Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Da li je ovo pretpostavka ili si dobio info od nekoga?

Pitam zbog toga sto mi je neverovatno da ta mala trafo stanica ostane na sred puta, ulaza i izlaza. Takodje, ne znam koga bi opsluzivala u buducnosti, obzirom da je verovatno sluzila za okolne barake i sta je vec bilo na okolnih par placeva.

Nadam se da ce biti uklonjena, jer se na primer u sredistu zgrade vec nalazi nova trafo stanica, pa kapiram da ce ta matora biti nepotrebna.
I meni su rekli da ce tu biti ulaz i da se ta trafostanica nece uklanjati na zalost 🥲
 
Hoce li biti omogućen pristup zgradi (za pešake) sa zapadne strane, iz Mozerove?
 
Da li je ovo pretpostavka ili si dobio info od nekoga?

Pitam zbog toga sto mi je neverovatno da ta mala trafo stanica ostane na sred puta, ulaza i izlaza. Takodje, ne znam koga bi opsluzivala u buducnosti, obzirom da je verovatno sluzila za okolne barake i sta je vec bilo na okolnih par placeva.

Nadam se da ce biti uklonjena, jer se na primer u sredistu zgrade vec nalazi nova trafo stanica, pa kapiram da ce ta matora biti nepotrebna.
Na onom tehnickom crtezu garaze krivuda put izmedju trafo stanice i zgrade. Trafo stanica i u katastru stoji na posebnoj parcelici koja nije spoiena sa ovom na kojoj je zgrada i nije u vlasnistvu R7+.

I ja mislim da bi se sve mnogo lakse izvelo bez nje ali ne verujem da ce je sklanjati sad.
 
Pozdrav! Imam nekoliko pitanja, znacilo bi mi ako neko moze da podeli iskustva:

1. Dobila sam predugovor i zaista izgleda jako nepovoljan za kupca. Sebe su zastitili veoma, a kupac je poprilicno izlozen i lako gubi veliku sumu novca. Moj advokat ce im poslati komemtare, ali s obzirom da ste pisali da nisu raspolozeni da ista menjaju, kako ste vi ostali razmisljali? Rizikovati, verovati im?

2. Koliki problem moze da pravi ta Upotrebna dozvola s obzirom da za prethodnje njihove objekte bas dugo ceka? I sta to znaci za stanare?

3. Infrastruktura ce biti? Kopa se u toj ulici pored.. A sta mislite kako ce biti za struju?

4. Koliko je pouzdan investitor ako je za svaku prethodnu gradnju otvarao novu firmu?

Trenutno razmatram kupovinu, i razmisljam o svemu, pa vas molim za komentare.

Hvala!
 
Pozdrav! Imam nekoliko pitanja, znacilo bi mi ako neko moze da podeli iskustva:

1. Dobila sam predugovor i zaista izgleda jako nepovoljan za kupca. Sebe su zastitili veoma, a kupac je poprilicno izlozen i lako gubi veliku sumu novca. Moj advokat ce im poslati komemtare, ali s obzirom da ste pisali da nisu raspolozeni da ista menjaju, kako ste vi ostali razmisljali? Rizikovati, verovati im?

2. Koliki problem moze da pravi ta Upotrebna dozvola s obzirom da za prethodnje njihove objekte bas dugo ceka? I sta to znaci za stanare?

3. Infrastruktura ce biti? Kopa se u toj ulici pored.. A sta mislite kako ce biti za struju?

4. Koliko je pouzdan investitor ako je za svaku prethodnu gradnju otvarao novu firmu?

Trenutno razmatram kupovinu, i razmisljam o svemu, pa vas molim za komentare.

Hvala!
1. Ne razumem koji je rizik kad je zgrada gotova 95%? Daj mi primer jedne zgrade koja je stala sa gradnjom na samom kraju.
2. ne znam
3. ne znam
4. U pitanju je projektno finansiranje pa projekat mora biti osnovan pod novom firmom
 
1. Ne razumem koji je rizik kad je zgrada gotova 95%? Daj mi primer jedne zgrade koja je stala sa gradnjom na samom kraju.
2. ne znam
3. ne znam
4. U pitanju je projektno finansiranje pa projekat mora biti osnovan pod novom
Rizik da npr. ne prodju tehnicki pregled, nikad ne dobiju prikljucak za struju, Upotrebnu dozvolu itd. Bas su se osigurali ugovorom, advokat me je naplasio, pa razmisljam o svemu, jer nemam iskustva a ni para za bacanje 😂 Hvala za komentar!
 
Rizik da npr. ne prodju tehnicki pregled, nikad ne dobiju prikljucak za struju, Upotrebnu dozvolu itd. Bas su se osigurali ugovorom, advokat me je naplasio, pa razmisljam o svemu, jer nemam iskustva a ni para za bacanje 😂 Hvala za komentar!
1. Predugovor nije nista posebno nepovoljniji u odnosu na vecinu nivogradnji po gradu.
2. Bez upotrebne dozvole nema knjizenja stana na svoje ime, tu je problem ako se preprodaje stan sto ne moze od vas neko da kupi na kredit (za kes moze i bez upotrebne). Mada sam prilicno siguran da se u ovom slucaju nece odugovlaciti kao na GG i Tri Nove.
3. Struja u objektu vec postoji, trafo stanica je izgradjena u dvoristu.
4. Otvaranje nove firme za projekat je standardna praksa.
 
1. Predugovor nije nista posebno nepovoljniji u odnosu na vecinu nivogradnji po gradu.
2. Bez upotrebne dozvole nema knjizenja stana na svoje ime, tu je problem ako se preprodaje stan sto ne moze od vas neko da kupi na kredit (za kes moze i bez upotrebne). Mada sam prilicno siguran da se u ovom slucaju nece odugovlaciti kao na GG i Tri Nove.
3. Struja u objektu vec postoji, trafo stanica je izgradjena u dvoristu.
4. Otvaranje nove firme za projekat je standardna praksa.
Hvala puno! Nadam se da ce ave biti u redu.
 
Hvala puno! Nadam se da ce ave biti u redu.
Tehnicki prijem bi trebalo da bude za 2-3 meseca tako da ako bi da minimizujete rizik, mozete sacekati do tad. Kapiram da se nece bas sve rasprodati u medjuvremenu.

Ja sam stan rezervisao dok jos nisu ni gradjevinsku dozvolu imali tako da mozda i nisam dobar savetnik :)
 
Mada sam prilicno siguran da se u ovom slucaju nece odugovlaciti kao na GG i Tri Nove.

To ne možeš znati. Ja sam skoro bio da pričam sa njihovom prodajom i čak ni oni ne smeju da slažu da će to ići glatko. Jedino što su rekli jeste da će dati sve od sebe da je dobiju što pre, ali da može da se otegne par godina, može.

Inače, što se tiče predugovora, nepovoljan je za kreditne kupce u kontekstu zadržavanja kapare u slučaju da banka odbije kredit. Znam da to nije svuda praksa i da su negde investitori pristajali da vrate kaparu u slučaju da banka pravi problem. Međutim, ovo je i aspekat koji kupac može najbolje da proceni sam unapred pre nego što krene u tu avanturu...
 
Pozdrav! Imam nekoliko pitanja, znacilo bi mi ako neko moze da podeli iskustva:

1. Dobila sam predugovor i zaista izgleda jako nepovoljan za kupca. Sebe su zastitili veoma, a kupac je poprilicno izlozen i lako gubi veliku sumu novca. Moj advokat ce im poslati komemtare, ali s obzirom da ste pisali da nisu raspolozeni da ista menjaju, kako ste vi ostali razmisljali? Rizikovati, verovati im?

2. Koliki problem moze da pravi ta Upotrebna dozvola s obzirom da za prethodnje njihove objekte bas dugo ceka? I sta to znaci za stanare?

3. Infrastruktura ce biti? Kopa se u toj ulici pored.. A sta mislite kako ce biti za struju?

4. Koliko je pouzdan investitor ako je za svaku prethodnu gradnju otvarao novu firmu?

Trenutno razmatram kupovinu, i razmisljam o svemu, pa vas molim za komentare.

Hvala!
Samo da vam prenesem svoja iskustva prilikom ove i prethodnih kupovina. Slazem se sa svim prethodnim odgovorima forumasa na Vasa pitanja, ugovori su uglavnom slicni i nepovoljniji za kupca, ali i da imate i najizbalansiraniji ugovor, u ovoj zemlji ne moze nista da vas spasi ako je investitor prevarant ili ako ne zavrsi zgradu. Ovaj investitor je odlican i daleko bolji od mnogih. Retko cete naci takvo gradiliste i takav odnos sa kupcima. Ako pitate advokate ne bi trebalo nijedan stan niko nikad da kupi, oni gledaju da pokazu svoje znanje i profesionalnost, a ne gleda se realnu situaciju. Mi smo platili advokata prilikom jedne kupovine, nakon toga, samo proveramo primere ugovora koje imamo od pre, gledamo neke stavke koje su nam bitne, tipa rokovi, garancije ili nesto drugo u zavisnosti od toga u kojoj je fazi gradnja, videcemo koliko je to ispravno, jer nesto je jos uvek u izgradnji, ukljucijuci i 7+, ali sada kad je ovo na samom kraju, i s obzirom o kom investitoru se radi, da izgradnju prati projektno finansiranje, mislim da nije veliki rizik.
 
20240312_143910.jpg

Sem trafo stanice, na pravcu je u ova neka kutija sa desne strane. Ako pored kutije bude i staza za pešake, bice još manje mesta za put. Videćemo kako će izgledati.

Inače, ima još solidno posla u vezi izgradnje zgrade, koliko mi se čini. Ne očekujem useljenje pre kraja maja.
 
Pogledajte prilog 192246
Sem trafo stanice, na pravcu je u ova neka kutija sa desne strane. Ako pored kutije bude i staza za pešake, bice još manje mesta za put. Videćemo kako će izgledati.

Inače, ima još solidno posla u vezi izgradnje zgrade, koliko mi se čini. Ne očekujem useljenje pre kraja maja.
Keks hvala na ovoj slici. Meni isto izgleda spolja da ima jos da se radi. Mislim voleo bih sto pre da bude gotovo al opet ne bih voleo da se zbrzaju stvari kao sto je ova, jer ovde obilazenje dva automobila ce biti pakao u najavi. Jel se zna hoce li biti rampa spolja, i sta se desava sa centrom ‘dvorista’? Jer ako rampa ne bude spolja ulazice ko hoce u centar dvorista nece biti nikakve kontrole.

Edit: jasno mi je da dve rampe nemaju smisla, al nema mi ni smisla da udje u dvoriste ko hoce i kad hoce
 
Po informacijama koje ja imam od prodaje, centar dvorišta će biti slobodan za kretanje. Spoljna parking mesta će se nalaziti sa istočne strane - strana MB (tu će biti i ulaz za dostavu robe). Sa zapadne strane će biti mali park, možda i neko mini igralište. To su kao zvanične info.

Eh sad, nezvanično, na severnoj strani ima mesta na platou između ulazno-izlaznih rampi, i ono što me brine jeste što će se ljudi potencijalno parkirati duž severne granice parcele i onemogućivati slobodan i bezbedan protok i pešaka i kola koja ulaze/izlaze iz garaže. Pogledajte samo poslednji Defketovu sliku...
 
Po informacijama koje ja imam od prodaje, centar dvorišta će biti slobodan za kretanje. Spoljna parking mesta će se nalaziti sa istočne strane - strana MB (tu će biti i ulaz za dostavu robe). Sa zapadne strane će biti mali park, možda i neko mini igralište. To su kao zvanične info.

Eh sad, nezvanično, na severnoj strani ima mesta na platou između ulazno-izlaznih rampi, i ono što me brine jeste što će se ljudi potencijalno parkirati duž severne granice parcele i onemogućivati slobodan i bezbedan protok i pešaka i kola koja ulaze/izlaze iz garaže. Pogledajte samo poslednji Defketovu sliku...
Upravo ovoga se i ja plasim, da ce centralni deo biti prakticno parking 🥲
 
Kad sam kupovao stan su pominjali da ce u centralnom delu biti par parking mesta
 
Ok je sto ce biti parking u centralnom delu, tako i treba valjda. @aaaa je ukazao na vrlo izvesno parkiranje na samom putu, uz sami sever placa, gde je put malo širi. Tu bi jedino stubići pomogli, ali ne verujem da će se investitor time baviti, a za stanare ne znam.
 
Meni je jedina dobra strana toga sto prilaz tako vijuga knap bas to sto onda ljudi nece moci da parkiraju u njemu. U Tri Nove su napravili finu dvosmernu ulicu koja je u realnosti jednosmerna jer je prepunjena automobilima.
 
Meni je jedina dobra strana toga sto prilaz tako vijuga knap bas to sto onda ljudi nece moci da parkiraju u njemu. U Tri Nove su napravili finu dvosmernu ulicu koja je u realnosti jednosmerna jer je prepunjena automobilima.
Oftopik je, al ajde. Sinoć prođoh tom ulicom. Dva auta su ušla na dva kraja tog jednosmernog puta u sličnom momentu. Jedan se privremeno sklonio na slobodno mesto koje je negde na sredini popunjene trake (moguće je da su stanari svesno ostavili jedno slobodno mesto na sredini te trake, da mogu da se zaobilaze). Nakon što su se mimoišli, auto koji se bio sklonio je krenuo i dao pun gas, da se ne bi pojavio novi auto iz suprotnog smera. I tako ponekad izleću i uleću brzo u i iz te ulice, iz razloga da se ne pojavi neko iz suprotnog smera :D
 
U Tri Nove su napravili finu dvosmernu ulicu koja je u realnosti jednosmerna jer je prepunjena automobilima.

To je krivica investitora što projektom nije predvideo spoljna parking mesta, pa ljudi nemaju gde da se parkiraju.

Nisu obavezni da to urade pa retko koji projekat to predvidi, što često dovodi do pretrpanosti okolnih ulica vozilima kad se stanari usele.
 
Vrh