Šta je novo?

Izbori 2024

Trebalo je da Ćuta bude predsednički kandidat.. Više bi za njega ljudi glasalo, nego za Ponoša i druge zajedno.

Namerno je skrajnut.
Cela opozicija je talac sujete jednog coveka, koji hoce da bude kalif umesto kalifa, ima isti "sarm", bahatost i aroganciju kao i sadasnji pobednik izbora, obojica pate od toga da ih narod voli. Samo sto kada jednog postanete bivsi nikada se vise ne vracate na vrh. Rezultat ujedinjene opozicije je sramotan sa ovako velikom izlaznoscu i da imaju iole pristojnosti vodje tih stranaka bi se povukle i ostavile prostor da ih zamene neki novi ljudi sa novom energijom. Proslo je vec 10 godina i ovako nece uspeti ni za jos 10. Hvala ti Dragane Djilasu, ali vreme je da pomazes sa strane od sada.
 
Zavetnici su po svom programu i ideologiji izrazito patriotska stranka, ali ne slažem se sa njihovom metodologijom: ne mogu glasati za stranku čija liderka gostuje svake nedelje na Pinku i Hepiju, gde ne sme da spomene ime najvećeg izdajnika, prevaranta i lopova u ovoj zemlji.
Програм и идеологија су обичан мамац и ретко ко да се бави озбиљније анализом политике се хвата за то као за чврст аргумент. То што неко прича оно што ти се свиђа није доказ да и то искрено мисли.
 
Tadiću se svašta može zameriti, ali on još od smrti Mikija Rakića ima potpuno čistu istoriju NE-saradnje sa SNS-om. Tako da njegovo eventualno prebacivanje cenzusa u Beogradu ne bi bila toliko loša vest, koliko bi za mene bilo čudo (podsetimo se, bivši predsednik je pre dve godine ostao ispod cenzusa kao nosilac lokalne liste NA OPŠTINI VRAČAR). Takav blam i teško bolesni Vujošević teško može da popravi.
Što se tiče Dragana Đilasa, budimo realni, on POSEDUJE demokratsku stranku. Pare su tu gde su, pa ne mogu čarobnim štapićem da se preliju. A svi ti ustanici što su se digli na ustanak u DS-u, te moralne gromade tipa Lečić, Šutanovac, Kena - nebitniji su i od samog Tadića.
Vuk Jeremić je strpljivijim radom mogao da se nametne kao alternativa Đilasu - ali je pokazao da mu sujeta ni malo ne zaostaje za Tadićevom. Gospodski je dao šansu Ponošu, ali samo zato da bi sledeći put lakše kandidovao SEBE.
Sve u svemu, Demokratska stranka ima svog posednika, svog stečajnog upravnika i gomilu sujetnih bu**** - i to je tako, što bi rekao Vesić.
 
Rezultat SPS-a je vrlo autentičan i čist, jednostavno ljudi koji su i pre SNS-a bili rusofili vratili su se svom strom jatu. Toma Fila je oličenje takvih, kojih nema malo.
Koliko je Prvorođeni oduševljen takvim razvojem stvari, jasno je pokazao svojim govorom iz izbornog štaba SNS-a.
Samo je falilo da AV izgovori kako precizno znaju koliko im je SPS glasača nedostajalo do ispunjenja plana na predsedničkim izborima, da su toliko morali dodatno, neplanski i interventno da sami utrpaju u kutije...
 
Tadić je još posle izbora 2014. javno pregovarao sa Vučićem o ulasku u vlast, odustao je samo zato što je on hteo da primi i SPS.

Vučić i Tadić imaju iste gazde. Ako Amerikanci odluče da SNS treba da zadrži Beograd, oni će prosto narediti Tadiću da im obezbedi većinu.
 
Tom logikom mogu Amerikanci da narede i koaliciju SNS - Đilas, kako bi se Srbija okrenula zapadu i uskladila politiku prema Rusiji.
Sudeći po obraćanju Prvorođenog, to je i njemu logična pomisao.
Tadić je u takvoj konstelaciji svemira neopisivo mali i nebitan.
 
Tom logikom mogu Amerikanci da narede i koaliciju SNS - Đilas, kako bi se Srbija okrenula zapadu i uskladila politiku prema Rusiji.
Sudeći po obraćanju Prvorođenog, to je i njemu logična pomisao.
Tadić je u takvoj konstelaciji svemira neopisivo mali i nebitan.
Cisto sumnjam da ce to biti, em je suvise providno (ispasce da su se SNS i Djilas uzalud pljuvali svih ovih godina), em nije Svinjska Partija Srbije uzalud uzela 10+ % glasova, em mora da se ocuva tragikomicni kurs sedenja na dve stolice.
 
Ne moze opozicija da parira nekom ko je non stop u kampanji i koji za to koristi sve narodne pare, na sve moguce nacin,e da bi ostao na vlasti.
Ceo izborni proces je do kraja bio pun neregularnosti u jednoj vrlo nedemokratskoj atmosferi.
Pored svega toga Vucic ima mnogo simpatizera, koji mu fakat veruju sve sto kaze, posto je non stop u medijima, nisu svi ucenjeni na ovaj ili onaj nacin.
U Srbiji se izlazi na glasanje da bi se glasalo za vladajucu stranku i omiljenog lidera, i to je tako.

Vidim da mnogi iz opozicije slave sto su presli cenzus, sto znaci da su krajnje zadovoljni rezultatima i da posebne pobune zbog neregularnosti nece biti.
 
Jutro posle izbora u Beogradu - pobedu u Beogradu ne proglašava još NIKO, jer bi time implicirao sastav republičke parlamentarne većine, što takođe nije komponovao još NIKO.
Dakle niti je opozicija sebi izbrojala pobedu u Beogradu, niti je vlast odlučila ko čini većinu.
Suštinski svi učesnici izbornog procesa čekaju otvaranje RIK-a.
Izvesno je jedino da parlamentarnu većinu u Srbiji sastavljaju Vučić i Orban, a sve ostalo je dogovorna ekonomija.
Fuj.
 
Poslednja izmena:
UPDATE: Ipsos/CESID objavljuju projekcije mandata na osnovu jučerašnjih podataka, dakle Beograd još uvek u kanalu.
CRTA na osnovu 96% uzorka daje 57.3% izlaznosti u Beogradu, što je mizerno za republički prosek.
Dakle RIK ne valja što je otišao na spavanje, a svi su otišli na spavanje, odnosno na clubbing što reče neko.
Pink objavljuje da je SNS najbliži formiranju gradske vlasti, a niko nije izneo konkretnije podatke da nije tako.
Ćuta se probudio, za proteste uvek raspoložen, ali o rezultatima niko nije obavešten, pa ni on, čeka se RIK.
 
Poslednja izmena:
Cela priča da naprdnjaci mogu maksimum 2 miliona glasova da utrpaju u kutije ispala je priča za malu decu.
To je bila premisa za izlazak iz bojkota koja nas je dovela tu gde smo.
Boban Stojanović je to najbolje formulisao, Srbija je dobila skupštinske organe koji izgledaju mnoooogo lepše nego prethodne dve godine, što je veliki poklon diktatoru - za ništa (osim parica iz budžeta za gubitničku opoziciju).
 
1. Drago mi je da su gotovo sve male stranke desnog centra ušle u parlament uprkos prognozama i bez ikakvih masmedija iza sebe! Podjednako mi je drago što Miša i Šešelj nisu. Jedino mi je žao što tu nije bio i Radule, mesto Zavetnika, on bi bio iskrena opozicija i dodatni pritisak za razliku od potonjih. Jovanović totalni pobednik. Siguran sam da će biti dovoljno sposoban da saseče svaki pokučaj AV-a da uradi ono zašto je u stvari doveden, a opet se nadam da se neće samouništiti ili biti alav na pare i dozvoliti GV još 1 mandat u BG.

2. Posebno mi je drago što su Tadić i derviš ostali ispod crte. Odradili su svoje i doneli gazdi 1%, sad mogu komotno da idu da lože večnu vatru na Kadinjači i evociraju uspomene iz mladosti! Isti gazda slažem se!

3. Svi ćute, a bukvalno je sad ili nikad priča. Ako treba pritisak i novi izbori na lokalu! Mobilisali bi se ljudi još više, bili bi redovi od 7 ujutru, kontrolori, zaključane babe. Ćuta da je pametan da odj**e ove BLM levičare i da uzme 10 gorštaka sa Stare planine i da se bez ikakve ideologije bukvalno posveti samo BG lokalu i ekološkoj priči/divljoj gradnji po Srbiji, imao bi moj glas na lokalu!
 
Ne možeš da seiriš nad ko zna kojim po redu fijaskom narcisoidnog Tadića, a da žališ Radulovića, koji boluje od istih dijagnoza. Tadić plus Radulović skupa su bacili tačno onoliko glasova za koliko je izgubljen Beograd, to je njihovo zajedničko štetočinsko delo, bez obzira ko je desnica, a ko levica.

A to što je desnica (sa izuzetkom ludog Raduleta) pobednik ovih izbora, ne mislim da ni desno biračko telo treba posebno da raduje. Baciće ih Vučić u kantu za đubre, sve kompletno u paketu sa SPS-om, ako geopolitička situacija tako bude nalagala. Naredne godine biće doba jednog novog Gospodara Vučića, koji će postati bog političkog centra.
Srbija među šljivama.
 
IMG_20220404_083004.png

IMG_20220404_083055.png
 
Najpametniji način da sad liberalna opozicija minimizuje štetu je da se dan po verifikaciji mandata povuče iz skupština nazad u bojkot, pa nek sisaju četiri godine te parice iz budžeta i da se spreme kokice i uživa u prizoru kako će Veliki Respirator da se bakće sa pobedničkom desnicom u institucijama - praznik demokratije. Može biti beskrajno zabavno, parlamenti sastavljeni od Vučića, Orbana i sovjetsko-monarhističkih desnih snaga.
 
Ovima "Moramo" izgleda bitno samo da su ušli u skupštinu Srbije. Toliko o doslednosti, šatro ekološkoj priči,tvrdoj opoziciji itd... Ne inreresuje njih Beograd, oni su prihvatili Vučićeve prognoze rezultata izbora. Nema ovde nade, ničega, treba otvoriti atlas i malo razmisliti gde bi se mogao nastaviti život.
 
Ne možeš da seiriš nad ko zna kojim po redu fijaskom narcisoidnog Tadića, a da žališ Radulovića, koji boluje od istih dijagnoza. Tadić plus Radulović skupa su bacili tačno onoliko glasova za koliko je izgubljen Beograd, to je njihovo zajedničko štetočinsko delo, bez obzira ko je desnica, a ko levica.

A to što je desnica (sa izuzetkom ludog Raduleta) pobednik ovih izbora, ne mislim da ni desno biračko telo treba posebno da raduje. Baciće ih Vučić u kantu za đubre, sve kompletno u paketu sa SPS-om, ako geopolitička situacija tako bude nalagala. Naredne godine biće doba jednog novog Gospodara Vučića, koji će postati bog političkog centra.
Srbija među šljivama.

Slažem se, ode i tu 1% u vetar, velika je greška što se neki nisu ujedinili, ali i ovako je ispalo dobro na kraju! To ovaj nije očekivao.

Ipak razlika je, Radulović jeste opozicija i nema medije iza sebe, za razliku od ovih kojima je gazda isti, sad nije bitno da li je Pink, Informer za polusvet ili N1, za ove malo intelektualno razgibanije.
 
Ovima "Moramo" izgleda bitno samo da su ušli u skupštinu Srbije. Toliko o doslednosti, šatro ekološkoj priči,tvrdoj opoziciji itd... Ne inreresuje njih Beograd, oni su prihvatili Vučićeve prognoze rezultata izbora. Nema ovde nade, ničega, treba otvoriti atlas i malo razmisliti gde bi se mogao nastaviti život.

Da nije bilo ekološke priče, sad bi imali krompirče i na BG. Iskoristili su da na krilima Ćute, Ršumovića, Caneta, Ramba i ostalih generalno super-pozitivnih likova promovišu upravo ovo što Earthmoving reče.

Da ih Ćuta sutra šutne, imao bi 80% njihovih glasova + moj i glasove sličnih meni.
 
Inače, iritantni Vesić baš oštetio SNS u Beogradu, u odnosu na ostatak zemlje, da su ranije stavili ovog Šapića sigurno da bi bolje prošli. Sada postoji opasnost za Bg ako budu različite vlasti u republici i gradu da dobija manje para u gradski budžet, pa je moguća stagnacija i još sporije rešavanja saobraćajnih gužvi i ostalih problema. Ali realno i do sas je mnogo više ulagano u npr puteve Srbije nego Bga, skoro ništa nije urađeno na gradskim saobraćajnicama UMP, SMT, proširenja Žičke, J Bulevara, Tošinog bunara, Bul Kralja Aleksandra iza Cvetka & Co
 
Ako računamo sve koji su dovedeni autobusima sa južnih pruga i iz Srpske da bi glasali juče, po tome je izlaznost i dalje manja u Beogradu nego na republičkom nivou. Očigledno je da su pro demokratski apstinenti ipak ostali kod kuće. Samo je rat u Ukraijni motivisao obrijane i neobrijane četnike i monarhiste da se aktiviraju i izađu na izbore jer su imali desnu opciju koja ne kompromizuje svoje stavove ni retorički.

Nakon sve ove kamapanje prava opozicija u Beogradu nema glasova koliko sam SNS. Da podsetim da je NADA progavarala sa Vučićem, ne uz pomoć predstavnika EU. I da je po broju reklama koje sam video od negde dobila finu lovu za kampanju.

Nije li okosnica Vučićeve diktature ta beskonačna poruka Evropi "vidite kako sam ja dobar i koliko ovde ima pravih ekstremno desnih pokreta i koliko vam JA trebam".
 
Ja ne razumem čemu ljutnja na Moramo. Oni su liberalno-zelena politička opcija, prirodni saveznici novog nemačkog establišmenta.
Oni se ne pretvaraju da su ono što nisu, za razliku od mnogih kod nas.
Jednog dana kada Dačić bude stavljen na sve zapadne liste sankcija, Vučić neće imati nikakav problem da za novog mandatara vlade predloži upravo nekoga iz Moramo (ako već Đilas ne bude hteo). To je prirodno. Sigurno nakon sankcija SPS-u neće dati mandat Milici zavetnici, Boškiću ili ne znam kome.
Ili u najmanju ruku manjinska vlada SNS-a gde će i Đilas i Moramo podržavati gleichschaltung Srbije sa Evropom.
Ili nuklearna opcija gde se Vučić vraća u radikale i staje uz Putina, ali to je praktično nemoguće, ne provodi se njima ostatak života po evropskim zatvorima.
 
Vrh