Šta je novo?

Trotoari

Čika Ljubina ulica, centar Beograda

Čika Ljubina - Beograd 1.jpg
Čika Ljubina - Beograd 2.jpg
Čika Ljubina - Beograd 3.jpg
Čika Ljubina - Beograd 4.jpg
Čika Ljubina - Beograd 5.jpg
Čika Ljubina - Beograd 6.jpg
 
Umalo se juče tu nisam prosuo, a i još negde mi je umalo stubić pao na nogu, jer se i stubić i ta ploča ispod zajedno odvojiše od zemlje.
 
U Pariske komune raskopali trotoar prekoputa Fontane zbog nekih kablova.
 
Još od prvog postavljanja optičkih kablova (za vreme Đilasa - Targo, zbog kojeg je mučeni hirurg Dulić zaglavio zatvor) me nervira svako raskopavanje da bi se postavio novi kabl.

Kad se samo setim koliko me je Targo nervirao, a oni su jo najmanje zlo jer su sekli asfalt ravno, uskim kanalom.

Tako sada imamo šumu optičkih kablovi ispod većine trotoara. Neki su za kablovske operatare, a neki za pametne semafore. i nalaze se svuda po malo.

Činjenica je da bi bilo najbolje da postoji jedan kanal gde bi sva ta instalacija prolazila, a još bolje bi bilo da GRAD postavi svoje kablove i onda iznajmljuje "protok" kome treba. Kapacitet tih kablova je ogroman i uopšte ne treba velika količina istih da opslužuje sve planirano.

Evo kako to izgleda u Bulevaru Zorana Đinđića između blokova 3 i 34.

kablovi 3.jpg
kablovi 2.jpg
kablovi 1.jpg

(Targo je ovaj najbliži trafici)

Kačio sam skoro i ono kod Fontane gde se zbog par kablova kopa rov širine pola metra i to se kopa vrlo neprecizno

trotoar fontana krs.jpg
 
Zbog energetskih kablova masakrirali trotoare oko raskrsnice Aleksandra Dubčeka i 22. oktobra.
 
Зато треба свуда мењати асфалтне тротоаре бехатоном, лакше се закрпе после разноразних радова.
 
Što?

Ja baš pre par meseci preko puta ETF-a video neke radove i kasnije kada sam prošao sve su vratili, jedino što je bilo peska, ali to se valjda spere lako sa šmrkom.
 
Jesu, vratili su, ali je u istoj toj blizini nakon kraćeg vremena, to što su radili, propalo i otvorila se mala rupa. Postavljao sam fotografije na forum.
 
Aaaaa, onda dolazimo do glavnog problema prilikom bilo kojih radova, a to je loše postavljena podloga. Da li je dovoljno ne utabaju posle radove ili nešto drugo, ali to je baš često da asfalt / ploče propadnu na mestu radova.
 
Vrh