Šta je novo?

Izbori 2024

Lepo... Hvala Vučiću što je po ko zna koji put izašao u susret narodu i što jedini rešava naše probleme... Što reče onaj ojađeni otac sa Kosova pre neki dan: "ujedinitelj"... Kao Ceca za Koštunicu onomad...

Ujedinitelj nacije i rešavaoc svih naših problema... Prvo ne može nikako garantovana cena suncokreta na kraju ipak može... Sve može samo da se promeni vlast ne može...
 
Попусти кад је тврдо. Како у унутрашњој тако и у спољној политици. Опортуниста.
 
Nekada su okupatori ovako resavali probleme sa nama.
Danas imamo sopstveni represivni aparat koji radi u intersu okuptora.

Vesanje-na-Terazijama_Beograd_1941-Muzej-revolucije-naroda-Jugoslavije-4.jpg
 
Jesu li imali svoj problem?
Jel taj problem bio merljiv? Da li je i traženo rešenje merljivo?
Da li je cilj postignut (uz manje korekcije ili ne)?

Ako jeste, zašto ih napadamo? Tako funkcioniše participativna demokratija. To što neko očekuje da svaki štrajk ili protest usput sruši Vučića i sredi neke druge društvene probleme je sebični krugodvojkaški idealizam: "Vučić i radikali kradu, uništili su nam zemlju, bolje njega da ruše" i tako iz udobnosti sobe, kancelarije, kafića...
 
Zato što nema institucija for crying out loud...
Svima on rešava probleme...

Kao da još namerno gurne Brnabić da juče kaže, a pa ne možemo mi garantovane cene, da bi on sutra rekao da može...
 
Ako su seljaci zaista resili svoj problem, svaka im cast.
Tako treba svi da razmisljaju.
 
Показали су како се борити за своја права.
 
Zato što nema institucija for crying out loud...
Svima on rešava probleme...

Kao da još namerno gurne Brnabić da juče kaže, a pa ne možemo mi garantovane cene, da bi on sutra rekao da može...
То је тачно али онда имаш ситуацију као у Холандији где се сељаци неуспешно боре месецима за своја права али их институције игноришу


Морао сам да нађем извор са марксистичког сајта јер медији у развијеним европским демократијама не пишу о оваквим протестима
 
Znam, obavestio si nas o tom protestu još ranije i da ga nema u medijima... 😉 Najbolje je imati institucije koje funkcionišu, bolje i od institucija na papiru i od autokrate koji sam rešava sve probleme...
 
Vodja moli za ZSO na Kosovu, i kad mu to daju, potpisace.
A premudri narod ce da veruje da je Heroj od Bugojna zaje..ao Svabe i da cemo svi dobiti po BMW.
 
Znam, obavestio si nas o tom protestu još ranije i da ga nema u medijima... 😉 Najbolje je imati institucije koje funkcionišu, bolje i od institucija na papiru i od autokrate koji sam rešava sve probleme...
Слажем се али функционалне институције не значе нужно да функционишу у интересу народа. Јако често се дешава да такве институције попуне људи који нису никако демократски изабрани нити смењиви и онда не клецају пред народним бесом и јавним мњењем како то ради Вучић

Потребан је неки модел где су и институције независне и директно одговарају грађанима, без тога се тренутни политички трендови неће добро завршити
 
Инститиције власти у сваком облику владавине балансирају између интереса утицајних моћника (партије, капитала, племства, инострани фактор...) и интереса грађанства (да се не подигну кука и мотика). Морал и етичност тих људи који попуњавају институције свакако имају утицај на овај баланс, али не може се очекивати да се у већој мери одупру интересима моћника. Сврха сваке праведне политичке борбе је померање баланса у корист грађанства, јер и најмањи померај може много да значи у развоју друштва.
 
Инститиције власти у сваком облику владавине балансирају између интереса утицајних моћника (партије, капитала, племства, инострани фактор...) и интереса грађанства (да се не подигну кука и мотика). Морал и етичност тих људи који попуњавају институције свакако имају утицај на овај баланс, али не може се очекивати да се у већој мери одупру интересима моћника. Сврха сваке праведне политичке борбе је померање баланса у корист грађанства, јер и најмањи померај може много да значи у развоју друштва.

Za mene je glavno pitanje zasto od nastanka moderne Srbije institucije iste uvek rade protiv interesa gradjana?
Kakav je to defekt?
 
Verovatno jer su uvek napunjene partijskim kadrom, kom je uvek korist da zadrži "sigurno radno mesto" nego da radi pravično posao za koji je plaćen.
 
"Новости" пишу да су на састанак позвани сви политички и институционални представници Срба са КиМ, челници Српске листе, сви српски градоначелници, начелници округа, директори болница…
Како сазнаје лист, Вучићев позив Србима на састанак сигнал је за лоше вести из Брисела.

Orice se "Aco Srbine!" u nedelju!
Narod je spreman da umre za svog junaka, za svog heroja, zastitnika i spasitelja....
 
Nema nam druge... moramo po diktatu iz Brisela... To je za naše dobro...
 

Nekako mi se uklapa u temu pred sutrašnji AV govor koji će kako navode biti bitniji od svih njegovih prethodnih obraćanja do sada..
 
Sva Njegova Obracanja su beskonacno bitna, beskrajno vazna, neizmerno poucna, epohalno dramaticna.
Moje drage komsije slusaju ih pobozno.
Otvore prozor da svi cujemo koliko ga vole.
Verujem da klece pred televizorom.


Александар Вучић из Брисела: Tежак дан за нама, тежак за све грађане Србије, за целу нашу земљу. Надам се да је могуће да неким чудом постигнемо компромис


Mislim da mozemo da ocekujemo da ce biti izazvani nemiri.

Ivan Maksimović (Kosovska Mitrovica)
Popodne, poslednjeg dana jula, na severu Kosova i Metohije izgledalo je kao i u svakom drugom mestu. Do tada mir na ulicama kojima se neopterećeno šetalo, kao što je to uobičajeno za nedelju popodne, naglo i grubo su prekinule sirene. Počev od 17 i 40 do kasno uveče njihovo zavijanje gotovo da nije prestajalo.
Otežavajuća okolnost je bila ta što su još ranije one regularne sirene, predstavnici separatističke "Srpske liste" dozvolili da, po zahtevu kosovskih Albanaca redom budu uklonjene.
Međutim, pronađeno je rešenje. Mobilna sirena postavljena je na civilni automobil koji je kružio, ponajviše Zvečanom i okolinom, te pri punoj brzini besomučno zavijao, bolje reći urlao ulicama, unoseći užas i ogromno uznemirenje kod ljudi. Vozilo će narednih sati neumorno kružiti naseljem, prolazeći svakom pa i najmanjom ulicom i uznemiravati i nervno rastrojiti narod do krajnjih granica da su neki čak počeli i otvoreno da govore kako to mučenje treba zaustaviti makar i oružjem!




Mislim da smo mi realno najsmesniji i najgluplji narod.
 
Evo, za trenutak da se odmorimo od naših problema i da skoknemo do Finske, o kojoj smo nedavno diskutovali.. Ovde imamo mlađanu premijerku, koja se ludo zabavlja:
Kako vam se ovo čini? Da li je ok da se osoba koja vodi jednu državu, i koja je pritom majka deteta od dve godine, ovako ponaša? Ili mislite da ima pravo da u slobodno vreme radi šta hoće, bez obzira na funkciju koju obavlja?
 
Sta se moglo ocekivati od zene iz ergele K. Svaba.
Oni i nije premijerka ni majka, vec samo glumi u obe uloge.
Jos jedan mamac za mlade urbane majmune.
Njena uloga je da bude cool urbana riba.
 
Poslednja izmena:
Vrh