Šta je novo?

Izbori 2024

Ne samo sankcije: priznala bi Šmita za visokog predstavnika, išla bi u Potočare da se izvinjava za nepostojeći "genocid", terala bi Srbe na KiM da učestvuju na šiptarskim izborima i šiptarskim institucijama, glasala bi protiv Rusije u UN, potpisala bi sve moguće sporazume sa NATO...


Sve što Marinika govori, to Vučić radi. Ali uvek radi posle izbora.
 
Rusofili misle kako je "Erdogan za Rusiju" jer odlaze prijem Svedske i Finske u NATO.
Kakva greska.
Erdogan trguje. Skupo prodaje svoj glas d abi dobio nesto za Tursku.
To je suverenizam.

Koliko je to razlicito od Vodje ili ekipe iz tzv opozicija koja stoji mirno pred Ambasadorima.
 
Ne vidim problem. Ko god nas otrgne od "braće" Rusa i "čeličnih prijatelja" Kineza ima moj glas.
Pa makar to bio i Sotonjara Vučić
I trebaju svi evropatofili i drugosrbijanci da glasaju za Vučića, a svi koji ne žele u EU i NATO da glasaju protiv njega. Onda bi se čuvenih 50% svelo na 5%.
 
A jel postoje rusopatofili? Recimo, ljudi koji nadrljavaju od ovog globalnog političkog, vojnog i ekonomskog sukoba idiota u Briselu, Vašingtonu, Moskvi i Pekingu, ali uvek navijaju isključivo za Moskvu i Peking, kao da za svaki tango nije potrebno dvoje i kao da te strane nemaju svog udela i odgovornosti u svemu ovome što se dešava?


Ja mislim da postoje. Viđam ih svakog dana. Kremljinsku kanalizaciju bi jeli i pili ako treba, samo da napakoste Zapadu. A Zapad se inače potresa od toga u tri lepe... Ič ga ne dotiče. Samo ide nama na štetu. Isto kao i durenje i držanje ruševina Generalštaba, Biblioteke na Kosančićevom vencu... Jedino koga sve to dotiče smo mi, pošto živimo u prošlosti, mržnji i fantazijamai deluzijama. Savršen primer srpske graničnosti i ograničenosti (dva različita pojma). Živeću u blatu ako treba ceo život, ali samo da isteram svoj inat. Ha!
 
Poslednja izmena:
Rusofili misle kako je "Erdogan za Rusiju" jer odlaze prijem Svedske i Finske u NATO.
Kakva greska.
Erdogan trguje. Skupo prodaje svoj glas d abi dobio nesto za Tursku.
To je suverenizam.

Koliko je to razlicito od Vodje ili ekipe iz tzv opozicija koja stoji mirno pred Ambasadorima.
Nije to suverenizam, nego ona orijentalna, piljarska pokvarenost i podmuklost.
 
A jel postoje rusopatofili? Recimo, ljudi koji nadrljavaju od ovog globalnog političkog, vojnog i ekonomskog sukoba idiota u Briselu, Vašingtonu, Moskvi i Pekingu, ali uvek navijaju isključivo za Moskvu i Peking, kao da za svaki tango nije potrebno dvoje i kao da te strane nemaju svog udela i odgovornosti u svemu ovome što se dešava?
Da.
To su oni kojima je samo bitno da je neko kontra ''mrskog Zapada'' (a to je danas fakticki citava Evropa sem njihove malenkosti), pa makar to bili i kim dzong un ili onaj bradati kremaljski ljudozder i njegovo pleme bandita.
 
Da.
To su oni kojima je samo bitno da je neko kontra ''mrskog Zapada'' (a to je danas fakticki citava Evropa sem njihove malenkosti), pa makar to bili i kim dzong un ili onaj bradati kremaljski ljudozder i njegovo pleme bandita.
Prijatelju, prati samo politiku majstora. Erdogana i Orbana.
Naucices mnogo.
 
Ima 13 vrsta desničara na linku, mislim da smo pokrili dobar deo sa ove teme :D
9yi0elio8ty81.png

p7sfbkuo8ty81.png


ibckxa6o8ty81.png


 
Da.
To su oni kojima je samo bitno da je neko kontra ''mrskog Zapada'' (a to je danas fakticki citava Evropa sem njihove malenkosti), pa makar to bili i kim dzong un ili onaj bradati kremaljski ljudozder i njegovo pleme bandita.
Pa to, to. Samo da se istera inat. Ja to mogu da razumem u nekim izuzetnim situacijama kroz istoriju, i staru i modernu, kad čovek uvidi da je nadrljao obrni okreni, pa bar da ode kao čovek. Ali u svim drugim situacijama, to je čista bolest. Mrzim zapad koji me bobmardovao ali koji mi najviše i donira, pa ću zato da se šlihtam Rusima koje zabole za mene i od kojih sam uvek dobijao sam mrvice i lepe reči. Mrzim zapad pa ću zato da se divim raznim Asadima, Sultanima, Vini Puovima, Sadamima, Lukašencima, Kim Džongovima, jer svi znamo da neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj (aha, malo morgen). Mrzim zapad zato što je Nemačka 1945. podivljala pa srušila pola kontinenta a sa njim i moju biblioteku, pa ću da teram inat njima i ostatku međunarodne zajednice držanjem rupčage na tom mestu, sve dok se UN jednog dana ne sastane samo da bi diskutovao o rušenju Biblioteke i naterao Nemačku da se (opet) izvini (hoće, zabole ih sve). Mrzim zapad jer me 99' bombardovao pa ću, pored spomen-rupčage na Kosančiću, da držim i spomen-ruine u Nemanjinoj, da sramim sve zapadnjačke turiste kada dođu ovde i da čekam da se skupi ceo svet da mi se izvini za to (opet - hoće, zabole ih sve).

I za sve se uvek ima izgovor i opravdanje. Kada se kaže da su zapadnjačke zemlje najveći donatori Srbiji, poteže se argument da to ne znači ništa jer su nas najviše i uništile. Kada se kaže da su Rusija ili Kina uzeli mnogo, mnogo više nego što su nam dali u skorijoj istoriji, poteže se argument da nas bar nisu bombardovale. Kada se postavi pitanje zašto se ceo kontinent okrenuo zapadu, a samo mi glumimo Nesvrstane ili Rusku ispostavu, sledi odgovor da je to zato što smo mi jedini pametni a ceo kontinent, pa i svet, prolupao. Kada se, nakon više nedelja debakla i raspada sistema, postave neka pitanja o tome da li je normalno ovo što se radi 1500km severoistočno, šta je postignuto, uz koje cene, da li je to način da se održavaju savezništva i čuva sfera uticaja... isto slede dijapazoni mlitavih izgovora.

Umerenost ne postoji. Korekcija mišljenja ne postoji. Priznavanje greški ne postoje. Učenje i spoznavanje novih stvari su nepoželjni. Jer sve to izgleda nije srpski. Nije muški. Kad u nečemu grešiš, greši do kraja, korekcija i promene su za kukavice. Inače, da napomenem da ovde ne pričam o prosečnom SNS tupsonu koji će, uz dovoljno obrađivanja, u roku od godinu dana preći iz Putinofila u rusofoba. Pričam o ovim ''čistokrvnim'' rusofilima s pedigreom što ne menjaju poglede, izgovore i lažne nade šta god da se desi. A svet dele na one koji su uz njih i Ruse, i one koji su protiv njih. Ništa između ne može da postoji.
 
Poslednja izmena:
Mrzim zapad pa ću zato da se divim raznim Asadima, Sultanima, Vini Puovima, Sadamima, Lukašencima, Kim Džongovima, jer svi znamo da neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj (aha, malo morgen).
I talibanima, njih nikako ne zaboravi.
Mrzim zapad zato što je Nemačka 1945. podivljala pa srušila pola kontinenta a sa njim i moju biblioteku
Nemacka pod hitlerom NIJE BILA ZAPAD, vec njegov smrtni neprijatelj.

Zapad su tada bili SAD, UK i De Golova Francuska, a sve u savezu sa SSSR-om.

u da teram inat njima i ostatku međunarodne zajednice držanjem rupčage na tom mestu, sve dok se UN jednog dana ne sastane samo da bi diskutovao o rušenju Biblioteke i naterao Nemačku da se (opet) izvini (hoće, zabole ih sve). Mrzim zapad jer me 99' bombardovao pa ću, pored spomen-rupčage na Kosančiću, da držim i spomen-ruine u Nemanjinoj, da sramim sve zapadnjačke turiste kada dođu ovde i da čekam da se skupi ceo svet da mi se izvini za to (opet - hoće, zabole ih sve).
Naljutio se pop na selo, pa sebi odsekao onu stvar. :D
 
Politika Erdogana i Orbana je da su njihove zemlje u NATO a Mađarska je i u EU. Takvu politiku treba pratiti to se slažem ali ta ista politika ovde izaziva otpor. Pa kako onda da se nauči nešto iz te njihove politike?
Turska je u NATO-u jos od 1952. a tada su erdoganovi istomisljenici isli na vesala (sve do 90-ih je bilo zabranjeno i kaznjivo smrcu bilo kakvo petljanje islama u politiku u Turskoj).
 
Naljutio se pop na selo, pa sebi odsekao onu stvar. :D
Hahahaha jel mi veruješ da sam upravo danas došao na ideju da napravim jedan meme na račun pojedinih Srbendi upravo na jednu sličnu foru.
Na račun tog samopovređivanja i samokažnjavanja da bi se kao isterao inat nekom: političaru, zemlji, bloku... i te iluzije da će se oni bog zna kako potresti zbog toga. :LOL:
 
A jel postoje rusopatofili?
Termin "rusopatofilija" bi bio logički održiv onda kada bi nas Rusija bombardovala, okupirala deo teritorije, kršila Dejtonski Sporazum na štetu Republike Srpske, stvarala antisrpsku vladu u Crnoj Gori, sve što nam taj vrli demokratski zapad ovde radi već 30 godina, bez obzira da li je u Srbiji na vlasti balkanski kasapin Milošević ili najevropljanin Tadić ili Vučić.

Pošto nam Rusija to ne radi, nemaju dijagnozu oni Srbi koji podržavaju Rusiju, imaju oni koji je ne podržavaju.
 
Aha... E, pa hvala na potvrdi onoga što sam napisao iznad.

Usput, jel svako ko ne podržava Rusiju u bilo čemu po tebi ima dijagnozu, ili samo oni koji je ne podržavaju u određenim stavkama?
 
Aha... E, pa hvala na potvrdi onoga što sam napisao iznad.

Usput, jel svako ko ne podržava Rusiju u bilo čemu po tebi ima dijagnozu, ili samo oni koji je ne podržavaju u određenim stavkama?
Dijagnozu imaju oni koji ovde podržavaju svih stotinu i kusur američkih agresija na suverene države (uključujući i našu), a 24.02.2022. su se naprasno setili da postoji Povelja UN koja to zabranjuje, ali po njima ta povelja važi samo za Rusiju.

Ta dijagnoza se u stručnoj medicini zove Stokholmski Sindrom, iliti fascinacija žrtve dželatom.
 
U pravu si.

Ajmo svi forumaši koji podržavaju svih stotinu i kusur američkih agresija na suverene države, dignite ruke.
 
Niko to ovde ne podrzava, pa ni ja.
Ali Srbija treba da osudi Rusiju zbog napada na Ukrajinu, a ne treba isto tako da osudi američki napad na Siriju 2017. i 2018. ? Ili najavljenu agresiju na Solomonska Ostrva, koja su međunarodno priznata država koliko i Ukrajina?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vrh