Šta je novo?

Војни станови-наставак градње, Бежанијска коса 2. м.з.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450271#p450271:zh49khcm je napisao(la):
direktor » 09 Мај 2017 12:17 am[/url]":zh49khcm]Gaga +++ Fotke koje si napravio su istoriske zato sto su zgrade bez klima i zastakljenih terasa
Nadam se da ce komsije biti slozne i pametne da klime uzmu od iste firme tako dobiju popust i da se to fino postavi kulturno
Da ce se dogovoriti oko odrzavanja objekta kako bi to ostalo novo i fino sto duze
Zasto nece da uklone doticne sklepotina im se nalazi na sred buduce saobracajnice
Dokle ce se to tolerisati treba tivtnuti tu sklepotinu beokomu i ganguli
@Директоре хвала за плусићћћ.

Ја се искрено надам да ће слике остати историјске због овога што си навео. А видећемо колико ће дуго зграде одолевати помами застакљивања тераса и постављању клима. У једном разговору пре две-три са једним грађевинским инжењером, сам рекао да је онда боље да се у Београду више уопште не граде зграде са терасама и лођама, јер онда људи неће имати шта да застакљују и зграде би изгледале увек као и кад су изграђене :wink: Не знам како ће са климама, али вероватно ће као и у већини зграда, свако своју и ....

Што се цигана тиче, пре три године је одатле исељена једна породица, остала је још ова. Покушано је ваљда неколико пута, али без успеха. Знаш и сам како је са њиховим исељавањима, кад имају залеђину са разноразним "свастикама" :notok:

Иначе ове зграде су једне од ретких које изгледају малтене исто као и на цртежима на грађевинским таблама, што је јако добро. Слике са таблама су на првој страни, одмах на почеку теме.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450339#p450339:p5xf5gep je napisao(la):
ZoeDjin » 09 Мај 2017 04:00 pm[/url]":p5xf5gep]Hvala puno svima na odgovorima. Ovo za useljenje je lepa vest, nadam se da će i biti pre leta, tj u junu. Odlične fotografije i super reportaža. Hvala na informacijama, živi bili !
хвала @ЗоеЂин на лепим речима.

Кад буде почело усељење гледаћу да направим нову фоторепортажу. Иако станујем ту релативно близу, неких 1 км даље од ових зграда, не могу баш често да обилазим радове због заузетости око мог посла, али ћу се потрудити колико могу.

Предпостављам да си ти један од оних који треба сад у јуну да се уселе у једну од зграда из ламеле 2., тј. објекта 25. Ако је тако, срећно ти усељење.
 
Ukoliko je neko zainteresovan za prodaju stana u lameli koja je nedavno završena neka se javi u privatnoj poruci ili na telefon 065/2778-187 Nenad.
Hvala!
 
Па зар није забрањена продаја добијених станова првих годину дана, тј. од датума добијања кључева ?!

Прошле недеље су подељени кључеви 68 станова у ламели 2 односно објекту 25. Чланак из Политике о додели кључева станова:

Станови за припаднике система одбране на Бежанијској коси
Аутор: М.Г.четвртак, 22.06.2017. у 13:4
http://www.politika.rs/scc/clanak/38346 ... jskoj-kosi

Слике од 24.јуна, за сад она кућица "сакупљача секундарних сировина" остаје до даљег.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462224#p462224:2s71ij4r je napisao(la):
Гага » Yesterday, 23:44[/url]":2s71ij4r]Па зар није забрањена продаја добијених станова првих годину дана, тј. од датума добијања кључе
Gde ti živiš, priseti se. U Srbiji sve može, "pola" dobijenih stanova u Stepi su prodati. Nakon otkupa u kešu, još uz popust od 20% (nagrađuju se oni koji imaju), stan prodaju.
Dobojanje stanova u vojsci treba da bude socijalnog karaktera, a očigledno to nije slučaj, čast izuzecima. Pravda i realnost su kod nas u svađi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462247#p462247:2dqtnrap je napisao(la):
svsavic » 29 Jun 2017 06:57 am[/url]":2dqtnrap]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462224#p462224:2dqtnrap je napisao(la):
Гага » Yesterday, 23:44[/url]":2dqtnrap]Па зар није забрањена продаја добијених станова првих годину дана, тј. од датума добијања кључе
Gde ti živiš, priseti se. U Srbiji sve može, "pola" dobijenih stanova u Stepi su prodati. Nakon otkupa u kešu, još uz popust od 20% (nagrađuju se oni koji imaju), stan prodaju.
Dobojanje stanova u vojsci treba da bude socijalnog karaktera, a očigledno to nije slučaj, čast izuzecima. Pravda i realnost su kod nas u svađi.
Nije tačno da je pola dobijenih vojnih stanova u Stepi prodato.Sigurno je da je bar 20 posto stanova dodeljeno , osobama kojima stan realno nije potreban.Ti stanovi su na tržištu, ali još uvek se prodaju jer ne mogu legalno da se prevedu na novog vlasnika, već svi vlasnici nude neki tzv džentlmenski dogovor.Moj kolega je odustao pre nekoliko meseci od stana.Stan je inače prazan, I mogao je odmah da se useli, ali bi morao da čeka još dve godine dok vlasnik ne rasčisti sa vojkom.Stan je u mojoj zgradi, I to je jedini vojni stan koji se prodaje, u ostalih desetak žive oni koji su ih I dobili.
 
Taj što prodaje stan nije ni smeo da dobije stan jer ima rešeno stambeno pitanje!
 
svsavic":1r0bt6e3 je napisao(la):
Taj što prodaje stan nije ni smeo da dobije stan jer ima rešeno stambeno pitanje!
Moz biti al ne mora da znaci.

Ti ljudi su dobili resenja 92 godine...od tada smo promenili nekoliko drzava i sistema i svasta se u zivotima istih promenilo. To sto nisu dobili kljuceve je propust vojske i drzave propale al oni su cisti, cak i da su od tada uspeli da pazare stan, jer je to nakon dobijanja resenja. Drugo...mnogima mozda vise nece trebati stan na toj lokaciji ili u beogradu..licno znam coveka iz zgrade preko puta ovih novih koji je 2015 dobio stan i nedavno ga prodao jer ga ovde ne drzi vise nista...odselio se kuci za Nis...takodje mnogi od njih su i u penziji odavno...tako da ne treba suditi tako olako o ljudima...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Zašto svi građani koji imaju stambeni problem nemogu da dobiju stan po uslovima kao vojska?
Neki moraju da dignu kredit i da otplate punu cenu stana plus kamate banci.

Zar je ovoj državi samo vojska bitna?
Neki iz vojske će dobiti stan u pola cene, neće se ni useliti, a već će ga prodati po punoj ceni.
I to dobijaju vojna lica koja su sve ratove u proteklih 30 godina izgubila.

Zar ovoj državi nisu potrebni i neki drugi kadrovi?

Treba staviti zabranu na prodaju bar 10 ili 20 godina i proveravati imovinske karte ljudi koji dobijaju stanove i ostalih članova domaćinstva.
 
Slažem se i dotakao si besmislenost/nebuloznost/moralnost pitanja dodele stanova.
 
Sto volim tu recenicu vojna lica su izgubila ratove. Nije vojska izgubila nego pokvareni i korumpirani politicari za stolom. Reci mi jednu bitku koju su JNA, VJ izgubili na ratistu, gde su se povukli pred neprijateljem? Povukli su se tek kada im politicari narede posle njihovih dogovora, pregovora. Necemo u off topik, ali volim tu pricu vojska je izgubila ratove.

Za ove stanove na Bezaniji ljudi su dobili resenja za vreme Milosevica. Sada uopste nisu takvi uslovi. U Stepi kolegin otac umesto 400 evra, placa 280 za trosoban stan. Tako da dobiju povoljnije ali opet nije bas povoljno kao pre 2000. Ovo govorim pouzdano jer mi je otac vojno lice u penziji, a bio je jedan od nacelnika sektora u Vojno gradjevinskoj direkciji.
 
@Stomatolog - Ovako, ovo je prilicno slobodna zemlja pa si i ti mogao upisati Vojnu akademiju i biti vojno lice. Nije te dovoljno privlacilo da to upises samo jer mozes dobiti stan, pa sta onda hoces. Moj otac je isao na akademiju i znao je da pored metka jedino moze dobiti stan, a 30 % njegovih kolega to nikada nisu.
Kada sabere u njegovom zivotu deset godina mu je krov bio satorsko krilo. Stalno po terenima, logorovanjima, gadjanjima. U cizmama i sa kapom / slemom na glavi i na plus 40 i minus 30. Glava stalno u torbi (vise puta mogao da pogine) jer se i u miru desavaju greske i na strazi i na gadjanjima. Nisi upravnik svog zivota, vec se na svakih par godina selis sa kraja na kraj zemlje kada to nadredjenima dune. Nigde ne mozes da steknes dom, prijatelje, da gradis planove za buducnost jer ne znas do kada si u tom gradu. Detinjstvo svoje dece je proveo u kasarni, jer je pocetkom devedesetih na svaka tri meseca imao slobodan jedan vikend da ode kuci.
Na kraju dobijes taj stan, do 2000. Po dosta povoljnijim uslovima, a sada nista narocito povoljnim i opet nekome smeta, iako je taj neko znao da i on moze da izabere tboj put i takodje dobije stan.
Drugo stan si cekao godinama, nekada i desetinama godina, ziveo po samackim hotelima, kasarnama, nuznim smestajima, privatno i nisi smeo da sam resis svoje stambeno pitanje jer automatski ispadas sa rang liste za stan. Pre nego sto dobijes resenje, vba proveri detaljno da li ti ili tvoji clanovi porodice imate drugu kucu/stan u vlasnistvu.
Ko brani tvom poslodavcu da tebi dodeli stan? Nece, mora prvo sebi da kupi tri kuce, dva stana, vikendicu, jahtu, par automobila. Ili ko brani tvom poslodavcu da da plac na kome vam je firma nekom investitoru da vam srusi firmu i da vam stanove po uslovima za vojna lica u Stepi? Sta onda ima mene da bude briga sto vojska od svojih para koje ima odredjeno u budzetu deli svojim zaposlenima stanove. I mnoge druge institucije su delili stanove (posta, telekom, policija, obrazovne ustanove). Danas pare trose na drugi nacin to je njihova stvar.
Suma sumarum svako izabere svoj put. Ti kao ni ja ne bi otisao, tj nisi otisao na Vojnu akademiju, bez obzira na stan i sta onda ima nekome da smeta sto je neko otisao tamo i dobio stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462765#p462765:1egznrxg je napisao(la):
prostorni planer » Yesterday, 21:07[/url]":1egznrxg]Sto volim tu recenicu vojna lica su izgubila ratove. Nije vojska izgubila nego pokvareni i korumpirani politicari za stolom. Reci mi jednu bitku koju su JNA, VJ izgubili na ratistu, gde su se povukli pred neprijateljem? Povukli su se tek kada im politicari narede posle njihovih dogovora, pregovora. Necemo u off topik, ali volim tu pricu vojska je izgubila ratove.

Za ove stanove na Bezaniji ljudi su dobili resenja za vreme Milosevica. Sada uopste nisu takvi uslovi. U Stepi kolegin otac umesto 400 evra, placa 280 za trosoban stan. Tako da dobiju povoljnije ali opet nije bas povoljno kao pre 2000. Ovo govorim pouzdano jer mi je otac vojno lice u penziji, a bio je jedan od nacelnika sektora u Vojno gradjevinskoj direkciji.

Za stan 83m2 u Stepi zakup se plaća oko 10.000, otkup (na 40 god.) oko 8.000 dinara. Ceo stan se može otkupiti za oko 35.000€.
Inače vojska nije izgubila rat, nego Milošević.
 
@Svsavic - ne znam zaista, meni bas za toliki stan kolega tvrdi da placaju 280 evra. Mozda si ti u pravu.
 
Pogledajte film Karaula i sve će vam biti jasno vezano za vojsku.

Od 1945. do 1991. vojna lica su vrlo lepo živela kao i policija i obaveštajne službe, vlast ih je bogato nagrađivala visokim platama, penzijama i ostalim beneficijama samo da bi vladajuće čuvali na vlasti.
46 godina vojska nije videla rata, uživali su u svim blagodetima od već pomenutih do bezbroj odmarališta po obali Jadrana.
A čim se je zapucalo ceo sistem se je raspao kao kula od karata.
Svako ko je upisao vojnu školu i akademiju je to dobrovoljno napravio iz njemu već poznatih razloga, niko ga na to nije terao.
Tako da mi nije jasno zašto pravite od vojnih lica neku sirotinju i paćenike kojima je potrebno ugađati.
Posao rudara je mnogo gori od posla vojnika, glava u torbi svaki dan ali se nešto ne sećam da ih neko sažaljeva i toliko mislio o njima kao što se to sa vojskom radi.
Svi ljudi koji rade, a tako i vojska imaju platu pa neka si svako sam uređuje svoje stambeno pitanje.
A ako nekome ne odgovaraju uslovi u vojsci neka radi nešto drugo.
Koliko mladih je otišlo u svet jer im uslovi u Srbiji nisu odgovarali pa ih niko nije mitio sa stanovima u pola cene, odmaralištima, visokim penzijama...
 
A ti zakljucujes o vojsci na osnovu filma? Ja sam ti napisao kako je bilo u vojsci. Ok odes u neko odmaraliste na moru deset dana na odmor, kao sto su i sve druge drzavne firme imale svoja odmaralista. A ostali deo godine kada su mnogo vise isli na logorovanja, marseve, gadjanja, manevre, to je super, spavati 4-5 meseci godisnje na otvorenom? Pa svih tih godina koje si naveo uvek su imali umisljene neprijatelje, znas koliko je zima moj otac i njegove kolege proveo na Bugarskoj, Albanskoj, Austrijskoj, Madjarskoj granici. Oni su konstantno umisljali neprijatelja i invaziju na Jugoslaviju. Ali opet nije to umisljao obican oficir nego politicari. Kakav ti je zivot tog porucnika u karauli, jadan ako malo bolje razmislis. U vukoje*******ini, loze ga da brani Jugoslaviju a raspada mu se brak.
Normalno da se sistem raspao kada je bio multinacionalan i oslanjao se na bratstvo i jedinstvo, svaka ptica otisla svome jatu. Ali ponavljam navedi mi jednu bitku od Vardara do Triglava koju su JNA i VJ izgubili u borbi. Pa cak se ni na Kosarama nisu povukli pred toliko mocnjim neprijateljem. Voleo bih da upoznas kolege moga oca, iako su mnogi vec umrli sto od raka, sto od stresa, da vidis sta su sve preziveli u ratovima, bili ranjavani, oboleli i sl. Najboljo drug mu je cak zavrsio u Hagu zbog Vukovara. Da poznajes te ljude nebi takve gluposti ovde pisao na nivou Cede Jovanovica
 
A i ja sam nasao sa kim se raspravljam. Stomatolozi (ako si stomatolog) inace rade najtezi posao, pa vam je skidanje kamenca 2000 rsd. O popravci zuba da i ne govorim. Pola Srbije ide krezavo jer ste visoko moralni. Do juce su sve stomatoloske usluge bile besplatne. Gde ima jos drzavnih stomatologa samo dovode svoje preko veze, kradu materikal a tu "rade" samo da bi im isao staz. Ne letujete kao nekada oficiri u bungalovima u Valdanosu, vec Majorka, Bahami. Vozite besna kola, popili ste svu pamet ovoga sveta kada toliko zaradjujete. Mislim da je stvarno red da vam jos drzava dodeli i stanove, jer ste veoma ugrozeni. Vi ste u rangu sa tim rudarima, usta su kao okno, a zubi su kao ruda.
 
Da, stomatolog sam, studirao sam 5 godina (sada fakultet traje 6 godina), specijalizacija traje 3 godine.
Na dodiplomskim studijama sam položio 53 ispita za tih 5 godina studiranja.
Svi dobro znaju da uz tehnične fakultete (elektrotehnika, pmf, građevina i mašinstvo) su medicinski fakulteti (medicina, stomatologija, farmacija) među najtežima.
Tako da očekivati da cena rada stomatologa bude jeftinija od majstora (vodoinstalatera, električara ili stolara) koji ima srednju školu (zanat) je bez ikakvog smisla i logike. A da ne govorim o cenama stomatološkog materijala i opreme.
Pola Srbije hoda krezubo ne zbog nas stomatologa, skoro svaka ulica u Beogradu ili Novom Sadu ima bar jednog stomatologa, nego zbog naroda koji je siromašan i koji nema novca za popravku zuba, a država je nažalost stomatološke usluge skoro pa potpuno izbacila iz zdravstvenog osiguranja.
Pominješ moral stomatologa, izvini ali zašto smo mi manje moralni od pravnika ili ekonomista (advokata, notara, menadžera) ili nekih drugih profesija koje sve svoje usluge debelo naplaćuju?
Stomatološke usluge su bile besplatne u komunizmu, od kako smo u kapitalizmu već sam napisao da nas je država izbacila iz zdravstvenog osiguranja nalik na zapadne sisteme.
U svim državnim firmama imaš problem zapošljavanja preko veze, tako da ispostavljati samo medicinske ustanove nema nikakvog smisla.
O krađi materijala je totalno suludo govoriti, zato što svaka privatna ordinacija je bolje i sa kvalitetnijim materijalima opremljena od državnih ordinacija koje nemaju ničega ili je sve zastarelo (iz doba pre 30 ili 40 godina). A ako misliš da samo lekari i stomatolozi kradu, varaš se, mnogo je bilo i zaposlenih u vojsci koji su krali konzerve sa hranom, municiju i ostale stvari. Pojedinih slučajeva sigurno ima u svim profesijama.
Vojska je za sebe uvek znala da se dobro pobrine, tako da nisu oni nikada tako loše prolazili kao što ti navodiš.
Ima mnogo ekstraprofitera među oficirima u vojsci, tako da i o njihovom moralu možemo diskutovati.
Ništa lekari i stomatolozi ne žive bolje od advokata, ekonomista, inženjera, arhitekata, koji isto imaju neki svoj privatni posao.
Jedan stomatolog da bi otvorio privatnu ordinaciju treba minimum 30.000 EUR pa i do 100.000 EUR, tako da je i sama investicija u opremu i materijal velika u odnosu na neke druge profesije. Zato mnogi stomatolozi rade za druge na procenat i još moraju sami da pronalaze pacijente, tako da ne žive baš tako bajno kako ti misliš.

Ako misliš da je rudarski posao lagan, zašto ljudi ne idu raditi u rudnik. Pošto kažeš da je posao u vojsci jako težak, naporan i nebezbedan, eto neka idu u rudare ako je to tako lak i bezbedan posao.

Ovoj državi fali preko 1000 lekara, tako da ako želimo da nam neko leči buduća pokoljenja, moraćemo da mitimo i neke druge profesije,a ne samo vojsku.
 
22.juna dodeljeni kljucevi za zgradu koja je bliže Idei.
Druga zgrada se i dalje radi. Kazu gotova uskoro.
 
Та друга зграда, то је објекат 24, и по ВГУ би требало да буде готово у септембру, тј. тада да буде усељење.
 
Da li je i ta druga zgrada davno podeljena?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Наравно, још давне 1992.године кад је почето са градњом тог објекта 24, односно ламеле 1.
 
Vrh