Šta je novo?

Spisak lokacija sa spravama za vežbanje

Pre su mi bile bezveze ove lokacije sa šljunkom, ali sad mi ne smetaju toliko.

Ipak, ima jedan veliki problem, a to je što niko ne vraća šljunak na mesto. Ovde to i nije toliki problem jer je trava okolo, ali tamo gde je beton okolo, baš je neprijatno i ružno za hodanje.

ter blok 1 2.jpgter blok 1.jpg
 
Ne znam koliko je baš za ovu temu, ali ne nađoh prikladniju. Ako neko zna bolju, neka kaže da se prebaci.

Prolazim pre neki dan pored jedne teretane gde ima ogroman zid sav u staklu. Uz taj zid su postavljene trake za hodanje, nekoliko komada. Sve su bile zauzete i na njima su bili ljudi koji su po istim hodali. Dakle, nisu trčali. Mislim se, koliko li mi imamo opičenih ljudi koji će radije da plate da hodaju po traci nego da izađu napolje da hodaju (prošetaju se), a sa druge strane gomila ljudi neće da plaća da trči po toj istoj traci, nego trče napolju, čak i tamo gde to zahteva probijanje kroz pešake i trčanje pored automobila i neuređenim trotoarima ili čak i tamo gde nema trotoara (ređe po parkovima i šumama).​
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: vsn
Ipak, ima jedan veliki problem, a to je što niko ne vraća šljunak na mesto. Ovde to i nije toliki problem jer je trava okolo, ali tamo gde je beton okolo, baš je neprijatno i ružno za hodanje.
Zašto se takve lokacije ne prave sa izdignutim ivičnjacima, umesto što su u ravni sa izbetoniranim delovima za vezbanje?
 
Ne znam koliko je baš za ovu temu, ali ne nađoh prikladniju. Ako neko zna bolju, neka kaže da se prebaci.

Prolazim pre neki dan pored jedne teretane gde ima ogroman zid sav u staklu. Uz taj zid su postavljene trake za hodanje, nekoliko komada. Sve su bile zauzete i na njima su bili ljudi koji su po istim hodali. Dakle, nisu trčali. Mislim se, koliko li mi imamo opičenih ljudi koji će radije da plate da hodaju po traci nego da izađu napolje da hodaju (prošetaju se), a sa druge strane gomila ljudi neće da plaća da trči po toj istoj traci, nego trče napolju, čak i tamo gde to zahteva probijanje kroz pešake i trčanje pored automobila i neuređenim trotoarima ili čak i tamo gde nema trotoara (ređe po parkovima i šumama).​
:ROFLMAO:
Vidi se da nisi u materiji..

Na tim trakama možeš da podešavaš brzinu-da hodaš sporo, da hodaš brzo, da hodaš pod blagim ili visokim nagibom, ili da trčiš.. Na početku treninga ljudi se zagrevaju, ishodaju malo da ubrzaju cirkulaciju, ili istrče desetak minuta... može i na kraju treninga... Ako radiš kardio trening, onda trčiš nešto duže... niko tu nije opičen..
 
Onda sam ja opičen, jer sam jedini koji smatra da to može da se radi i napolju (mislim na hodanje), apsolutno sve što si naveo. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: vsn
Ali ne dolaze ljudi u teretanu samo da bi hodali na traci.. to služi samo za zagrevanje pred trening i većina ishoda ili istrči 10 minuta i prelazi na vežbanje sa tegovima/na spravama...
 
Umesto trake za zagrevanje može da se dođe peške u teretanu. OK, kapiram da nekima to ne odgovara, ali ni ja ne volim traku u zatvorenom, naročito kada je lepo vreme.

Isto tako i posle treninga neki praktikuju traku, a isto može da se ode peške kući.
 
Pa, ja dolazim peške, ali to mi je 10 min hoda.. tako da se uvek malo zagrejem i na traci, obično pod nagibom, ili na kraju treninga malo ishodam.. ne isključuje to jedno drugo.
 
Svako bira ono što mu prija. i to je najvažnije ako je to glavni cilj vežbanja.

Ako je glavni cilj skidanje sala i dobijanje mišićne mase, e onda se ne radi samo ono što prija :)
 
I sprava za propadanje je nisko.

Ljudi, više ne postoji nijedan jedini projekat da se uradi kako treba. Ovo je projektovaoi postavljao neko ko je video teretanu samo na slici.
 
Vrh