Šta je novo?

Železnice - svaštara

Овде пише да постоји полазак за Сомбор ( Бијељина), да ли то значи да возови крећу у исто време за Сомбор и Бијељину па се касније у Инђији одвајају вагони?

Пише шинобус, значи ишло је више скупланих шинобуса који су се одвајали у Инђији.
 
Electrification of railways around the world (% of total route)

Electrification of railways around the world (% of total route)1.png
 
Iz starog reda vožnje se može primetiti koliko mnogo noćnih vozova, odnosno prilagođavanje zahtevu putnika. Ako dnevnim gubim pola dana, bolje mi je da spavam u vozu i ne gubim dan. Dan danas u Belorusiji na nekim relacijama ti imaš samo noćne. Recimo Brest - Gomelj autobusa nema, aviona nema, jedino svakodnevno je noćni voz, sa dodatkom dnevnog samo vikendom. Ovde je 1970-te Kragujevac imao čak 5 polazaka dnevno za Beograd, Sombor, Bijeljina, Smederevo po dva, direktno.
 
Vandredni dogadjaj na pruzi Bogojevo-Novi sad kod mesta Ratkovo.
Teretno voz privatnig preduzeca GNL (Sovjetske masine zelene) nije mogao da se zaustavi u stanici Ratkovo kocnice otkazale, a imao je obavezno zaustavljanje radi ukrstanja sa vozom 5434 (putnicki), posto se nije zaustavio presecena je skretnica i krenuo na nailazeci putnicki koji je na svu srecu stao na vreme izmenju predsigna i ulaznog signala, teretno je stao kod ulaznog signala 150 metara od prve skretnice...
Uvidjaj trajao od 19h do 00:15 (strucnjaci)
Nezvanicno je teretni imao problema i pre Ratkova sa zaustavljanjem...
Voz 5437 kasnio 300 min u dolasku u Novi sad...
 
За похвалу, Миши скидам капу.

HEROJ SA "DOSIJEOM": On je ZAUSTAVIO VOZ da spasi psa​

Izvor: Nportal, 24.04.2024, 22:15
"KADA SAM video da je pas vezan lancem za šine, pao mi je mrak na oči. Za mene je ovo pokušaj ubistva. Taj ko je ovo uradio, sutra je spreman da ubije i čoveka. Odmah sam obavestio policiju. Monstrumi žive oko nas, a da to i ne znamo". Ovim rečima počinje svoju ispovest Miša Radivojević, mašinovođa koji je pre dva dana na pruzi Dimitrovgrad – Niš uspeo na vreme da zaustavi lokomotivu tešku 1.000 tona i sigurne smrti spasi psa koga je neko vezao lancem za šine.

https://nportal.novosti.rs/vest/804...ovodja-spasio-zavezanog-psa-na-pruzi-kod-nisa
 
Vrh