Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

pa u tim planovima pise IV kvartal ove godine, ali planovi su jedno a realizacija je drugo. Ja tipujem na drugu polovinu 25te...
 
@Гага на основу Вашег искуства када мислите да ће доћи до изградње наведеног?
Наравно да ме информативно занима у ком смеру и којим темпом иде изградња Новог Београда, али за ову локацију имам себичан разлог интересовања: прошле године ме је ујео пас непознатог власника (врв.припадају становницима тог дивљег, нехигијенског (насеља) надомак гробља, ваљда је то насеље Антена): стварају се читави чопори паса и стално се појављују нови пси чак и на самом гробљу, и том као да нема краја. Не знам како људи који живе у тим зградама у ул.Срђана Алексића могу да отворе прозоре када такорећи да не постоји доба године када се не осећа загађење ваздуха проузроковано паљењем ко зна чега све?!
Нисам наивна, знам да политичари приче о изградњи потежу само пред изборе, али се надам да имате некакву идеју да ли и када би ови радови могли да почну.
@Авги, као прво на форуму смо сви једнаки и нема персирања између чланов, значи сви се ТИкамо, а не ВИкамо ;)
Жао ми је што те је напао кер од секундараца, надам с еда си пријавила напад и угриз општини Нови Београд за надокнаду. на то имаш право.

Као што сам и објавио у Плану Јавних Набавки, трећа порука/пост изнад твог, план за Грчку је да се са радовима почне у четвртом тромесечју ове године. Као што је и @Пиглет рекао, план је једно, а реализација друго, уосталом видећемо.

У овом првом тромесечју мора да се заврши контрола техничке документације за радове/изградњу наставка Грчке улице. После тога следи јавна набавка за изградњу наставка улице, одабир најповољнијег извођача радова,... , а то све може да потраје. Такође још све парцеле нажалост нису експроприсане, остали неки мали делови !, и на томе се увелико ради. Рецимо, само на једној парцели, која спада у градско грађевинско земљиште, и то је њива 1.класе, није битно којој, има 14 особа + Град, са правом коришћења исте. Али ни то није баш неки проблем, решиће се.

Ја сам ипак неки вечити оптимиста, па сам мишљења да ће радови почети крајем ове године. То бих итекако волео, јер станујем у Недељка Гвозденовића код раскрснице са Виктора Новака, и саобраћај у мојој улици је баш обиман. Пробијањем Грчке улице и спајањем са Сурчинском улицом ће одвући доста транзитног саобраћаја, а као што сам и раније писао, и линија градског саобраћаја 72 ће се пребацити на Норвешку-Грчку.
 
MOzda sam dosadan, ali prosto mi je bemoguce da nece moci da se udje izadje sa Ledinama iz Nedelhka Gvozdenovica. Ulica Surcibski put bih time bila pozpuno odsecena, ne Surcinska ulica vec Surcinski put. Takodje nemoguce je da nema alternativa ulaska u taj deo Ledina. Slepa ulica ce mozda biti dole ka t6, ali od Nedeljka Gvozdenovica da bude slicna situacija sa naravno mnogo manjim saobracajem.
 
MOzda sam dosadan, ali prosto mi je bemoguce da nece moci da se udje izadje sa Ledinama iz Nedelhka Gvozdenovica. Ulica Surcibski put bih time bila pozpuno odsecena, ne Surcinska ulica vec Surcinski put. Takodje nemoguce je da nema alternativa ulaska u taj deo Ledina. Slepa ulica ce mozda biti dole ka t6, ali od Nedeljka Gvozdenovica da bude slicna situacija sa naravno mnogo manjim saobracajem.
@Микса, ајде погледај још једном скицу коју сам нацртао ономад. Ево поново
излаз на срђана алексића.JPG


Како то мислиш да би улица Сурчински пут била одсечена ! Па неће бити одсечена, односно не сме бити одсечена.
Сада је тако, као што и сам знаш, да се прво из Недељка Гвозденовића улази (улива) у Сурчинску улицу, па онда неких 10-так метара даље скреће лево у Сурчински пут.
Улични поглед из маја 2015.године https://www.google.com/maps/@44.8075123,20.3613691,3a,60y,251.56h,80.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1skH-YKWuo2hR-j7wQzm1Ujw!2e0!7i13312!8i6656?authuser=0&entry=ttu
н.г. и сурчинска и сурчински пут_улични поглед.JPG



Раскрсница Недељка Гвозденовића-Сурчинске улице ће се реконструисати такође, јер ће ту Недељка Гвозденовића да се мало испегла (исправи), на скици нисам то нацртао, тако да ће опет из Недељка Гвозденовића прво моћи/морати да се уђе (улије) у Сурчинску улицу па онда лево у Сурчински пут. То решење ћемо морати да сачекамо кад крене из/градња улице Срђана Алексића.
 
Ради се нешто, ваљда, на укопаним електрокабловима, дуж читаве Сурчинске. Надам се да је то најава за спајање са Грчком и проширење Сурчинске...
 
Да допуним са званичним обавештењем о радовима у Сурчинској улици. А све је почело још у јуну прошле године и о томе сам писао и постављао слике на подтеми "Обнова улица-Београд пут" https://forum.beobuild.rs/threads/obnova-ulica-beograd-put.184/page-240#post-1091223

Радови Електродистрибуције Србије на Новом Београду​

01/03/2024
Током радова које изводи „Електродистрибуција Србије“ д.о.о. биће измењен режим саобраћаја у улицама Земунској (наставак ул. Пере Сегединца), Гандијевој, Љубинке Бобић, Грчкој, Магелановој, Недељка Гвозденовића и Сурчинској, у временском периоду од 01.03.2024. до 01.06.2024. године.
http://bgsaobracaj.rs/vest/3737/radovi-elektrodistribuciјe-srbiјe-na-novom-beogradu
мапа заузећа.JPG


Заузећа: Радови под саобраћајем

Режим саобраћаја​
Радови под саобраћајем​
Наслов​
Полагање ВН водова​
Улица​
Земунска (наставак ул. Пере Сегединца), Гандијева, Љубинке Бобић, Грчка, Магеланова, Недељка Гвозденовића и Сурчинска​
Од кућног броја​
До кућног броја​
Почетак радова​
1/3/2024​
Завршетак радова​
1/6/2024​
Извођач​
„Електродистрибуција Србије“ д.о.о.​
Опис​
Током извођења радова на изградњи два 10kV подземна вода, и њихово уклапање у постојећу средњенапонску (SN) мрежу, на КО Нови Београд, преко катастарских парцела 1476, 1466, 2018, 2019/3, 2019/4, 2019/2, 2019/1, 2008, 6649/6, 697, 522, 521/1, 698, 524, 3704/18, 3817/1, 3817/2 и 6650/1 КО Нови Београд, биће измењен саобраћај, по фазама: - Фаза 1А: изменити режим саобраћаја, заузети и раскопати део зелене површине, у оквиру регулације ул. Земунске, на делу од трафо станице до кућног броја 3В, у временском периоду од 29.05.2024. године до 31.05.2024. године; - Фаза 1Б: изменити режим саобраћаја, заузети коловоз и заузети и раскопати део тротоара и зелене површине, у оквиру регулације ул. Земунске, од кућног броја 3В до раскрснице са ул. Гандијевом и у ул. Гандијевој, на делу од раскрснице са ул. Земунском до КП 2019/7 КО Нови Београд, у временском периоду од 25.05.2024. године до 31.05.2024. године; - Фаза 1В: изменити режим саобраћаја, заузети коловоз и заузети и раскопати део тротоара и​
Линк​
Документ​
344.18-32/2024​

https://szsgis.beograd.gov.rs/portal/apps/webappviewer/index.html?id=ed921b0d5e6a4b168f5215aa766423bb&extent=2268743.177,5595926.1518,2272077.7424,5597452.5037,102100
заузеће_сурчинска улица-подземни електрокаблови.JPG
 
Vrh