Šta je novo?

Park kod Ušća i Park prijateljstva "Oaza Novog Beograda"

Nadam se da je ovo samo početak postavljanja javnih toaleta po gradu.

Vidim (a i drugar mi je pričao) da neke staze prave od ovih belih kamenčića. Sa obzirom na održavanje, veliko je pitanje kako će to izgledati za par nedelja / meseci.

Drugar kaže da već sada na nekim mestima izgleda gadno sa lišćem preko i da na spojevima sa običnim asfaltom ima puno kamenčića na asfaltu.
 
Dule zašto ne nazoveš stvari pravim imenom? Šta fali rizli, ne sme ni ime da joj se pomene?

Da bi ova staza izgledala pristojno, morala bi jednom mesečno da se dosipa nova rizla. Sa strane neće biti problem kad poraste trava, ali deo rizle će definitivno stalno prelivati na asfaltne spojeve.
 
Rizlu imaš, a ličnu kartu nemaš...

Iskreno, nisam ni znao da je to stručno ime za ove bele oštre kamenčiće.

Kada bi Zelenilo (koje se hvalilo da je ovo najveći projekat koji rade u istoriji preduzeća) održavalo ovaj park upola kao ekipa koja održava BnV, ne bih se plašio, ali moram da imam dozu straha znajući da pojam održavanje kod naših javnih preduzeća postoji na papiru i to kao jedna mala stavka par puta godišnje.

ps: lično mi se rizla više sviđa u nekim malo "divljijim" parkovima, tj, gde ima mnogo više drveća. Recimo, mislim da bi lepo legla u Košutnjaku umesto onih staza od lomljenog kamena koje se ionako neupotrebljive sada za dečija kolica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485510#p485510:2im99gz4 je napisao(la):
enemy » 17 Oct 2017 09:56 am[/url]":2im99gz4]
20171015_121030.jpg

2v7xpja.jpg


Kad sam bio u Parizu koristio sam ovaj javni wc... uglavnom se nalaze po parkovima... wc je fenomenalan, besprekorno čist, sam se čisti automatski kad izađeš, sa druge strane koja se ne vidi na slici, spolja, takođe ima česma na kojoj se mogu oprati ruke bez ulaženja u wc... u Parizu je besplatan...
Nisam ni pomislio da ću ikada tako nešto videti u Beogradu...
 
Не знам зашто мислите да свака стаза у парку мора бити бетонирана, асфалтирана или пополочана. По Европи су стазе кроз паркове углавном насуте исто, и то даје још природнији амбијент. На пример стазе у централном радском парку у Саламанки у Шпанији су насуте са неком врстом пиљевине. Баш ми се свиђа ово уређење :kk:
 
Nikome ne smetaju prirodne staze. Ono što smeta (tj, što može da smeta) je neodržavanje, jer tada takve staze gube funkciju i postaju nepraktične.
 
Мали: Парк "Ушће" зелена оаза са много садржаја
БЕОГРАД, 18. октобра (Танјуг) - Градоначелник Београда Синиша Мали обишао је данас радове на реконструкцији парка "Ушће" и рекао да ће тај парк бити права зелена оаза са довољно садржаја за све грађане главног града.

"Парк сада изгледа потпуно другачије него када смо кренули у радове у другој половини августа ове године. Сада је права зелена оаза, али оаза која има довољно садржаја за све. Направили смо седам нових игралишта, два за кошарку, за одбојку на песку, за боћање, бадминтон, постоји велики број примарних и секундарних стаза, велики број реквизита за теретану на отвореном", рекао је Мали након обиласка радова.

Такође, напомиње градоначелник, постављено је 135 најмодернијих стубова са осветљењем, 125 нових клупа, постоји видео надзор на неколико места, како би се сачували сви реквизити, уз то, до краја године биће направљен и један зелени лавиринт за најмлађе, који ће, сматра, бити још једна велика атракција.

"Дакле, што већи број атракција. Ова стаза је "стаза уметности", имаћемо велики број скулптура ове и наредних година, које ћемо поставити, а које директно спајају Блок 16 са Музејем савремене уметности. Наредне године, крећемо да завршимо и атлетску стазу коју смо почели да градимо ове године, као и друге делове парка 'Ушће'", рекао је Мали.

Према његовом мишљењу, "клупе и све урађено је прелепо", као и да је по највишим стандардима.

"Лепше је него у Копенхагену, иако је архитекта који је радио пројекат за тај парк Јан Гел, управо из Копенхагена", каже градоначелник.

Уз то, истиче да се у петак отвара Музеј савремене уметности, те ће Београд тако добити још једну културну атракцију и позвао је Београђане да дођу у парк "Ушће", искористе лепо време и виде шта се урадило само за претходна два месеца.

"Мислим да смо урадили праву ствар, Београд се улепшава из дана у дан, градско "Зеленило" урадило је праву ствар и то су пројекти који су нама потребни. Још једном, позивам што већи број Београђана да дођу у парк "Усће" да виде како то изгледа и да дођу на отварање Музеја савремене уметности, јер поново након 10 година, Београд има тај музеј и поново постајемо културна престоница овог дела Европе", рекао је Мали.
 
Hvala bogu da se setiše da ne budu sve staze betonske. :kk:
 
Ово је много лепо, а, да сам мање лењ, већ бих се туда и прошетао.
 
Evo iz jos jednog jako lepog ugla, za Beobildovce dva dana pre nego sto ce ostali moci da vide :gobb:
 
Sve izgleda fantastično, prelep park, zgrada Muzeja dominira! :sesir: Samo da održavaju sve kako treba..
 
Fino za sada...samo da se okanu nekih kič ideja poput jarbola i stvarno će da ožive Ušće uz MSU i Filharmoniju...
 
Je l' samo mene nervira što se dosta klupa i "rekvizita" nalazi na apsolutnom udaru sunca, tačnije je l' samo mene nervira što se sve manje drveća pojavulje po parkovima i po "zelenim oazama" ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486036#p486036:2ebyf7nm je napisao(la):
Dzejms » Чет Окт 19, 2017 3:35 pm[/url]":2ebyf7nm]Je l' samo mene nervira što se dosta klupa i "rekvizita" nalazi na apsolutnom udaru sunca, tačnije je l' samo mene nervira što se sve manje drveća pojavulje po parkovima i po "zelenim oazama" ?
Ја се надам да ће од ЦК ка музеју посадити још дрвећа, а ка реци бих послушао предлог форумаша Vox и посадио само ниско растиње и тако добио поглед на тврђаву.
 
Danas sam protrčao kroz park kod MSU i sve izgleda vrlo lepo. Čak mislim i da staze od bele rizle neće biti problem održavati. Rizla će se uvek prelivati do pola metra od staze i to treba očistiti sa vremena na vreme (tj vratiti na stazu). Nadam se da će Zelenilo zaposliti još bar desetak radnika, jer ovaj park zahteva konstantno održavanje, a glupo bi bilo da se postojeća radna snaga preusmeri na ovaj park, jer radne snage uvek nedostaje.

Jedini problem mogu biti vozila koja mogu naneti blato na rizlu, kao što se trenutno nalazi na delu staze uz parking kod MSU.

U drugom delu parka (Park prijateljstva), sve 4 glavne poprečne staze su prokopane, a belom linijom je označena i buduća staza za trčanje, koja uglavnom ide uz bici stazu i vrlo pametno prolazi pored vežbališta koje je donirao Janko Tipsarević gde postoji česma.
 
Da li možda neko zna kakav će to objekat (Po+P) biti izgrađen u parku na severnoj strani bulevara Nikole Tesle?

blok12_240817_tw1024.jpg
 
Resenje sa rizlom se vec posle par dana (barem po meni) pokazalo lose. Rizla se na nekoliko mesta vec rasula i mislim da bi bas lepo legli neki mali ivicnjaci.
Nesto ovako
gravel-stone-driveways-dublin-5.jpg


Inace ovi poklopci na USB punjacima su vec polomljeni.
file.php

Iako mi nezaustavljivo srljamo u EU ipak je deo nas jos uvek daleko od toga.
 
Radnik sa metlom znaci konstantno odrzavanje, a posto znamo u kojoj drzavi zivimo nista od toga.
Ne zato sto su radnici zelenila/cistoce lenji nego zato sto ih nema dovoljno ni za pola Beograda...
 
Vrh