Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
@ wexy
Po onome što si napisao , ispade da su se SNS botovi bacili na zvanično glasanje , a opzicioni na B92.
 
Mozda da zaista ovaj most Beogradjani daju drugoj opstini u Srbiji?

Ovde ce se narod podeliti, a nijedna strana na kraju nece biti zadovoljna......
 
dragan":1ihkvfau je napisao(la):
"mozda je pusten SMS svim clanovima SNS-a npr. da glasaju tad"

U roku od 5-6 sati je glasalo oko 2.000 ljudi za opciju "1".
To je daleko manje od članstva SNSa, a sutradan nije bilo
takvog oduševljenja za glasanje, već se održava razlika +1.000.
Kako je moguće da ceo dan stiže isti broj glasova za obe opcije?

Odosmo previse detaljno, moze da bude neka manja organizaciona jedinica stranke, jel bolje sad?

solecar":1ihkvfau je napisao(la):
@ wexy
Po onome što si napisao , ispade da su se SNS botovi bacili na zvanično glasanje , a opzicioni na B92.

Moze da ispadne sta god, u pitanju su pretpostavke, online ankete u kojima se brisanjem kolacica moze glasati opet nisu bas pouzdan izvor informacija, a informacijama se kod nas manipulise vec godinama, sto jedni sto drugi. To je cela poenta ovog sto pisem.
 
SNS botovi rade iz jednog mesta, iz svoje centrale i Južne vesti su ih provalili jer beleže IP adrese svakoga ko komentariše ili "lajkuje" vesti na njihovom sajtu. https://www.juznevesti.com/Drushtvo/SNS ... ti.sr.html

Nema tu nikakvih SMSova članstvu, već je stigla naredba da u subotu uveče svi botovi u centrali non stop glasaju.

Ne proučavam baš toliko botovsku statistiku, ali ono malo što sam gledao, uvek ima sličan broj glasova iz centrale kada se izbaci neka vest vezana za vođu i to je baš tu negde oko 2000.

Potpuno je jasno šta se desilo i hronologija Vesićevih izjava sve to jasno govori - podobni će dobiti svoje kafiće na Ušću, a spominje se i uklanjanje nelegalnih objekata sa tog prostora. "Pametnome dosta"
 
Zato se lepo uvede registracija korisnika, sa SMS validacijom, pa se takvom ponasanju koliko toliko stane na put.

Ili i-PIN kao sto rade u Koreji, ali to je vec Star Trek tehnologija za nas.
 
Ne može internet anketa nikako da bude validna. Zašto bi neko iz Pirota odlučivao o SSM?
Mogu i maloletni da glasaju.
Gde je neki vid kontrole regularnosti?

Ovakva anketa je samo privid demokratije i jedna stavka u godišnjem izveštaju koja će se mudro gurati pod nos svim strancima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674659#p674659:3rncfnt7 je napisao(la):
wexy » Pon Okt 28, 2019 8:59 pm[/url]":3rncfnt7]
solecar":3rncfnt7 je napisao(la):
@ wexy
Po onome što si napisao , ispade da su se SNS botovi bacili na zvanično glasanje , a opzicioni na B92.

Moze da ispadne sta god, u pitanju su pretpostavke, online ankete u kojima se brisanjem kolacica moze glasati opet nisu bas pouzdan izvor informacija, a informacijama se kod nas manipulise vec godinama, sto jedni sto drugi. To je cela poenta ovog sto pisem.
Pa ni ankete u kojima to nije moguće , a desi se u jako kratkom roku obrt u korist druge opcije , i to sa enormnom prednošću , iako je pre bilo obrnbuto , nisu pouzdan izvor informacija. Po meni je mnogo pouzdaniji rezultat ankete B92 , nego ovaj što je zvaničan , zbog onih nekoliko sati , jer do tada je i na B92 i na ALO i na ovom zvaničnom glasanju , porast glasova za predlog 2 bio konstantan i kretao se uobičajenim tokom. Nakon tih par sati , ispada da su mnogi koji su hteli da glasaju za predlog 2 , digli ruke , jer je sada otprilike na svaki glas za predlog 2 po jedan ‚glas za predlog 1 , jer razlika od 1.000 glasova u korist predloga 1 konstantna.
 
Prava demokratija podrazumeva da ljudi:

1. prethodno imaju sve informacije
2. da su informacije predstavljene ravnopravno
3. da ljudi imaju dovoljno znanja da razumeju šta im je rečeno i kakve su posledice raznih izbora
4. da tokom glasanja nema prevara

Sada je u pitanju 4. stavka. Pre svega glasanje ne sme da organizuje neka strana zainteresovana za njegov ishod. Zato na zapadu često postoje profesionalne organizacije kojima je samo to posao i koje su proveravane od svih zaiteresovanih strana na razne načine. Takođe, postoje specijalizovani softveri koji pomažu u verifikaciji ispravnosti glasanja.

Zbog toga predlažem da se grupe ljudi organizuju u neke nevladine organizacije i možda traže donacije od EU fondova za razvoj demokratije u banana državama. Ali čak ne mora ni to. Dovoljno je imati dobru internet vezu, neki linux server i zatim instalirati neki od ovih besplatnih i open source programa za glasanje. Troškove možete donekle plaćati od reklama. Posebnim kriptografskim metodama i digitalnim ključevima softver omogućuje razne vrste provera. Recimo da svaki glasač može lako proveriti da li je njegov glas uračunat, da se stalno šalju mejlovi o toku glasanja svim zainteresovanim stranama (kao živi partijski kontroleri tokom pravih papirnih glasnja), da se stalno proverava integritet softvera i da li ga je neko menjao itd,itd. Pošto više nema baš puno njih kojima se može verovati, tehnologija nudi izvesnu pomoć, pa treba probati i to. Takođe, postoje i online serveri za razna glasanja koji su hostovani u inostranstvu. Svakako da od ovog trenutka pa nadalje više niko neće verovati anketama koje vodi grad ili država. Velika je greška što su ovo uradili.

Dakle ovo su neki od specijalizovanih, besplatnih i Open Source softvera koji bi se mogli uoptrebiti:

The Best 10 Free and Open Source Voting Software Solutions
https://www.goodfirms.co/blog/best-free ... -solutions
 
Zanimljiv Nemački sajt za brze provere raspoloženja o raznim temama. Samo definišete niz pitanja, i svi koji znaju adresu mogu da glasaju o bilo čemu. Logovanje pre glasanja nije potrebno. Nije za bilo kakve ozbiljne ankete, ali može poslužiti za razne preliminarne provere trendova i raspoloženja nepoznatih ljudi u nekim vašim ličnim projektima.

Napravi anonimnu anketu
https://xoyondo.com/sr/Napravi-anonimno-glasanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674671#p674671:q64wwuqs je napisao(la):
astrodule » 28 Okt 2019 08:41 pm[/url]":q64wwuqs]Evo, čisto za arhivu neku, trenutno stanje
Резултати анкете
Варијанта 1: 3222
Варијанта 2: 2195
Zuma docrtaj i ove podatke na dijagram da se vidii
kako su linije skoro paralelne poslednjih dana, što znači . . .

Резултати анкете
Варијанта 1: 3249
Варијанта 2: 2217
 
Od noćas u 01:57 da sada u 06:54 samo po jedan glas ?!. . za 5h.

Резултати анкете
Варијанта 1: 3250
Варијанта 2: 2218
 
Zaista nema potrebe nešto dobro očekivati ili pametovati o razlozima za ovo ludilo. Svi koji se nešto pitaju su u ovom fazonu:

Sa takvima i njihovom vojskom nema razgovora ili argumenata. Sistem koji su uspostavili je toliko usavršen, da im nekažnjeno prolazi toliko budalaština. Imaju i ogromnu pomoć svih nas, većine političkih protivnika, i teško je očekivati neki preokret. Projekti jarbola, gondole, rasvete i suvog mosta su sigurno najbolji primeri uvrede mozga i silovanja logike, i to iz samo jednog razloga - ZATO ŠTO MOGU.
 
Ako se most rastavi, nece nikad uspeti da ga sastave kakav je bio. Mnohi ce se prodati u staro gvozdhe, a most je jos uvek stabilan.
 
Ukoliko želite da arhivirate valjano anketu možete svakog dana sačuvati anketu putum ovog sajta.
Samo ubacite link u deo sa desne strane save page now i on će biti dostupan zauvek i moćiće lako da se upoređuje sa drugim arhiviranim verzijama strane ili konačnom verzijom

https://archive.org/web/
 
Goje objasnio.

Inače, u principu nisam pristalica bojkota, ali, zašto se bavite ovim Vesićevim ćoravim kutijama? Mene glasanje za jedno od dva ponuđena nakazna rešenja nimalo ne zanima.
 
Da, otprilike jednom u desetak dana vodim ćerku na onaj ziplajn.

I, niti mi treba ta planirana bedastoća tu, niti sklepotina do Ade. Inače, išao sam, više puta, peške na Adu - preko Mosta na Adi. A išao sam i čamcem iz blokova.

Jedino što bi mi u ovoj anketi bilo od koristi - kad bi glasovi bili pošteno brojani - jeste opcija C: 'Ostavite most, majmuni'.

Ali, toga nema. Pa onda nema ni moje malenkosti u celoj mračnjačkoj igri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674965#p674965:tq03tvdx je napisao(la):
vucko » 29 Okt 2019 08:31 pm[/url]":tq03tvdx]Ukoliko želite da arhivirate valjano anketu možete . . .
Ja arhiviram podatke kad se setim, neobavezno, obično svakih 4-5 sati.

I koliko vidim Anketa se polako "gasi i jenjava", tj. beleži se mnogo manje glasova.

Od sinoć u 20:40 do večeras u 21:25 glasalo je svega 245 ljudi ( A101/B144)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674995#p674995:2nlvcuy3 je napisao(la):
Пантограф » Uto Okt 29, 2019 10:32 pm[/url]":2nlvcuy3]Da, otprilike jednom u desetak dana vodim ćerku na onaj ziplajn.

I, niti mi treba ta planirana bedastoća tu, niti sklepotina do Ade. Inače, išao sam, više puta, peške na Adu - preko Mosta na Adi. A išao sam i čamcem iz blokova.

Jedino što bi mi u ovoj anketi bilo od koristi - kad bi glasovi bili pošteno brojani - jeste opcija C: 'Ostavite most, majmuni'.

Ali, toga nema. Pa onda nema ni moje malenkosti u celoj mračnjačkoj igri.
E pa vidiš , tebi ne treba na Ušću , kao ni mnogima drugima , ali nekome trećem treba , tako da ćeš ćerku ili šetati pored te sklepotine sa kafićima ili ćeš je šetati na nekom drugom mestu. E u tome je poenta svega ovoga.
 
Pa, dobro, jasno, elem, ja sigurno neću igrati njihove tajvanske kanaste. Koja crna anketa, to ne postoji.
 
Ja se sve nekako nadam da, nakon što rastave sadašnji most, neće biti u stanju ponovo da ga sastave, te da neće završiti u parku.

Da imaju malo mašte, mogli bi od tog gvožđa da naprave jednu crkvu ili njene delove kao spomen obeležje za stradale Srbe u logoru Staro sajmište i da konačno obeleže taj prostor. Time bi bila učinjena paralela sa crkvom Ružicom sa Kalemegdana u kojoj su pojedini elementi izrađeni od pretopljenog oružja austrougarske vojske iz Prvog svetskog rata.
 
Od samog pocetka sam znao da od price o premestanju mosta nema nista. Prvo nismo mi taj kalibar, drugo da bi premestili most trebalo je da budu vec izgradjeni stubovi.
Ali kada vidi kuda sve vode predlozi i o cemu se glasa....
Moj glas ide za zelezaru Smederevo.
Onako cu u inat svima taj novi most zvati most Miladina Zarica. A da su malo pametniji da ga odmah tako nazovu da se ne brukaju sa novom anketom.
 
Grešite. SVE može da se uradi, ma koliko glupo ili skupo bilo, ako građani ćute ili ako se prave da su oni lično iznad toga. Time samo sebe eliminišu iz priče. To su beli listići na glasanju, a svaki dan gledate kako je TA ideja prošla. Bojkot daje rezultate samo ako bojkotuju skoro svi. Ako to rade samo neki, onda je bolje učestvovati ma kako to nekada degutantno bilo.
 
Beograd je srušen i podignut doslovno milion puta do sad. I iako su Nemci podigli ovaj most on je deo zivota Beogradjana vec 75 godina. Da li je zaista neophodno da se on srusi ili oskrnavi prebacivanjem na Ušće? Nikakvu nasledje nismo u stanju da sačuvamo. Taj most nije Nemački most već 75 godina pa ne vidim nikakvu poentu da se isti pretopi za bilo šta. Ipak mislim da neku tradiciju moramo da očuvamo.

Prilično sam siguran da bi most (ako vec mora da se premesta, a projektom BnV je mogao da se isplanira novi most stim da ovaj ostane samo za tramvaje npr.) najbolje bilo prebaciti na Dunav izmedju Parka Ušće/Parka prijateljstva i ratnog ostrva kao pešačku vezu, nasuti ga zemljom, posaditi travu i zelenilo po njemu i napraviti “organsku” vezu Beograda i ratnog ostrva.

Takodje, ukoliko ne bi previse zaklanjao vizuru (a mislim da ne bi) moze da se postavi kao pesacki most izmedju pasarele Kalemegdan/Beton hala i Ušća.

Svakako ideje poput instalacije u parku su idiotske iz više razloga, a i kako ce da se progura zicara pored mosta, osim ako ne krece sa mosta. Ups. Nadam se da Vesic nece videti ovaj predlog


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh