Šta je novo?

Киосци Београда / Kiosci Beograda

Ovaj gornji kiosk izasao u blic tj na sajtu rublika beograd
 
bl3y4":23malc9o je napisao(la):
Kome prijavljujete ovo? Beokomu?
Prilicno sam siguran da niko u beokomu ili gradjanin inspektori nista ne radi osim sto odgovaraju na prijave...
U medjuvremenu je dodat i suncobran..
Постављен је нови на овом месту, сад може нормално да се прође.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
BARIKADE U BULEVARU Od frižidera pešaci ne mogu da se kreću trotoarom
Blic | 15. 06. 2016 - 11:44h

Gradske vlasti su najavile da će do kraja godine svi kiosci u centralnim gradskim ulicama morati da budu uniformisani. Međutim, pojedini vlasnici koriste ovo "međustanje", pa jednostavno rade šta god žele.

46d5428d0c49c4bb2f5faa71894ca0bc.jpeg


Najbolji primer je objekat prekoputa Tašmajdanskog parka, nedaleko od raskrsnice Bulevara kralja Aleksandra i Resavske. Od kioska koji je poređao dva frižidera za osvežavajuća pića i još jedan za sladolede, pešaci jednostavno ne mogu više ni da prođu trotoarom!

http://www.blic.rs/vesti/beograd/barika ... om/fwq59f3

ovaj jos stoji ovako
 
Naravnon da stoji ako niko nije prijavio.

A zamislite tek šta bi bilo kada bi inspektori samoinicijativno pisali prijave...
 
Mislim da ih ne vredi prijavljivati osim ako bukvalno ne zatvore ceo prolaz.
u Zemunu više primera trotoara od po 3_4 metra, gde je ostao po metar za pešake
 
Šetam je pre neko veče ulicom Maksima Gorkog, i na fasadi banke na uglu sa Petrogradskom vidim nešto se crveni. Pretpostavio sam da je u pitanju glupost, a kada sam se približio, imao sam šta i da vidim.

Lično, mnogo volim kada su stvari uniformne, ali zar nikome nije palo na pamet da napravi model kioska tako da displej može biti i sa leve i sa desne strane?
 
Uklonjen je kiosk na trgu
 
Gledam ove crne kioske i nešto se razmišljam... Lepo je što će biti unificirani, ta boja relativno malo pažnje odvlači sa okoline, itd. Ali, šta ćemo sa suncem? Iskreno se nadam da su barem krovnu plaču ofarbali u belu boju.
 
Meni su najbolji momenat retrovizori na novim kioscima uz pomoć kojih radnici mogu da vide da li im neko krade inventar i iza ugla.
 
Krovovi su bjeli a mogli su da imaju i zelni krov neku mahovinu ili tako neke biljke i imaju sakrivenu klimu
 
Seća li se neko ovih starih trafika lutrije? Evo kako je to nekad izgledalo kod Vuka:


Nema nijednog frižidera okolo!
 
Наравно да се сећам ових трафика, чак шта више у једној од таквих сам и радио преко омладинске задруге у Лутрији Београда (док је постојала). Трафика је била у Земуну на углу Угриновачке и Новоградске, а Лутрија Београда је имала још таквих трафика по целом граду.
Их сећања почела да навиру. Укњижен плусићћћ Букира.
 
pa bojim se da u to vreme nije bilo rashladnih vitrina
 
Kad je uklonjen ovaj kiosk na Terazijama



Danas videh da ga nema?

Počeli sa unifikacijom (da ne kažem jednoobraznošću) trafika u centru?
 
Uklonjen je prije nekih 5 dana fotkao sam prazan prostor
 
Bahati vlasnik ove trafike je frižiderima zauzeo skoro ceo trotoar na stanici kod Sava Centra:

 
Jesi li prijavio?

Ja ću sada da iskoristim tvoju sliku i prijavim Beokomu preko Twittera.

Ovo je na autoputu u smeru ka gradu?
 
Nisam prijavio, slobodno iskoristi sliku. To je stanica 17, 18, 88... na Gazeli kod Sava Centra smeru ka gradu, slikano danas.
 
Svaka čast astrodule. :sesir: Nisam na Tviteru, ali razmišljam da otvorim nalog samo zbog ovoga.
 
Vrh