Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Cena i jeste za ocekivati 300-350€. Obzirom na udaljenost od grada (6km od Trga), novogradnja, nov namestaj i lepo naselje sa pogledom i mirnim krajem.
Verujem da ce i 35 autobus da pojacaju malo sa cescim polascima kako se naselje bude popunjavalo. :)
Sve lepo i tačno napisano. Za nekoliko godina imam osećaj da će se mnogi kajati, što zbog novih cena po bližim delovima grada, što zbog sređenog kompleksa i pojačanih linija, što nisu sad kaparisali nešto, a možda su mogli. Tekućih problema prilikom gradnje svuda ima, ali bitno je da se napreduje. Sad sam prošao kolima pored kompleksa, radi se punom parom.
 
cena je od 1470 do 1670 e za metar kvadratni, jeste jeftino za bgd, to stoji, ali isto tako ima dugo da se ceka da to postane urbano
Moje mišljenje je da je ceo Beograd daleko od dobro urbanizovanog grada, auto treba gde god da se zivi u Bgu. Sunnyville lokacija nije daleko od centra, u blizini ima manje vise sve da bi se funkcionisalo. Jedan od problema u buducnosti ce biti kolicina saobracaja na Slanackom putu (mada koliko citam ovo vec jeste problem). Ovo jedino moze da se sredi proširivanjem puta ili dodavanjem novim saobracajnica.
 
Da li neko od komsija zna zbog cega prethodno sagradjene zgrade ovog investitora jos uvek nemaju upotrebnu dozvolu? Mene licno jako zabrinjava ta cinjenica. Jel bi to znacilo da se ni mi iz Premiuma ne mozemo nadati istoj u ovoj deceniji? Znam da ce se useljenja izvrsiti i bez upotrebne dozvole. Ali me zanima da li neko zna zbog cega prethodni objekti nemogu da dobiju istu sad vec godinama.
 
Pozdrav svima!
Zainterosavan sam za stan u premiumu2 od 67,48m2 na drugom ili trecem spratu sa bocne strane, da li neko zna koje su cene m2, kao i koje su cene garaznog mesta? I koliko prodje vremena od rezervacije do predugovora? Hvala na odgovoru! I da se sto pre uselite u stanove.
 
Evo par slika komsije


viber_image_2022-02-09_16-49-32-053.jpg
viber_image_2022-02-09_16-49-32-285.jpg
viber_image_2022-02-09_16-49-33-257.jpg
viber_image_2022-02-09_16-49-33-694.jpg
 
Ja sam u bloku 02 a ovo sam obilazila sa kumom. Oni su kupili stan u premiumu. Mislim da je postavljeno na lamelama 15,14 i 12.
Blol 2 je ustvari P zgrada jel?
Kako napreduju radovi na njoj,kako Vam se cini?
Ovo za upotrebnu dozvolu je zaista jako zabrinjavajuce,dzaba nam sve ako ne mozemo da se uknjizimo kao vlasnici.Kako da obezbedimo upotrebnu?
Ne bi niko trebao da se useli bez upotrebne dozvole!Zato ih i bas briga,svi se uselili i pristali na to i sto bi investitor sad to resavao kad ne mora😡😓
 
"P" zgrada na slikama.
Frontalni delovi imaju fasadu.
Radi se priprema za asfaltiranje izmedju "P" i "E"
 
Jednu stvar kod privatnika sam primetio, a ti nije slucaj kod Energoprojekta, pogotovo se odnosi na П zgradu i one njene stepenice, na svim zgradama, starim i novim, nema resenje za pristup ljudi u kolicima, bebi kolicima, kolicima hitne pomoći... Svuda su samo stepenice, što je krajnje nelogično obzirom da se pravi novo naselje i da smo svi svesni da nismo svi isti i da postoje i razlicite potrebe. EP sa jedne strane ulaza ima stepenice, a sa druge strane ima prilaz do lifta sa nivoa ulice.
 
Jednu stvar kod privatnika sam primetio, a ti nije slucaj kod Energoprojekta, pogotovo se odnosi na П zgradu i one njene stepenice, na svim zgradama, starim i novim, nema resenje za pristup ljudi u kolicima, bebi kolicima, kolicima hitne pomoći... Svuda su samo stepenice, što je krajnje nelogično obzirom da se pravi novo naselje i da smo svi svesni da nismo svi isti i da postoje i razlicite potrebe. EP sa jedne strane ulaza ima stepenice, a sa druge strane ima prilaz do lifta sa nivoa ulice.
Da,mi smo to primetili odmah cim smo prvi put dosli da vidimo zgradu,i sve se nadamo da ce to ispraviti,svakako imamo nameru da im kazemo za takav previd.Apsolutno se slazem da je potreban prilaz kolicima,bilo kakvim
 
U kontaktu juče sa call centrom receno nam je da se intenzivno radi na saobracajnici ali da uopste nemaju ni pribliznu inf kada bi moglo da se krene sa primopredajom.
 
Fora je sto jeftinije, mozda, ima u Borci, Ledine i tako ta malo dalja naselja. Juce sam zvao Top Hill Vidik, tamo je 1850e/m2. Za manje para, tesko je naci i korisceno, a da je pristojno. E sad, druga stvar je u tome sto su ovde neodgovorni i spori, dosta se ceka na sve zivo. Pa vi sad stavite na vagu.
 
Neverovatno je koliko je cena po kvadratu skocila za 17meseci.
U Premiumu 1 smo uzeli stan od 67,5m2. Rezervisali smo u oktobru 2020.
Razlika u ceni je 600eura po m2. Pošto nam je prva nekretnina, imamo pravo na povrat PDVa, pa zato ispadne tacno toliko.
Ne znam sta bih Vam rekao, sem da cene vrtoglavo skacu i da ce po mom misljenju trebati jos dosta vremena da prodje da krenu da stagniraju, a kamoli da padaju.
Da li ste pokusali da vratite Pdv ili cekate primopredaju? Dobila sam informaciju od kupca u drugom kompleksu da su povratili pdv pre primopredaje.
 
I ja isto. Ali izgleda da moze i bez.Ocigledno je do njih. Licno znacio bi mi novac zbog namestaja. Nadam se da taj povrat nema rok, jer su ga oni bas razvukli...
 
I ja isto. Ali izgleda da moze i bez.Ocigledno je do njih. Licno znacio bi mi novac zbog namestaja. Nadam se da taj povrat nema rok, jer su ga oni bas razvukli...
Podnosenje prijave za povrat PDVa nema rok.. A po podnosenju prijave, ukoliko je sve prikupljeno, rok do isplate je maksimalno 45 dana.. 15 dana da vam odgovore da je sve u redu, ako jeste, onda imaju jos 30dana da vam isplate novac.
Ukoliko je to zaista tako, da moze bez primopredaje, onda menadžere treba "stisnuti" da daju potrebnu dokumentaciju i da se udje u taj proces, ne vidim zasto bi to njima bio problem i zasto bi kocili.
To cu videti da proverim nekako, posto informacija koju ja imam je ta, da je potrebno da se obavi primopredaja, da bi mogao da se podnese zahtev za povrat PDVa.
 
Konkretno sam cula za Banjicku oazu( cini mi se da je taj kompleks) Poznanica je povratila pdv, a nije bila primopredaja jer struja nije regulisana. Hvala Vam na informacijama.
 
Vrh