Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mislim da se preteruje sa tim terminološki inspirisanim traženjem "zavere".
Istina je da svaka baba od 70 god može ukucati na svom pametnom telefonu 'Pakovraće' i videti gde se nalazi, tako da je ta priča po meni prepumpana.
Sa druge strane jasno je da će se bilo koja vlast hvaliti izgrađenim.
Budite iskreni pa recite zar vi ne bi, da ste u toj situaciji?


Takođe, setite se da smo kada su pre par godina objavili potpisivanje ugovora za Preljina - Požega gotovo jednoglasno zaključili da od ispunjenja tog roka nema ništa.
Dakle, nismo svedoci nečeg neočekivanog.
Zato, mislim da je ipak previše gneva, mračenja i razočarenja u mnogim komentarima.
Uostalom, kad pomislite da je jedino kod nas loše, najgore, pogledajte samo rokove i cenu berlinskog aerodroma i biće vam 'zera lakše'



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911973#p911973:7s2cngna je napisao(la):
laki72 » Ned Dec 26, 2021 10:49 pm[/url]":7s2cngna]Mislim da se preteruje sa tim terminološki inspirisanim traženjem "zavere".
Istina je da svaka baba od 70 god može ukucati na svom pametnom telefonu 'Pakovraće' i videti gde se nalazi, tako da je ta priča po meni prepumpana.
Sa druge strane jasno je da će se bilo koja vlast hvaliti izgrađenim.
Budite iskreni pa recite zar vi ne bi, da ste u toj situaciji?


Takođe, setite se da smo kada su pre par godina objavili potpisivanje ugovora za Preljina - Požega gotovo jednoglasno zaključili da od ispunjenja tog roka nema ništa.
Dakle, nismo svedoci nečeg neočekivanog.
Zato, mislim da je ipak previše gneva, mračenja i razočarenja u mnogim komentarima.
Uostalom, kad pomislite da je jedino kod nas loše, najgore, pogledajte samo rokove i cenu berlinskog aerodroma i biće vam 'zera lakše'



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Koliko penzionerske populacije od 70+ godina uopšte posećuje internet? Da posećuje, nebi glasali tako kako glasaju. Ovde nije problem ni to što će ova deonica Preljina-Požega kasniti 3 godine najmanje u odnosu na zadati rok, problem je što se taj isti scenario ponavlja u nedogled sa bukvalno SVAKIM autoputem koji krenu da grade, i ne samo autoputem nego i svim drugim infrastrukturnim objektima. Nismo Avganistan, nije rat, nisu sankcije, nismo pod ekonomskim embargom 20 i kusur godina, višegodišnje kašnjenje u izgradnji autoputa bi trebao biti izuzetak ,a ne pravilo koje svi očekujemo. U stvarnosti je obrnuto, izuzetak je svaka deonica autoputa koja ne zakasni sa završetkom više od godinu dana, a takvi primeri kod nas su toliko retki da jedva postoje.
 
Da li neko ima uvid u ugovor ili bilo koji dokument u kome piše koji je stvarni rok koji je potpisan?
Ja verujem da po tim ugovorima Kinezi neće kasniti ni dan
Ovi rokovi koje zadaje predsednik su samo za političke svrhe.
Mislio sam da je većini forumaša jasno da je to tako.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
Rokovi pocinju onog trenutka kada izvodjac moze da udje na teren i zapocne gradnju. To znaci da je drzava regulisala imovinsko-pravne odnose, dovela svu neophodnu infrastrukturu do gradilista, resila pristup gradilistima, izmestila i regulisala postojecu infrastrukturu koja bi ometala samu gradnju (dalekovodi, gasovodi i sl.). Pocinjem ozbiljno da sumnjam u psihu onih koji se hvataju za Vuciceva obecanja. Time mu se samo daje na znacaju. A to je ono sto njegov marketinski tim zeli.
 
Obećanja političara u ovoj zemlji trenutno množim 3, pa ako me iznenade…. alal vera
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911973#p911973:1swbkohq je napisao(la):
laki72 » Ned Dec 26, 2021 11:49 pm[/url]":1swbkohq]Mislim da se preteruje sa tim terminološki inspirisanim traženjem "zavere".
Istina je da svaka baba od 70 god može ukucati na svom pametnom telefonu 'Pakovraće' i videti gde se nalazi, tako da je ta priča po meni prepumpana.
Sa druge strane jasno je da će se bilo koja vlast hvaliti izgrađenim.
Budite iskreni pa recite zar vi ne bi, da ste u toj situaciji?


Takođe, setite se da smo kada su pre par godina objavili potpisivanje ugovora za Preljina - Požega gotovo jednoglasno zaključili da od ispunjenja tog roka nema ništa.
Dakle, nismo svedoci nečeg neočekivanog.
Zato, mislim da je ipak previše gneva, mračenja i razočarenja u mnogim komentarima.
Uostalom, kad pomislite da je jedino kod nas loše, najgore, pogledajte samo rokove i cenu berlinskog aerodroma i biće vam 'zera lakše'



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ja ne bih bas da se poredimo, a pogotovo ne tesimo, najgorim projektom na planeti koji se pomene svaki put kada je potrebno merilo negativnosti. Drugo, ako cemo da se poredimo, hajde da se poredimo, ali do kraja, bez birkanja. Ne bi se slavno zavrsilo.

I konacno, njih 10 takvih promasaja moze da kosta otprilike kao kad bika pecne komarac, a nama je svaka ova mini deonica solidan krose u godisnji budzet, dok se u medjuvremenu koristi dzada od pre 50 godina.

U drzavi u kojoj je svaki gradjanin dva do tri stepena poznanstava udaljen od svakog ministra, treba itekako da se brinemo sta je sa NASIM milijardama evra koje MI otplacujemo, a koje su tako lagodno i bahato uzete, zarad cega? Da bi jos u papirima projekat bio duplo skuplji? I da bi onda em kasnio, em bio lose uradjen? A da ne pominjem ove mucene lokalce, pa pored ovih snimaka dronom ne treba ti ni holivud, ni ironija, ni vicevi, kad vidis ove cardake ni na nebu ni na zemlji, jerbo gazda nije prihvatio da mu neko potcenjuje zemlju.

Ne laki, mi sebi ne mozemo da priustimo da budemo lagodni, dok je neko galantan sa nasom lovom.
 
Alkoholičar, da bi počeo sa lečenjem, najpre treba da prizna i prihvati da je alkoholičar. Dok zavaravamo sebe, biće uvek isto. Tragikomično je gledati.
 
Слажем се да ова тема не може бити лишена политике, јер је она уткана у саму градњу. У преводу градитељи изградњу користе у политичке промотивне сврхе, па морамо и сви ми којима се ови не свиђају да користимо њихове омашке за антикампању, а материјала имамо :). Мој став је да ко год је на власти, увек мора бити критикован за све омашке како не би био додатно мотивисан да исте игнорише, и размишља једино о личном богаћењу и останку на власти.
Што се тиче изградње Берлинског Браденбуршког аеродрома коју Лаки помиње она је проглашена са једну од највећи промашаја, брука и срамота у Немачкој, па ако ћемо паралеле да извлачимо....
https://www.dw.com/en/berlins-new-a...story-of-failure-and-embarrassment/a-55446329
 
Ali ovo odlaganje je velika sramota ako se desi, ljudi izginuli da naprave do NG, maksimalno ozbiljno radili, kakva se poruka šalje njima, da su budale? Drugo, kad je već završeno, pustite ovo, a očigledno je da jeste, spasite narod gužvi, udesa, preticanja, semafora. Pa nek prave svečano otvaranje u februaru ili pred izbore, sa sve betonskim ili ne znam kakvim ogradama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912040#p912040:3pj703yh je napisao(la):
paradox polje » Pon Dec 27, 2021 11:06 am[/url]":3pj703yh]Слажем се да ова тема не може бити лишена политике, јер је она уткана у саму градњу. У преводу градитељи изградњу користе у политичке промотивне сврхе, па морамо и сви ми којима се ови не свиђају да користимо њихове омашке за антикампању, а материјала имамо :). Мој став је да ко год је на власти, увек мора бити критикован за све омашке како не би био додатно мотивисан да исте игнорише, и размишља једино о личном богаћењу и останку на власти.
Што се тиче изградње Берлинског Браденбуршког аеродрома коју Лаки помиње она је проглашена са једну од највећи промашаја, брука и срамота у Немачкој, па ако ћемо паралеле да извлачимо....
https://www.dw.com/en/berlins-new-a...story-of-failure-and-embarrassment/a-55446329

Samo još da vlast i oni koji veruju u vlast, shvate da je kritika normalna i pošeljna pojava...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912045#p912045:5kenny8x je napisao(la):
dzokar » 27 Dec 2021 10:19 am[/url]":5kenny8x]Ali ovo odlaganje je velika sramota ako se desi, ljudi izginuli da naprave do NG, maksimalno ozbiljno radili, kakva se poruka šalje njima, da su budale? Drugo, kad je već završeno, pustite ovo, a očigledno je da jeste, spasite narod gužvi, udesa, preticanja, semafora. Pa nek prave svečano otvaranje u februaru ili pred izbore, sa sve betonskim ili ne znam kakvim ogradama.
Могу и да пусте с мањим ограничењем брзине, није проблем на месец-два.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911993#p911993:2uxc32ga je napisao(la):
Срлес » Pon Dec 27, 2021 1:56 am[/url]":2uxc32ga]
Ja verujem da po tim ugovorima Kinezi neće kasniti ni dan
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока

Na osnovu cega to zakljucujes?

Pa Preljina - Požega će prva kasniti. Kompletna deonica neće biti završena u roku.

Već je sad jasno da Fruškogorski neće biti završen u roku. Kilave se, prođe ova godina a nisu krenuli sa bušenjem tunela.

Mislim da se kinezi precenjuju, bar ove firme koje rade kod nas.
 
Da, ali u kom roku?
Da li je rok onaj koji političari govore ili je rok onaj koji piše u ugovoru?
Na to sam mislio.
U prvoj rečenici mog posta koji si delimično citirao sam to i napisao.
Probaću da vidim da li postoji negde ugovor za tu deonicu.
Još jednom da ponovim mislim da je sva ova halabuka oko završetka do Nikoljdana, nove godine... itd... samo kampanja.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
Rok za Preljina-Požega je druga polovina 2023. Po Vučkovim rečima a i kineza kojeg je Vučko pritiskao da kaže da će biti gotovo do Nove godine. Ima onaj video gde Gvozden (novinar) kaže "Preznojište vi kineza, predsedniče!" Kačio sam to ovde na forumu. Mada bi bilo dobro da se nađe negde Ugovor i objavi ovde. Kad pogledate one grafikone koji se kače ovde sa metrima prokopanog tunela videćete da je to realan rok. Koji mesec gode dole. Sve ostalo je reklama i držanje ljudi u odogođenoj budućnosti. Evo sad će. Još malo pa nije. Za mene je to već gotova stvar ...itd.
 
@Срлес, нико овде не напада директно извођача. Могуће је да он није прекршио никакве рокове по уговорима које је потписао. Али када председник државе у кој живимо каже рок је тад и тад за ту деоницу, ваљда то има неког значаја, без обзира да ли у неком папиру стоји тај датум. То је рок који је изабрани председник државе изнео пред народ и који је дужан да испоштује. Без обзира да ли сам за њега гласао или нисам (а нисам) признајем институцију Председника државе а самим тиме и званичност рокова које је изнео на медијима. На страну то што то ти рокови и сама изградња немају много веза са његовом функцијом, рокови које је изнео имају значај. Уосталом и премијерка и ресорни министри нису ништа рекли против изнесених рокова, што ће рећи да су се слагали.
 
Google kaze:

- 17.05.2019. DANAS POČINJE GRADNJA AUTOPUTA PRELJINA - POŽEGA Rok za završetak radova 36 meseci

- 06.10.2020. "Fruškogorski koridor će biti otvoren za saobraćaj do 15. marta 2024. godine, to su rekordni rokovi", rekao je Vučić

A vucicevo "molim kineze da umesto 2023 zavrse Preljina-Pozega ranije" je njegovo klasicno spinovanje.
 
Evo narode Ugovora pa čitajte. Ključni članovi 7 i 42 (onako letimično pregledano). Rok za izradu projekata (idejnog, za gradjevinsu dozvolu itd) 6 mesec i izvodjenje radova 36 meseci. Znači 3,5 godina. Član 42 je "začkoljica" kada svi ovi rokovi počinju da važe. Tj. šta država sve treba da uradi da bi izvođač mogao nesmetano da radi.

https://www.documentcloud.org/documents/4486498-Ugovor-Preljina-Pozega.html

1.jpg


2.jpg
 
Posto to malo ko shvata ovde, Kinezi rade tacno koliko hoce i koliko im odgovara. Naucice svi to, lagano.
Zasto je to tako, pa imaju i oni svoje neke interese i interne probleme koje mi jednostavno ne vidimo. Zbirno 10 godina trgujem sa njima na raznorazne nacine, i na kraju uvek bude po njihovom...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ma naravno, zato sam i napisao da verujem da je većini forumaša to sa datumima jasno.
To i jeste predstava za narod.
A mi koji smo tu i tamo redovni u praćenju tema na Beobuildu bi trebalo da se vodimo realnim rokovima koji su potpisani.
Ovo što je napravljeno ove godine, Preljina-Pakovraće je isključivo zarad prikupljanja političkih poena.
I meni kao korisniku dela deonice puta od Preljine do Požege koji će biti otvoren danas, sutra za mesec dana... potpuno odgovara to što će biti gotovo pre zvaničnog roka koji bi izvođač poštovao da nije izbora i više sile političke.
Bez obzira na moje političko opredeljenje na koje ovakve stvari ne mogu da utiču.

Nadam se da sam sad bio jasan šta sam hteo da istaknem.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
Ajde realno kako bi ste se osecali da vam je neko 2019. rekao za Preljina - Požega: Nikoljdan 2023. ili 2021. za Fruškogorski koridor: Nikoljdan 2028. (nedavno raspisan tender za nadzor u trajanju nešto više od 6 godina. A i realno tunel i most ne mogu brzo da se završe. Za most 3 godine minimum.)?

Pobegli bi ste sa foruma i ne bi više dolazili. :D
 
Па пази, ако се све време ради како треба, увек ће бити нешто што се уговара за 5+ година, нешто што је ту да почне да се ради или је тек почело, као и нешто што је пред крај или се већ отвара, увек ће бити тема и тема. Чак и кад се ради како треба увек ће бити неких пробијених рокова (јбг, појави се нека корона, избију неке подземне воде, светске финансијске кризе и слична сра*а), у увек ће бити супростављених ставова (бетон или асфалт, АП или брзи пут, та Пештер или тај Пештер :) ...) тако да драматике свакако неће недостајати.
 
У овој трагикомедији званој колонија Србија, управник ће "замолити" кинезе да ко фол заврше раније, а ми то плаћамо 450 мил. еура. Ствар је уговора, да испуниш обавезе око пројеката и експропријације, ако си све то урадио како треба онда у уговору треба да стоје пенали за кашњење. Како велики респиратор сматра Србију за своју прћију, тако се и понаша. Према ЕУ, америма,kineyima, швабама и русима је мањи од маковог зрна! Само, ломатање је за, пензосе који га држе на власти! Остали су колатерална штета у колонији!
 
Vrh