Šta je novo?

Izbori 2024

Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas izjavio je da su nasilne incidente tokom protesta ispred Skupštine Beograda izazivali huligani iz grupe Đorđa Prelića, osuđenog za ubistvo Brisa Tatona.

"Sa Prelićem je Šapić pre nekoliko dana u Skadarliji slavio izbornu pobedu", rekao je Đilas za N1.



Ne ulazim u istinitost ove tvrdnje, šokiran sam da je ovaj lik na slobodi. I na lokalu se u štabovima slavilo sa lokalnim krimosoma, verujem da je tako i u BG.
 
Питање: Да ли је интеграција Србије са ЕУ и ЕУ вредностима издаја наших националних интереса??

(штета што не може да се уметне анкета у коментар)
Mislis na proklamovane ili stvarne vrednosti?
 
Mnogo brzo se ređaju ovi postovi pa me mrzi da ponavljam ranije rečeno, ali moram. Najveća tekovina 5 oktobra je začetak demokratije u Srbiji. Kako je bilo 90-tih neću pisati, odlično znam, pročitajte bar dva puta post @termicar.
Izbori su bili slobodni bilo je svakako nepravilnosti, ali ovakvog otvorenog lopovluka ne. Tadić je rekao kad je izgubio, (bez da ga veličam): "Vidimo se u nekom drugom filmu..".
Ne znam šta će opozicija raditi, ali izborna krađa je kriminal kao i svaka krađa i to mora ostati osnova, za dalje. Ne ići nikako na ponavljanje bez jasnih i čistih biračkih spiskova, dobro organizovane kontrole i oslobađanja medijskog prostrora, barem rts za početak.
ova kradja je i za SNS osnova za dalje. Sada znaju da mogu jos dalje da idu kad smo ovo progutali.
 
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas izjavio je da su nasilne incidente tokom protesta ispred Skupštine Beograda izazivali huligani iz grupe Đorđa Prelića, osuđenog za ubistvo Brisa Tatona.

"Sa Prelićem je Šapić pre nekoliko dana u Skadarliji slavio izbornu pobedu", rekao je Đilas za N1.



Ne ulazim u istinitost ove tvrdnje, šokiran sam da je ovaj lik na slobodi. I na lokalu se u štabovima slavilo sa lokalnim krimosoma, verujem da je tako i u BG.
Jbt, nek stave slike, nek objave javno ko je razbijao, nek masu papirima, pa Psiho bi da je u opoziciji i da su ga ovako pokrali doneo dzakove glasackih listica i mahao tonama papira, a ovi metiljavi nista.
Zaebite pricu i akademske dokaze, dajte nesto opipljivo sto narod i tiktok publika moze da vidi za 2 sec, nemaju oni vremena da prate vase filozofske analize.
 
Zanimljivo toliko povika na ove građaniste a gde se dede državotvorna desnica.
prdnuli su u chabar.

pa i oni su od istog materijala kao gradjanisti.

Ipak, vazno je da sada svo znaju da SNS ne moze da izgubi na ixborima koje organizuje i da pravila, moral i propisi ne vrede bas nista.
Otvorena suspenzija zakona, kao i u slucaju Savamale, -pokazuje nam da tzv Republika Srbija ne postoji vise kao drzava nego kao privatni instrument sile jedne familije.
 
Poslednja izmena:
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas izjavio je da su nasilne incidente tokom protesta ispred Skupštine Beograda izazivali huligani iz grupe Đorđa Prelića, osuđenog za ubistvo Brisa Tatona.

"Sa Prelićem je Šapić pre nekoliko dana u Skadarliji slavio izbornu pobedu", rekao je Đilas za N1.



Ne ulazim u istinitost ove tvrdnje, šokiran sam da je ovaj lik na slobodi. I na lokalu se u štabovima slavilo sa lokalnim krimosoma, verujem da je tako i u BG.
Prvobitno osuđen na 35 godina, pa mu apelacioni sud smanjio na 15, pa na ponovljenom suđenju osuđen na 12, pa smanjeno na 10, izašao posle 6 godina... zemlja dembelija.
Ja sam šokiran da su Legija i Zvezdan još uvek u zatvoru, a njihovi na vlasti već 12 godina...
 
Američki čovek se rukuje sa Hilom

 
Vucic i Harcenko - Opomena za one neke sa zapada sto su se drznuli da posumnjaju u legalnost izbora.
Sa svakim takvim ispadom sledi nova poseta ambasadi
 
Prvobitno osuđen na 35 godina, pa mu apelacioni sud smanjio na 15, pa na ponovljenom suđenju osuđen na 12, pa smanjeno na 10, izašao posle 6 godina... zemlja dembelija.
Ja sam šokiran da su Legija i Zvezdan još uvek u zatvoru, a njihovi na vlasti već 12 godina...
Ako oni izadju morao bi britanski ambasador u corku za ubistvo Djindjica pa ne ide. Lakse njih drzati.
 
Ali kolko je samo nenormalno sto lik jutro posle protesta se sastaje sa ruskim ambasadorom da ga "informise" o sinocnim neredima. Sta ima da se sastajes sa bilo kojim ambasadorom posle protesta? Ako na ovo onanise biracko telo sns-a ja ne znam......ludji smo nego sto sam mislio
 
Poslednja izmena:
Mislim da blokade imaju smisla vise nego sve do sada.

Treba onmeoguciti "obicnog coveka", one kojima je "dobro", poslovne ljude, programere.
Sve one koji kazu da je dobro.
Jer oni su najveci zlocinci u svemu ovome, u svojoj sposobnosti da zive u spetickoj jami i da im ne smrdi.
Da im ne bude vise dobro.

Svaki uspesan pokret otpora ide na polarizaciju i tenziju do stanja "ili si s nama ili si protiv nas".
 
Poslednja izmena:
Treba onmeoguciti "obicnog coveka", one kojima je "dobro", poslovne ljude, programere.
Sve one koji kazu da je dobro.
Jer oni su najveci zlocinci u svemu ovome, u svojoj sposobnosti da zive u spetickoj jami i da im ne smrdi.
Da im ne bude vise dobro.
Niko ne moze biti zlocinac zbog toga da li glasa ili za koga glasa. Zlocin je ometanje da izbori budu fer.
 
Niko ne moze biti zlocinac zbog toga da li glasa ili za koga glasa. Zlocin je ometanje da izbori budu fer.
cak i onaj koji glasa za naciste nije zlocinac?
1945.podrska okupatoru je bila sudski tretirana.

Da je 2000. clanstvo SPS/SRS bilo kolektivno kaznjeno, ne bi imali ovo sada.
Da su te stranke bile zabranjene i tretirane kao zlocinacke organizacije (sto su i bile) ne bi imali ovo sada.
 
cak i onaj koji glasa za naciste nije zlocinac?
1945.podrska okupatoru je bila sudski tretirana.

Da je 2000. clanstvo SPS/SRS bilo kolektivno kaznjeno, ne bi imali ovo sada.
Da su te stranke bile zabranjene i tretirane kao zlocinacke organizacije (sto su i bile) ne bi imali ovo sada.
Siroke mase se ne mogu pozivati na odgovornost, niti se to ikada desilo.
 
SNS, SPS i MI su imali 460 000 glasova u Beogradu.

SPN i DSS 380 000.

Ta razlika od 80 000 je ujedno i onoliko koliko treba da se oduzme od ukupnog broja glasova da bi Dveri/Zavetnici presli cenzus.

Nije to baš tako, BG je trebalo da padne, zato i ne mogu da likujem iz fotelje u fazonu vi ste nas sabotirali, sad mi nećemo vas da podržimo. Na meni kao jedinki je da uradim šta je u mojoj moći, a to je izlazak na ulicu i nadanje kritičnoj masi! Na političarima je da ovo izguraju, ako treba njih desetina svakodnevno sa možda većim protestima vikendima i na kraju i da vrate mandate ako ništa ne uspe! Sve suprotno znači da su dobili mig sa Dedinja da ne talasaju, ali moraju malo, jer su ljudi ispizdeli.

NS, Radule/Tadić, Dveri 50k glasova + ne znamo koliko ima pokradenih, jer mi imamo const priliv od skoro 400k prijavljenih u 10 godina, a realtivno identičan broj koji faktički žive u BG (dakle prvo sređivanje spiskova) + faktor Nestora. Sada ako podrži veleizdajničkog dramosera, pitanje da li bi prešao cenzus na ponovljenim izborima.

Ja sam se prvi iznenadio kad mi je bliski prijatelj, član mense, vrlo svestran i čovek sa kojim se slažem u 99% stvari, rekao da je glasao za Nestora. Mislim meni Nestor nije bio negativac pre 3 godine, smatrao sam ga kao glas razuma. Iz prve ruke još pre nego što se pojavio u medijima, vrhunski lekar, konvencionalno obrazovan, sa nadgradnjom. Zaista ga nisam pratio posle i nije mi jasno odakle se on pojavio sa ovolikim procentima i ne znam da li je poludeo ili su izvukli neke stvari iz konteksta koje sam načuo, TV ne gledam, tek nekoliko puta godišnje. Ja koji sam politički aktivan utoliko da ne propuštam izbore i izađem na ulicu kad mislim da je bitno, ne bih ni znao da se kandidovao da me u liftu nije napala njegova potencijalna poslanica i dala mi materijal. Pola ljudi ne znam ni ko su. Branka Pavlovića recimo jako poštujem.
 

Siroke mase se ne mogu pozivati na odgovornost, niti se to ikada desilo.
Da li je to pravno nacelo?
Kako to da se neke organizacije mogu proglasiti zlocinackim, a clanovima suditi jer su pripadnici te organizacije?
Recimo, mafija u Italiji.
Ili clanstvo u SS.

jednom sam slusao onog advokata Gajica i on je rekao da ako bi se SNS proglasila za za zlocinacku oprganizaciju, svi clanovi bi odgovarali.
 
Nije to baš tako, BG je trebalo da padne, zato i ne mogu da likujem iz fotelje u fazonu vi ste nas sabotirali, sad mi nećemo vas da podržimo. Na meni kao jedinki je da uradim šta je u mojoj moći, a to je izlazak na ulicu i nadanje kritičnoj masi! Na političarima je da ovo izguraju, ako treba njih desetina svakodnevno sa možda većim protestima vikendima i na kraju i da vrate mandate ako ništa ne uspe! Sve suprotno znači da su dobili mig sa Dedinja da ne talasaju, ali moraju malo, jer su ljudi ispizdeli.

NS, Radule/Tadić, Dveri 50k glasova + ne znamo koliko ima pokradenih, jer mi imamo const priliv od skoro 400k prijavljenih u 10 godina, a realtivno identičan broj koji faktički žive u BG (dakle prvo sređivanje spiskova) + faktor Nestora. Sada ako podrži veleizdajničkog dramosera, pitanje da li bi prešao cenzus na ponovljenim izborima.

Ja sam se prvi iznenadio kad mi je bliski prijatelj, član mense, vrlo svestran i čovek sa kojim se slažem u 99% stvari, rekao da je glasao za Nestora. Mislim meni Nestor nije bio negativac pre 3 godine, smatrao sam ga kao glas razuma. Iz prve ruke još pre nego što se pojavio u medijima, vrhunski lekar, konvencionalno obrazovan, sa nadgradnjom. Zaista ga nisam pratio posle i nije mi jasno odakle se on pojavio sa ovolikim procentima i ne znam da li je poludeo ili su izvukli neke stvari iz konteksta koje sam načuo, TV ne gledam, tek nekoliko puta godišnje. Ja koji sam politički aktivan utoliko da ne propuštam izbore i izađem na ulicu kad mislim da je bitno, ne bih ni znao da se kandidovao da me u liftu nije napala njegova potencijalna poslanica i dala mi materijal. Pola ljudi ne znam ni ko su. Branka Pavlovića recimo jako poštujem.
Biti clan mense ne znaci nista. Zoran Djordjevic je clan mense. Dal ti on deluje kao bistra i pametna osoba kad ga cujes kako prica?
 
Vrh