Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Zato što kamere možda ne rade? Možda zato što je IŽS nezainteresovana za rešenje problema? Zato je sasvim uredu pritiskati IŽS sa strane javnosti čisto da se vidi da nam nije svejedno pošto imam utisak da oni upravo tako misle da i javnost baš briga oko toga pa mogu da (ne) rade šta god žele.

Ако су поставили гајбице, значи да су свесни проблема. Није проблем да они тако желе или не желе. Проблем је што немају нити радну снагу нити средстава за одржавање станица. Извршних радника који су задужени за одржавање станица једноставно нема или нема довољно, сви су претходних деценија отишли као технолошки вишак. А јавност очигледно брига, пошто је то проблем већ деценијама, са тенденцијом повећања проблема и по том питању се ништа не предузима.
 
Ovo rasprava kao, navodim primer, prafrazirano. Žali se neko na rupu u putu koja se otvorila u toku noći, preko društvenih mreža, i kako nikoga nije briga za njegov kraj, kako su oni građani trećeg reda. Kada pitaš zašto ne prijavi nadležnima, dobiješ odgovor da nema šta on da prijavljuje kada postoje ljudi koji su plaćeni da primećuju takve stvari.

Drugo, zašto je problem ako neko od građana želi da nešto promeni, tako što će da prijavi neku neispravnost na terenu, za početak?​
 
Dobro je da se neko setio da napiše nešto i o stanici u Novom Sadu, iako nije baš sve tačno u tekstu kao i da nije sve napisano. Stvarno se odugovlači. Na renderima se nalaze slike nekih kioska, zna li se šta bi se moglo otvoriti? Bilo bi idealno kada bi se otvorio neki manji market, kao npr. Mikromarket, a čija većina objekata radi 24h. I da trenutno se na peronu nalaze tri nadstrešnice mogli bar da uklone ovu jer jako ružno izgleda, a prvenstveno idiotski rešeno.
20240115_235230.jpg
 
Dobro je da se neko setio da napiše nešto i o stanici u Novom Sadu, iako nije baš sve tačno u tekstu kao i da nije sve napisano. Stvarno se odugovlači. Na renderima se nalaze slike nekih kioska, zna li se šta bi se moglo otvoriti? Bilo bi idealno kada bi se otvorio neki manji market, kao npr. Mikromarket, a čija većina objekata radi 24h. I da trenutno se na peronu nalaze tri nadstrešnice mogli bar da uklone ovu jer jako ružno izgleda, a prvenstveno idiotski rešeno.
Pogledajte prilog 186352
Da je nadstrešnica sa perona šira i da se prostire do zgrade ne bi bilo potrebe za tom budževinom, ali i ta improvizacija nije toliki problem, čak su postavili i staklene ploče u krovnu konstrukciju naknadno montirane nadstrešnice. Stanica je pred otvaranje samo našminkana, jer se neko setio da deonica Stara Pazova Novi Sad ne obuhvati i stanicu u Novom Sadu.
 
Da je nadstrešnica sa perona šira i da se prostire do zgrade ne bi bilo potrebe za tom budževinom, ali i ta improvizacija nije toliki problem, čak su postavili i staklene ploče u krovnu konstrukciju naknadno montirane nadstrešnice. Stanica je pred otvaranje samo našminkana, jer se neko setio da deonica Stara Pazova Novi Sad ne obuhvati i stanicu u Novom Sadu.
To jeste, samo su ubacili nameštaj i lift i malo sredili blagajnu i ubacili kao muzej neki. Ja sam mislio na onu što sam zaokružio. Zašto nje ne uklone. Bespotrebna je. Ona staklena se nekako uklopila.
 
Kome tačno? Ne znam na koji telefon da zovem. Zaludan sam i imam besplatne minute, nije mi problem da ih smaram.
@Boki123 to najbolje zna. Ja bih prijavljivao problem(e) preko twitter-a i telefona Servisnog centra ono što ima veze sa BG: vozom, ali ovde je stvar što su problemi i van teritorije Beograda.​
 
Dobro je da se neko setio da napiše nešto i o stanici u Novom Sadu, iako nije baš sve tačno u tekstu kao i da nije sve napisano. Stvarno se odugovlači. Na renderima se nalaze slike nekih kioska, zna li se šta bi se moglo otvoriti? Bilo bi idealno kada bi se otvorio neki manji market, kao npr. Mikromarket, a čija većina objekata radi 24h. I da trenutno se na peronu nalaze tri nadstrešnice mogli bar da uklone ovu jer jako ružno izgleda, a prvenstveno idiotski rešeno.
Pogledajte prilog 186352
Da skinu staru, betonsku, koja odgovara onoj sa druge strane stanice, zato sto je idiotski resena za razliku od nove 2 koje nisu idiotski resene i bas lepo izgledaju tako nabudzene?!
Jesi ti razmisljao da se zaposlis na zeleznici, odlicno bi se uklopio

42070-zeleznicka-stanica-peron.jpg
 
На Тошином бунару лифт не ради већ ко зна колико дуго
Pre mesec dana je sve radio, nisam skoro proveravao, mžd se pokvarilo nešto
Kome tačno? Ne znam na koji telefon da zovem. Zaludan sam i imam besplatne minute, nije mi problem da ih smaram.
Moj savet je da proslediš meni šta želiš, kad se sve to nakupi će se poslati onome koga je briga da se to sredi.
 
To jeste, samo su ubacili nameštaj i lift i malo sredili blagajnu i ubacili kao muzej neki. Ja sam mislio na onu što sam zaokružio. Zašto nje ne uklone. Bespotrebna je. Ona staklena se nekako uklopila.
To je deo originalne građevine. Uklanjanje betonske nadstrešnice bi iziskivalo veće radove na sređenih fasadi, krpljenje nastale rupe.
 
Da skinu staru, betonsku, koja odgovara onoj sa druge strane stanice, zato sto je idiotski resena za razliku od nove 2 koje nisu idiotski resene i bas lepo izgledaju tako nabudzene?!
Jesi ti razmisljao da se zaposlis na zeleznici, odlicno bi se uklopio

42070-zeleznicka-stanica-peron.jpg
Pa nisam ja kriv što ne razmišljaju. Ja sam samo predložio nešto kako bi malo bolje izgledalo. I nisam rekao da su odlično rešene te nove nadstrešnice. Imaju dosta propusta, kao npr ovaj sa nadrkovljavanjem. Da su iole malo razmišljali pokrili bi sve, i perone i koloseke.
 
Pre mesec dana je sve radio, nisam skoro proveravao, mžd se pokvarilo nešto

Moj savet je da proslediš meni šta želiš, kad se sve to nakupi će se poslati onome koga je briga da se to sredi.
Лифт који се подиже ка новосадском колосеку не ради већ дуже. Пре једно месец и по је радио, па се опет покварио. Ћале ми путује са Тошиног сваки дан па имам информацију из прве руке, а притом сам га клео много пута јер сам морао да ручно подижем електротротинет на перон. Одржавање је генерално лоше на неким станицама, али нпр Нови Београд, Пазове, Инђија су одличном стању, нема графита, нема локви као у Карловцима.
 
Ноћас се опет појавила вода у потходнику у Карловцима. Иако пумпа ради све време, воде има и даље али не у обиму у ком је била. Ради се на решавању проблема па ћу видети како напредује.

@Boki123 Видећу шта имам од фотографија и пробати да допуним па да ти пошаљем. ;)
 
Ноћас се опет појавила вода у потходнику у Карловцима. Иако пумпа ради све време, воде има и даље али не у обиму у ком је била. Ради се на решавању проблема па ћу видети како напредује.

@Boki123 Видећу шта имам од фотографија и пробати да допуним па да ти пошаљем. ;)
Super!
 
Не бих знао. Или је лоша хироизолација па подземне воде продиру услед високог нивоа Дунава. Не знам како је решено одводњавање из потходника, да ли слободним падом или путем пумпи.
Ових дана је постављена привремена потапајућа пумпа која испумпава воду.
viber_slika_2024-01-17_11-00-44-239.jpg
 
Ništa novo nema, tako je već par meseci. Čak na slikama nema ni tih par radnika što bude tu. Zna li se zašto tako sporo napreduju radovi?
Bilo je oko desetak radnika. Radili su ispred zgrade na mestima gde je rezan asfalt, a troje ih je radilo u zgradi oko stupova kod ulaza, čuli su se i radnici u čekaonicama iza lifta.
 
Vrh