Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Како је само тешко поставити и линк кад пишеш о нечему новом.
http://grockainfo.com/na-opstini-grocka ... stavljene/
Могли су једно и на стајалишту "Улаз у Заклопачу", јер ту увек има људи, а притом је блато ту и у тоталном је мраку, а најоптерећеније је у Зк па све до Врчина.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
За Лештане су тражене три локације и све три су одбијене јер нема довољне ширине путног појаса. Стајалиште "Копаоничка" није тражено јер су на њему две нове надстрешнице постављене 2016. Стајалиште "Пут за Калуђерицу" се налази на територији Звездаре. Стајалиште "Пут за Заклопачу" нема ширину путног појаса.

Ово је план за 2018. Мислим да ће бити и 2019. нови контигент, не може се све исте године, огромна су средства. А опција да се постављају редом је тек небулозна јер рецимо да се крене од Калуђерице редом смедеревцем попиздели би грађани осталих 14 места да је све постављено у Калуђерици.
 
Ne traži niko redom da se ide, ali da se barem postavljaju u nekim logičnim delovima. A ako već nema uslova, onda lepo da bude uniformnost da se napravi plan da sva stajališta u toj oblasti imaju iste nadstrešnice. Mislim, na šta će ovo da liči, ruži nam se opština ovakvim planom da neka stajališta dobijaju ova staklena (iliti jedno/dva stajališta) a ostala da nemaju nadstrešnice ili da imaju neka gvozdena čuda.
 
De daj predlog tih logicnih djelova po tebi a da ispunjavaju uslove
 
Mislim na delove u smislu da se nekoliko stajalista u odredjenoj oblasti, na primer centar Grocke, urade sa tim stajalistima, ili recimo stajalista u blizini DZ Lestane i Vinca, kao i kod osnovne skole. Taj princip da se urede stajalista koja imaju veliki broj putnika i nalaze se u pesacki prometnim oblastima i slicno. Ako ne moze, onda sta ce te nadstresnice. Sada dobijamo samo jednu ovde, jednu tamo, dve onamo, a ostalo se raspada. Konstantno mi je slika u glavi stajaliste Kaludjerica centar, moderno lepo stajaliste, a iza ruina, okolo nekakve kuce, preko puta kontejneri. S jedne strane mi je drago sto dobijamo, ali s druge strane kada sagledam gde to ide i kako je rasporedjeno, mislim da je bolje da Opstina uradi saradnju sa nekim od lokalnih preduzeca i naprave svoje nadstresnice koje ce odgovarati razlicitim stajalistima.
 
Калуђерицу, Лештане, Винчу а може и Болеч да се припоји Звездари или да се направи у своју општину овако је глупост да буде то у Гроцкој далеко
 
Не знам ко више лупа од вас двојице, овај што му је општина далеко, а на 40 минута аутобусом је, или овај што мисли да је општина требало да одбије бесплатна стајалишта јер нема довољно за све.
 
Pa ako bi ti Šomi da ti se opština ruži sa ovakvim rasporedom, onda super. Ja sam izneo svoje mišljenje, koje je i dalje isto, a to je da će ovo izgledati nakaradno i krajnje smešno. A to da neka stajališta koja su predložena ne ispunjavaju uslove, čisto sumnjam da je tačno, pogotovo kada se pogleda spisak i odnos gde nadstrešnice idu. Ovde opština nema šta da odbija niti da traži, mi smo deo Beograda i zaslužujemo uređena stajališta kao i svaki drugi deo Beograda. Grad ne treba da nam nudi niti da pomaže ili ne znam šta, nego ima obavezu da uredi sve što treba. A ako će ovako da se radi, kao da smo neka pripizdina (izvinjavam se na izrazu), onda to više govori o vlasti i njihovom ophođenju prema nama.
 
Moras da naucis sta je cija nadleznost nemoze stajaliste da se stavi u pola metra putnig pojasa jer su vam komsije uletjele ogradama u putni pojas pa nema ni za trotoar ni stajaliste .Poklonu se u zube ne gleda
 
Pa to ja pricam sve vreme majku mu. Ako za nesto ne postoje uslovi (a za neka postoje iako nisu na spisku) onda koja je poenta da se stavlja nadstresnica na svakom petom ili desetom stajalistu. Da, poklonu se u zube ne gleda direktore, ali ovo nije poklon. Rekoh vec, ovo ne moze da bude nekakav poklon ili donacija ili sta god, ovo je obaveza Grada da se uredi svaki kutak.
 
Ja ti rekoh da pogledas sta je cija nadleznost
Da vidis koliko treba papira da stajaliste bude legalno postavljeno po propisu Postavljaju se gdje su ispunjeni uslovi .To da za neka postoje uslovi tvrdis ti na osnovu cega vizelnog pogleda iz prevoza .
 
Pa da, tvrdim iz vizuelnog jer na tim stajalištima već stoje nadstrešnice koje nisu ni manje ni veće od ovih. Ne razumem o kakvoj nadležnosti pričaš, na šta tačno misliš? U kom smislu nadležnost? I šta, sada gomila papira treba da bude prepreka da nam opština ne bude lepa i uređena?
 
Pa sta treba da sklanjaju postojeca stajalista da tu stave nova a tamo gdje ih nema da ih nema i dalje
Za stajalista treba dozvola za postavljanje saglasnost upravljaca puta da se ispostuju propisi o udaljenosti
I naravno par crteza svake pozicije i saglasnost djp i sekrtarijata za saobracaj
Sad ce te imati 4 modela pecurku aq model 2 grocanska modela
 
Kako sad to, odjednom ta koja nemaju nadstresnice imaju uslove da dobiju? Daj molim te direktore, usredsredi se. Kada su ljudi vecno trazili da se pokriju ta stajalista, nije nista ucinjeno, a sada odjednom to moze. Jos kada su farbane nadstresnice 2016. godine najavljeno je da ce sva stajalista (ili barem vecina) biti uredjena. Od tada nista konkretno nije radjeno. A sada odjednom ta stajalista mogu da se urade. I opet, zasto treba da bude prepreka ta dozvola, saglasnost itd svih strana. Zar nije cilj da se uredi cela opstina? Ili samo tamo gde odgovara? Zar je novac problem?
 
Covjece pogubljeni sta ti nije jasno ja nigdje nisam rekao da ona koja nemaju uslove za nadstresnice sad odjednom imaju
Znaci ona koja nemaju uslove nemaju i nece se raditi
Radice se ona koja imaju uslove i to su ona koja su nabrojana
Dozvolu i saglasnost nemozes dobiti ako nema ispunjenosti uslova sta ti tu nije jasno
Novac je uvjek problem nikad ga nema dovoljno
Naravo da je cilj da se uredi i sredi cijela opstina to moze samo samo po malo i koliko para ima svake godine odredjen broj .Znas li koliko stajalista imana teritoriji opstine i koliko para treba da se to drzi pristojnim
Zbog vandala koji urnisu lome sve zivo
Ja sam se cimo da sredjujem stajalista u tvojoj opstini a vi koji ih koristite i kojima svaki dan trebaju
Ne mozete da se za pocetak dogovorite da nesto preduzmete makar ono sto se uradi da se ne polomi
Ne dolazim ja iz bg da lomim stajalista u lestanima sigurno vec to rade lokalni ne izivljeni klinci
 
Pa time sto si do sada govorio da stajalista koja nemaju uslove za nove nadstresnice, to znaci da i ona koja do sada nisu imala nadstresnice takodje nisu imale uslove da ih za ovih nekoliko godina dobiju, pa ni sada za nove. A onda sada kazes da "Pa sta treba da sklanjaju postojeca stajalista da tu stave nova a tamo gdje ih nema da ih nema i dalje". Nejasan si, kao i uvek. Uvek ostajes nedorecen, ili te mrzi da pises ili ne znas da sklopis prosto prosirenu recenicu i kazes ono sto ti je na umu. Nema ovde da meni nije nista jasno, ja samo citam ono sto ti napises i tako odgovaram, ne mogu ja da citam vise od toga. Pojasni mi bolje kakva je to veza izmedju saglasnosti i dozvole, i uslova. Kako je to novac uvek problem? Odjednom kada treba nesto da se radi za gradjane cele opstine, novac je problem, ali kada treba da se radi za neki deo, onda nije. A isto tako nije problem da iz Opstine skoro svaki mesec prave neke vecere i sastanke u Narcisu u Lestanima i drugim skupim restoranima. Ja sam siguran da Simonovic za to nema pare, a ako ima, bas me zanima odakle mu toliko para. Dakle nemoj molim te da pricas da nema para, javno to pokazuju preko Grocanskog glasnika sa tim sastancima. I sad ne znam kakve veze imaju vandali koji unistavaju stajalista sa ovom celom pricom? To je sasvim drugi problem, a cak ni to ne treba da bude razlog za stopiranje uredjena stajalista.
 
Samo je tebi nejasno sta pise ocito je problem u tvom ne razumjevanju procitanog sadrzaja niko se drugi ne zali do ti.Ti ne razumijes ironiju u citiranoj recenici .Sta ti nije jasno da bi nesto dobilo dozvolu mora da ispuni uslove koji su propisani da bi se dozvola izdala sta tu ima nejasno .Covjece na sta se trose pare u opstini i kakve se proslave prave i gdje uopste me neinteresuje.Ako te zanima kako se trose pare trazi da ti daju budzet opstine preko dostupnosti informacija od javnog znacaja .Pa pitaj i za stajalista koliko je u planu i zasto i koja mojne mene ovdje peglati.Sta kako nemaju veze vandali pa poslije to sto se polupa mora da se popravlja i tako da se potrose pare za nova stajalista .I nemojte za nista da se potrudite za svoj kraj vec cekajte kukajte da vam sa neba pane
 
Ne peglam ja tebe direktore, sam si odlucio da se ukljucis u diskusiju i dajes odgovore, a ja samo repliciram i iznosim svoje misljenje na tvoje. Niti trazim da mi opravdas neke racune niti ista, nego samo da mi objasnis neke stvari za koje bi trebalo da si upucen i sigurno znas bolje od mene. Znam da te ne interesuje na sta se trose opstinske pare, a dodje mi i to kontradiktorno kada pricas o vandalima i popravci i tom tvom sopstvenom uredjenju stajalista. Ali nebitno, ja sam samo konstatovao da Opstina "nekako" dobija pare i da "nekako" imaju para za neke druge stvari, ali za ovo kada treba onda nemaju. Ne bih opet da vodim tu diskusiju od pre par godina kako je to zaista neverovatno da, kako bi se nesto uradilo u ovim krajevima, samo gradjani treba da zapocnu posao, a onda dodju iz opstine dobri Samaricani i zavrse posao i hvale se na sav glas, umesto da vec sami to treba da urade, kao sto je i slucaj sa ovim nadstresnicama. Ovo za dozvolu i saglasnost si tako mogao od pocetka da napises i odmah bih razumeo sta si hteo time da kazes, ne znam zasto je to toliko bilo tesko. Dakle, za citiranu recenicu, ona stajalista koja nemaju nadstresnice ocigledno ih nemaju jer nemaju te dozvole i saglasnosti, iliti uslove, da dobiju nadstresnicu u bilo kom obliku. A onda kazes da nema smisla da treba menjati i stavljati nove nadstresnice na onim stajalistima koja ih vec imaju, nego da to treba ucniti tamo gde ih nema. Kako sad to, do sada nisu ispunjavala uslove za nadstresnice, ali sada za nove mogu. Tvoja ironija je koliko toliko jasna, zasto bi stavljali nove nadstresnice tamo gde ih ima umesto tamo gde ih nema, na sta sam ti ja odgovorio kao u prethodne dve recenice. Razumeo sam ja tvoju ironiju, ti ocigledno ne razumes sta hocu da kazem, pa sam ti sad to odvojio u dve recenice, poduze, pa da ti olaksam malo.
 
Da ti plasticno nacrtan
Stajaliste 1xy nije uredjeno nema nadatresnicu nema horizontalnu signalizaciju nije uvuceno
NE ispunjava uslove da dobije nadstresnicu jer nema advekvatnog prostora zemljista u javnoj svojini itd .
Stajaliste 2 xy nije uredjeno nema nadstresnicu nema horizontalnu signalizaciju nije uvuceno
ISPUNJAVA uslove da dobije nadstresnicu jer ima adekvatnog prostora zemljista u javnoj svojini itd
Takvih je sada 25 i bice uredjena
Nadam se da je sad jasno a ti vidi sa opstinom sta je konkretno sa tim stajalistem koje te najvise boli
 
Ti meni nacrta ono što sam ja već do sada i pisao. Ne boli mene nijedno konkretno stajalište nego činjenica da se uređuje svako deseto, a pri tome su mnoga izabrana na čudnim lokacijama gde će te nadstrešnice izgledati smešno i gde će okolina sa njima biti smešna. I upravo to što si napisao, da to neko neuređeno stajalište koje ima prostora na javnoj svojini, sam i ja govorio da čisto sumnjam da neka od tih odbijenih (ili pak nepredloženih) nemaju taj uslov, nego da je posredi neki drugi razlog zbog čega nisu "ispunila" uslov.
 
Lično smatram da je dobro što ništa nije otišlo u Leštane. Tamo ne bi potrajala ni 12 sati, sve bi porazbijali.
 
A pa onda treba Lestane da bude na standby rezimu dok ti lokalni balavci ne postanu manje glupi. :laugh:
Mozda ima neke betonske pecurke koje jedino macolom mogu da se polupaju?
 
Marrecar teoreticar zavjere i uvijek nezadovoljan jer nije kako je on to zamislio
Izgleda da je Lestenburg neka zesca divljina kad tamo nista ne doceka jutro
 
Vrh