Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Sakani su posebna priča.

Tata im ostavio sve, i mesto da budu zadovoljni s ovom finom, baš grackom kućom, oni sagrade ruglo... I'm speechless
Screenshot_2024-09-23-11-15-39-790_com.microsoft.emmx-edit.jpg
 
Ispadam branitelj umreženog SNSovca, Stankovića, ali je super uklopljeno, nasuprot kako je drugde.
Ovo je gnusobno izvitopirenje u mojoj ulici:
Pogledajte prilog 212455
Одлична зграда, јесте да подсећа на луксузне париске из шездесетих, седамдесетих, елегантна, прозрачна, сведена :vops:
 
Ma ne znam da li "podseća", al ne štrči ko ova koju sam naveo...

Svaki ozbiljan grad, ima regulaciju da ne možeš u jezgru, da počiniš nepočinstva; da moraš da spraviš slično okolišu.

Beograd nije ozbiljan grad...
 
Не очекујеш ваљда да новоградњу регилишу висински према једноспратном објекту са краја 19 века. Она са друге стране је предратна и висински је усклађена са њом.
 
Nije poJenta visoća™, već stil

Kapiraš da se nešto OČIGLEDNO stilski ne uklapa😉
 
Зашто мора да “уклапа”? Са чим да се уклапа? Ово је 21 век, важан је квалитет атхитектуре, стилови се смењују, наши покушаји са неокласицизмом су поразни, ( читај Курсулина, Баба Вишњина, Дорћол…)Кад се појави прави мајстор и инвеститор немам ништа против.
 
Sve ove zgrade, sem možda poslednje gde je levu stranu trebalo srećnije rešiti, se volumenom uklapaju u okruženje, a stil je neutralan. I isti takvi primeri postoje u dosta evropskih gradova.
 
Ispadam branitelj umreženog SNSovca, Stankovića, ali je super uklopljeno, nasuprot kako je drugde.
Ovo je gnusobno izvitopirenje u mojoj ulici:
Pogledajte prilog 212455

Ovo je jedna od pristojnijih novogradnji, a i retka koja je ispratila visinski susednu zgradu. Ta prizemna kuća jeste bila simpatična ali realno je bila jedini preostao prizemni objekat na celoj toj strani u Hilandarskoj, prosto nije bilo realno da će ostati. Pritom Hilandarska je odavno načeta novim objektima, posebno onom rugobom EPSa niže niz ulicu.

Ona druga nova desno od nje mi je odvratna.
 
Vrh