Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Па није их ни пре било.​
Jel postoji mogućnost da jednom doživimo da se nešto odradi da bude bolje i funkcionalnije nego pre, umesto što stalno slušamo neka opravdanja? Ovi radovi koje si prikazao govore da je stanje bolje, ali ne i funkcionalnije.

Meni, kao nekom ko gleda sa strane, deluje kao da se stvari rade da bi se prikazalo da se nešto radi, a suštinski da se posao završi tako da se ne odradi do kraja kako treba. I ovo nije samo slučaj sa Grockom, nego i sa još nekim opštinama.​
 
Ја не знам колико ћу пута на овом форуму да напишем, али не може се градити кишна канализација ако немате реципијент у функцији, што Гроцка као насеље нема - заправо не постоји нити један на општини.
И да се изгради кишна канализација у овој улици, где да се та канализација улије? Где да оде када нема мреже?
 
Да ли сте тражили од Града и Водовода да изграде бар један реципијент на територији општине Гроцка?
 
Ја не знам колико ћу пута на овом форуму да напишем, али не може се градити кишна канализација ако немате реципијент у функцији, што Гроцка као насеље нема - заправо не постоји нити један на општини.
И да се изгради кишна канализација у овој улици, где да се та канализација улије? Где да оде када нема мреже?
Šta se konkretno dobije asfaltiranjem ulica i indirektnim pravljenjem mesta gde se zadržava voda nakon svakih malo većih padavina?
 
Да ли сте тражили од Града и Водовода да изграде бар један реципијент на територији општине Гроцка?
Јесмо, пројектује се реципијент за Калуђерицу са колектором и фабриком за прераду отпадних вода која ће се изградити на Болечици у зони Кружног пута. Такође, у склопу радова које финансира Република на санацији Арх. налазишта Бело брдо изградиће се колектор и реципијент за Болеч, Лештане и Винчу.

За остала насеља решава се проблем водоснадбевања и пијаће воде што кошта милионе и милионе евра, то нам је приоритет у односу на кишну канализацију.
 
Фотографије од пре пар дана из Београдске улице у Дражњу (данас је ситуација још гора након синоћних падавина). Наиме вода нема где да оде и онда изгура туцаник којим је била попуњена банкина и до овога дође. Решење из ЈП Путеви Србије је да само поново попуне банкине истим тим туцаником што је бесмислено и обратио сам им се поводом тога међутим мрка капа, да не помињем колико је у кратком периоду асфалт туда пропао (пут је рађен у новембру 2017.) оно што је ту проблем што не постоји канал где би та вода одлазила, а такође туцаник није решење да се попуни. Моје решење овог проблема би било да се на нагибима банкине попуне бетоном са благом денивелацијом тако да би вода могла да заврши у оближњем потоку, не на коловозу. Ако се овако настави некоме ће отпасти точак овде
1000092574.jpg
1000092562.jpg
1000092567.jpg
1000092561.jpg
 
A to uzmi pisi upravljaču puta
Piši nadležnom.inspektoru za puteve
Piši nekoj tv koja bi se možda zainteresovala da napraviprilog o tome
 
Vrh