Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Jeste opšte poznato da je zagađena, em što ljudi u nju izbacuju svoje fekalije, em što bacaju sve i svašta u nju, em što ima gomila industrije oko njenog toka. Evo i nekog odgovora od Sekretarijata za zaštitu životne sredine:

Iz Sekretarijata za zaštitu životne sredine za "Blic" su kratko rekli da za ovaj slučaj nisu imali nikakvu prijavu.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/tirki ... ad/ngzhwmp
 
Nije bas za temu obnova ulica Beograd put, posto nas Bg put slabo posecuje, a opstina konkretno fokus baca na asfaltiranje ulica do max 100 metara ,
dok se glavna ulica Stepe Stepanovica rascvetala, a na pamfletu obecana i rekonstrukcija trotoara...
Pamflet, plavi krug je otprilike lokacija ove rupe u sadasnjosti: https://imgur.com/YStkKLs

Realnost, plastelin preko rupe...
jPYuaEk.jpg
 
Обећали и реконструкције 4 Јула у Заклопачи, а улица на средини прекинута рупчагом ево 3. годину за редом.
 
Sad je do izražaja došlo to da nemamo nikakav sportsko rekreativni centar u Grockoj pa obrazloženje da nema potrebe da se gradi ovde jel mi možemo do Grada a u nekim delovima Srbije ruralnim treba jel nemaju gde ne pije vodu.
Da bih otišao do najbližeg u Leštanima trebalo bi da se foliram da idem na posao i da zauzimam mesto u busu nekome ko mora na posao, neću kosi se sa mojom etikom. Zaista je neverovatno da treba ovako nešto da se desi pa da tek onda izvučemo pouku.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Steta sto nije formiran negdje sportski kopleks u grockoj
Sto nema bazene samo pitanje koliko bi to bilo sve samodrzivo...
 
Десни клик за пуну резолуцију

49911758953_2bc3750823_o.jpg
 
Divno.

Našao sam i svoje stajalište :)

Moram jedino da se požalim na vodovod, koji bih pre nazvao vazduhovodom, jer me vodom snabdevaju u proseku između 0 i 1 dan u mesecu.
 
У току је бушење бунара Б6 у Гроцкој који би требало да реши проблем недостатака довољне количине воде у систему.

 
Na žalost, nisam optimista da će jedan bunar da reši ovaj problem. Dok ta voda dođe do žitelja naselja na brdima oko Grocke i Zaklopače, biće potrebne godine i godine, i bunari i bunari. To ipak nije sprečilo vodovod da uzme jako veliki novac od nas.
 
Cek ovo bre prave bunar kod terena teniskog na setalistu
Pa tu iz grocice ide svasta nesto ....
 
Проблем ће бити решен када се повежемо на Макиш. Траса јако слабо напредује и град стално помера рокове за наредну годину. За сад су прикључили само Болеч а тек ове или наредне Калуђерицу, Лештане и Винчу.

Сви ти бунари су обичан крпеж. То су појединачни артерски бунари, нису водоизвориште. Ко зна, можда овај бунар кад се ископа не добије воду доброг квалитета, или недовољног капацитета.

Гоје, рекао сам ти ја на време да тај крај нема водовод. Решење је приватни бунар на плацу као и 99% викендаша. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740314#p740314:1wzpiwzc je napisao(la):
stf » 20 May 2020 11:20 am[/url]":1wzpiwzc]Проблем ће бити решен када се повежемо на Макиш. Траса јако слабо напредује и град стално помера рокове за наредну годину. За сад су прикључили само Болеч а тек ове или наредне Калуђерицу, Лештане и Винчу.

Сви ти бунари су обичан крпеж. То су појединачни артерски бунари, нису водоизвориште. Ко зна, можда овај бунар кад се ископа не добије воду доброг квалитета, или недовољног капацитета.

Гоје, рекао сам ти ја на време да тај крај нема водовод. Решење је приватни бунар на плацу као и 99% викендаша. ;)
Da, Vodovod Grocka ima sve što jedan vodovod treba da ima (uključujući i lepu uramljenu sliku predsednika) - samo nema baš puno vode. :sesir:

Nego, čujem da se na snabdevanje sa makiškog izvorišta kače sva ta naselja zapadno ka Mladenovcu, ali ne pominju se konkretno Zaklopača i Grocka. Da li se zna pouzdano da li će i kada doći makiška voda?
 
stf":3gg58i4w je napisao(la):
прикључили само Болеч а тек ове или наредне Калуђерицу, Лештане и Винчу.
Kaluđerica je valjda oduvek i bila na Beogradskom vodovodu.
 
Ja skoro nisam video veću budalaštinu od kopanja bunara na ovom mestu! Kada god pomisliš da ne mogu više da te zaprepaste, stiže demanti...
 
Ја сам се баш питао шта буше ту, нисам очекивао да је ово разлог
Стф, када ће онај мост да се прави ту?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740323#p740323:2js77s5t je napisao(la):
GOJE » 20 Мај 2020 11:31 am[/url]":2js77s5t][
Nego, čujem da se na snabdevanje sa makiškog izvorišta kače sva ta naselja zapadno ka Mladenovcu, ali ne pominju se konkretno Zaklopača i Grocka. Da li se zna pouzdano da li će i kada doći makiška voda?
Требала је до 2025 да дође до Младеновца, али то неће бити испоштовано. Магистрални цевовод је дошао негде до Икее, тј. почетка врчинског атара. Са тог прикључка код "Зучке капије" се на цевовод каче Болеч, Лештане, Калуђериоца, Винча и Ритопек.

Наредна фаза је траса до одвојка код Врчина за насеља Врчин, Заклопачу, Гроцку, Брестовик и Бегљаицу.

Села западно ка Младеновцу која помињеш се раде у последњој фази, која се не зна кад ће. Толико се не зна кад ће да је грочански водовод морао настави са политиком бушења бунара а општина је успела од града да исчупа паре да се фабрика за прераду воде у Умчарима уради ове године како би људи имали пијаћу воду и док не дође тај фамозни Макиш.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740331#p740331:2js77s5t je napisao(la):
Dart » 20 Мај 2020 11:55 am[/url]":2js77s5t]
stf":2js77s5t je napisao(la):
прикључили само Болеч а тек ове или наредне Калуђерицу, Лештане и Винчу.
Kaluđerica je valjda oduvek i bila na Beogradskom vodovodu.

Да, али припојена преко неколико закрпа и на полудивље. И Лештане је тако прикачено на Калуђерицу па долази често до драстичног опадања притиска у Лештанима који су последњи у ланцу.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740333#p740333:2js77s5t je napisao(la):
radashin » 20 Мај 2020 11:59 am[/url]":2js77s5t]Ja skoro nisam video veću budalaštinu od kopanja bunara na ovom mestu! Kada god pomisliš da ne mogu više da te zaprepaste, stiže demanti...

Пази, исто то су тврдили и за бунар Б4 ископан 2012 код Виле Гавриловић (разлог клизиште), а испоставило се да је тај бунар решио проблем са рестрикцијама у Гроцкој у доњим крајевима. Ја тек од те 2012 немам летње рестрикције воде у мом крају насеља.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740352#p740352:2js77s5t je napisao(la):
Somi303 » 20 Мај 2020 12:31 pm[/url]":2js77s5t]Ја сам се баш питао шта буше ту, нисам очекивао да је ово разлог
Стф, када ће онај мост да се прави ту?

Бојим се да је тај пројекат завршио причу заједно са Симоновићем.
 
Hvala stf, sad je malo jasnije. Meštani pričaju kako je zapravo IKEA razlog što nemamo vodu. Kako god, realno još nekoliko godina sigurno Grocka i Zaklopača neće biti prikačeni na makišku vodu.
 
Заклопача и када се прикачи на тај водовод неће имати добро снабдевање водом јер цеви пуцају нон стоп. Док се то деси све ће бити таман спремно за реконструкцију, на једном истом месту нон стоп пуца цев, једном месечно у просеку, а полако се појављују и нова места.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@stf ne mislim ja da je bušotina glupost, vode nikada viška, već samo mesto, iz više razloga.
 
stf":1eqd009f je napisao(la):
Да, али припојена преко неколико закрпа и на полудивље. И Лештане је тако прикачено на Калуђерицу па долази често до драстичног опадања притиска у Лештанима који су последњи у ланцу.

Lestane i sam kraj Kaluđerice su valjda prikaceni na vodu iz Vinče. Dok je veći deo Kaluđerica i MML na Makis. U Kaluđerici postoji i postrojenje od vodovoda, a pošto su u rupi pritisak je baš jak.
 
Veći deo Leštana je priključen na Vinču, dok jedan manji kraj je priključen na Kaluđericu, odnosno na gradski vodovod.
 
БГ Пут почео реконструкцију коловоза у Жељка Миливојевића у Калуђерици. Скидају и носећи слој у дубини од четрдесетак цантиметара. Наравно да су до сад успели да покидају и нелегалне подземне инсталације на неколико места.

100670818_2831345370297124_9126804537632358400_o.jpg
 
Vrh