Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Kao sto je neko napomenuo postoji deo garaze koji je otvoren, a kada je velika guzva otvaraju i deo koji je namenjen stanarima, makar ce tako biti dok se zgrade ne usele.
JYSK,Decatlon i Maxi imaju pristup parkingu za svoje potrebe. Deo za buduce stanare je zatvoren. Ima "rampa" pored lifta i mozes uci samo u taj deo koji koriste zakupci lokala. Ulazio sam u garazu i ona je 100% gotova. Sva mesta izcrtana,stavljeni javljaci,sprinkleri...
 
Postoji. Nije jos kupljen posto ce biti kuplen kada se steknu uslovi za kredit,ali kod notara izvrseno potpisivanje predugovora,placena kapara i sada se ceka izgradjenost do 80%
Drago mi je, čestitam Vam. Obzirom da ste učljanjeni tek danas u ovu grupu, "verujem" u tacnost Vase informacije. Srećna kupovina
Postoji. Nije jos kupljen posto ce biti kuplen kada se steknu uslovi za kredit,ali kod notara izvrseno potpisivanje predugovora,placena kapara i sada se ceka izgradjenost do 80%
 
Drago mi je, čestitam Vam. Obzirom da ste učljanjeni tek danas u ovu grupu, "verujem" u tacnost Vase informacije. Srećna kupovina
Da,danas se uclanio,ali pratim ovu temu odavno,kao i jos par koje su me zanimale. Hvala na cestitkama,nema potrebe za navodnicima. Ne moras biti clan da bi citao,ali za pisanje komentara se moras uclaniti.
 
JYSK,Decatlon i Maxi imaju pristup parkingu za svoje potrebe. Deo za buduce stanare je zatvoren. Ima "rampa" pored lifta i mozes uci samo u taj deo koji koriste zakupci lokala. Ulazio sam u garazu i ona je 100% gotova. Sva mesta izcrtana,stavljeni javljaci,sprinkleri...
Zivim na 300m od gradilista, kada sam isao da pogledam parking mesto koje sam kupio, cikica u kucici mi je rekao da rampu dizu vikendom kada je guzva, tako su im rekli iz BIGa, a da ce taj deo gde je rampa biti zazidan i da ce stanari ulaziti na drugi ulaz koji trenutno nije u funkciji. Da li neko ima info da li postoji odvod za aspirator, po planu ga nema, rekli su da ce proveriti sa izvodjacima, ali mi nista nisu javili.
 
Zivim na 300m od gradilista, kada sam isao da pogledam parking mesto koje sam kupio, cikica u kucici mi je rekao da rampu dizu vikendom kada je guzva, tako su im rekli iz BIGa, a da ce taj deo gde je rampa biti zazidan i da ce stanari ulaziti na drugi ulaz koji trenutno nije u funkciji. Da li neko ima info da li postoji odvod za aspirator, po planu ga nema, rekli su da ce proveriti sa izvodjacima, ali mi nista nisu javili.
Moguce. Mene nije pustio cak ni pesaka. Inace ce biti 3 ulaza. Iz Diljske koji je gotov,iza Decatlona gde je predvidjena poslovna zgrada i sa sadasnjeg parkinga (odvojen ce biti ulaz za stanare,odvojen za zakupce lokala).Ovo je sliga garaznuh mesta.

7.jpg
 
Ako nije tajna kako su te onda zvali ili kako si dosao na red za kupovinu?
Jeste da je privatno pitanje,al nebitno. Zivim sa suprugom i decon (za sada) i neko od njih radi u BIG-u,a ja imam indirektne poslovne kontakte. Ne znam sto je to bitno za ovu temu,ali kada pitas evo i odgovora. Razumem generalno,ali eto,imao sam srece posle 45+ godina...
 
Jeste da je privatno pitanje,al nebitno. Zivim sa suprugom i decon (za sada) i neko od njih radi u BIG-u,a ja imam indirektne poslovne kontakte. Ne znam sto je to bitno za ovu temu,ali kada pitas evo i odgovora. Razumem generalno,ali eto,imao sam srece posle 45+ godina...
Izvini ako sam te uvredio ili nesto, meni je samo bilo bitno dal neko od calnova radi u BIgu jer sam zvao da pitam vise puta kao sto sam i ranije napisao ako si pratio temu, oni su mi rekli prednost imaju radnici Biga pa me je interesovalo dal je to stvarno tako. Cestitam na kupovini i zelim sve najbolje.
 
Izvini ako sam te uvredio ili nesto, meni je samo bilo bitno dal neko od calnova radi u BIgu jer sam zvao da pitam vise puta kao sto sam i ranije napisao ako si pratio temu, oni su mi rekli prednost imaju radnici Biga pa me je interesovalo dal je to stvarno tako. Cestitam na kupovini i zelim sve najbolje.
Ne,ne,ne,nisam se uvredio. Mozda tako zvuci. Sve ok i hvala !
 
Još kad urade gondolu prema Višnjičkoj banji i Mirijevu ide na 6000€.
Ako metro bude po planu pusten u funkciju pored ovog projekta,a bas ide trasom koju si naveo,gondola nam nece trebati. A tada ce cena sigurno biti veca za sve stanove u toj okolini. Mogu da je naprave eventualno do Zvezdarske sume,nije losa ideja.
 
Ispada da je kupovina (pre)skupih stanova na Karaburmi, koji se još uvek grade, kao uostalom svuda u BG, velika životna nagrada
Ovo je samo statistika i cene gde se mozes uveriti gde su najvise cene podignute za zadnjih pola gidine. Da je precenjeni,jeste,ali stati nece sigurno jos bar 2 gidine.
 

Prilozi

  • IMG-fd6e685d0bd481b5f4319cb04673eda2-V.jpg
    IMG-fd6e685d0bd481b5f4319cb04673eda2-V.jpg
    102,2 KB · Pregleda: 297
Uknjizeni stanovi u starogradnji kojima je potrebno komplet renoviranje na 3-4 spratu bez lifta se prodaju kroz par dana za preko 1500eu po kvadratu.
Nase komsije prodale.
U oglasima stoje samo stanovi koji imaju neki problem sa papirima.

Cenim da ce zgrade u sl.fazi u Bigu biti samo skuplje od ovih sad procenjenih od 1900-2300eu.
 
Uknjizeni stanovi u starogradnji kojima je potrebno komplet renoviranje na 3-4 spratu bez lifta se prodaju kroz par dana za preko 1500eu po kvadratu.
Nase komsije prodale.
U oglasima stoje samo stanovi koji imaju neki problem sa papirima.

Cenim da ce zgrade u sl.fazi u Bigu biti samo skuplje od ovih sad procenjenih od 1900-2300eu.
Upravo zato sam i pitao na osnovu cega tvrdi da je preskupo, jer znam koliko se krecu cene starogradnje na karaburmi. Mozda se to nekome ne svidja, ali cene su sada takve i nece padati u skorije vreme.
 
Realno se nikome ne svidja, ali tako je.

Da ne znam ljude mislila bih da je neke agencijska fora.
Stan im je otisao bukvalno za 2 dana, za meni nezamislivu cenu za onakav stan.

Ko je kupio za 1900eu u Bigu u odnosu na ovo, extra je prosao.
 
Upravo zato sam i pitao na osnovu cega tvrdi da je preskupo, jer znam koliko se krecu cene starogradnje na karaburmi. Mozda se to nekome ne svidja, ali cene su sada takve i nece padati u skorije vreme.
Stavio sam zagradu (pre)skupo. Nekom je preskupo nekom nije. Meni jeste, ali ja ne kupujem tako da nisam bitan. POštujem situaciju na terenu i na tržištu, toliko je koliko je, ja ne mogu da pomeram cene ni na gore ni na dole. Naš standard nije toliko velik za ove cene, ali izgleda da standard ne utiče na potražnju.

Inače mi se ova lokacija svidja, jedna je od boljih na Karaburmi, nemam ništa protiv da se kompleks proširi prema Mirjevskom bulevaru, da sruše one straćare i pogoene koji ne rade, naravno sa adekvatnom isplatom vlasnicima. N ajviše očekujem od sledeće faze kada se bude izgradila ona velika poslovna zgrada do Dekatolona, Karaburmi treba poslovni prostor
 
Pa s obzirom da živim i imam stan na Karaburmi, ja bih zaista voleo da bude tako i da cene ne prate ostatak grada već ludački skaču :)

Mislim da je za taj najveći skok na Paliluli koji pominješ zaslužno to što su stanovi ranije bili ispod realne cene, jer:

1. ljudi generalno nisu voleli Karaburmu zbog neke reputacije iz prošlosti što se sada promenilo i
2. ljudi su izbegavali levu obalu dunava Dunava, što ste isto promenilo zato što je sve ostalo otišlo u đavola sa cenama
 
Ako metro bude po planu pusten u funkciju pored ovog projekta,a bas ide trasom koju si naveo,gondola nam nece trebati. A tada ce cena sigurno biti veca za sve stanove u toj okolini. Mogu da je naprave eventualno do Zvezdarske sume,nije losa ideja.
Ne sme se dopustiti bilo kakva gondola-žičara Zvezdarske šume. Ada Huja je proglašena parkom i u blizini je naselja te će na njoj moći da se rekreira kao na Adi Ciganliji ali dalje devastiranje Zvezdarske šume koja je i zaštićena III stepenom zaštite kao spomenik prirode je nedopustivo.
 
Vrh