Šta je novo?

Savski trg

Ništa dakle. Koji je novi rok. Nije se javio Vesara, zauzet je postanjem slika Karleuše?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
_20220105_200333.JPG

_20220105_200448.JPG

_20220105_200501.JPG

_20220105_200514.JPG
 
Kad neko sa strane dodje u Beograd, on je zaprepascen koliko ima gradilista. Medjutim, posle malo detaljnijeg gledanja, vidi se da su mnoga gradilista napustena. Tako je i ovo. Ako nema radnika i masina na buljuke, to je samo propaganda.
 
Sada imaju i sneg i niske temperature koji će im opet retroaktivno poslužiti kao izgovor za višemesečno kašnjenje.
 
Значи неће ово ни до Српске нове године...
 
Изгледа ће за трамваје на Савском тргу постојати само стајалиште у Немањиној? Зар неће бити гужва када се наређа 5 линија? Где ли ће онда стајати 11 ако је врате на мост преко Аде?
 
Meni to nista nije jasno. U medijima pisu da se vracaju 3,12 i 13, ali jos pre rekonstrukcije je 13 isao na NBG, a 11 je isao od bloka 45 do Kalemegdana preko Sajma. Za tramvaj 3 ne znam dokle ce ici, do Gospodarske mehane ili Topcidera?
 
Na moju veliku žalost, gigantski performans velikog gradskog konceptualnog umetnika – uvaženog gradskog arhitekte Marka Stojčića, bliži se svom grand finalu. Praktično čitav svoj mandat, ovaj pregalac posvetio je svom remek-delu – medijskom praćenju najvećeg građevinskog poduhvata u istoriji Beograda, a meni je preostalo samo da ispratim, u najkraćim crticama:

10.09.2019. Gospodin Marko Stojčić: Obnova Savskog trga biće obavljena u četiri faze, obustave saobraćaja neće biti. Otvaranje na Sretenje 2020.

27.10.2019. Gospodin Marko Stojčić: ...okvirno, do kraja maja.

13.03.2020. Gospodin Marko Stojčić: Savski trg biće završen do Vidovdana.

15.04.2020. Gospodin Marko Stojčić: Kompletno završen Savski trg biće do kraja jula.

04.06.2020. Gospodin Marko Stojčić: ...do 25. septembra. U toku leta će, pre završetka trga, biti gotov saobraćajni pravac od Nemanjine ka Savskoj.

17.07.2020. Gospodin Marko Stojčić: Završetak rekonstrukcije Savskog trga za četiri meseca.

26.01.2021. Gospodin Marko Stojčić: Završen Savski Trg.

28.05.2021. Gospodin Marko Stojčić: Završetak dela saobraćajnice i tramvajskog koridora koji će konačno biti prohodan u toku leta.

17.11.2021. Gospodin Marko Stojčić: Do kraja novembra biće pušten tramvajski saobraćaj, a za još desetak dana i automobilski, na preostalom delu ka Savskoj ulici.

27.12.2021. Gospodin Marko Stojčić: …(tramvajski) saobraćaj će biti uspostavljen za nekoliko dana, odnosno do 31. Decembra. Potom će uslediti i radovi na ostatku Trga, Taj manji deo brzo će biti završen.



Očekujem još tri njegove izjave na ovu temu, ali njihov prognozirani sadržaj ću veoma ljubomorno sačuvati za sebe. Nije red da se narušava grandiozna završnica dela ovakvog jednog maestra.
 
Изгледа ће за трамваје на Савском тргу постојати само стајалиште у Немањиној? Зар неће бити гужва када се наређа 5 линија? Где ли ће онда стајати 11 ако је врате на мост преко Аде?

Ili bilo koja linija koja bi u perspektivi ili nekoj životnoj situaciji vozila Karađorđevom i Savskom preko trga...
Ali, nema veze, sve probleme je to kompenzovao spomenik.... 🙄
 
Vrh