Šta je novo?

Cene nekretnina

dizanje kamata dok gledaš recesiju u oci ne može da bude stimulativno, plus se nalaziš u balonu svih balona...

Kako niko nije mogao da sluti, pa je l sam pisao? Ti si uoči prekida QEa, i prvog dizanja pisao kako nema šanse da dižu dok se crveni januar. Sada gledaj kako dižu dok svi genijalci misle kako je počeo novi bull, i kako centralne banke ne smeju da guraju u recesiju.

Ne da ne smeju, nego će parni valjak da radi ako treba.

Zaboravljaš da ni ne moraju da dižu previše, pa i Druck sa 50 godina aktivnog iskustva na vrhu kaže da se u istoriji nije desilo da CPI pređe 5%,a da kamatna stopa nije u jednom trenutku sustigla, i da uprkos tome veruje da će to biti "violated"...

Ide iznad 4-5, ali ne preko CPI.

Važno je napomenuti da veliki deo CPI-ja čini volatilnost energije i hrane. Core CPI je verodostojniji, i zastrašujuće je da je na 6 i više posto. Da ne spominjem štelovanje..

Pa jesmo li svi zaključili da se u prošloj krizi euribor nije ni spustio na nivo koji je sad? To su tada bile ultra stimulativne kamate aman!!!To što je dug narastao na nivoe na kojima je i što su ludaci rešili da poslušaju Bernankea i peglaju stvar negativnim kamatama i što to dizanje (još uvek) niie doseglo taj nivo, druga je stvar.

Nije bio januar, nego mart, tj kraj februara, proverio sam sad, berze su bile na sličnom nivou kao sad. Isto sam se ogradio i jako lepo rekao da ako se divljanje inflacije nastavi da je moguće minimalno dizanje, ali da će realne kamate biti još negativnije, ništa nisam pogrešio!!! Kao što sam se sad ogradio za hiperinflatorni scenario npr.

E onda kad se baaaaš sve zacrvenelo, onda su odjednom na masovnim medijima počeli da dovlače likove da govore kako su možda već preterali, kako to možda mora nazad, iako je cpi uredno rastao, čak sam kačio lika, onog profu koji je bio najviše hawkish, tada se i on presekao i bukvalno posle nedelju dana promenio ploču. Izlazile i projekcije kako 2023. kamate idu u drugom smeru. To je prvi put na masmedijima da vidim ono što sam ja ranije pričao. Sve to mi daje signale šta će se desiti ako preteraju i šta će žrtvovati, pustili bi inflaciju koliko treba. E onda su se opet stvari stabilizovale, a i prošla su ona 2 billa (btw prerarno si skratio).

A što se mene tiče, nisam špekulant, niti sam mnogo pametan i tempirao to, niti me dotiče, trenutak kad je završen posao prosto. Nemam ništa od tih 30% jer sam i na strani tražnje, ono što gledam je skočilo približno. Čak mi više odgovara pad, palo bi onda i to što ja gledam, a verujem da bi ponida bila veća, sad je stvarno užas!
 
Dnevna doza Euribora:

Euribor 6M: 0.908 %
Za 3 radna dana skocio sa 0.753 %.

Kada je od pocetka marta do pocetka juna, odnosno za 3 meseca, skocio za 0,5% i posle duuugo vremena postao pozitivan, izlazili su tekstovi upozorenja.
Sada je za manje od 3 meseca skocio za 0,9%.

U prevodu:


Najvisa vrednost od pocetka jula 2012. godine:
Pogledajte prilog 143508
Za mene je ovo dovoljno divlji skok, sto svedoci pad kreditnih kupaca u Q2, a rast se tek zahuktao u tom kvartalu.
Po meni je pad kreditne kupovine uzrokovan trenutno rastom cena u prethodnom periodu. Ljudi su sklapali te ugovore tj ,,usli u pricu" pre godinu ili dve i sada nece da odustanu jer su cene porasle. Pad kreditnih kupaca tek mozemo da ocekujemo zbog rasta kamatnih stopa.
 
Pa jesmo li svi zaključili da se u prošloj krizi euribor nije ni spustio na nivo koji je sad? To su tada bile ultra stimulativne kamate aman!!!To što je dug narastao na nivoe na kojima je i što su ludaci rešili da poslušaju Bernankea i peglaju stvar negativnim kamatama i što to dizanje (još uvek) niie doseglo taj nivo, druga je stvar.

Nije bio januar, nego mart, tj kraj februara, proverio sam sad, berze su bile na sličnom nivou kao sad. Isto sam se ogradio i jako lepo rekao da ako se divljanje inflacije nastavi da je moguće minimalno dizanje, ali da će realne kamate biti još negativnije, ništa nisam pogrešio!!! Kao što sam se sad ogradio za hiperinflatorni scenario npr.

E onda kad se baaaaš sve zacrvenelo, onda su odjednom na masovnim medijima počeli da dovlače likove da govore kako su možda već preterali, kako to možda mora nazad, iako je cpi uredno rastao, čak sam kačio lika, onog profu koji je bio najviše hawkish, tada se i on presekao i bukvalno posle nedelju dana promenio ploču. Izlazile i projekcije kako 2023. kamate idu u drugom smeru. To je prvi put na masmedijima da vidim ono što sam ja ranije pričao. Sve to mi daje signale šta će se desiti ako preteraju i šta će žrtvovati, pustili bi inflaciju koliko treba. E onda su se opet stvari stabilizovale, a i prošla su ona 2 billa (btw prerarno si skratio).

A što se mene tiče, nisam špekulant, niti sam mnogo pametan i tempirao to, niti me dotiče, trenutak kad je završen posao prosto. Nemam ništa od tih 30% jer sam i na strani tražnje, ono što gledam je skočilo približno. Čak mi više odgovara pad, palo bi onda i to što ja gledam, a verujem da bi ponida bila veća, sad je stvarno užas!
Prestani da gledaš iz perspektive za poslednjih 15 godina... Toliko istorijskih podataka ima...

Pisao si kako nema šanse da dozvole veliki pad kako će opet početi da pumpaju...

Ne bih nikad zasnivao svoj bias na tome šta piše u masmedijima.

Kada sam prerano skratio? Bilo je više puta od početka februara, ako misliš na uopšte, biće da sam zakasnio na skraćivanje, barem ovog što ja skraćujem, jer je vrhunac bio dec-jan.
 
Ja tebi o krofnama, ti meni o babama :)

Pa jel imamo pad veliki ukupno? Nemamo, oporavilo se 15%, da ne pominjem razliku od intervencija. Ti i dalje veruješ u SP ispod 2300, ja kažem ni blizu. Čim se zakrvavilo, brže-bolje su izglasana 2 nova zakona koja su zapakovana tako da se tiču fiskalne politike, u stvari direktno podstiču inflaciju međusektorski!

Na masmedije se ne oslanjam uopšte, ali ispratim, volim da vidim kako lažu (uglavnom). Zato je za mene to tada bilo veliko iznenađenje da se te dve nedelje to spominje. Uvaženi profa promenio mišljenje za 180 stepeni u roku od nedelje. Pogledaj kad sam postovao i stanje SP npr.

Mislim da si spominjao relativno skoro da si skratio sve, od tada sve poraslo. Nebitno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Mislim da pokusavaju da odrze kontrolisanu inflaciju.
MIslim de je to politika.
 
Ja tebi o krofnama, ti meni o babama :)

Pa jel imamo pad veliki ukupno? Nemamo, oporavilo se 15%, da ne pominjem razliku od intervencija. Ti i dalje veruješ u SP ispod 2300, ja kažem ni blizu. Čim se zakrvavilo, brže-bolje su izglasana 2 nova zakona koja su zapakovana tako da se tiču fiskalne politike, u stvari direktno podstiču inflaciju međusektorski!

Na masmedije se ne oslanjam uopšte, ali ispratim, volim da vidim kako lažu (uglavnom). Zato je za mene to tada bilo veliko iznenađenje da se te dve nedelje to spominje. Uvaženi profa promenio mišljenje za 180 stepeni u roku od nedelje. Pogledaj kad sam postovao i stanje SP npr.

Mislim da si spominjao relativno skoro da si skratio sve, od tada sve poraslo. Nebitno.

Berza reflektuje realnost samo onoliko koliko su ocekivanja investitora realna, a ona i dalje mogu biti dominantno opredeljena istom vrstom pristrasnosti koju imas ti: "pumpali su do sada, pumpace i dalje". Ali zapravo sled dogadjaja je ovaj:

- Kao odgovor na rastucu inflaciju, Fed od marta zaostrava monetarnu politiku.
- Kao posledica, pre poslednjeg rallyja S&P 500 je bio na -23% u odnosu na pocetak godine.
- U junu je izasao izvestaj da je inflacija dostigla vrhunac. To znaci da bi Fed mogao da uspori dalje zatezanje.
- Od tad je S&P 500 skocio na -14% u odnosu na pocetak godine (stanje od juce).

Dakle, nije tacno da je Fed dao bilo kakav stimulans berzi da ponovo skoci, nego investitori ocekuju da Fed nece morati da nastavi zatezanje (ili nece morati istom brzinom). Koliko je to ocekivanje realno, ostaje da vidimo. Fedov bilans stanja niti novcana masa (M2) nisu rasli od marta.

S druge strane, u periodu decembar 2019 - decembar 2021:

- Novcana masa: +40%,
- S&P 500: + 45%,
- Cene nekretnina u Americi: + 30%,
- Kumulativni CPI zakljucno sa junom ove godine: +15%, bez hrane i energije: +10%.

Moj utisak je da je na trzistu i dalje snazan sentiment "there's no way but up", "this is just a dip". Ali sentiment nije realnost. Trzistu je trebalo vremena da svari posledice i kada je Fed krenuo sa stampanjem - do juna 2020. M2 je vec bio blizu +20% u odnosu na decembar 2019, ali je S&P 500 jos uvek bio na -10%.
 
USA
U julu po podacima se pojavio pik inflacije. Bull investitori odmah poceli da pricaju o pivot-u FEDa.
Psiholoski downturn relief se zbog toga pojavio na trzistima.

Ali FED jasno komunicirao da nastavlja sa podizanjem dok ne suzbije inflaciju.
Gotovo izvesno 0.75 pp u septembru i nastavlja dalje.

Relief (desavalo se i u ranijim recesijama) pre par dana prestao i opet se krece sve na dole.

EU
Problem energetska kriza koja glavni pokretac inflacije u Evropi i gura Evropu u recesiju.
Consumer Confidence Index u bunaru.
I pored toga sve se vise cuju hawkish glasovi iz ECB i gotovo sigurno u septembru dizu 0,50 pp (ako ne i vise).
Balansiraju troskove zaduzenosti juznih zemalja kroz TPI alat, kako bi mogli dalje da dizu kamatne stope.

I USA i EU pod pritiskom da dizu cene rada (sto izbegavaju da ne bi pospesili inflaciju), a olaksavajuca okolnost da mogu dalje dizati kamatne stope je sto je nezaposlenost na istorijskom minimumu, tako da ce sigurno nastaviti da dizu agresivno stope.

Kina
Kina je krenula da popusta monetarnu politiku.
Problem je gradjevjnski sektor koji je pred pucanjem i trenutno se odrzava na aparatima.
 
Kretanje prodaje (broja transakcija) stanova u Beogradu u poslednje cetiri godine po mesecima:

1661336355582.png
1661336386248.png


- U prvih sedam meseci, van centra grada prodaja je 5% manja nego prosle godine i na istom nivou kao 2019.
- U centru grada (Stari grad, Savski venac, Novi Beograd, Vracar) prodaja je 17% veca nego prosle godine i cak 49% veca nego 2019.

Ostaje da se vidi da li su julski podaci kompletni (za sve opstine su uneti ugovori do kraja meseca, ali mozda jos neki nedostaju). Prema do sada unetim podacima:

- Broj transakcija stanova u Beogradu u julu: -18% u odnosu na jun, -12% u odnosu na jul prosle godine;
- Centar grada: -23% u odnosu na jun, -14% u odnosu na jul prosle godine;
- Rubne opstine: -16% u odnosu na jun, -11% u odnosu na prosle godine.
 
Berza reflektuje realnost samo onoliko koliko su ocekivanja investitora realna, a ona i dalje mogu biti dominantno opredeljena istom vrstom pristrasnosti koju imas ti: "pumpali su do sada, pumpace i dalje". Ali zapravo sled dogadjaja je ovaj:

- Kao odgovor na rastucu inflaciju, Fed od marta zaostrava monetarnu politiku.
- Kao posledica, pre poslednjeg rallyja S&P 500 je bio na -23% u odnosu na pocetak godine.
- U junu je izasao izvestaj da je inflacija dostigla vrhunac. To znaci da bi Fed mogao da uspori dalje zatezanje.
- Od tad je S&P 500 skocio na -14% u odnosu na pocetak godine (stanje od juce).

Dakle, nije tacno da je Fed dao bilo kakav stimulans berzi da ponovo skoci, nego investitori ocekuju da Fed nece morati da nastavi zatezanje (ili nece morati istom brzinom). Koliko je to ocekivanje realno, ostaje da vidimo. Fedov bilans stanja niti novcana masa (M2) nisu rasli od marta.

S druge strane, u periodu decembar 2019 - decembar 2021:

- Novcana masa: +40%,
- S&P 500: + 45%,
- Cene nekretnina u Americi: + 30%,
- Kumulativni CPI zakljucno sa junom ove godine: +15%, bez hrane i energije: +10%.

Moj utisak je da je na trzistu i dalje snazan sentiment "there's no way but up", "this is just a dip". Ali sentiment nije realnost. Trzistu je trebalo vremena da svari posledice i kada je Fed krenuo sa stampanjem - do juna 2020. M2 je vec bio blizu +20% u odnosu na decembar 2019, ali je S&P 500 jos uvek bio na -10%.
@Ljuba82 OVO JE TEHNIČKI RALLY. NEMA VEZE SA FUNDAMENTALIMA!

Kao da ste prvi put čuli za bear market rally... Pa pisao sam da su najveći dobici upravo u bearmarketu, i to najvećim...

Inače su jul i avgust istorijski gledano, dva meseca sa najčešćim pozitivnim povratom u 200-godišnjoj istoriji berze.
 
Dakle, nije tacno da je Fed dao bilo kakav stimulans berzi da ponovo skoci, nego investitori ocekuju da Fed nece morati da nastavi zatezanje (ili nece morati istom brzinom). Koliko je to ocekivanje realno, ostaje da vidimo. Fedov bilans stanja niti novcana masa (M2) nisu rasli od marta.

Nisam ja ni spominjao akcije Fed-a u tom periodu, samo akcije senata koje donekle dovodim u korelaciju sa svim, iako se zakoni tiču fiskalne politike (osim direktnog pumpanja u Intel i sl), bilo je na forumu, ko želi neka pročita.

U principu si potvrdio šta sam napisao, jedino što nisi pomenuo tu paniku u minimumu ispred relija i masovno angazovanje masmedija u smislu da su prvi put počele da izlaze te projekcije o spuštanju kamata sledeće godine u trenutku kad inflacija još divlja ubrzano, nikakvog tu pika nije bilo, niti još uvek možemo govoriti o dezinflaciji, samo medijsko hajpovanje. Dakle nije to pitanje koliko će biti u mogućnisti kao što kažeš, nego koliko će smeti! Tek treba da vidimo to u narednim mesecima, a onda i da se potvrdi konzistentnost CB da smanje tu marginu negativnih realnih kamata i da bar malo sačuvaju obraz!

Normalno da to utiče na investitore! Nismo se dotakli ni očekivanog rasta plata i minimalaca (poslednja vest Nemačka juče). To je ono što pričamo, cene i proporcije se još uvek traže i balansira za neki soft landing.

Evo da kažem na kraju momci, ja navijam da ste u pravu, najozbiljnije. Navijam da ludilo stane!!! Poslednjih oar dana se vide neke naznake, ali je još prerano za zaključke. Svakako vraćanje na nivoe pre marta 2020. je science fiction.
 
Poslednja izmena:
Soft landing mi se cini svakim danom kao sve manje izvestan. Mislim da ovako nizak procenat nezaposlenosti ne odgovara vlasnicima kapitala jer porast plata ne moze da prati profite (printer odlozio recesiju par godina). To dodatno pogorsava inflacija, rast kamata i skup novac. Sve mi se vise cini da ce namerno izazvati recesiju (iako pricaju da nece i za soft landing). Monetarna politika je svakako mnogo jaca nego fiskalna bez obzira sta uradili.
Moguce je da ce biti jos jedan leg up do Q1 i onda krece sou.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ova vest je sa ultrakorporativnog Bloomberga.
Radi se o dobroj vesti jer ako 20 miliona domacinstava u USA (sestina) ne moze da plati racume za struju to moar da dovede do pada cena nekretnina i nadajmo se do kolapsa domacih investitora. Samo zatvaranje gradilista moze da spase Beograd, mada je vec prekasno.

 
Soft landing mi se cini svakim danom kao sve manje izvestan. Mislim da ovako nizak procenat nezaposlenosti ne odgovara vlasnicima kapitala jer porast plata ne moze da prati profite (printer odlozio recesiju par godina). To dodatno pogorsava inflacija, rast kamata i skup novac. Sve mi se vise cini da ce namerno izazvati recesiju (iako pricaju da nece i za soft landing). Monetarna politika je svakako mnogo jaca nego fiskalna bez obzira sta uradili.
Moguce je da ce biti jos jedan leg up do Q1 i onda krece sou.
potpuno si u pravu, debelo u pravu

Zerohedge:
"And while there are ample reserves and liquidity for now, many prominent Wall Street strategists have warned that the Fed will have no choice but to end its QT much earlier than expected."
 
Evo da kažem na kraju momci, ja navijam da ste u pravu, najozbiljnije. Navijam da ludilo stane!!! Poslednjih oar dana se vide neke naznake, ali je još prerano za zaključke. Svakako vraćanje na nivoe pre marta 2020. je science fiction.
Ja iskreno navijam da si ti u pravu i da mogu da prođu uz soft landing... Ali gledam neke podatke, i nijedan mi ni ne nagoveštava. Naprotiv, svi bruje da sledi recesija epskih razmera.

Šta god da svetske vlade rade je zamajavanje jer su centralne banke zaspale za volanom mnogo pre nego kada je već bilo moguće uticati na ovaj razvoj.

Nema kontrolisane inflacije kada se napumpalo onoliko, a sve sa Kinom i Rusijom. Stvari nisu funkcionisale ni ranije, i pre 2020.

Inflacija će moći da se kontroliše tek kada se ubije ekonomija. KADA SE UBIJE TRAŽNJA, i to ogromna količina tražnje.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Soft landing mi se cini svakim danom kao sve manje izvestan. Mislim da ovako nizak procenat nezaposlenosti ne odgovara vlasnicima kapitala jer porast plata ne moze da prati profite (printer odlozio recesiju par godina). To dodatno pogorsava inflacija, rast kamata i skup novac. Sve mi se vise cini da ce namerno izazvati recesiju (iako pricaju da nece i za soft landing). Monetarna politika je svakako mnogo jaca nego fiskalna bez obzira sta uradili.
Moguce je da ce biti jos jedan leg up do Q1 i onda krece sou.
Trenutno je nizak nivo nezaposlenosti ali ne zaboravi da je to podatak koji laguje. Treba ispratiti izvestaj za avgust koji tek treba da da izadje i uporediti sa julom, ni tad nece biti sigurno ali ako krene na gore onda su velike sanse da ce to biti duzi trend.
 
Trenutno je nizak nivo nezaposlenosti ali ne zaboravi da je to podatak koji laguje. Treba ispratiti izvestaj za avgust koji tek treba da da izadje i uporediti sa julom, ni tad nece biti sigurno ali ako krene na gore onda su velike sanse da ce to biti duzi trend.
kako da smanje zposlenost kad postoji nedostatak radne snage u mnogim sektorima.
 
potpuno si u pravu, debelo u pravu

Zerohedge:
"And while there are ample reserves and liquidity for now, many prominent Wall Street strategists have warned that the Fed will have no choice but to end its QT much earlier than expected."

Ovo je jako dobar tekst za ono što ja pokušavam da objasnim, ali me ili ne razumeju ili sam vrlo loš u objašnjavanju, što je vrlo verovatno tačno. Vremenski se lepo slaže sa nekim skoro pa minimumom SP, ali u te dve nedelje je bilo gomile ovakvih tekstova! Poruka prenešena! Logično da investitori reaguju na to. Podsećam u to vreme smo dobili još 1 rekordan cpi izveštaj, uz rast svakog prethodnog meseca i pik se nije nazirao (kao uostalom ni sada), a pričalo se o tome u jednom takvom trenutku. Rezon, nek ide cpi koliko mora, spašavaj ekonomiju, indekse, poslove. Dakle ovo je u suprotnosti sa mišljenjima forumaša koji oredviđaju epski krah.


Evo i ovi grafici koje @Mikie pokazuje idu u prilog tome. Proizvođačke cene se još nisu prelile.

Ispade @Mikie da si ti bullish, a ja bearish, samo da smo obojica pesimisti. :ROFLMAO: Šalim se, navijački ja sam samo za stabilnost na ovom ili onom nivou, želim da rez zavisi od predvidivih inputa, rad, kapital, ne od kazina CB-anaka! Naravno da ne bih želeo taj neki doom scenario, ali bih isto tako voleo stabilizovanje situacije, pa i vraćanje i real estate i komoditija na neki pristojan, stabilan nivo! No, kao što i pišem, pesimista sam, očekujem nove '70-e! Ljudi će zadržati poslove, ali će morati da se naviknu da im realna kupovna moć pada (u oroseku).
 
Pise jedna Kineskinja o otkazima u nemackoj

Sadly, on my second day at the office, I got laid off at Wayfair.
I accepted this offer 4 months ago and relocated from Amsterdam to Berlin this August after 4 months of Visa procedure. I was really excited to start the new job as I was happy with the company, position and the team. On the first day at the office, I was so warmly welcomed and everyone in the team was so nice and collaborative, nobody would have expected that things could turn into 870 people being laid off in just a day. Unfortunately, my dutch visa is now expired and I am currently on a D type German visa, so I have about 3 months to secure a new position, otherwise, I will have to move all the way back to China.
 
Znaci krece migracija stanovnistva iz Nemacke za Beograd.

Evo malo o cenama nekretnina. Ni jednom nisu pomenuli Mirijevo :(
 
Da li je podatak o manjem broju izdatih gradjevinskih dozvola tačan i da li ga je moguće provjeriti?
 
MC u toku je priprema za smanjenje plata na globalnom nivou. Polako kreću otpuštanja radnika usled krize, isti ti radnici vrše pritisak na slobodna radna mesta, i tada kreću smanjenja plata. Poenta priče; nećemo imati ništa i bićemo srećni (tako kažu), između ostalog ni stanove, da li vam ovo još uvek deluje kao zaje*******.ncija?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Znaci krece migracija stanovnistva iz Nemacke za Beograd.
Ti si nepodnošljiv... Isto i sa USD kupcima...

Evo i ovi grafici koje @Mikie pokazuje idu u prilog tome. Proizvođačke cene se još nisu prelile.

Ispade @Mikie da si ti bullish, a ja bearish, samo da smo obojica pesimisti. :ROFLMAO: Šalim se, navijački ja sam samo za stabilnost na ovom ili onom nivou, želim da rez zavisi od predvidivih inputa, rad, kapital, ne od kazina CB-anaka! Naravno da ne bih želeo taj neki doom scenario, ali bih isto tako voleo stabilizovanje situacije, pa i vraćanje i real estate i komoditija na neki pristojan, stabilan nivo! No, kao što i pišem, pesimista sam, očekujem nove '70-e! Ljudi će zadržati poslove, ali će morati da se naviknu da im realna kupovna moć pada (u oroseku).
Ali neće biti stabilnosti u sledećih 5 god najmanje.

Ljudi ne mogu da zadrže poslove jer ogromna većina poslova nije produktivna, izmišljena su kroz mekanu monetarnu politiku, kao što su i vrednosti prenaduvane kroz istu. Mora reversal da se uradi.
Ta priča da se inflacijom peglaju dugovi je mlitava.

Nemam vremena ni volje da se nadmudrujem na ove teme više, kome je jasno vidi.

Ne pokušavam da budem doom prophet ili šta god, samo da utuvim ljudima u mozak da je opšti karambol i da većina koja su za volanom nemaju pojma šta rade, osim ako rade namerno, što je još gluplje.
Ja sam uvek smatrao da je bolje znati da te čeka sranje, nego da te iznenadi. Mnogi će se ovde i drugde praviti kako su iznenađeni. A onda idemo kroz tzv 5 stages of denial i će shvatiti da ne mogu ništa da urade. Kada udari ekstremna levica/desnica nema tu puno pregovaranja.
 
P. S.
Nisam ni bull ni bear. Samo hoću da napravim pare i da se finansijski osamostalim, a uz to i da pomognem najbližima, to ne znači da sam slep na tuđu patnju koja čeka mnoge. Uostalom ekonomski krah je i politički događaj u smislu da itekako kroji buduće politike, i to je ono na šta gledam.
 
Znaci krece migracija stanovnistva iz Nemacke za Beograd.

Evo malo o cenama nekretnina. Ni jednom nisu pomenuli Mirijevo :(
Ovog clana treba ignorisati. Zatrpava ovaj forum besmislenim i netacnim izjavama, kao i parolama na nivou prosecnog predskolca. Jos na sve to prica o kojekakvim milionima... Da je to tacno ne bi on imao ni vremena, a ni zelje da prosipa totalno prazne navijacke narative.
 
Vrh