Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Gde ima vracar i dorcol za 2300 da trčim da kupim?
palata cvijiceva zgrada je bila 2300e kvadrat dok nije zavrsena zgrada,sad je u fazi zavrsetka a cena je sada oko 2800e...ipak je to karaburma i mislim da ne bi trebalo da bude preko 2000e mada i to je skupo za taj kraj
 
Palata Cvijićeva je bila 2600 EUR sa PDV-om čini mi se i nalazi se na celih pet minuta kolima od BIG-a, iliti oko 2.5km. To što je na Karaburmi, ne znači da je na kraju grada. Green Residence je okvirno na pola puta između te dve zgrade ili kompleksa o kojima pričamo i tu je prva cena bila 1700 + PDV EUR pre nekoliko godina, a kada su završavali je bila oko 2200 sa PDV-om, tako da je sumnjam da će ovaj novi kompleks kod BIG-a biti ispod 2000 sa PDV-om. Razmatrao sam taj kompleks i žao mi je što ranije nisu počeli, kao što su pričali, jer je taj deo jako blizu centra, ima tržni centar i otvoreni BIG park, kafiće, restorane, škole su tu. Nije idealan kraj ali ima potencijal da bude bolji i već jeste sa ovim novoizgrađenim objektima.
 
Palata Cvijićeva je bila 2600 EUR sa PDV-om čini mi se i nalazi se na celih pet minuta kolima od BIG-a, iliti oko 2.5km. To što je na Karaburmi, ne znači da je na kraju grada. Green Residence je okvirno na pola puta između te dve zgrade ili kompleksa o kojima pričamo i tu je prva cena bila 1700 + PDV EUR pre nekoliko godina, a kada su završavali je bila oko 2200 sa PDV-om, tako da je sumnjam da će ovaj novi kompleks kod BIG-a biti ispod 2000 sa PDV-om. Razmatrao sam taj kompleks i žao mi je što ranije nisu počeli, kao što su pričali, jer je taj deo jako blizu centra, ima tržni centar i otvoreni BIG park, kafiće, restorane, škole su tu. Nije idealan kraj ali ima potencijal da bude bolji i već jeste sa ovim novoizgrađenim objektima.
Sa sigurnoscu od 100% ti tvrdim da je kv bio 2300e,upoznat sam sa tom gradnjom a i jedan moj rodjak je tu kupio stan tako da znam sigurno...karaburma jeste na mozda na 5 min kolima ali je i dalje karaburma a dorcol je dorcol i mislim da cene ne mogu da se porede kao ni krajevi.odavno pratim ovaj objekat i na pocetku je bila prica 1600e a sada skokom cene materiajala ma da i sa tim ne verujem da moze da ide preko 2000. ne znam da li se secas da su dunavske terase bile 1200e kvadrat a lokacija malte ne ista
 
2300-2400+pdv i to na samom početku.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220124-075338_Gmail.jpg
    Screenshot_20220124-075338_Gmail.jpg
    76 KB · Pregleda: 422
Green residense kod Pionira je 2400evra, BIG kompleks ne bi trebalo da ide iznad te cene
 
Green residence mislim da nema više u prodaji od strane investitora, već sad ide preprodaja ali to nisu relevantne cene. Poslednjih par stanova je išlo čini mi se za 2100 plus PDV.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Samo vi zovite,sto više zovete cena će biti veća.
Ne znam kako mislite da saznamo cenu jer sumnjam da ce je javno objaviti na sajtu. A i cena je vec resena odavno.

Ja hocu da rezervisem stan sto pre jer mi je pun kofer gledanja cumeza i smaranja sa agentima. Naravno, ako bude neka nebuloza od cene, da se ne nadam vise, nastavljam potragu na halooglasima..

Nadam se nekoj promotivnoj ceni :D
 
Oni znaju cenu to je 100%,ali čekaju da vide kakvo je interesovanje i da raspale jaču cenu. Moj prijatelj je rezervisao stan za 1800€(dvosoban,brat mu gradi taj kompleks) . Normalna cena kaze 2000€ ali opet kažem ne znam da li je sa pdvom ili bez.
 
Verujem da svaki novi kompleks ima odredjeno intresovanje i da ljudi zovu, normalna stvar. Koliko njih je ozbiljan sa kupovinom, verovatno neki mali procenat.
Pa ja sam licno zvala da se raspitam za Masiv u Kotezu (ili Krnjaci) ali nije mi padalo na pamet tamo da kupim. Intresovala me eto... Mozda su zbog mene digli sa 900 na 1100 😂
 
Da li mislite da bi cena mozda bila niza ako se placa u kesu?
 
Званична продаја још није кренула тако да не знам како је неко могао да резервише стан или да зна цену. Колико сам обавештен путем маила, званична продаја креће почетком фебруара, што је следеће недеље.
 
Pa da li ti čitaš? Brat mog prijatelja je investitor i zašto ne bi mogao da rezerviše? Svuda možeš da uradiš rezervaciju iako prodaja nije krenula.
 
Neće ovi stanovi sigurno da budu jeftini. Odlična je lokacija, blizu je sva potrebna infrastruktura, parking, tržni centar, buduća metro stanica, rekreativna zona Ada Huja (ovakva kakva je, ali da se nadamo da će prostor unekom budućem vremenu da se oplemeni), centar uopšte nije daleko.
Projekat možda da se gleda i kao korak ka daljoj gentrifikaciji Karaburme, koja se odvija malo po malo. Između Uralske i Višnjičkog bulevara, kao i ispod i oko Dunavskih terasa (koje su nekako odsečene) ima još dosta prostora da se gradi na mestu privatnih kuća, većinom straćara, i raznih pogona za koje ne znam da li rade iili ne.
 
Pa da li ti čitaš? Brat mog prijatelja je investitor i zašto ne bi mogao da rezerviše? Svuda možeš da uradiš rezervaciju iako prodaja nije krenula.
Прочитао сам ја Ваш пост лепо, нема потребе за таквим тоном. Свуда можете да урадите резервацију тамо где је то могуће. Ја нисам добио такву могућност и чекаћу тај тренутак.
 
Sa sigurnoscu od 100% ti tvrdim da je kv bio 2300e,upoznat sam sa tom gradnjom a i jedan moj rodjak je tu kupio stan tako da znam sigurno...karaburma jeste na mozda na 5 min kolima ali je i dalje karaburma a dorcol je dorcol i mislim da cene ne mogu da se porede kao ni krajevi.odavno pratim ovaj objekat i na pocetku je bila prica 1600e a sada skokom cene materiajala ma da i sa tim ne verujem da moze da ide preko 2000. ne znam da li se secas da su dunavske terase bile 1200e kvadrat a lokacija malte ne ista
Kojom magijom je Palata Cvijiceva na Dorcolu?

Nek bude da sam ja neupucen i da formalno to i jeste Dorcol, ali siguran sam da niko ne pomisli na taj kraj kod Vilinih Voda kada cuje Dorcol, tako da to "Dorcol je Dorcol" nema bukvalno nikakvog smisla prilikom odredjivanja cene :)
 
Postavljena dva krana. Svako jutro autobus dovozi radnike. Izgleda da ce brzo to da ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kojom magijom je Palata Cvijiceva na Dorcolu?

Nek bude da sam ja neupucen i da formalno to i jeste Dorcol, ali siguran sam da niko ne pomisli na taj kraj kod Vilinih Voda kada cuje Dorcol, tako da to "Dorcol je Dorcol" nema bukvalno nikakvog smisla prilikom odredjivanja cene :)
Ne znam da li si upucen ili ne ali jeste Dorcol i 10 minuta pesaka je od Skadarlije,tako da ne moze da se poredi sa lokacijom na karaburmi samim tim i sa cenom
 
To što danas svako, pogotovo investitori nazivaju delove grada po svom nahođenju, pa to je čist fenomen.

Palata Cvijićeva nikako ne može da spada u Dorćol, čak iako bi rekli da se Dorćol prostire do same Cvijićeve, značilo bi da strana na kojoj je navedeni kompleks nikako ne spada u Dorćol. Ono što se odomaćilo je da je granica ovog modernog Dorćola zaključno sa Vojvode Dobrnjca. Mada kako je krenulo, mic po mic, eto Dorćola do Pančevca, a posle što da ne i Višnjička.
 
Nevezano sad za Big, koliko ja znam Palata Cvijiceva, i ceo taj deo do 29-og su Viline vode. Ima i daljih delova grada Skadarliji, od Karaburme, pa je kvadrat skuplji nego na Dorcolu. Nije merilo, ko je blizi cemu, po mom misljenju je bitno da kraj ima kvalitetan sadrzaj, skole, vrtice, parkove, eto i bioskop, trzni centar, parking prostor, zelenilo, planska gradnja...

Inace Karaburma od pre 10 godina, nije ni nalik ovoj danas. Mislim da ce kraj jos da se razvija, gradi i da ima potencijala, tu mislim na Visnjicku ulicu. Na mestu starog Win Win-a, takodje se sprema izgradnja stambeno-poslovnog prostora. Inex film, i ta zgrada je spremna za rusenje, pitanje je samo ko ce tu graditi. Mozda tolika gradnja i pokvari sve, videcemo...

Saljem jos slika kako budu tekli radovi.
 
U vezi ove priče oko lokacije, mislim da je ova odlična, praktično 10-15 minuta do centra grada (ja živim u Prof. koloniji i do Biga se brzo stigne). I to što se tiče trenutnog stanja gde je Big dosta oživeo ceo taj potez uz Višnjičku i to je nebo i zemlja u odnosu na par godina ranije, a i dugoročno ako se ostvare razni planovi kao metro, most Ada Huja, tramvaj kroz Višnjičku, uređenje Ade Huje (a i blizu je već sada kej uz Dunav). Plus je i što su ovde zgrade uvučene u odnosu na Višnjičku.
 
Vrh