Šta je novo?

Expo 2027

Pa to je onda oko 700.000. Ali i to će biti provaljeno, kao što su ih provalili i za pokradene izbore.

Pre ili kasnije, istina uvek ispliva na videlo.
 
Mislim da nije bas toliko crno kao sto se prica. Kada se objektivno pogleda sam kompleks sa onim glupim stadionom ce kostati oko 2 milijarde. Tu su sajamske zgrade, sva infrastruktura, bulevari, zeleznica, stambene zgrade.

Sam EKSPO, odnosno cela manifestacija se sigurno nece isplatiti, ali taj kompleks ce ostati i bice koriscen u narednim decenijama a Beograd ce ipak dobiti kapacitet da organizuje ozbiljne dogadjaje.

Po meni je veci problem korupcija i kradja koje ce sigurno biti na visokom nivou. Pogotovu sto se sve radi bez tendera.
 
Која ће бити намена комплекса?
Па спортска и сајамска. А како је најављено биће станова у оквиру комплекса који ће после бити вероватно продати неким категоријама људи попут припадника војске/полиције по нижој цени. Пренамена објеката је већ виђена код нас: Белвил након Универзијаде је комерцијализован.
 
Онда су дебело омашили локацију, али баш дебело. Боље да су направили ЕХПО комплекс код Змаја.
 
Biće 3 miliona: Do 2027. će SNS upisati 1,5 miliona članova. Dva puta da ih istera sve na Expo, plus 20 000 gostiju, voila.
 
Mislim da nije bas toliko crno kao sto se prica. Kada se objektivno pogleda sam kompleks sa onim glupim stadionom ce kostati oko 2 milijarde. Tu su sajamske zgrade, sva infrastruktura, bulevari, zeleznica, stambene zgrade.

Sam EKSPO, odnosno cela manifestacija se sigurno nece isplatiti, ali taj kompleks ce ostati i bice koriscen u narednim decenijama a Beograd ce ipak dobiti kapacitet da organizuje ozbiljne dogadjaje.

Po meni je veci problem korupcija i kradja koje ce sigurno biti na visokom nivou. Pogotovu sto se sve radi bez tendera.

Tako se vezuje ogromna količina novca koji nam je sada potreban za druge i daleko preče stvari, a taj novac koji se dobije zajmom SADA ne donosi profit. Povećava se zaduženost, pa će zato budući krediti biti po većoj kamati, uloženi novac se ne vraća u iole bliskoj budućnosti, pri čemu sajam već imamo. A stanove smo mogli praviti i na ivicama trenutnih stambenih zona koje su već opremljene infrastrukturom. Jednostavno je nemoguće videti kako bi to ovaj projekat bio dobra ideja u ovom trenutku.
 
Tako se vezuje ogromna količina novca koji nam je sada potreban za druge i daleko preče stvari, a taj novac koji se dobije zajmom SADA ne donosi profit. Povećava se zaduženost, pa će zato budući krediti biti po većoj kamati, uloženi novac se ne vraća u iole bliskoj budućnosti, pri čemu sajam već imamo. A stanove smo mogli praviti i na ivicama trenutnih stambenih zona koje su već opremljene infrastrukturom. Jednostavno je nemoguće videti kako bi to ovaj projekat bio dobra ideja u ovom trenutku.
Ne gledaš iz pravog ugla..
 
20240203_133911.jpg


20240203_133844.jpg
 
 
Prva stvar koja se bude izgalsavala u skupstini bice vezana za Expo.
Izuzimanje svih tendera iz sadasnjih propisa.
Trijumf kradje.
 

Poceli radovi za Expo i osim kineza nigde nijedan izvodjac vise objavljen. Mozda Milenijum cuveni koji me ne bi cudio. A ogroman projekat od nacionalnog znacaja. Umesto da bude za ponos svakoj kompaniji da se takmici za ovo da dobije posao, mi gledamo tajni projekat.

Btw, zar ne treba ovo u projekte u izgradnji?
 
Poslednja izmena:
da "naci stadion". fasisti
 
Evo, grčki "New Money" je objavio krupniju sliku sa prezentacije Malog dr Siniše, i na ovom renderu deluje da prostor Expoa zauzima tek jedan delić (uokvireno crvenom bojom):

expo new money.jpg


Znači, tek ćemo mi saznavati šta je sve ovde planirano, ko pazari zemljište, i čemu još se sprema selidba :/
 
Предвиђам неку мешавину оне египатске мегаломаније "Нова престоница" и класичне затворене саб-урбанизације за партијску и бизмис елиту, што је у принципу постала једна иста хомогена повлашћена друштвена структура. Наравно, све о трошку свих грађана.

Добро је да им је близу аеродром да могу брзо да кидну кад се дигне кука и мотика. То се ннаравно неће десити али види се да су мислили на све.
 
Vec zamisljam privatne heliodrome i helikoptere... kakvi avioni. Momci s crnim aktovkama imaju svoje helikoptere.
 
Vrh