Šta je novo?

Легализација дивље градње

Хм закон да.. али изгледа да је запело у спровођењу .. бар тако кажу они који треба да га спроведу.
 
Иначе на овом линку http://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/1374958-sekretarijat-za-poslove-legalizacije-objekata/ се могу наћи телефони на које се грађани могу информисати о својим предметима али не лези враже нико се не јавља... Мада ово нема везе са легализацијом све чешће срећем људе власнике станова који имају проблем да су власници станова али не и власници парцеле на којој је зграда.. већ је власник држава! Испаде да зграда може да виси у ваздуху!!!!

Ово можда нема везе са темом али..

Из истог краја из ког је мој отац је и извјесни Симо Дубајић официр ЈНА из другог свјетског рата који је био све и свја у завичају а и шире. Е за њега има низ "легенди" а једна је да је он својевремено продао кућу неком човјеку. Кућа је била приземница.. и прошло неко вријеме појави се Симо да зиђе спрат на тој кући.. дошао човјек па му каже откуд ти зиђеш на мојој кући спрат.. а овај ће мртав ладан "ако сам ти продао кућу нисам ти продао небо изнад ње!". Из ове перспективе ми ова прича уопште не изгледа као легенда...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463966#p463966:hmxxunpi je napisao(la):
Боре » 06 Jul 2017 01:40 pm[/url]":hmxxunpi].. телефони на које се грађани могу информисати о својим предметима али не лези враже нико се не јавља...
све чешће срећем људе власнике станова који имају проблем да су власници станова али
не и власници парцеле на којој је зграда.. већ је власник држава!
Ozakonjenje ( legalizacija) se sada radi po opštinama i tamo treba pitati šta koga interesuje.
Ko hoće da ubrza, može da traži da inspekcija urgentno snimi objekat i donese Rešenje o rušenju.
Zatim se angažuje geometar i arhitekta da uradi Elaborat, plati taksa i tako ozakoni objekat.

Inače, država je uglavnom vlasnik parcela sve dok vlasnik objekta ne traži konverziju zemljišta.
 
У општини кажу да легализацију зграда и станова у истим ради Градски секретаријат за легализацију а они кажу ништа за сад , дођите иза нове године.. ејјјјјј
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464002#p464002:1u1cdz22 je napisao(la):
dragan » 06 Jul 2017 03:51 pm[/url]":1u1cdz22]..Ko hoće da ubrza, može da traži da inspekcija urgentno snimi objekat i donese Rešenje o rušenju..
Da li u toj opštini može da se popuni formular u kome se traži izlazak 'komisije', tj. inspektora ?
 
A klikom na koju opciju I u kojoj sekciji mož da vidiš taj Program popisa nezakonito izgrađenih objekata sa dinamikom popisa opštine Čukarica iz pretposlednjeg stava tog obaveštenja
 
Cuo sam da trebaju ponovo da puste legalizaciju po makedenskom modelu, ima li istine u tome, da li zna neko?
 
Verovatno legalizuj sve od pocetka do kraja i ne pitaj mnogo, pa iako je salas niko na Beogradjanci nema veze bitno je da je budzet grada u plusu.
 
ili onaj baja sto je u vojislava ilica izgradio 2 sprata vise nego sto ima u dozvoli i oni mu dali dozvolu i za to pod uslovom da da 10k evra u dobrotvorne svrhe, i verovatno jos par soma njima u dzepove
 
Ако мислиш на онај хотел Ксенон тај баја прави све минимум спрат више (мада генерално сви то раде, треба то вала делегализовати и принципијално бацити у смеће)
 
bas na taj mislim

ma ja bih mu dao jednu macolu u ruke pa da rucno rusi visak spratova
 
Vrh