Šta je novo?

Vrata za kupatilo

dzivdzanko

Novice
Učlanjen(a)
27.06.2021.
Poruke
2
Pohvaljen
1
Zdravo!

Renoviram stan i jedan od stvari koje menjam je da se vrata otvaraju ka hodniku,komsija od dole tvrdi da to ne sme i da ce zvati gradjevinsku inspekciju.

Da li vrata od kupatila smeju biti postavljena da se otvaraju ka hodniku?
Gde naci informacije koje sve promene smeju biti napravljenej u stanu(kupaitlu)?

Ja sam ubedjen da to sto on prica je glupost,ali da pitam za svaki slucaj.
 
Čudno... Postoje univerzalna leva/desna vrata između ostalog i za kupatilo. Po protivpožarnim propisima vrata bi trebalo da se otvaraju na spolja, ali to mislim važi samo za javne objekte (kafići i sl.).
 
Čudno... Postoje univerzalna leva/desna vrata između ostalog i za kupatilo. Po protivpožarnim propisima vrata bi trebalo da se otvaraju na spolja, ali to mislim važi samo za javne objekte (kafići i sl.).

Kakvi bre protivpožarni propisi za vrata na kupatilu u tvom privatnom stanu?
Jedini smer koji definišu propisi su na putu evakuacije, iz prostorija u kojima boravi više od 20 ljudi.
(Pravilnik o tehničkim normativima za zaštitu od požara stambenih i poslovnih objekata i objekata javne namene, Sl.glasnik 22/2019)
 
Zdravo!

Renoviram stan i jedan od stvari koje menjam je da se vrata otvaraju ka hodniku,komsija od dole tvrdi da to ne sme i da ce zvati gradjevinsku inspekciju.

Da li vrata od kupatila smeju biti postavljena da se otvaraju ka hodniku?
Gde naci informacije koje sve promene smeju biti napravljenej u stanu(kupaitlu)?

Ja sam ubedjen da to sto on prica je glupost,ali da pitam za svaki slucaj.

Običan kverulant. To su ti oni koji vole da se tužakaju, idu na sud za sve i svašta. I verovatno ima 100 godina, i pamti vremena kada se na vrata kupatila obavezno stavljao prag, a podni slivnici bili retkost.
Verovatno se boji da, ako dođe do neke havarije, ili prosto zaboraviš da ugasiš vodu nekoliko sati, a baš tada začepi ti se slivnik (koja je verovatnoća za to?), da će voda da se izlije u hodnik, pa da mu procuri dole u njegov stan. Tada te neće spasiti nikakva vrata, niti njihov položaj u osnosu na prag, nije to dihtovanje sa gumom ko na frižideru!

Sada se kupatila prave često sa alu lajsnom, koja samo pravi razliku između pločica i parketa. Otvaranje vrata ne pravi baš nikakvu razliku, i taj propis na koji se poziva - ne postoji.

Moj savet: Ako ti otvaranje vrata ka hodniku odgovara (iz bilo kog razloga), uradi tako, njemu reci da si napravio na unutra, a nakon toga ga jednostavno ne zovi u goste na kafu. A i što bi kad je takav.
 
Kakvi bre protivpožarni propisi za vrata na kupatilu u tvom privatnom stanu?
Jedini smer koji definišu propisi su na putu evakuacije, iz prostorija u kojima boravi više od 20 ljudi.
(Pravilnik o tehničkim normativima za zaštitu od požara stambenih i poslovnih objekata i objekata javne namene, Sl.glasnik 22/2019)
Čitaj pažljivije šta sam napisao!
 
Hvala,sve ste upavu za njega i njegove strahove,nisam ga ja zvao da dodje on se sam pozvao da vidi sta se "desava gore".
 
Vrh