Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Znam da je off topic malo (vise) ali da li se uopste isplati opravka starih drvenih prozora,
citam na netu dihtovanje sa aluminijumom, dihtovanje sa gumom, sa silikonom tecnim itd itd
?
 
I opet evo me da postujem, da li neko ima neku preporuku za sigurnosna vrata za stan?
 
Nov sam na ovom forumu.
Trebalo bi da krecim stan ali soba koja se ne koristi ima dvokrilni prozor sa drvenom stolarijom koja je propala. Pa sam mislio da pre krecenja nju zamenim za PVC. E sad ne znam koliko se firmama koje ugradjuju PVC isplati da dolaze za jedan dvokrilni prozor. Eventualno bih mozda menjao i drvenariju na dve terase koje su zastakljene. I tamo su dvokrilni prozori (vece povrsine od onih u sobi) sa vratima samo je drvenarija ocuvana zbog zastakljenih terasa.
Ono sto sam ovde procitao jeste da je najvaznije kako se postavlja PVC stolarija. To jest da neko to dobro uradi. Pa ako ima neki predlog na PP za neku firmu bio bih zahvalan. Iz Beograda sam.

Unapred hvala. :)
 
Zdravo, treba mi informacija od strucnih ljudi na forumu. Dobio sam info za jednu novogradnju o stolariji (citiram):

Fasadna bravarija aluminijum -drvo ( prozori , balkonska vrata ).
Ponudjen je sistem ASC sa termo prekidom i sa enterijerskom oblogom profila od punog drveta. Uzorak je zastakljen sa dvoslojnim
termoizolacionim staklom debljine 26mm, tip 6mm Clima Guard Solar on Guardian Extra Clear + 16mm punjeno Argonom 90% +
4mm Guardian Extra Clear. Koeficijent prolaska toplote Ug= 1.0 W/m2*K.

Interesuje me kojeg je kvaliteta ponudjena stolarija, da li bi bila puno bolja da je u pitanju troslojno staklo? Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877933#p877933:1tjlgs1d je napisao(la):
dnkr » Pon Sep 06, 2021 4:29 pm[/url]":1tjlgs1d]Zdravo, treba mi informacija od strucnih ljudi na forumu. Dobio sam info za jednu novogradnju o stolariji (citiram):

Fasadna bravarija aluminijum -drvo ( prozori , balkonska vrata ).
Ponudjen je sistem ASC sa termo prekidom i sa enterijerskom oblogom profila od punog drveta. Uzorak je zastakljen sa dvoslojnim
termoizolacionim staklom debljine 26mm, tip 6mm Clima Guard Solar on Guardian Extra Clear + 16mm punjeno Argonom 90% +
4mm Guardian Extra Clear. Koeficijent prolaska toplote Ug= 1.0 W/m2*K.

Interesuje me kojeg je kvaliteta ponudjena stolarija, da li bi bila puno bolja da je u pitanju troslojno staklo? Hvala.
Poštovani, sistem ASC je dosta loša kopija starog NISSAL sistema, koji isto tako nije bio nešto. Sada se taj aluminijum uvozi iz Turske. Ni ostale komponente nisu baš dobrog kvaliteta.
Dovoljno govori podatak da se taj sistem pojavljuje u ponudi samo dve firme, i to za poznate jevrejske investitore, koji traže samo jeftino.
Može u taj sistem da stane i troslojno staklo, i bolja je varijanta bar 30 do 40 %. Ovo što piše, nema puno veze, loša kombinacija stakala.
 
Pozdrav,
svima, deko, tebi sam pisao u PP hvala na odgovoru.

Trebaju mi ulazna vrata kvalitetna.
Sta mislite o firmi "AluRoll" Imaju Superior seriju 105. Lepo izgleda. Ili imate neku dobru firmu kao preporuku slobodno u PP.

Pozdrav,
 
Da li je neko imao iskustva sa baumann i okovima Fornax?

Takodje @deka u akciji, zamolio bih vas ako moze preporuka na pp za firmu na relaciji Bogatic, Sabac, Sremska Mitrovica. Potrebna mi je i ugradnja pored prodaje. Hteo bih da menjam drvenu stolariju za PVC. Drveni su 3 velika "trokrilna" (dvokrilni i jednokrilni zajedno), 3 mala jednokrilna, plus je plan da zazidam postojecu terasu i dodam 2 dvokrilna.
 
Da li je ok ponuda od 3200 evra za ugradnju 5 dvokrilnih prozora 1720x1240 i jednokrilna balkonska vrata 730*2390
Veka 82 profil, Roto okov, troslojni paket lowe-foat-4GD, 3 dihtung gume, alu roletne u pvc kutiji sa izolacijom, okapnice, 5 komarnika

Garancija 5g na profil, 10g na okov, bez garancije na rolo komarnike (?)
 
koliko se krecu cena posle zavrsnih radova ,okapnica,daske...izgleda mi da taj deo svi zanemarima a mnogo novca ode i da to!
pa me zanima okvirno koliko majstori uzimaju za obradu spaletni ,koja je cena prozorske daske,okapnica?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880190#p880190:2tire3f3 je napisao(la):
Aes » Uto Sep 14, 2021 11:24 pm[/url]":2tire3f3]Da li je ok ponuda od 3200 evra za ugradnju 5 dvokrilnih prozora 1720x1240 i jednokrilna balkonska vrata 730*2390
Veka 82 profil, Roto okov, troslojni paket lowe-foat-4GD, 3 dihtung gume, alu roletne u pvc kutiji sa izolacijom, okapnice, 5 komarnika

Garancija 5g na profil, 10g na okov, bez garancije na rolo komarnike (?)
Čini mi se da je ponuda u redu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880306#p880306:sn4znyad je napisao(la):
hedonista77 » Sre Sep 15, 2021 12:56 pm[/url]":sn4znyad]koliko se krecu cena posle zavrsnih radova ,okapnica,daske...izgleda mi da taj deo svi zanemarima a mnogo novca ode i da to!
pa me zanima okvirno koliko majstori uzimaju za obradu spaletni ,koja je cena prozorske daske,okapnica?
Cene zavise od dubine /širine podprozorske daske i okapnice, i kreće se od 15 eur po dužnom metru pa naviše. Ista cena je otprilike i za obradu špaletni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880543#p880543:1yjpsleg je napisao(la):
deka u akciji » Sre Sep 15, 2021 11:35 pm[/url]":1yjpsleg]
Cene zavise od dubine /širine podprozorske daske i okapnice, i kreće se od 15 eur po dužnom metru pa naviše. Ista cena je otprilike i za obradu špaletni.

Može li odgovor na moje pitanje gore?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880178#p880178:2ron6leb je napisao(la):
notefone » Uto Sep 14, 2021 10:55 pm[/url]":2ron6leb]Da li je neko imao iskustva sa baumann i okovima Fornax?

Takodje @deka u akciji, zamolio bih vas ako moze preporuka na pp za firmu na relaciji Bogatic, Sabac, Sremska Mitrovica. Potrebna mi je i ugradnja pored prodaje. Hteo bih da menjam drvenu stolariju za PVC. Drveni su 3 velika "trokrilna" (dvokrilni i jednokrilni zajedno), 3 mala jednokrilna, plus je plan da zazidam postojecu terasu i dodam 2 dvokrilna.
Baumann i Fornax su srednja turska klasa.
Za firme, poslaću u pp sledeće nedelje.
 
za @deka u akciji

izvršio bih zamenu stolarije u stanu u potkrovlju kuće (jedna balkonska dvokrilna vrata dimenzije otvora 185 x 215, 2 prozora dimenzija 180 x 140 cm,1 prozor 140 x 140 cm, 4 prozora 120 x 100 cm i 1 prozor 85 x 85 cm). Neki od prozora nisu četvrtasti, nego su zasečeni u uglovima (zbog krova).

Intersesuje me Alu stolarija, sa roletnama (2 prozora 180x140 cm).
Troslojno staklo, sa 3 dihtung gume, termoprekid min. 34 mm, sve ono što ste vi navodili na ovom forumu.

Nalazim se u Beogradu, na Voždovcu.

Da li bi ste mogli da mi preporučite nekoga? Ovde ili u pp.

Hvala vam unapred,
 
Kupio sam pvc prozore velicine 60x60 i imam problem sa otvaranjem na kip. Prozor kad pokusavam da otvorim vraca se nazad do pola,kao da ima oprugu neku. Majstor koji mi je prodao i koji je namestio tvrdi da to treba tako i da treba da se razradi. Je l je to moguce?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880877#p880877:2fsl57f1 je napisao(la):
tlazar » Čet Sep 16, 2021 8:47 pm[/url]":2fsl57f1]Kupio sam pvc prozore velicine 60x60 i imam problem sa otvaranjem na kip. Prozor kad pokusavam da otvorim vraca se nazad do pola,kao da ima oprugu neku. Majstor koji mi je prodao i koji je namestio tvrdi da to treba tako i da treba da se razradi. Je l je to moguce?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Na takvim malim prozorima može da se desi tako nešto. Sada su profili duboki, pa okov nešto malo drugačije funkcioniše.
Pitanje je koji je okov?
Moglo je drugačije da se stavi okov, nešto malo skuplji, za par evra, i to se ne bi dešavalo.
 
PROFIL: PREMIUM AKRIL

OPIS : Stolarija bi bila urađena u kombinacinaciji
Drvo-aluminijum - 90 mm – sibirski bor
Staklo – dvoslojno niskoemisiono punjeno argonom
Boja aluminijuma – bela (RAL 9016) – sve druge se doplaćuju
Boja drveta – sibirski bor + akrilni furnir - po odabiru između 4 dekora
Okovi su renomiranog proizvođača „Maco“

Poz. 1

Dvokrilni prozor, dim. 1800 x 1350
Kom. 1 x 584 eur = 584 €

Poz. 2

Dvokrilni prozor, dim. 1900 x 1200
Kom. 1 x 548 eur = 548 €

DRVO-ALUMINIJUM - zbirno
= 1.132 €

Doplata za troslojno ClimaGuard staklo
= 95 €
Doplata za termiks lajsne
= 48 €
Montaža na pur penu
= 50 €

∑ 1.325,00 €
PDV 20 %
265,00 €
Ukupno :
1.590,00 €

Pitanje za @deka u akciji
Da li su cene realne i da li prozori sa ovom sirinom mogu biti dvokrilni?

Pozdrav!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881632#p881632:kv1v7kbg je napisao(la):
dome slatki dome » Ned Sep 19, 2021 4:21 pm[/url]":kv1v7kbg]PROFIL: PREMIUM AKRIL

OPIS : Stolarija bi bila urađena u kombinacinaciji
Drvo-aluminijum - 90 mm – sibirski bor
Staklo – dvoslojno niskoemisiono punjeno argonom
Boja aluminijuma – bela (RAL 9016) – sve druge se doplaćuju
Boja drveta – sibirski bor + akrilni furnir - po odabiru između 4 dekora
Okovi su renomiranog proizvođača „Maco“

Poz. 1

Dvokrilni prozor, dim. 1800 x 1350
Kom. 1 x 584 eur = 584 €

Poz. 2

Dvokrilni prozor, dim. 1900 x 1200
Kom. 1 x 548 eur = 548 €

DRVO-ALUMINIJUM - zbirno
= 1.132 €

Doplata za troslojno ClimaGuard staklo
= 95 €
Doplata za termiks lajsne
= 48 €
Montaža na pur penu
= 50 €

∑ 1.325,00 €
PDV 20 %
265,00 €
Ukupno :
1.590,00 €

Pitanje za @deka u akciji
Da li su cene realne i da li prozori sa ovom sirinom mogu biti dvokrilni?

Pozdrav!
Ko je proizvođač?
Sibirski bor lameliran nije loš,ali nije ni najbolja i najkvalitetnija ponuda. Standardno dobro.
Doplata za sve osim bele boje je prevara. Sve boje koštaju maltene isto.
Thermix lajsne imaju smisla samo ako je troslojno staklo u pitanju. Ako je dvoslojno, ništa.
A tek ovaj bezobrazluk za montažu na pur penu od 50 evra... Pa kako drugačije da montiraju? Uvek je montaža u ceni prozora.
Prozori širine 1800 i 1900 moraju da budu dvokrilni.
Cena je manje više u redu, možda možete da se nacenkate za neki popust.
 
Proizvodjac je Stolarija Bogdanovic. Da li prozori moraju ili mogu da budu dvokrilni? Da li okov moze da nosi tu sirinu krila kod dvokrilnih?
Pozdrav!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881801#p881801:14w7hivc je napisao(la):
dome slatki dome » Pon Sep 20, 2021 10:32 am[/url]":14w7hivc]Proizvodjac je Stolarija Bogdanovic. Da li prozori moraju ili mogu da budu dvokrilni? Da li okov moze da nosi tu sirinu krila kod dvokrilnih?
Pozdrav!
Ove širine moraju da budu dvokrilni prozori. Ne postoji okov za tu širinu. I niko ne bi dao garanciju.
 
Hvala na odgovoru. Nismo se razumeli. Znam da na tu sirinu ne moze jednokrilni ali mi je bilo upitno da li moze dvokrilni jer mi ja sada stari prozor trokrilni. A sada nesto u vezi roletni. Nerviraju me spoljasnje alu ili plasticne ( kvare se i bucne su ), ima li kakvo pamertnije resenje?
Pozdrav!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881997#p881997:7q3deivz je napisao(la):
dome slatki dome » Pon Sep 20, 2021 8:12 pm[/url]":7q3deivz]Hvala na odgovoru. Nismo se razumeli. Znam da na tu sirinu ne moze jednokrilni ali mi je bilo upitno da li moze dvokrilni jer mi ja sada stari prozor trokrilni. A sada nesto u vezi roletni. Nerviraju me spoljasnje alu ili plasticne ( kvare se i bucne su ), ima li kakvo pamertnije resenje?
Pozdrav!
Mogu dvokrilni. Jeste da su krila nešto malo šira, ali ako to ne smeta unutra kad se otvore, onda u redu.
A može i trokrilni, kako je bilo u originalu.

Za roletne, malo pogledajte par stranica unazad na ovoj temi. Dosta sam pisao.
 
Vrh