Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Pogledajte prilog 171244
Угао Проте Матеје и Макензијеве. У приземљу био комисион и посластичарница. Срушена у првом налету са биоскопом Славија збот проширења Макензијеве и градње палате Беобанке. Ниједно се, 35 година касније није десило.
Pogledajte prilog 171245Pogledajte prilog 171246Pogledajte prilog 171247
Немањина 19 и 21, срушене у исто време због НБС.
Tada je imalo smisla braniti ovaj blok, i popuniti ga kasnije zgradama slične visine. Sa izgradnjom NBS nakaze, i zgrade u Svetozara Markovića je postalo nemoguće uklopiti ni j šta smisleno na tom mestu.
 
Ovde je problem sto funkcioneri drzave pomazu ovakve projekte, a zauzvrat dobijaju stanove od investitora. Tako se finansira armija poslusnika Aleksandra Vucica. (Slican sistem kao kod komunista). I problem je naravno rusenje visespratnih zdanja u to ime.
 
Nije normalno očekivati da se stanari bune kada su se očigledno dogovorili za fine novce ili kvadrate sa investitorom. Stanari i investitori imaju interes.
Ja samo ne znam koji je interes gradjana Beograda? Sa ovim projektom dobićemo više stanovnika BG, više automobila, veće gužve, manje zajednickog prostora, više buke, manje vetra, manje svetla, više opterećenje na okolne škole i domove zdravlja i tako dalje…. Znači, pitanje je da li BG trebaju ovakvi projekti? Ukoliko trebaju, da li u centru ili na periferiji?
Ne trebaju Bg novi projekti, slika turske kasabe je sasvim dovoljna cak i u 21. veku.
 
Šta je sledeće? Da se na Trgu Slavija sruši zgrada McDonaldsa i ona levo od nje? Ne bi me iznenadilo.
Sve što je starije od 60 godina i niže od 9 spratova srušiti!
Sreća pa se te zgrade održavaju pa neće moći na foru "zGrAdE Su RuGlO", već bi morali da ogole čistu pohlepu za kvadratima.
 
Pa i ta kućica u kojoj je Mek će jednom doći na red..onaj krš do Bulevara oslobođenja isto tako.. onda da se napravi nešto lepše na mestu oba hotela, da se popune Mitićeva i parking rupa-tek onda će to biti pristojno.
 
Nekad
20230821_085909.jpg

Sad
20230821_121704.jpg
 
 
Njima nije problem da nakon rata potpuno rekonstruišu zgradu na 4:28 ovog videa. Takođe obnavljaju ceo centar grada koji je praktično uništen ratom... Mi za to vreme rušimo zgradu koja samo nije održavana,a hvala Bogu rupe od granata nije imala...
 
Njima nije problem da nakon rata potpuno rekonstruišu zgradu na 4:28 ovog videa. Takođe obnavljaju ceo centar grada koji je praktično uništen ratom... Mi za to vreme rušimo zgradu koja samo nije održavana,a hvala Bogu rupe od granata nije imala...
Čista propaganda. U porodici imam članove iz Luganska, vrlo dobro znam šta Rusija radi na ovim područjima.
 
"Šta dobijamo"

"Koji je interes građana Beograda"

"Trebaju li ovakvi projekti Beogradu"

Moram da kažem da su ovo sve nevalidni argumenti. Zapravo, nisu ni argumenti, već recidivi jednog kolektivističkog načina razmišljanja i upravjanja, koji bi, možda, imali nekog smisla, da je u pitanju scenario "zemljište u javnoj svojini, na kojoj gradi društveno ili državno preduzeće, i to javnim novcem".

Naprosto to nije ovde slučaj, gornji argumenti stoga nisu relevantni. Privatni građevinski projekti se NE sprovode da bi neki neodređeni "mi" nešto dobili, ili da bi se ostvario neki javni interes. Za to služi država, koja ovde ne funkcioniše, pa izgleda kao da nezadovljni građani pokušavaju pritiskom na privatna pravna ili fizička lica, izdejstvuju nešto što je zapravo država bila dužna da pruži (više parkinga, zelenila, javnog prostora/sadržaja)...

Uostalom, građani Beograda ni u jednom sistemu nisu i ne treba da budu neki eksluzivni klub koji će plebiscitarno odlučivati treba li da se izgradi ova ili ona stambena zgrada, treba li ili ne treba da neko tu da živi i parkira svoj automobil, itsl...
 
SNS i Dejan Stanković su jedini koji žive u ovom gradu, jedini koji rade nešto i jedini koji plaćaju poreze i izdržavaju državu i institucije pa samo oni imaju pravo glasa o tome šta će da se gradi u ovom gradu.

Žali Bože ovo društvo sa ovoliko poltrončina, sluga i crva bez kičme.
 
"Šta dobijamo"

"Koji je interes građana Beograda"

"Trebaju li ovakvi projekti Beogradu"

Moram da kažem da su ovo sve nevalidni argumenti. Zapravo, nisu ni argumenti, već recidivi jednog kolektivističkog načina razmišljanja i upravjanja, koji bi, možda, imali nekog smisla, da je u pitanju scenario "zemljište u javnoj svojini, na kojoj gradi društveno ili državno preduzeće, i to javnim novcem".

Naprosto to nije ovde slučaj, gornji argumenti stoga nisu relevantni. Privatni građevinski projekti se NE sprovode da bi neki neodređeni "mi" nešto dobili, ili da bi se ostvario neki javni interes. Za to služi država, koja ovde ne funkcioniše, pa izgleda kao da nezadovljni građani pokušavaju pritiskom na privatna pravna ili fizička lica, izdejstvuju nešto što je zapravo država bila dužna da pruži (više parkinga, zelenila, javnog prostora/sadržaja)...

Uostalom, građani Beograda ni u jednom sistemu nisu i ne treba da budu neki eksluzivni klub koji će plebiscitarno odlučivati treba li da se izgradi ova ili ona stambena zgrada, treba li ili ne treba da neko tu da živi i parkira svoj automobil, itsl...
Pa ne znam ima li neko kome bes nije usmeren ka vlasti pre svega.

Cenim da ovde je jedino malo razlika sto je Deki Stankovic u pitanju pa su malo u fazonu, mora li to Deki...

U svakoj drugoj situaciji, ne bi se ni spominjali investitori, za njih se zna ko su i sta su i ne treba na njih kukati nego ih ograniciti ili im potpunosti zabraniti rad.

Jel neko kuka na Arape kada je BNV u pitanju? Dosli da uzmu laku lovu gde mogu. Taj koji im je dozvolio da mogu je problem.
 
"Šta dobijamo"

"Koji je interes građana Beograda"

"Trebaju li ovakvi projekti Beogradu"
1. Dobijamo jednu zgradu za koju je fingiran arhitektonski konkurs i koja je natrpana viškom kvadrata plus ce biti dobro ako nas dekica po njegovom običaju ne počasti jos jednim spratom viska
2.Interes građana Bg i bilo kojeg grada da se dotrajali objekti zamjene novim prikladnim kvalitetnim
3.Trebaju ali da se izvode na adekvatan način znaci imao si konkurs izabrao si rešenje nema sad tu cinculiranja guranja kvadrata
@Bezaninac
Uostalom, građani Beograda ni u jednom sistemu nisu i ne treba da budu neki eksluzivni klub koji će plebiscitarno odlučivati treba li da se izgradi ova ili ona stambena zgrada, treba li ili ne treba da neko tu da živi i parkira svoj automobil, itsl...

Građani beograda trebaju više da učestvuju i da se pitaju šta se radi od njihovih para i sta rade njihovi izabrani predstavnici i da učestvuju u javnim raspravama prilikom donošenja planova jer upravo će oni da žive posledice tih planova

Privatni interes nesmije u normalno društvu biti ispred javnog čak u kanadi americi se organizuju referendumi lokalnih zajednica da li prihvataju projekat i pod kojim uslovima
I vrlo često investitor porod onog što mu traži država mora da napravi nešto i za lokalnu zajednicu tj da lokalna zajednica ima korist od toga
 
 
SNS i Dejan Stanković su jedini koji žive u ovom gradu, jedini koji rade nešto i jedini koji plaćaju poreze i izdržavaju državu i institucije pa samo oni imaju pravo glasa o tome šta će da se gradi u ovom gradu.

Žali Bože ovo društvo sa ovoliko poltrončina, sluga i crva bez kičme.
Заболеће их јако. Што каже Мајкл Кејн када су га питали о учешћу у филму Ајкула-Реванш. “Нисам видео филм. По свему судећи очајан, али сам видео кућу коју сам купио од тог хонорара. А она је одлична”.
 
Заболеће их јако. Што каже Мајкл Кејн када су га питали о учешћу у филму Ајкула-Реванш. “Нисам видео филм. По свему судећи очајан, али сам видео кућу коју сам купио од тог хонорара. А она је одлична”.
Omašio si poentu mog posta. Poenta nije bila da li će se ti gmazovi bez obraza i duše potresti, nego osvrt na odvalu malo iznad mog posta po kojoj ispada da samo investitori i vlast treba da se pitaju o Beogradu. A na raji je da plaća poreze i da ćuti i trpi sve.

Ironično, najviše podrške i ljubavi ovom i sličnim projektima izražavaju oni koji u datim delovima grada ni ne žive, a prolaze tu par puta godišnje.
 
To da su ljudi koji žive u tim zgradama prihvatili lovu, govori i o njima. Kakvi su to Beograđani koji pristaju na rušenje svoje zgrade? Dakle, narod nije ni zaslužio da ima bolje. Ako ne smeta stanarima da se ruši, onda je sve ok.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vrh