Šta je novo?

Izbori 2024

Могу само да поновим да се појмом суверености разбацују они који нису свесни да земље величине и значаја Србије никад од Средњег века у пуној мери нису биле суверене.
То су невиђене глупости, проистекле из непознавања политичке историје.

Mozemo li da budemo suvereni barem da biramo sami lokalnu vlast?
Verujem da ta mogucnost postoji od hatiserifa iz 1830.
 
Hvala vam sto trosite toliko vremena na mene gospodo. Vec sam obavesten da je ZUMA zapravo grupa a ne pojedinac.

Vase teorijsko objasnjenje ima izuzetnu propagandnu vrednost. Narocito za one koj ne poznaju politicku teoriju.

>Naš trenutni problem u rastu desnice je što je i SNS krajnje desna stranka, pa se gubi ravnoteža.
Kakva glupost. SNS je centristicka stranka, zapravo SNS nema ideologiju, vec se priklanja najvecoj mogucnosti.

Nas problem uopste nije u usponu desnice kako vas ideoloski komitet tvrdi. Desnica se ne bi videla (kao ni Moramo) da je cenzus bio 5% kao ranije.

Kamo sreće da sam grupa, bar bi imao više vremena.

U ovom drugom mešaš nedostatak zakonitosti i sistemske odnose u raspodeli resursa i zarađenog, odnosno širinu društvenog sloja koji se nešto pita. U tom pogledu SNS ima političku ideologiju i ona je sasvim jasna. U Beogradu je vidljiva bukvalno svaki dan.
 
Kamo sreće da sam grupa, bar bi imao više vremena.

U ovom drugom mešaš nedostatak zakonitosti i sistemske odnose u raspodeli resursa i zarađenog, odnosno širinu društvenog sloja koji se nešto pita. U tom pogledu SNS ima političku ideologiju i ona je sasvim jasna. U Beogradu je vidljiva bukvalno svaki dan.

Hajde. Koja je to ideologija SNS-a?
Zar ne primecujes da su u stanju da budu i levo i desno, po potrebi.
Mogu da ostvaruju LGBT prava, a mogu i da stite uspomenu na R. Mladica.
Mogu da se kunu u Kinu i Rusiju, mogu da idukod Trampa ili Hilari i da spremaju Srbiju u NATO.
Mogu da donose protivradnicke zakone i da se brinu o snabdevanju najsiromasnijih.
 
Samo da prijavim da smo i ja i drugi iz Moramo poslednjih dana izloženi napadima i sa desna i sa leva i od vlasti i od opozicije. Ukoliko odolimo ovim napadima postaćemo verovatno najveća opoziciona grupacija. Ako pak izgubimo znaćemo da smo se časno borili do poslednjeg trenutka.
 
eEs0Ucm.jpeg
 
Samo da prijavim da smo i ja i drugi iz Moramo poslednjih dana izloženi napadima i sa desna i sa leva i od vlasti i od opozicije. Ukoliko odolimo ovim napadima postaćemo verovatno najveća opoziciona grupacija. Ako pak izgubimo znaćemo da smo se časno borili do poslednjeg trenutka.

Puna podrška. Vi ste jedina prava promena na političkoj sceni Srbije.
 
Hajde. Koja je to ideologija SNS-a?
Zar ne primecujes da su u stanju da budu i levo i desno, po potrebi.
Mogu da ostvaruju LGBT prava, a mogu i da stite uspomenu na R. Mladica.
Mogu da se kunu u Kinu i Rusiju, mogu da idukod Trampa ili Hilari i da spremaju Srbiju u NATO.
Mogu da donose protivradnicke zakone i da se brinu o snabdevanju najsiromasnijih.

Nabrojao si odluke u sferi spoljne politike, ili taktičke ustupke koji ne znače ništa. To nije ono o čemu pričam. Političku pripadnost pre svega određuju izbori u sferi proizvodnje i upravljanja državom, dakle tamo gde se dešava ono od čega živimo. Ko tu odlučuje, o čijim se interesima pri tom odlučivanju više vodi računa, i kome odlazi veći deo zarađenog?

Koji političku ideologiju ima SNS? Onu gde je onaj ko ponudi investiciju može i da zagradi reku u prestonici države, proda javnu obalu privatniku, bira da radi šta god hoće i gde god hoće, a (ako zanemarimo početno nezakonito ugrađivanje i slične jednokratne trikove) njegova kasnije korisnost se vidi isključivo u tome što će tako postojati još jedan koji plaća porez i koji će ponuditi zaposlenja tako da nezaposleni nisu na grbači države i skloni buntu, nego obrnuto, oni sad državi plaćaju porez i nemaju vremena ni da dišu. A da li se pri tome uništava zemlja, da li radnici rade u pelenama, ili su u logorskim barakama, da li firma iznosi svu zaradu raubujući prirodne resurse, to je manje važno. Dakle na prvom mestu u skali takvih vrednosti je podsticanje obima proizvodnje, konzumiranja i obrta (a ne kvaliteta života za iole veći krug zaslužnih), a kome odlazi zarada, kakvi su uslovi rada i kakva je dugoročna korist za državu je na drugom mestu. To je po svim karakteristikama liberalno desna politika.
 
Poslednja izmena:
Ето, мање више ће се сви сложити да Хрвати немају неки реалан национални суверенитет у ЕУ, раде како је воља Немачкој по свим геополитичким питањима. Опет, просечан Хрват је слободнији од мене и има већу контролу над својим животом. Може да каже шта мисли без страха да ће му неко спалити кућу, да отвори предузеће без рекета, да пије чисту воду и удише здрав ваздух, пише својим писмом без поруге, креће се по континенту и још много тога.
Prosta stvar: Hrvati za razliku od Srba nisu ''mali Rusi na Balkanu'' te vecito bundzijski i problematicni faktor.

Zato su pod daleko manjim stegama nego Srbi, za koje strani faktor smatra (dobrim delom opravdano!) da mogu da budu mirni i korisni samo pod strogom stegom njih i nekog lokalnog kabadahije tipa Vucica.

Surovo ali istinito.
 
Poslednja izmena:
Koliko sutra napraviti Gradsku vlast SNS - SPS - POKS, Šapića izabrati za Gradonačelnika i to bi bilo to.
Više sreće za opoziciju 2026.
 
Prosta stvar: Hrvati za razliku od Srba nisu ''mali Rusi na Balkanu'' te vecito bundzijski i problematicni faktor.

Zato su pod daleko manjim stegama nego Srbi, za koje strani faktor smatra (dobrim delom opravdano!) da mogu da budu mirni i korisni samo pod strogom stegom njih i nekog lokalnog kabadahije tipa Vucica.
To nema nikakve, ali bas nikakve veze sa EU.

Hrvatsko drustvo ima svojih velikih mana, ali oni nisu organizovani kao harem oko sultana, kao mi.
Osim u liku A. Pavelica nisu imali sultane koje mi stalno imamo.
Cak je i Tudjman bio jedan would be Tito.
1918.-1941. imali su Hrvati dosta pobornika demokratije, recimo u stranci HSS.

Jedan moj pkojni rodjak bio je visoki oficir zandarmerije pre II sv rata.
Bio je veoma kulturan covek i bio je poslat u Dubrovnik da smanji tenzije koje su nastale jer je zandarmerija tukla ljude. U Austrougarskog je telesno kaznavanje bilo ukinuto otprilike kad i Srbiji, ali kod nas se to nije postovalo, a u KundK jeste. Zato ej ponasanje nasih zandara stvaralo veliek politicke tenzije od 1918. u krajevima koji su pre bili u Austrougarskoj.

Srbija, cak i da EU ne postoji bila bi organizovana ovako.
Vucic i njegova politika su najblizi nasem mentalitetu.

Hrvati vec dugo vremena imaju barem fer izbore.

Svi oni koji se ovde kunu u EU ili Rusiju, zapravo su istog mentalnog sklopa.
Oni zele da neko sa strane dodje i izbavi nas.
Ali to ne moze.
Mismo sebi pakao. Ne kao kod Sartra "Pakao, to su drugi", vec "Pakao to smo mi".
 
Poslednja izmena:
To nema nikakve, ali bas nikakve veze sa EU.

Hrvatsko drustvo ima svojih velikih mana, ali oni nisu organizovani kao harem oko sultana, kao mi.
Osim u liku A. Pavelica nisu imali sultane koje mi stalno imamo.
Cak je i Tudjman bio jedan would be Tito.
1918.-1941. imali su Hrvati dosta pobornika demokratije, recimo u stranci HSS.

Jedan moj pkojni rodjak bio je visoki oficir zandarmerije pre II sv rata.
Bio je veoma kulturan covek i bio je poslat u Dubrovnik da smanji tenzije koje su nastale jer je zandarmerija tukla ljude. U Austrougarskog je telesno kaznavanje bilo ukinuto otprilike kad i Srbiji, ali kod nas se to nije postovalo, a u KundK jeste. Zato ej ponasanje nasih zandara stvaralo veliek politicke tenzije od 1918. u krajevima koji su pre bili u Austrougarskoj.

Srbija, cak i da EU ne postoji bila bi organizovana ovako.
Vucic i njegova politika su najblizi nasem mentalitetu.

Hrvati vec dugo vremena imaju barem fer izbore.

Svi oni koji se ovde kunu u EU ili Rusiju, zapravo su istog mentalnog sklopa.
Oni zele da neko sa strane dodje i izbavi nas.
Ali to ne moze.
Mismo sebi pakao. Ne kao kod Sartra "Pakao, to su drugi", vec "Pakao to smo mi".
Ima i toga, ali to je sekundarno u ovoj prici.

Glavno je to da Hrvati nisu mali Rusi na Balkanu ko Srbi i da ih je kao takve lakse kontrolisati i to na duzem lancu, te da je lakse izaci na kraj s njima (pa zato imaju vise sloboda nego Srbi).
Zapravo, bilo ko na Balkanu sem Srba nije mali Rus, pa stoga strani faktor bolje postupa prema drugim narodima i ti drugi narodi imaju vise sloboda nego Srbi.

Npr. Grci, Bugari i Rumuni su isto bili pod Turcima, pa su demokratske zemlje. Cak i Albanija i Makedonija su slobodnije nego Srbija iako su najduze bile pod Turcima.
 
Vucicu Ambasada nije naredila da uzurpira medije.
On je to uradio sam.
A vecina je tolerisala.

2000.- 2012. imali smo rel. slobodne izbore i ziveli smo bez straha.
2012. secate se, hegemon se umesao, cestitali su pobedu T. Nikolicu dok su izbori jos trajali.
Posle toga, sve je bilo moguce.

Prvu povredu izbornih uslova kod nas posle 2000. izvrsila je upravo "demokratska" EU 2012.
 
2012. secate se, hegemon se umesao, cestitali su pobedu T. Nikolici dok suizbori jos trajali.
Posle toga, sve je bilo moguce.

Prvu povredu izbornih uslova posle 2000. izvrsila je EU 2012.
Upravo to, procenili su da psihoticni i lazljivi Vucic moze bolje da drzi male Ruse sa Balkana na kratkom lancu nego Kostunica, Tadic, Djindjic, Milosevic....
 
Upravo to, procenili su da psihoticni i lazljivi Vucic moze bolje da drzi male Ruse sa Balkana na kratkom lancu nego Kostunica, Tadic, Djindjic, Milosevic....
Sto znaci da ej Vucic eksponent njihove nedemokratije.
Odnosno autoritarna vlast je u stvari njihova, ne nasa.
 
Sto znaci da ej Vucic eksponent njihove nedemokratije.
Odnosno autoritarna vlast je u stvari njihova, ne nasa.
Njima su realno najbitnije sledece stvari:

- da neko uvede sankcije Rusiji
- da ne bude ratova na Balkanu , rovarenja Srbije po Balkanu i slicno
- da neko stavi potpis na ''sveobuhvatni sporazum'' sa Kosovom
- da uskladjuje politiku sa EU

i slicno.

To sta rade jutke, palme, velje (ilici, nevolje...) njih bas briga.
 
"Vratimo se temi" . . evo zašto SNS možda ispuni želju Dilasa za nove izbore.


Bio bi to "politički rijaliti" na kub, pogotovu ako i Ponoš bude učestvovao.
 
Njima su realno najbitnije sledece stvari:

- da neko uvede sankcije Rusiji
- da ne bude ratova na Balkanu , rovarenja Srbije po Balkanu i slicno
- da neko stavi potpis na ''sveobuhvatni sporazum'' sa Kosovom
- da uskladjuje politiku sa EU

i slicno.

To sta rade jutke, palme, velje (ilici, nevolje...) njih bas briga.
Tacno tako, sve lepo objasnjeno. Cak si objasnio krace i sazetije nego sto bih ja otezao i razglabao.
 
Koliko sutra napraviti Gradsku vlast SNS - SPS - POKS, Šapića izabrati za Gradonačelnika i to bi bilo to.
Više sreće za opoziciju 2026.
Bojim se da je tu SPS problem. Sve zavisi da li će vam šef privoleti Ivicu da da odbornike. Inače, ne vidimni kako SNS-u odgovara ponavljanje izbora u Beogradu, osim da krenu u kampanju protiv SPS-a.
 
Oni nisu zadovolji izbornim rezultatom i mogu da krenu protiv svih, a pogotovu protiv ovakve opozicije.
Do jeseni će biti formirana i nova vlada i onda mogu da se usmere na Beograd.

Ako je tako, mora i da se zna kako ce da se deli plen do septembra. Zivot je skup i Djilas je bio ekspeditivan.
Verujem da nece traziti mnogo.
Naravno, za nast to znaci da ce se nivo pljacke pojacati jer ima dodatnih gladnih usta.
 
Gospodo, dok bistrite visoku politiku ovo se desava na terenu: POSREDNA UCENA. Kao sto rekoh mi smo " srecni " dobitnici ponovnog glasanja . Subota 16 april? Posto nismo " sigurni " glasaci " vodje iz frizidera" svakodnevno nas posecuju " patrolne trojke" i pritiskaju! U medjuvremenu nam je zapaljen pcelinjak i gle cuda nece da nam obnove registraciju pcelinjaka. Obecanje je sredicemo i pomoci. Da li iza paljevine i za odbijanje registracije stoji pritisak ili ucena nemam dokaz ali je sumnjivo jer sam vec imao sukob sa lokalnim serifom a i svi znaju nase politicke stavove. Ne mogu da shvatim i poverujem da nasi glasovi toliko vrede kad su nam napravili stetu od 10.000 evra i doveli u pitanje egzistenciju. Jos jednom ponavljam da dokaze nemam, da sumnjam i da znam da ovo cita neko na forumu ko je iz moje ulice. Zato poruka - ne unistavajte pcele, one ne glasaju . I taj spisak koji nosite gde smo zapisani prepravite u otpisane.
 
Ako bude novih izbora u BG, verovatno će i Ponoš učestvovati na neki način.

 
Vrh