Šta je novo?

Izbori 2024

Sta se moglo ocekivati od zene iz ergele K. Svaba.
Oni i nije premijerka ni majka, vec samo glumi u obe uloge.
Jos jedan mamac za mlade urbane majmune.
Njena uloga je da bude cool urbana riba.
Brate, koliko je tebi depresivno u životu...

Elem, što se tiče premijerke, ja lično ne vidim ništa loše. Samo je prilično cinično od finaca da prave skandal od toga jer se zna da su oni najgori turisti i da su za nivo veće pijandure i seljačine od britanaca.
Žena šta god da je, ima pravo da se malo opusti i zabavi. Nije ona naš Alek pa da radi 28/7, da bude stalno u stresu i problemu.
 
Voli zena da smrkne. To je ta cool nova normalnost. Kao i H. Bajden.
Kazu i da ruku voli da zavuce u drzavni dzep, samo sto su iznosi koje je ukrala nista prema nasima.
 
Evo, za trenutak da se odmorimo od naših problema i da skoknemo do Finske, o kojoj smo nedavno diskutovali.. Ovde imamo mlađanu premijerku, koja se ludo zabavlja:
Kako vam se ovo čini? Da li je ok da se osoba koja vodi jednu državu, i koja je pritom majka deteta od dve godine, ovako ponaša? Ili mislite da ima pravo da u slobodno vreme radi šta hoće, bez obzira na funkciju koju obavlja?
Мислим да свако има право да се у слободно време понаша како год жели докле год то не утиче негативно на остале. Ниједног послодавца не може и не сме да интересује шта неко ради у приватном животу осим ако то директно не утиче на само обављање посла.


Стоји да је лично политично и да неко у њеној позицији неизбежно има "имиџ" које овакве ствари могу да поправе или покваре али то је више питање њене каријере и, у недостатку бољег израза, "славе" него конкретно питања да ли сме да иде на журку у слободно време или не јер је политичарка. Екстремно је заморно лицемерје у оваквим случајевима као да њени вршњаци не иду на журке и не раде исто што и она. Мени је смешно када политичари праве неки перформанс о својој финоћи:


Наравно, све ово у случају да није било коришћења незаконитих супстанци, ако јесте треба да одговара као и свако други пред законом.
 
Meni se tu svideo jedan komentar gde se kaže- kad za premijera postavite maltene tinejdžerku, zašto se čudite tinejdžerskom ponašanju..
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ponašanje Finske premijerke je totalno prihvatljivo i ok. Treba imati na umu da je ovo bio snimak sa privatne žurke a ne neki javni nastup, pa iz toga treba shvatiti da ta žena ima u potpunosti pravo da radi u privatnom životu šta god hoće sve dok je u okviru zakona i ne remeti tudju slobodu/bezbednost. Od kada je društvo potonulo toliko u neo-puritanizam? Političar je dobar ako dobro vodi državu, ako štitni njene interese, unapredjuje zajednicu, poštuje institucije i odgovorno obavlja svoj posao - makar oni u privatnosti partijali i vukli koks. Muka mi je ljudi koji misle da svako treba da se ophodi kao Theresa May u onom snimku, ne razumem navalu i insistiranje na puritanizam, posebno kad mnogi na forumu nemaju pojma koliko ima normalnih i kulturnih ljudi u njihovom okruženju koji ponekad šmrču kokain, duvaju travu, itd itd.
 
Прво, не видим у оном кратком видео клипу ништа скандалозно. Друго, сматрам да приватно треба да остане приватно све док се не крши закон.
Не могу да замислим шта би све искрсло када би снимци свих политичра у приватним ситуацијама изашли у јавност, било да су то наши политичари, Амерички, Руски ....
Е сад није добро да се неко у приватном животу понаша тотално супротно ономе за шта се јавно залаже, али то је проблем искрености које политичари генерално имају мањка.
Симпатична Финска премијерка само треба да се запита о свом друштву, да ли је неко злонамерно ово пустио у јавност, али то је опет приватна ствар. А могуће да је и сама свестно допустила да клип изађе, јер ту заиста нема ништа скандалозно, а могуће да је закључила да ће тај имиџ обиче млађе жене која повремено оде на неку журку да јој допринесе каријери више него што ће штетити.
 
Otvara se više pitanja. Najpre, znamo da se kod nas dešava svašta na političkoj sceni, pa tako lekar po struci (Ljajić) može da bude ministar trgovine, a ovde vidimo i da u jednoj uređenoj Finskoj najpre postave ovu devojku, koja je diplomirala Administrative Science (šta god to značilo) za ministarku saobraćaja, a onda je sa 34 godine postave za premijerku.

Je l' vama to normalno? Da tako mlada osoba, bez većeg životnog iskustva, može da vodi jednu državu? Meni je to zastrašujuće..Drugo, da li mislite da posao premijera može da se radi u radno vreme, a kad dođem kući mogu da se alkoholišem i nikom ništa?

U fazonu, do 17h ću da rešavam stvari oko ulaska zemlje u NATO, a posle toga mozak na ispašu i odvaljujem se od života?

Pa nerealno.

Treće, jasno je da je znala da se snimaju, gledaju u kameru, vidi se.. Pa kako nije pretpostavila da će to izaći u javnost? Sutra treba da ode na razgovor sa kolegama iz drugih država, oni treba da je shvate ozbiljno?

Poslednje, ona je majka malog deteta, čini mi se dvogodišnjeg..Je l' u redu da se ode u provod, piješ, (drogiraš se?) cele noći ne znaš za sebe, a o detetu ni ne razmišljaš?

Zna se valjda šta se radi i kako se provodiš dok nemaš obaveze, porodicu, decu, i da se prioriteti kod normalne i odgovorne osobe menjaju s godinama.. šta, kao, ostavila dete mužu ili svojoj mami, a ona ide da pijanči? Pa drugima bi se zbog takvog ponašanja već nakačile socijalne službe na vrat.. Ali ovo je kao kul?

Meni se ovo ne sviđa na više nivoa.. Mislim, ajde, ima 36 godina, treba da živi, ali ti si najpre majka i premijerka, prvi čovek države koji 24 sata mora da bude posvećen tome.. Ako nisi u stanju to da shvatiš, onda ne treba ni da obavljaš takvu funkciju.. Nauživaj se, neka prođu godine, stekneš malo više životnog iskustva, pa se onda prihvatiš funkcije.

To je mislim, glavni problem.
 
Pa mi smo propala država i nije čudno što naš predsednik ima mentakni sklop huligana sa tribina, ali kako da shvatimo ovakvo ponašanje prvog državnika jedne ozbiljne i uređene države?

Mislim, svako ima pravo na privatan život, ali kako ne može da se shvati prosta stvar-kad si premijer ili predsednik, ti svakog minuta i svakim svojim postupkom reprezentuješ zemlju i milione građana u njoj.. i ne možeš da se ponašaš kao da si kasirka u marketu ili vozaš autobusa, uz sve poštovanje onima koji obavljaju takve poslove, ali nisu pod lupom javnosti.
 
nice.gif


Inače, ovo pokazuje da je ljudsko biće, a takvih je u politici jako malo danas. Stoga, umesto što se palamudi i glumataju moralne planine (mislim prvenstveno na novinarske lešinare i licemere, čast izuzecima) bolje da se slavi što još uvek ima ponekih ljudi u toj profesiji punoj psihopata, gnjida, kleptomana, kompleksaša i mračnih, praznih ljuštura.

Voleo bih da mogu da pošaljem ovu poruku u svet. Da se današnje mase gluperdi i beskičmenjaka zapitaju malo jel bi radije da imaju ljude među političarima ili psihopate.
Blago ljudskoj rasi kada joj je u ovom paprikašu kriza i u ovom vremenu punom mentalnih bolesnika (i u politici i van), najveći problem snimak tinejdžerke kako igra na žurci.
 
Poslednja izmena:
Tinejdzerka sa 34, znaci da sam i ja i pretpostavljam ti isto tinejdzeri :ROFLMAO: Razumljivo je ovo za Finsku, oni imaju jako cudnu kulturu,ekstemno su zatvoreni i privatne osobe pa se tokom proslava transformisu u sasvim drugacije osobe, moraju da izbace svu negativnu energiju koja im se nakupi tokom radne nedelje. Za razliku od nas koji smo uvek spontani i prilicno psujemo, pomaze pri resavanju svakodnevnih situacija:pAlso she hot:D
 
Otvara se više pitanja. Najpre, znamo da se kod nas dešava svašta na političkoj sceni, pa tako lekar po struci (Ljajić) može da bude ministar trgovine, a ovde vidimo i da u jednoj uređenoj Finskoj najpre postave ovu devojku, koja je diplomirala Administrative Science (šta god to značilo) za ministarku saobraćaja, a onda je sa 34 godine postave za premijerku.

Je l' vama to normalno? Da tako mlada osoba, bez većeg životnog iskustva, može da vodi jednu državu? Meni je to zastrašujuće..Drugo, da li mislite da posao premijera može da se radi u radno vreme, a kad dođem kući mogu da se alkoholišem i nikom ništa?

U fazonu, do 17h ću da rešavam stvari oko ulaska zemlje u NATO, a posle toga mozak na ispašu i odvaljujem se od života?

Velja Ilic light - bitno da je covek aka "hedonista" podlozan uceni, pa ako malo smrkne+kraducka mozemo to tolerisati, ljudski je - covek/zena iz naroda, a jos brani i Srbstvo/Nato/sirotinju/...
a kockar/pravnik kako je samo preporodio domacu poljoprivredu...
 
Zar ne vidite da je snimak namerno napravljen?
Slucajno se pojavio koliko i Severinin home video.
Pa nas mudri Vodja to stalno radi.
Samo sto se on grli sa navijacima.
Svako ima svoje erotske preferencijale,

Namerno je urbana klinka od 34. ovoo snimila da malo podigne rejting kod klinaca od 40 i preko 50.
Jer danas je u Zap. Evropi populacija nezrela. Tesko je reci, ali gori su od Amerikanaca po gluposti.
 
nice.gif


Inače, ovo pokazuje da je ljudsko biće, a takvih je u politici jako malo danas. Stoga, umesto što se palamudi i glumataju moralne planine (mislim prvenstveno na novinarske lešinare i licemere, čast izuzecima) bolje da se slavi što još uvek ima ponekih ljudi u toj profesiji punoj psihopata, gnjida, kleptomana, kompleksaša i mračnih, praznih ljuštura.

Voleo bih da mogu da pošaljem ovu poruku u svet. Da se današnje mase gluperdi i beskičmenjaka zapitaju malo jel bi radije da imaju ljude među političarima ili psihopate.
Blago ljudskoj rasi kada joj je u ovom paprikašu kriza i u ovom vremenu punom mentalnih bolesnika (i u politici i van), najveći problem snimak tinejdžerke kako igra na žurci.

Mislim da glumi da je ljudsko bice. Ali ona je ipak samo proracunati robot.
Iskusno oko ne gresi u proceni.
 
Aha.. tako sam i mislio...I onda se čudimo što je svet otišao u k i što su na čelu država indijanci, nezrela dečurlija ili dementni starci.

Ovo po godinama svakako ne može da bude tinejdžerka, nema 34, nego 36 godina, mada po zrelosti i ponašanju izgleda jeste.

Da vodi državu, pa... ne bih u nju baš imao poverenja..Uveče da ne zna za sebe, a sutra da ide u Brisel i raspravlja o krizi u Ukrajini? Dajte, nemojte me zezati..

Ako hoćeš tako da živiš, onda se, seko, batali vođenja države.. budi, recimo, menadžerka nekog muzičkog festivala i sve kul.
 
Otvara se više pitanja. Najpre, znamo da se kod nas dešava svašta na političkoj sceni, pa tako lekar po struci (Ljajić) može da bude ministar trgovine, a ovde vidimo i da u jednoj uređenoj Finskoj najpre postave ovu devojku, koja je diplomirala Administrative Science (šta god to značilo) za ministarku saobraćaja, a onda je sa 34 godine postave za premijerku.

Je l' vama to normalno? Da tako mlada osoba, bez većeg životnog iskustva, može da vodi jednu državu? Meni je to zastrašujuće..Drugo, da li mislite da posao premijera može da se radi u radno vreme, a kad dođem kući mogu da se alkoholišem i nikom ništa?
Naravno da je to uzasno.
Ima ih sve vise u EU, takvih.
Neiskusni su i nezreli, lako ih je kontrolisati.
Zato i jesu tu.

Da li ste videli likove iz Akademije SNS-a. To je to.
Pa niz USA politicarki koje su izabrane na catsing razgovoru da odglume ulogu, recimo A. Cortes
1660903616263.jpeg


Nema tu nikakvog puritanizma i konzervatizma.
Marin je savrseni rob USA duboke drzave.
Vi ste pali na jeftinu foru nekonvencionalana mlada zena vs konzervativni starci.
Pa rade vas, ne samo kao mlade majmune, kao mlade miseve vas rade liberali.
Ne mozete d aprepoznate cak ni zensko foliranje.

Sto bi rekao frontmen Lajbaha - Danas je najveca provokacija ostati normalan i razuman.
 
ne znam zasto se bavimo tudjim olosem kad imamo svoga i previse
 
Da bismo se nakratko odmorili od našeg, a i da bismo videli da se i u svetu radi slično.

Kao što je kod nas jedan balavac Selaković, obični asistent na Pravnom, bez radnog iskustva i bez pravosudnog ispita mogao da bude ministar pravde!?.. tako i u Finskoj jedna devojka koja je studirala administraciju, može sa 32 godine da bude ministar saobraćaja, a sa 34 i premijerka!? Pa do 36 još izgleda nije shvatila da više nije devojčica.

Ko danas vodi države, majko sveta..
 
I Kurc je imao oko 30 ako se ne varam. Svakako nije previse vazno koliko imaju godina, kada se odavno zna da postoji elita/oligarhija koja upravlja drzavama, ovo su samo figure koje obavljaju ceremonijalne funkcije, sve vazne odluke se donose dogovorima iza zatvorenih vrata.
 
Vrh