Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Kakav je ovo plafon 😳
(Fb pruge i vozovi vojvodine)
32FBE482-38A3-4EE0-B127-DBE9855E9903.jpeg
68C1D5B1-AC56-4E94-85EF-4EED9238A1E3.jpeg
 
Istece mi edit,vidim u ekipi je i 441-603 koju su Hrvati cukunuli Brenom u Sidu prilikom manevre. Steta je isplacena,parice u dzep a loksa na livadu.
 
Verovatno misli na platformu koja će biti kafić koliko znam, isto kao u renderu objavljeno pre koju godinu
 
I ogroman prostran hol, koji je pruzao osecaj velicine, vaznosti i divljenja prilikom ulaska su usvinjili ovim skalamerijama.
Osecaj koji se pojavljuje i pri ulasku u veliki verski objekat, sportsku dvoranu,...

Kao da nije bilo mesta za kafice i restorane gde su originalno i planirani na spratu. Dodatnih prostorija kao sto je cekaonica, ispred stanice, npr prema parnoj lokomotivi.....
 
Što se plafona tiče, nije čišćen/farban, bio je skinut skroz. Deluje mi da su pravili nove panele, kao da su malo oštriji od prethodnih, mada je možda samo slika.

Što se skalamerije tiče, čisto ugrađivanje, uzimanje naših para zbog gluposti. Već sam rekao, gore ima sasvim dovoljno mesta u restoranu, još ga prošire leti na peron, a mogu i na onu terasu što gleda na potkovicu.

Nadam se da će skinuti one sitne pločice što su prefarbali u plavo iznad šaltera, krenule su da se odvajaju i padaju.
 
Verujem da će ove lokse uskoro krstariti prugom samo pod drugim brendom. Ni prve ni poslednje koje su odbačene a drugi ih sredili.

Podserija 700 teško, one su i napravljene za putničku vuču sa reduktorima za veće brzine, zato su se i prve raz***ebale na Lovćenu, jer je to samo dileja mogla da osmisli da ih šalje na noćni.
Slušajući priče, pre 20tak godina ravno skandalu je bilo da podserija 700 završi na lokalu za Prijepolje/Užice, za noćni da ne pričam, to su sve Rumunke držale.

Za ostale lok verovatno će doživeti "novi život", ali kao i mvbg1 očekujem da će se to desiti u Rumuniji, oni obožavaju Šveđanke & Rumunke.

Nije ovde ni toliki problem što se rešavaju starih lokomotive, već što nemaju nikakav konkretni plan za nove, realizacija kredita za kupovinu novih lokomotiva se neće desiti brzo preko noći, priča se o najmu, ali nisam siguran o svemu tome. Prave krizu tamo gde je nema eto.

Istece mi edit,vidim u ekipi je i 441-603 koju su Hrvati cukunuli Brenom u Sidu prilikom manevre. Steta je isplacena,parice u dzep a loksa na livadu.

A iznutra sva očerupana, olakšali su posao budućem vlasniku za remont.🙂
 
Vrh