Već mesecima trpimo katastrofu od strane Tamnave trans na linijama 68 i 71, a poslednji u nizu ekcesi su sledeći.

Vozač koji inače vozi 1/71 je danas (polazak 18:59 sa ZV), kako je počeo da se približava stanici "Španskih boraca" (tu inače dosta ljudi čeka 71 jer se posle odvaja od ostalih linija), uzeo i prestrojio se u levu traku i nije stao, iako je na stanici bilo ljudi koji su ga čekali. Na mahanje ljudi sa stanice i moje povike nije reagovao.
Legenda 68-ice El Magiko (poznatiji kao Šumaher) je danas kao zadnji sa Zelenjaka krenuo u 22:33 (što je za njega super), ali se pod nerazjašnjenim okolnostima okrenuo negde oko Ušća i krenuo nazad za garažu.
Juče, polasci u 22h sa Zelenog venca, odnosno 22:35 iz Bloka 70 nisu realizovani.
 
Ne bih postavljao, ali je ovo novo u repertoaru. Čovek je samovoljno promenio trasu.



 
Moжда је заборавио да угаси бус-плус на путу ка гаражи?
 
Danas je u Areni bio koncert 2CELLOS-a. Zadnji 68 iz Bloka 70 (P41627) je krenuo na vreme, upao kod gužvu kod Arene i KRCAT stigao na Zeleni venac (trebalo mu je više od pola sata).
Zadnji 68 sa Zelenog venca koga vozi onaj majmun (P41613) je, kako bi izbegao gužvu kod Arene, išao Bulevar Mihajla Pupina - Bulevar umetnosti - BZĐ i time uskratio veliki broj ljudi za prevoz do kuće.
Sutra ću zvati Saobraćajnu inspekciju.
 
Zbog nastupajućih praznika i smanjenog obima prevoznih zahteva, u periodu od 26.04. do 06.05.2019. godine, biće primenjeni sledeći redovi vožnje:

Petak, 26.04. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Subota, 27.04. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Nedelja, 28.04. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Ponedeljak, 29.04. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Utorak, 30.04. 2019. godine, red vožnje za subotu,
Sreda, 01.05. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Četvrtak, 02.05. 2019. godine, red vožnje za nedelju,
Petak, 03.05. 2019. godine, red vožnje za subotu,
Subota, 04.05. 2019. godine, red vožnje za subotu i
Nedelja, 05.05. 2019. godine, red vožnje za nedelju.

U ponedeljak, 06.05. 2019. godine, biće primenjen red vožnje za radni dan s tim da, zbog Pobusanog ponedeljka na linijama 35, 65 i 202 ''šihtaši'' neće imati popodnevnu pauzu, već će raditi bez prestanka do kraja radnog vremena.
Takođe, u ponedeljak 06.05.2019. godine u periodu od 8 do 16 sati linija 82 (Zemun /Kej oslobođenja/ - Blok 44) će biti pojačana sa jednim vozilom, a linija 533 (Banovo brdo - Orlovača /Groblje/) sa dva vozila.
Polasci linija 531 i 532 koji se odvijaju između 8 i 16 sati će saobraćati pored groblja Orlovača.

izvor: bgprevoz.rs
 
Nego, krenuli su tramvaji, ukinuta je linija 5a. Znači da ima nekih 4-5 slobodnih autobusa. Pretpostavljam da te autobuse nisu upotrebili tako da povećaju broj vozila na ovim linijama koje najviše pate zbog ukidanja zglobova (27e, 43, 53, 83)?
 
To da fale vozaci i nije neka tajna...ali brate preterase ga, narocito prosle radnje nedelje...na liniji 305 (jedna od najgorih u gradu,vec godinama) se ceka bus na Ustanickoj oko 40 min.
Redom vezuju 3 polaska da se ne realizuju, primer : (16:52,17:06,17:20).Sledeci treba da krene u 17:34,krene u 17:30 pa sledeci opet nema.
Tako i na 311.
Dok ostale linije samo stancuju...ne bih ni ja verovao da je tako,nego sestra se vraca sa posla...koja su oni katastrofa ja nemam reci.
Dzabe i pisem raspalom sekreterijatu ,boli ih uvo.
 
Preneto sa teme o naplati:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861925#p861925:21r0300g je napisao(la):
Misha V » Sub Jul 03, 2021 4:48 am[/url]":21r0300g]Evo sinoc sam se oslonio na gradski prevoz i na*ebao. Letnjim redom voznje osakatise poslednji polazak 83-ke iz Zemuna. Cekao sam verujuci da zadnji bus krece u 23:50, kao do sada, ispostavilo se da je zadnji polazak bio u 23:05. Ranije bar letnjim redom voznje nisu dirani prvi jutarnji i zadnji vecernji polasci.
Nažalost, boldovano nije tačno. I ja slično nadrljao pre recimo dve godine, kada po letnjem redu vožnje takođe nije bilo poslednja dva polaska iz Zemuna. Naravno, pošao sam od logične pretpostavke da ne postoji toliko nestručna dilejetina koja bi izbrisala dva poslednja polaska i skratila radno vreme linije za čitavih 50 minuta - i to u letnjem režimu kada se ljudi uveče više kreću (raspusti, odmori, lepo vreme). Pogledao sam red vožnje, kad ono nema, izbrisani polasci. Od tada sam se naučio pameti i kad god treba odnekud da se vraćam posle 23:00, obavezno pogledam vozni red, jer ko zna šta je u međuvremenu palo na pamet nekom smart kreatoru istog.

I taj felerični red vožnje se eto ponavlja svakog leta. Niko ga ni ne pregleda, nego samo prepiše - imao 0 novih autobusa, imao 1000 novih autobusa, imao dovoljno vozača, nemao dovoljno vozača, imao naplatu 70 posto, imao naplatu 10 posto.

Iz sličnog korpusa idiotarija: kolega iz Mirijeva mi je pričao da su na nekoj liniji koju drži privatnik (46 je to valjda) pre par godina mesecima ljudi imali problem sa neostvarivanjem poslednjeg polaska koji je imao određeni broj stalnih putnika. Prijavljivali su i žalili se. Onda je jednog dana osvanuo novi red vožnje po kom je taj (poslednji!) polazak ukinut! Tu nije kraj apsurda - polazak je ukinut samo radnim danom, jer valjda vikendom radi drugi privatnik koji nije bežao sa poslednjih polazaka. Pošto nikako ne dolazi u obzir da se kontroliše rad privatnika, da se kazne vozači koji beže, da se zamene prevoznici, da se... bilo šta što nije ukidanje polaska. To je ostalo tako evo već 5 godina. Kaže čovek da je pre toga GSP držao taj polazak sa mahom starijim autobusima i da mu se nikada nije desilo da ne dođe.

Ne postoji razumno objašnjenje za takve stvari. To je potpuno neshvatljiva i neverovatna bahatost rukovodilaca javnim prevozom.
 
Opet jutros 83ka preskače red vožnje u 07:16 iz Bačke kad ljudi najviše idu na posao, em su skratili broj polazaka em ne mogu da ispoštuju red bar ujutru kad ljudi žure na posao.
 
Oduvek sam se pitao zbog čega 46 iz Mirijeva vikendom ima poslednji polazak u ponoć, a radnim danima ne. Ni sanjao nisam da je ovo objašnjenje. :shock:
 
Ja sam pisao sekreterijatu na info@bgprevoz.rs o tome kako vozaci rade sta hoce i voze kada hoce na mojoj liniji.
Skratili za 2 vozila, sada je interval 17 min a ceka se po 30 min-1h ponekad.
Pa dodju 3 u kratkim razmacima pa se opet ceka.

I onda bude fenomenalno kada dodje IK112LE sa ukljucenim grejanjem :D

Samo kod nas mogu ovakve gadosti...
 
Otkud ovakav odgovor na stb, zar ne treba sve da bude savršeno kod njih:

Zemun polje, linija 708, danas ponovo nije realizovan polazak autobusa u 7:08 casova. Gledateljka se žali da ne može da stigne na posao, malo malo pa imaju problem sa ovom linijom. Kome da se obrate?

Iz GSP Beograd su nam odgovorili sledeće:

Dana 16.09.2021 predviđeni polazak u 07:08 sa terminusa „ Zemun polje“ nije realizovan iz razloga što je vozač morao da napusti radno mesto zbog teže bolesti užeg člana porodice. Pogon u tom trenutku, zbog loše epidemiološke situacije i većeg broja bolavanja, nije imao rezervnog vozača da ostvari predviđeni polazak.

Vama se izvinjavamo na doživljenoj neprijatnosti zbog nerealizovanog polaska.
 
Uh. Jedan polazak nije realizovan.

Karaburma (konkretno linija 27) ume da zaređa bar 5 neostvarenih polazaka zaredom i nikom ništa...
 
Novi red vožnje za 77, ređe ide, pogotovo uveče kad ide dosta ređe... 🙁
Čini mi se da se generalno baš dosta pokvario prevoz u Dimitrijali, nekad se bas dugo čeka da bilo šta naiđe.
 
Ja sam primetio da se češće dešava da u kratkom vremenskom periodu prođu 2 - 3 trole na 28 pa onda dugo nema ništa. Dešava mi se sve češće da 40 čekam po 20 - ak minuta.
 
77 mora da ima 11 vozila ceo dan, ako rese da 65 uniste sa solo neka barem 77 ima zglobove, i neka malo stanovnici Bezanijske Kose misle na druge, a ocigledno ne...
 
Vrh