Šta je novo?

Zaštita kulturnog nasleđa Beograda

  • Začetnik teme Садко
  • Datum pokretanja
Nije to ta kuća. Kuća je i dalje ,,živa i zdrava" i nadam se da će tako i ostatu.

24 Михаила Аврамовића

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
 

Почело рушење хотела „Дом” у Београду, здања из 1929. године​


 

Почело рушење хотела „Дом” у Београду, здања из 1929. године​


Истекла заштита😂😂😂
која банана држава
 
DSC_0115.JPG
DSC_0114.JPG
 
Ništa, prosleđujemo peticiju. Ali generalno, ako internet peticije ne prerastu u protest…moćiće i dalje da rade šta hoće.
 
Mafijaši nanjušili inertnost stanovnika Beograda. Samo napred, glasali ste tako!
Mora da se osnuje neko udruženje koje će sve vreme da prati i organizuje akcije zaštite kulturnih dobara. Ako su mogle komšije iz bloka 37, valjda možemo i mi ostali da se pokrenemo.
Inertnost i uverenje da ništa ne možemo da promenimo nas “ubija”.
 
Od čega zavisi dali se neko buni za rušenje neke zgrade ili kuće?

Vila u Internacionalnih brigada 47 tu je bas bila pobuna, isto tako za kuću u ulici Nikolaja Krasnova pa red zgrada u Svetozara Markovića. Čak se pričalo o tome na televiziji pa se Stojcic uključuje u intervju. A za hotel dom ništa, isto tako za zgradu u Admirala Geprata.

Ako ruše zgradu u Admirla Geprata to je još već bruka. Ulica Kneza Miloša je pod zaštitom od posebnog značaja a rusice se zgrada u Admriala Geprata.

Laž, manipulacija zamajavanje naroda. Eh znate ulica je pod zaštitom ali ova zgrada je izuzetak. To ti je skoro isto kao za Kosovo. Teritorijalni integritet ali Kosovo je izuzeće . Ljuti mo se kada nam to rade a mi smo isti.

Izvinite sto sam uzeo Kosovo kao primer ali sam toliko iznerviran da sam jednostavno morao to da navedem to .....
 
Ti si, pretpostavljam, uložio svoj deo napora da se ovo zaustavi, čim tako nadmeno pišeš? Ili si više MC fazon?
Ispašće da sam nečiji advokat, ali šta je nadmeno u prethodnom komentaru? Sve istinito. Inertnost, nezainteresovanost većine građana.
Bukvalno svako svoj revolt iskazuje preko društvenih mreža i sve ostaje na tome. Dok se nas 20tak ne pojavi ispred hotela i ne blokira rušenje…sve ovo će biti prazne priče i bespotrebna prepucavanja.
 
Zato sto je napisao "glasali ste tako". Ne "narod je tako glasao" nego "glasali STE". Namerno tako, u drugom licu, da se izbljuje po forumasima za nesto sto nema veze s njima ili za sta nisu oni odgovorni. I sa tom implikacijom i generalizacijom, kao da je ceo Beograd glasao tako i kao da svi Beogradjani, pa i mi koji se trudimo i zalazemo za grad (a neki od nas cak i licno sukobljavamo sa kriminalcinama kako znamo i umemo, jer od nadleznih nema vajde) zasluzujemo da nam neko sad soli pamet i omalovazava nas.

Zato sve te kukace i etiketare odmah pitam "a koji je tvoj doprinos?" Isto vazi i za one sto drugima lupetaju o imanju ili nemanju dece, odma ih pitam koliko su sami napravili pa da drugima tako propovedaju. Ili one sto mi pricaju da treba da se stidim sto disem i da se tusiram hladnom vodom jer sam ja kriv sto ima siromastva i gladi u svetu. A svi ti tipovi posecuju i ovu temu, zato i navodim te primere. Sve sami pravednici, ekolozi, moralisti, patriote... a kad ih covek pita dobro i sta ste vi ucinili za druge oko sebe osim sto kokodacete, samo cute i prave se ludi.

P.S.
Zivo me interesuje koliko je tih kukaca i etiketatora, pored izbora, izaslo i na referendum o Ustavu ili na blokade u decembru. Posto sam ja, i jos neki drugi clanovi foruma, izasli i na to. Odnosno izlazim na sve redom, i ispunjavam svoje gradjanske duznosti. I zato mi ide na zivce kada tako neko sa strane popuje a sam ne doprinosi.
 
Poslednja izmena:
Dok se ne uključe neki političare ili poznate ličnosti teško da može da se odbrani nešto. Isti slučaj sa Manjezom. Rušenje pa onda kada su se oglasili glumci odmah druga priča.
 
Zato sto je napisao "glasali ste tako". Ne "narod je tako glasao" nego "glasali STE". Namerno tako, u drugom licu, da se izbljuje po forumasima za nesto sto nema veze s njima ili za sta nisu oni odgovorni. I sa tom implikacijom i generalizacijom, kao da je ceo Beograd glasao tako i kao da svi Beogradjani, pa i mi koji se trudimo i zalazemo za grad (a neki od nas cak i licno sukobljavamo sa kriminalcinama kako znamo i umemo, jer od nadleznih nema vajde) zasluzujemo da nam neko sad soli pamet i omalovazava nas.

Zato sve te kukace i etiketare odmah pitam "a koji je tvoj doprinos?" Isto vazi i za one sto drugima lupetaju o imanju ili nemanju dece, odma ih pitam koliko su sami napravili pa da drugima tako propovedaju. Ili one sto mi pricaju da treba da se stidim sto disem i da se tusiram hladnom vodom jer sam ja kriv sto ima siromastva i gladi u svetu. A svi ti tipovi posecuju i ovu temu, zato i navodim te primere. Sve sami pravednici, ekolozi, moralisti, patriote... a kad ih covek pita dobro i sta ste vi ucinili za druge oko sebe osim sto kokodacete, samo cute i prave se ludi.

P.S.
Zivo me interesuje koliko je tih kukaca i etiketatora, pored izbora, izaslo i na referendum o Ustavu ili na blokade u decembru. Posto sam ja, i jos neki drugi clanovi foruma, izasli i na to. Odnosno izlazim na sve redom, i ispunjavam svoje gradjanske duznosti. I zato mi ide na zivce kada tako neko sa strane popuje a sam ne doprinosi.
Slažem se. Samo konkretne akcije mogu dovesti do rezultata, društvene mreže treba da služe za informisanje i organizaciju istih. Dok god budu služile kao neki vid ventila, nećemo ništa postići.
Ako ne može nas 20, 50 u bilo kom trenutku direktno da reagujemo na ovakvo bezakonje…moćiće da rade šta žele. Ne treba zaboraviti da smo gondolu i jarbole sprečili na ulici, a ne na forumima.
 
Mora da se osnuje neko udruženje koje će sve vreme da prati i organizuje akcije zaštite kulturnih dobara. Ako su mogle komšije iz bloka 37, valjda možemo i mi ostali da se pokrenemo.
Inertnost i uverenje da ništa ne možemo da promenimo nas “ubija”.
Slazem se,i za drustvene mreze i za organizaciju. Mozemo da sprecimo,imamo nekoliko primera takvih uspesnih akcija u poslednje vreme. Poslala sam peticiju i poruku nekim grupama i udruzenjima na drustvenim mrezama. Ko god moze neka deli po drustvenim mrezama. Sto se tice konkretne akcije,za pocetak bi bilo pozeljno se okupi makar nas 20ak,30ak ispred hotela ili Zavoda. Ko je zainteresovan?
 
Vrh