Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Lepo sam pitao, moze li geografski pojam da bude bitniji od lika i dela Ćosića?

Ko misli da može, lako ce promeniti mišljenje čitanjem redom njegovog stvaralaštva!
Nije dovoljno čuti o njegovom delu, prepričati ili pak gledati seriju... nije te silne nagrade dobio bez veze.

@Drakche
Svoju polupismenost sam uočio tek čitanjem dela ovakvih ljudi. Tako da ne shvataj lično, nego i ti je uoči citanjem, brzo ćeš promeniti mišljenje o čoveku :wink:
 
Imali sijaset novih ulica i za jednog i za drugog u bg na vodi cemu guranje sa preimenovanjem...
 
Најмање је проблем које име се мења у које. Главни проблем је што се мења вековно име и што истовремено имамо брдо дупликата (Београдска, Цара Душана, Раде Кончара, Војвођанска која има и у Сурчину и у Добановцим који су иста општина као и на НБГ) неодређених имена (нова, новопројектована и сл.) и брдо улица које су из физички два дела а носе исто име (попут Шуматовачке, Прешевске)
 
Vekovni naziv određen po gradu i nije nesto originalno, Ćosić jeste originalan i zaslužuje ulicu u starom delu grada.
Meni je drago što je tako, kome nije, neka lepi plakate preko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610180#p610180:1yphjeju je napisao(la):
gishko » 20 Mar 2019 01:54 pm[/url]":1yphjeju]Мислим да сте ипак промашили суштину при осуди Зексовог коментара. Верујем да му није била намера оспоравање лика и дела Ћосића, колико је хтео да искаже незадовољство беспотребним покушајем брисања дела историје, и то ни мање ни више од стране особа које смо овде гледали и крстили се колико појма немају о чему говоре. Ово је чист хир и беспотребан корак власти, ако је Задар имао место у нашој историји, не знам зашто бисмо га се одрекли и пљунули због данашње ситуације. Сутра ћемо изгледа тако и Призрена да се одрекнемо јер су садашњи становници отерали Србе.
Са друге стране, имати толико неуређен систем, где мноштво улица у целој земљи и самој престоници немају ни име, нити нумерацију парцела, ми се бавимо прекрајањем историје, по жељи појединца.

Upravo. Bravo Gishko! Za pismene sve jasno :)

Takodje nije ni nacin da se bahato i na silu nesto menja bez ikakvog osvrtanja na to sta kazu i sta misle gradjani ovog grada.

Lepom i Vracarcu to izgleda nikada nece biti jasno, ali dobro...imaju vremena da nauce neke stvari. :kafa:
 
direktor":2x5pq1lk je napisao(la):
Da pita neko parking servis sto ne nanplacuju parking u novoj zoni sto se prave blesavi
Info iz prve ruke. Planirali su da uvedu zonu ali su shvatili da ima previše stanara i da se ništa ne bi promenilo po pitanju gužve. Čak je bilo informacija sa druge strane žice, da planiraju da stanarima ne izdaju povlašćene parking karte ali sumnjam da to mogu da odrade bez promene zakona. Za sad ostaje tako kako je. Prošle nedelje sam tamo parkirao svaki dan i free je.

Problem je što su prilikom sređivanja KV imali ideju da dobiju još jednu Skadarliju ali eto, imaju još jednu prosečnu ulicu u Starom Gradu prepunu automobilima.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pises ovde kako su ONI dobili ulicu punu automobila a sam parkiras u njoj svaki dan, koji si ti kralj. I ko su to ONI, Kosancicev venac je od svih nas zar ne?
 
Nema tamo puno kola vlasnistvo stanara los ti info bolje da omoguce ulaz stanarima ostalima dignu stubice i kraj ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610229#p610229:2i246jla je napisao(la):
lepi » 20 Mar 2019 05:06 pm[/url]":2i246jla]Lepo sam pitao, moze li geografski pojam da bude bitniji od lika i dela Ćosića?

Ko misli da može, lako ce promeniti mišljenje čitanjem redom njegovog stvaralaštva!
Nije dovoljno čuti o njegovom delu, prepričati ili pak gledati seriju... nije te silne nagrade dobio bez veze.

@Drakche
Svoju polupismenost sam uočio tek čitanjem dela ovakvih ljudi. Tako da ne shvataj lično, nego i ti je uoči citanjem, brzo ćeš promeniti mišljenje o čoveku :wink:

Ma znam ja da sam polupismen i bez da procitam njegovo celokupno stvaralastvo. Meni je on tragican zbog svog ideolosko - politickog delovanja, sto se odrazavalo i na njegovu knjizevnost, pa i na stil pisanja.
Ali nije poenta da li je bitniji pisac ili geografski pojam, takvo se pitanje ne postavlja, nametnutno je i nema smisla.
Inace sam pre za geografske i prirodne pojmove; gradove, reke, planine, biljke.. ne mislim da su dosadni, naprotiv. Imena licnosti su cesto problematicna, pa ako hoces i dosadna, pogotovu iz skorije istorije.
 
Vračarac":3aolrce8 je napisao(la):
Pises ovde kako su ONI dobili ulicu punu automobila a sam parkiras u njoj svaki dan, koji si ti kralj. I ko su to ONI, Kosancicev venac je od svih nas zar ne?
Ne živim u Srbiji ali sam tamo bio u gostima. Kapiram ja sve ali ne vidim drugo rešenje osim da se ili svima zabrani ili vrati na stanje pre rekonstrukcije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610326#p610326:3bklky9e je napisao(la):
direktor » 20 Mar 2019 11:15 pm[/url]":3bklky9e]Nema tamo puno kola vlasnistvo stanara los ti info bolje da omoguce ulaz stanarima ostalima dignu stubice i kraj ...
Za stanare celog KV dovoljna je Fruskogorska! Eventualno i deo Zadarske, pardon D. Cosica :) Ulica KV moze da bude bez parkiranja da stvarno hoce, Ali, zaboga, kako ce onda dolaziti gosti do kafana i kafica i dame u visokim stiklama???
 
Ja ne kapiram šta je s vama. Zatvaranje ulice samo za stanare nije po zakonu. Zato to nisu do sad uradili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Već sada piše nešto tipa "osim za vozila sa posebnom dozvolom".

Ko izdaje i po kom osnovu te dozvole i (najvažnije) kako se to proverava na licu mesta? Nalepnica?
 
Mozes da citiras po kom zakonu kad se pozivas na isti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610406#p610406:grdpm2rj je napisao(la):
Toni » 21 Mar 2019 09:51 am[/url]":grdpm2rj]KV je deo nove A zone, i na spisku parking servisa su sve ulice iz kraja, što znači da je to valjda zvanično. Pitanje je zašto nema kontrole.
https://parking-servis.co.rs/zonsko-parkiranje/zone/

Nema to veze sa stvarnoscu.

Tamo recimo pise
Бранкова
од Карађорђеве до Зеленог венца

to bi onda znacilo da duz cele Brankove mozes da se parkiras, sto nema veze sa stvarnim stanjem naravno.
 
Ima 5, 6 obeleženih mesta u Brankovoj, na uglu sa Pop Lukinom. Možda se o tome radi, što nisu obeležena mesta na KV, a bio bi problem da se sad farba kaldrma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610229#p610229:1p2eaecj je napisao(la):
lepi » Sre Mar 20, 2019 5:06 pm[/url]":1p2eaecj]Lepo sam pitao, moze li geografski pojam da bude bitniji od lika i dela Ćosića?

Ko misli da može, lako ce promeniti mišljenje čitanjem redom njegovog stvaralaštva!
Nije dovoljno čuti o njegovom delu, prepričati ili pak gledati seriju... nije te silne nagrade dobio bez veze.

@Drakche
Svoju polupismenost sam uočio tek čitanjem dela ovakvih ljudi. Tako da ne shvataj lično, nego i ti je uoči citanjem, brzo ćeš promeniti mišljenje o čoveku :wink:

Dok Meša Selimović, pisac neuporedivo većeg talenta i kreativnosti od Ćosića, ima uličicu u Mirijevu 3.
 
To su podigli iz Kralja Petra, a ne KV! Neko popovima stao na mesto!! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610491#p610491:1sor6obp je napisao(la):
regentstef » Čet Mar 21, 2019 4:45 pm[/url]":1sor6obp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610229#p610229:1sor6obp je napisao(la):
lepi » Sre Mar 20, 2019 5:06 pm[/url]":1sor6obp]Lepo sam pitao, moze li geografski pojam da bude bitniji od lika i dela Ćosića?

Ko misli da može, lako ce promeniti mišljenje čitanjem redom njegovog stvaralaštva!
Nije dovoljno čuti o njegovom delu, prepričati ili pak gledati seriju... nije te silne nagrade dobio bez veze.

@Drakche
Svoju polupismenost sam uočio tek čitanjem dela ovakvih ljudi. Tako da ne shvataj lično, nego i ti je uoči citanjem, brzo ćeš promeniti mišljenje o čoveku :wink:

Dok Meša Selimović, pisac neuporedivo većeg talenta i kreativnosti od Ćosića, ima uličicu u Mirijevu 3.
A da prvo pročitaš Ćosića pa da uporedis? O tome možemo na nekom drugom mestu, nije bas mesto da o književnosti diskutujemo na beobildu.
Ali svakako sam da pre bude i po Selimoviću, zasluženo svakako, nego po bilo kojem geografskom pojmu.

Bitno je, da se ista greška marginalnom ulicom ne ponovi, a sva je prilika da neće.
Pa cemo mi nepismeni koji ne razumemo ovo cuvanje tradicije, suprotno pismenima koji su za ocuvanje, biti zadovoljni :vops:
 
A šta bi Ćosić mislio o tome što njega koriste da bi promenili ime ulice iz 19. veka zato što imaju problem što je nazvana po gradu iz sadašnje Hrvatske?
Da li bi on to želeo? Mislim da ne bi.
 
@lepi Konstantno mašiš poentu, ili ti jednostavno poprilično smeta što se ulica zove po Zadru pa koristiš priliku da opravdaš ovo preimenovanje po svaku cenu. Ne znam da li tebe Zadarska ulica asocira na "letujte u Hrvatskoj", ili palata Albanija na spor Srba i Albanaca.
Ćosić zaslužuje ulicu, i već ti je rečeno: da se prave nove ulice u Bg na vodi i jedna od njih bi svakako mogla da nosi ime po njemu, ima mnoštvo ulica u gradu koje imaju identično ime, i umesto da se tu uradi ova promena, mi brišemo jedinstvene bitne nazive.

Na pitanje: "moze li geografski pojam da bude bitniji od lika i dela Ćosića?"
moj odgovor bi bio DA, to znači da za mene Kosovo i Metohija, Peć, Prizren, Gazimestan itd. imaju prednost u odnosu na Ćosića.
To je zato što u ovom slučaju, kao i u slučaju Zadra, taj pojam ima više veze sa istorijom i spletom dogadjaja, a ne samo geografsku smernicu. Ako nekome Ćosić znači više od tih gradova ili oblasti, to opet ne znači da ovo treba izbrisati, već znači da mu treba naći mesto, a već smo ti objasnili da ima mesta koliko želiš i za Ćosića i za druge. I evo, i ja se zalažem da Ćosić dobije ulicu, ali samo u slučaju da to bude nova ulica ili preimenovanje duplikata, kao što smo rekli.
 
@relja
Mislim da bi bio počastvovan.

Zadar, Zagreb, Šibenik... kolko oćeš gradova iz Hrvatske u nazivima.
Da nekome smeta Hrvatska, izmenio bi sva imena.

@gishko
Da bi razumeo značaj, moras da pročitaš malo vise od istorije za 4.razred.
Poenta je da sem slepog psovanja sns-a dalje ne mozete da vidite
 
Vrh